TEXELSE 3 COURANT Gitaarvirtuozen vermaken publiek tot diep in de nacht Gezelligheid troef op 22ste Texel Blues Verliezende Zwaluwen verspelen koppositie Artex groeiend jubileum in Texel Blues trok overal volle zalen. Op de foto The Highway Rhythm Blues Gang, De Texelse band Skrep, met gitarist Frits Bonne (links) en bluesharpist en zanger die vrijdagavond in het voorprogramma van McCormack en Gelling optrad. Ger Scheeve, speelde twee avonden spetterende blues(rock) in de J'elleboog. DINSDAG 13 OKTOBER 2009 Een bomvol Question Plaza was in de nacht van vrijdag op zater dag getuige van een bijzondere gebeurtenis: het concert dat Eamonn McCormack en Eelco Gelling samen gaven. Het was de hoofdact van de eerste avond van het 22ste Texel Blues. Beide gitaarvirtuozen werkten niet eerder samen. McCormack, beter bekend als Samuel Eddy, wilde zo graag naar Texel, dat hij de organi satie voorstelde Gelling mee te nemen. Dat bleek een gouden idee, want beiden deden hun uiterste best het publiek te vermaken. De Ier McCormack betrad een half uur na middernacht het podium, in gezelschap van een bassist en een drummer. Na ongeveer een half uur kreeg hij gezelschap van zijn in Zwartsluis in Overijssel geboren collega, oud-lid van Cuby and the Blizzards en The Golden Earring. De ene na de andere bluesklassie- ker spelend, hield het kwartet het vol tot kwart over drie. Opvallend was het verschil in lichaamstaal. McCormack had meestentijds een lach van oor tot oor op het gezicht en zocht geregeld contact met de andere muzikanten en het luid ruchtig groepje fans dat vlak voor het podium stond. De breekbaar energie vandaan haalden. Trok Texel Blues vrijdag al volle zalen, zaterdag was het zo moge lijk nog drukker. Doordat tien bedrijven aan het festival meede den - alleen De Smulpot en de onlangs gesloten Pilaar ontbraken - was er genoeg ruimte voor alle bezoekers, al ontstonden hier en ogende Gelling leek zich niet bewust van de wereld om zich heen, maar bleek nog verbluffend goed te kunnen spelen. Het publiek genoot ondertussen met volle teu gen, al hield met iedereen het tot het eind toe vol. Dat deed de vraag rijzen waar de muzikanten hun daar kleine files en was het binnen soms zo druk dat het even duurde voordat een goed plaatsje was veroverd. Wie ook nog trek had in een biertje, moest in zulke gevallen enig geduld betrachten. Vaak keer de de rust pas weer bij een pauze, wanneer veel publiek naar een vol gende zaal ging. Hoeveel toe schouwers er precies geweest zijn, moet nog worden geteld, maar het waren er waarschijnlijk niet minder dan vorig jaar, eerder meer. De kwaliteit was overal voortreffe lijk, constateerde ook organisator Jeroen Dros, die zelf geen café meer heeft en daardoor voor het eerst sinds jaren weer tijd had om een rondje te gaan. 'Ik heb bijna alle zalen bezocht en het viel me op dat overal goede bands speel den. Als organisatie geven we advies, maar de eigenaren zijn uiteraard vrij daar van af te wijken. Ook waar dat gebeurd was, was de kwaliteit prima. In Question Pla za stonden de grote namen, maar met Ruben Hoeke had ook De Zwaan een heel goede band. En dat gold ook voor de Balcken, met de Bluesmasters. En voor Bruintje Beer, met Kubus and the Kingpins.' Dat wilde niet zeggen dat iedereen kreeg waarop hij gerekend had. 'Over smaak valt niet te twisten. Op zaterdagavond speelde Too hip for the room, met zangeres Tineke Schoemaker. in Question Plaza. Ik heb mensen gesproken die klaag den dat het niks met blues te maken had. Anderen vonden het de beste band van het hele festi val', aldus Dros, die na de verkoop van De Pilaar even heeft getwijfeld over zijn lidmaatschap van de organisatie, maar inmiddels heeft laten weten in ieder geval nog een jaar door te gaan. Zoals gebruikelijk was er geen enkele serieuze wanklank te horen. Gezelligheid was overal troef, ter wijl ook logistiek alles naar wens verliep. Alleen zondag dreigde een kink in de kabel te komen, toen Matt Schofield, aangekondigd als 'super hoofdact', door autopech werd geteisterd. Hij slaagde er echter in het eiland op tijd te berei ken. De Engelsman en zijn band sloten het festival af met een uit stekend concert, dat inclusief een korte pauze zo'n twee uur duurde. Joop Rommets In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen heeft koploper ZDH de hooggespannen verwachtin gen niet kunnen waarmaken. De Zwaluwen verloren met ruime cij fers van het als derde geklas seerde Watervogels (1-4) en moest daardoor de koppositie afstaan aan Wieringerwaard, dat met 3-2 van Dynamo won. Op een redelijk van de droogte her steld veld begonnen beide ploegen vrij rommelig, met veel foute pas ses. Maar voor het oog van een flinke hoeveelheid toeschouwers nam ZDH langzaam maar zeker het heft in handen. Vooral over de rech terkant kwam de ploeg een paar keer kansrijk door. Tot grote kansen leidde dat echter niet. Het meeste gevaar kwam nog uit schoten van Jelmer Bomas en Pieter-Jan Eel- man, maar de grote Helderse kee per hoefde zich geen grote zorgen te maken. Na een half uur kwam Watervogels onverwacht op voorsprong, nadat een corner van ZDH werd afgesla gen en de gasten een razendsnelle counter opzetten. De bal belandde voor de voeten van spits Sander Weerd, die via het uitgestoken been van Hans Berbée met een verrader lijk zwabberend schot raak schoot. Binnen een paar minuten trok de thuisploeg de stand alweer gelijk. Na een vlotte aanval kaatste Sjoerd Oosterhof op Eelman, die geen moment aarzelde en de bal kiezel- hard in de kruising deed belanden. In het vervolg had ZDH een over wicht, maar werd de aanval steeds net niet goed uitgespeeld. Na de rust bleef de lichtgebles- seerde Jeroen Backer in de kleed kamer achter. Hij werd vervangen door Stefan Hooijschuur, die hard werkte, maar minder dreigend was dan de snelle Backer. De spelers van Watervogels waren kennelijk streng toegesproken, want in de tweede helft speelden ze met veel meer overtuiging, waarbij ze ook de harde ingrepen niet schuwden. De scheidsrechter sprak een paar keer vermanende woorden, maar gaf slechts een paar gele kaarten. ZDH oogde wat aarzelend en moest steeds meer terrein prijsgeven. Toch had Watervogels een gelukje nodig om op voorsprong te komen. Halverwege mochten de gasten van vlak buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen. Het muurtje ZDH'ers stond goed opgesteld, maar voorstopper Jonas Leenhouts raakte de bal ongelukkig, waardoor keeper Stolk voor de tweede keer geslagen was. De thuisploeg gooide daarna alles op de aanval, maar speelde gehaast en zonder overleg. Watervogels bleef zonder overmatige inspannin gen eenvoudig op de been en coun terde een paar keer gevaarlijk. Toen Stolk een kwartier voor het einde bij een lastig maar niet onhoudbaar schot over de bal dook (1-3), was het pleit beslecht. De Zwaluwen kregen nog een paar kansjes op een tweede treffer. Het dichtst bij was invaller Arjen Lap, in de ploeg gekomen voor Sjoerd Oosterhof. die net over schoot. Het was echter Watervogels dat uit een counter nogmaals scoorde. ZDH zakte door de nederlaag naar de met Watervogels gedeelde tweede plaats, één punt achter Wieringerwaard. Zondag spelen de Zwaluwen een uitwedstrijd tegen het als vierde geklasseerde Dirk shom, waarvan ze de laatste sei zoenen niet hebben kunnen win nen. Het aantal cursisten bij Artex is in twee jaar tijd gegroeid van 1390 naar 1920 cursisten. Afge zet tegen het aantal inwoners van de gemeente (13.500) is de school daarmee een van de grootste van Nederland. Bijzonder is dat Artex deze groei heeft bereikt zonder extra financi ële middelen. Met een gelijkblij vende subsidie zijn er meer leer lingen bijgekomen en zijn theater en beeldende vormen aan het les pakket toegevoegd. De groei wordt voor een deel veroorzaakt door het succes van de korte cur sussen, maar ook het aantal (muziek)leerlingen dat een jaarcur sus volgt, is toegenomen. Deze groei kan zich echter niet ongelimiteerd doorzetten. Om the ater en beeldend verder te kunnen ontwikkelen, is een investering nodig omdat capaciteit van gebouw en personeel tekort zullen schieten. De lessen concentreren zich op doordeweekse dagen tus sen 15.00 en 20.30 uur. 's Avonds kan niet langer worden doorge werkt omdat veel docenten van de overkant komen en met de laatste boot naar huis gaan. Jubileumkerst Na de succesvolle opvoering van de semi-opera King Arthur is het kerstliederenspektakel op zater dag 19 december de volgende jubileumactiviteit van Artex. De gebruikelijke workshop Christmas Carols zingen wordt daartoe uit gebreid met optredens van het popkoor en een kinderkoor. De presentatie is waarschijnlijk in de RK-kerk van Den Burg. Met veel verdriet omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Marijke Koes-de Jong weduwe van Arend Koes eerder weduwe van Hendrik Otten en Josef Schelfhout a 11 januari 1912 112 oktober 2009 Den Burg: Fedde, in herinnering en Mireille, in herinnering Soest: Auke en Jo Papendrecht: Kieny en Lou, in herinnering Den Helder: Leo Wognum: Jannie en Dick Klein- en achterkleinkinderen „Gollards" k. 122 De Zes 12 - Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 17 oktober van 13.00 tot 13.25 uur voorafgaand aan de dienst in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op za terdag 17 oktober om 13.30 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zullen wij moeder begelei den naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. J. Das-Koes, Pan- nenspiegel 21, 1687 AV Wognum Mocht U geen persoonlijk bericht hebben ont vangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen Ik leg mijn handen in Zijn handen. a is van ons Onze lieve moeder, schoonmoeder e weggevlogen Annie van den Brink Ans sinds 1976 weduwe van Jan Viet Nico en Thirza Sophia en Mieke Jan en B.J. Holly, Crystal, Julia, Victoria Arjo Janne, Floor Anita en Henk Jelle, Sanna 11 oktober 2009 Correspondentieadres: Sophia en Mieke Heilaarpark 39 4814 NJ Breda De afscheidsdienst voorafgaand aan de crematie wordt gehouden op vrijdag 16 oktober 2009 om 13.30 uur in de aula van crematorium Rhijnhof, Laan te Rhijnhof 4 in Leiden. Aansluitend willen wij u graag informeel ontmoeten in de ontvangkamer van het crematorium. Mama wil geen bloemen, in plaats daarvan liever uw gift voor het KWF, collectebussen zijn aanwezig. Voor de afhandeling van de nalatenschap van de heer Willem Slaman is het correspondentie adres: E. Slaman, executeur Elzenhof 33 1741 ZL Schagen Geboren! Koen Bram 25 september 2009 Nelleke Stevens Harry van Malsen Willem Barentsstraat 50 3151 WG Hoek van Holland Heel, heel erg bedankt voor de leuke reac ties en attenties die we hebben ontvangen naar aanleiding van ons reparatie huwelijk. Het wittebrood heeft ons goed gesmaakt. Jan Vonk Lia Koorn Ondersteund door een drummer en een bassist leverden gitaarvirtuozen Eamonn McCormack (links) en Eelco Gelling (rechts) een zeer geïnspireerd optreden af.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3