Texelaartje TEXELSE 4 COURANT Pierre van Lit zet Texel artistiek 'op de kaart' INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer. €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Woonkracht 7, voor diver se leuke kokosmatten. Voor alle snoei- en zaag- klussen in tuin of boom singel. Bel Boom- en groenonderhoud Den nis Witvliet voor een vrijblijvende offerte. 0222 319721 (na 16.00 uur). MESSENSUJPEN UW MESSEN VAKKUNDIG LATEN SLIJPEN De messenslijper komt dit jaar op vrijdag 16 oktober 10.30- 17.00 uur in onze showroom... MIS 'M NIET ll/ Keukencentrum Texel Maricoweg 6 - l>n Burg -1 Vind jij pokeren ook zo leuk, doe mee aan poker kampioen van Nederland (gratis) bij Bosch en Zee. Info opgave www.pkvn.nl start op 11 oktober! Kookdemo met Le Creu- set Tajine zaterdag 10 oktober 13.30 - 16.00 uur. Kom gezellig kijken en proeven bij Keukencen trum Texel, Maricoweg 6, Den Burg, tel. 312447. DINSDAG 6 OKTOBER 2009 Zondag 1 november tus sen 10 en 15 uur Zwarte Markt Manege Akenburg voor meer info www.ma- negeakenburg.nl Het is er weer weer voor!. Huisgemaakte erwten soep. Restaurant de Rob- benjager. De Cocksdorp. Tel. 329252. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Grote garageverkoop Veel curiosa! Zat. 10 okt. van 10.00-16.00 uur. Beatrixlaan 100. De koffie staat klaar! Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. René van Keulen. Exclu sief schilderwerk voor maar €30,- p/u. Bel voor offerte 06 51762080. Expositie Klassieke Rea listen in "Tusse de Banke" van 7 t/m 20 okt. 11.00- 18.00 (vr. 21.00) Echte verwenbehan delingen van 90 min. bij Beauty sal o nCharlotte www.bodycaretexel.nl Te huur aangeboden: stal lingruimte zowel binnen als buiten. 06-53516201. Grote inruilaktie. In Ok tober Woonmaand is uw bestaande inrichting geld waard! Het Woonhuys Moerbeek en Decorette Texel. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,30 8,40 10,50 12,60 14,70 16,80 18,90 21,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW i Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Opgelet, gewijzigde ope ningstijden van Ma 12 Oktober t/m Vrij 23 Okto ber. Alleen geopend van 10.OOu tot 12.30u. De dins dag en zondag de gehele dag gesloten. Vermeulen Bikes tel: 319213 Bent u/jij op zoek naar een leuke bijbaan met bijbe horende leuke bijverdien ste? Kom postbezorgen voorlntrapost! Ben je en kele uren beschikbaar op dinsdag en vrijdag en ben je graag in de buitenlucht in beweging? Meld je dan aan als postbezorger/ster. Er zijn per direct wijken beschikbaar in De Cock sdorp en later ook in Den Burg. U/jij kunt contact opnemen met Intrapost in Broek op Langedijk, tel.nr: 0226-342990 of per mail met sjoukje@intrapost.nl. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Op dinsdag 13 oktober komen wij huis aan huis op Texel langs om zak ken kleding en schoenen op te halen voor goede doelen. Natuurlijk werkt u mee door de welgevulde zakken uiterlijk 13.00 uur aan de straat te zetten. - Alvast bedankt. - Rotary- club Texel. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Standhouders Zwarte Markt Manege Akenburg aanmelden via de website www.manegeakenburg.nl of tel. 769001 Texelse kaas van We- zenspyk. Bierbrouwcursus bij Landgoed De Bonte Bele venis 6 t/m 8 november. Meer info: www.landgoed- debontebelevenis.nl. Tel. 06-29191822. Wegens enorm succes biedt Rijschool Langereis het jubileumpakket aan. Voor €1500.- www.lange- reis.nl, tel. 06-53690708. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan C. Stolk voor re servering, 319310. Dierenoppastexel. die- renoppas aan huis uit- laatservice. Kijk voor meer info op www.everyoneweb. com/dierenoppastexel of bel 06-23573166. René van Keulen. Exclu sief schilderwerk voor maar €30,- p/u. Bel voor offerte 06 51762080. Lees smakelijk! Kinder boekenweek in Het Open Boek Echte verwenbehan delingen van 90 min. bij BeautysalonCharlotte www.bodycaretexel.nl René van Keulen. Exclu sief schilderwerk voor maar €30,- p/u. Bel voor offerte 06 51762080. Nieuw Dolfje. Groep acht. Hoe overleef ik! Kinder boekenweek in Het Open Boek www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Komt u ook op 21 oktober naar de 1e dansles van Dansgroep Oude Dan sen? Aanvang 19.30 in Odysseus, Emmalaan. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Gratis een Boekenmolen, een Voorleesgids De wraak van het spruitje. Kinderboekenweek in Het Open Boek Vind jij pokeren ook zo leuk, doe mee aan poker kampioen van Nederland (gratis) bij Bosch en Zee. Info opgave www.pkvn.nl start op 11 oktober! Te huur aangeboden; stal lingruimte zowel binnen als buiten. 06-53516201. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Woonkracht 7, Vogelen zang 11 te Den Burg, tel. 313023. Jos Bosma Twan Krafft. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. opdracht kregen om sommige kaarten in de rekken regelmatig recht te zetten, heeft mogelijk een handje geholpen... Inmiddels is een tweede oplage op komst. De vakantie hebben ze benut om voor raden aan te vullen en een peiling te houden. 'De kaarten hebben een luxe uitstraling en dat onderscheidt ze van de doorsnee vakantiekaart. Ze worden enthousiast ontvangen, dus we willen er graag mee door gaan.' Tekst en foto: Frans Hopman HopText Schuijlhuttrofee Het duo Meinard Carper en Ed Eelman heeft zondag onder voortjagende wolken de popu laire golfwedstrijd om de Schuijl huttrofee gewonnen. Tweede werden Herman Lauers en Mar tin Land. De wedstrijd, waaraan 64 golfers deelnamen, werd georganiseerd door de familie Schuijl van IBS, in samenwerking met Juweliershuis Nouveau uit Schagen. De opbrengsten komen geheel ten goede aan de training van jeugdle den. Carper en Eelman behaalden 39 stablefordpunten, Lauers en Land 38. Derde werden Menno Schuijl en Eric van Lienden (37). De lon gest drives op de eerste hole werd gespeeld door Marijke de Beer en Piet Harman; op de derde hole door Cocky Kohnhorst en Menno Schuijl. Deze stonden hem echter af aan Ed Eelman. De longest drive op de negende hole werd gespeeld door Karin Koorn en Jan Winnubst. De neary's waren op hole 6 voor Silvia Koerhuis en Pier Zijm, op hole 8a voor Eric van Lieden en op 8b voor Gerrie Bolier en Johan Bresser. De nearest waren voor Brigitte van der Velden en Martin Siebbelis. Vrijwilligers voor opvang gezocht Het Rode Kruis in de Kop van Noord-Holland is op zoek naar vrijwilligers voor opvang en ver zorging van slachtoffers tijdens rampen, ontruimingen of andere calamiteiten. Het Rode Kruis heeft met de gemeenten in de veiligheidsregio Noord-Holland afspraken gemaakt over opvang en verzorging van slachtoffers. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een team van opge leide vrijwilligers. Voor geïnteres seerden wordt in november een cursus aangeboden, bestaande uit acht dagdelen, waarin de basis vaardigheden worden aangeleerd die nodig zijn in de omgang met slachtoffers in een opvangcentrum. De cursus wordt afgesloten met een toets. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel wordt een aantal jaren inzet gevraagd. Toelating tot de cursus is afhanke lijk van de uitkomst van een vooraf te voeren intakegesprek. Voor informatie en aanmelding kan contact worden opgenomen met Marry Steenbergen, tel. 06- 40058937 of e-mail kopvannoordh olland@redcross.nl. Schuurpapierblues in De Kombuis Schuurpapierblues. Zo wordt de muziek ook wel genoemd die de band 12 Bar Grooves ten gehore brengt. Het Fries-Drentse kwintet, dat een gedegen live-reputatie in bluescafés en festivals opbouwde, speelt zaterdag in café Kombuis in Oudeschild. 12 Bar Grooves werd zes jaar gele den opgericht en bestaat uit Bert 'The Blind' Jansen (zang en mond harp), Eric 'The Viking' Hof (gitaar), Klaas 'The Captain' Bosch (drums), Jaap 'Speckxs' de Jong (basgitaar) en Eelco 'The Lame' Engelsma (gitaar). Zij spelen werk van oude blueshelden als Willy Dixon, Little Walter en Muddy Waters en heden daagse artiesten als Lester Butler en Soutside Johnny. Een niet onaanzienlijk deel van het reper toire bestaat inmiddels uit eigen werk. Het optreden begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. Tijdens vakanties vereeuwigde Pierre van Lit, kunstenaar uit Breda, vele Texelse plekjes in aquarel. De mooiste heeft hij deze zomer samen met zijn levenspartner, de oud-Texelse Ans Schellinger, uitgebracht als wens- of ansichtkaart. Al in 1970 ging Van Lit met school vrienden naar Texel. 'We gingen vanuit het zuiden op de Puch naar Texel. Paul Reij uit Den Burg was er ook bij. We kwamen speciaal voor Sarasani, de beatboerderij. Ik heb daar de Golden Earring en Focus nog zien optreden', vertelt Pierre, zittend voor een caravan met tent op camping Kogerstrand. Nog steeds is hij verknocht aan het eiland en brengt er vaak de zomer vakantie door. 'Wijntje?', vraagt hij, ofschoon het middaguur amper is aan gebroken. 'Tja, ik ben een echte Bourgondiër. Ik hou van het goede leven', lacht hij, terwijl een uitgebreide lunch wordt klaargezet. Texel loopt als een rode draad door zijn leven. 'Het scheelde maar weinig of ik had hier gewerkt. Na het behalen van mijn les bevoegdheid aan de aca demie van Tilburg heb ik in 1976 ver geefs gesolli citeerd als tekenleraar op de Rijksscholengemeenschap in Den Burg.' Als bewijs haalt hij de oude antwoordbrief tevoorschijn, ondertekend door de toenmalige rector Van der Eyk. In plaats van een carrière op Texel bleef hij in zijn geliefde Breda. Nu is hij een BB'er. een Bekende Bredanaar. Van Lit is zelfstandig kunstenaar met een eigen atelier, geeft teken- en schil dercursussen en heeft diverse gro te opdrachtgevers. Met een grijns: 'Zelfs bij de Britse Koninklijke fami lie, in het kasteel Balmoral, hangt een werk van me...' Een geslaagde wereldrecordpoging voor een schil- 'Aquarelleren is de kunst van het weglaten', doceert hij. 'Wit schilder je niet, je schildert er omheen. Door het te omsluiten met een donkere kleur, lijkt het overgeble ven stukje soms witter dan het papier.' Opvallend zijn de 'vegen' verf, die de composities een dyna mische uitstraling geven. Het han delsmerk van een echte Van Lit? 'Klopt, zo probeer ik er vaart aan 'Ik weet exact waar die spetter terecht komt' derij van 50 meter lang zorgde voor mee te geven.' Zijn vrouw: 'Jij gooit nog meer bekendheid. Pierre met verf!' Van Lit: 'Ja. maar ik weet maakte de schets, 1899 inwoners exact waar die spetter terecht schilderden. In Normandië, Zee- komt.' Ter illustratie pakt hij een land en op Texel gaf hij populaire origineel van één van de wenskaar- zomerworkshops. 'Overdag schil- ten. 'Kijk, toen ik dat schilderde, deren en 's avonds gezellig koken, scheen het zonlicht van opzij door want daar ben ik dol op!' de bladeren. Met die veeg heb ik geprobeerd dat te vangen. Boven- Hij heeft een herkenbare eigen stijl, dien dwing je de mensen hierdoor op een bepaalde manier naar het schilderij te kijken.' In zijn woonplaats ontmoette hij ruim elf jaar geleden Ans Schellin ger, toen werkzaam bij de VW, nu bij het Bredaas Museum. Ze merk te dat hij prachtige aquarellen van Texel maakte en stimuleerde hem daar iets mee te doen. Haar vader, inmiddels overleden, kocht er een tje, een groot werk van De Hors. 'Als gloednieuwe schoonzoon durfde ik er geen geld voor te vra gen, maar hij zei: als je niet zegt wat-ie kost, schiet ik er een gat in', geniet hij bij de herinnering. Ans zag er nog meer brood in en trok dit jaar de stoute schoenen aan. 'Het bleef maar in mijn hoofd rond darren', klinkt het in onvervalst Tessels. Ze benader de Ronald, de broer van Pierre, die gra fisch vormgever is. Het resultaat: een set van zes wens kaarten en ansichten met onder meer de haven van Oude schild, schapenboe ten in het Texelse land, de vuurtoren en het kerkje van Den Hoorn. Kort voor de zomer reisde ze met een volle tas naar Texel om er boekhandels en andere verkooppun ten langs te gaan. 'Ik ben al bijna dertig jaar van het eiland af. maar werd overal hartelijk ontvangen. Het ging super.' De hele eerste oplage werd verkocht aan de tussenhandelaren op het eiland: eentje in elk dorp en op de boot. Pierre: 'Er zijn zelfs mensen die de kaarten niet verstu ren maar zelf hou den. Ik dacht: oei, eigenlijk moet dat niet, want dat scheelt weer vierkante meters op de muur. Ik verkoop liever het ongineel, ha ha.' Dat nichtjes uit Oudeschild

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4