W-t V-<:; WNEÊ. Raad was mist in gegaan met Aldi Kerstbomenverbod onder vuur TEXELSE J COURANT ttWMI Taart aan het eind van de voedselketen VRIJDAG 16 OKTOBER 2009 Waar begint de voedselketen en wat komt er uiteindelijk uit? Die vragen stonden voor de leerlingen van de Thijsseschool centraal tij dens de kinderboekenweek. Groep 5 ging op bezoek bij de ouders van juf Corine Rikkenberg, die een boe renbedrijf met koeien hebben Ze maakten een rondje langs de kalf jes en konden zelf ervaren hoe het voer van de koeien eruit ziet, ruikt en smaakt. Ook werden ze getrak teerd op warme chocolademelk, bereid met verse melk. Daarna gin gen de kinderen naar hotel Molen bos, waar ze in de keuken zelf een taartje maakten, met slagroom, gemaakt van - uiteraard - koeien- melk. Tot slot werd hun eigen maaksel in het restaurant smaak vol verorberd. Het kerstbomenverbod moet worden heroverwogen. Dat schrijft de dorpscommissie van Den Burg in een brief aan burge meester en wethouders. Voorzitter Cees Hoogerheide en secretaris Rob van Damme zeggen ervan overtuigd te zijn dat veel inwoners van Den Burg het op prijs stellen als het verbod wordt terug gedraaid. 'Kerstversiering en de plaatsing van kersbomen vormen een belangrijk onderdeel van ons toeristisch product in de maand december.' Volgens de commissie staan de versieringen gelijk aan sfeer en warmte, waar zowel Texe laars als toeristen tegen het eind van het jaar behoefte aan hebben De commissie vindt het een gemis te kans dat er geen overleg met ondernemersverenigingen en dorpscommissies is geweest om te bekijken hoe vernielingen kun nen worden voorkomen. De com missie zegt zich te realiseren dat het niet makkelijk is een beslissing terug te draaien, maar dat een her overweging toch zeer op prijs wordt gesteld. De nieuwe dorpscommissie is met een actief met het schrijven van brieven aan het college. Er zijn van de week ook exemplaren over heli- kopteroverlast en het bestem mingsplan Buitengebied naar de Groeneplaats gestuurd. In de ene brief wordt het college verzocht het helikopterverkeer boven de bebouwde kom van Den Burg een halt toe te roepen. Er wordt op gewezen dat het geen uitzondering is als er vijf per dag voorbij komen. 'Een noodlanding kan al behoorlij ke schade veroorzaken, maar bij neerstorten is het leed niet te over zien.' In de andere brief wordt het college gevraagd in het nieuwe plan Bui tengebied waakzaam te zijn op het 'kostbare landschapsbeeld' in postcodegebied 1791. Als voor beelden van hoe het niet moet, worden het PHH-gebouw langs de Pontweg, opstallen langs de Mars- weg en het bouwplan van de Immetjeshoeve genoemd. De com missie zegt mensen die gebruik maken van rechten in het huidige bestemmingsplan niets kwalijk te nemen, maar bij het volgende bestemmingsplan moet het 'kwets bare landschapsbeeld' kritisch onder de loep worden genomen. De gemeenteraad was de mist ingegaan als ze een verhuizing van de Aldi naar het bedrijven terrein aan de Spinbaan had toe gestaan. Dat valt op te maken uit een brief van de provincie. Volgens Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zou het in strijd zijn geweest met het provinciale loca- tiebeleid dat leidend is voor de ontwikkeling van detailhandel op bedrijventerreinen. Volgens dat beleid mogen alleen detailhandel in 'volumineuze goederen', tuincen tra, meubeldetailhandel en bouw markten op een bedrijventerrein worden toegestaan. 'Een Aldi hoort daar niet bij.' Vestiging van de supermarkt aan de Spinbaan zou volgens GS ver keer hebben aangetrokken en dat wordt als niet wenselijk beschouwd. Het provinciebestuur verbaast zich erover dat het plan in overweging is genomen, omdat vanuit de gemeente al langere tijd wordt gevraagd om meer vierkante meters bedrijventerrein. 'Ontwik keling van detailhandel op bedrij venterrein sluit daar niet bij aan.' Een verplaatsing van de super markt kwam in augustus op de kaart, nadat meerdere politieke partijen er hun voorkeur voor had den uitgesproken. Het college was tegen, maar dat leken de partijen aan zich voorbij te laten gaan. In september besloot een meerder heid. onder aanvoering van het CDA en na een hevig protest van TVO, het idee toch af te wijzen. Gedeputeerde Staten laten zich over de kwestie uit naar aanleiding van Statenvragen van het CDA en de PvdA. Die kaartten detailhandel op bedrijventerreinen aan, omdat dat in verschillende gemeenten speelde. Razende Bol beste camping De Razende Bol aan de Peli- kaanweg is gisteren tot beste boerencamping van Nederland uitgeroepen. Dat gebeurde tijdens de Kampeer en Caravan Jaarbeurs in Utrecht. De Razende Bol was één van de zes bedrijven die door de VeKaBo, de branche-organisatie van kam- peerboeren, waren genomineerd. Volgens woordvoerder en bestuurs lid Gerard Swart van de VeKaBo scoorde Razende Bol voortreffelijk op vele onderdelen. 'Ze zijn er klantvriendelijk, het is een knusse camping, het sanitair is goed, de mensen zijn goed bereikbaar als je vragen hebt en ze geven goede informatie over de omgeving.' De zes bedrijven waren op basis van ervaringen van gasten genomi neerd. Een mystery guest ging langs om de proef op de som te nemen. Volgens de VeKaBo is de overwinning van de Razende Bol een extra prestatie omdat ze niet meer dan tien slaapplaatsen heb ben. Swart: 'Dat is eigenlijk niet meer dan deze tijd. Ik hoop dat op Texel de kogel een keer door de kerk gaat en dat een maximum van vijftien slaapplaatsen wordt toege staan.' 'Voeren vogels nog af te raden' Bij Ecomare zijn de afgelopen dagen vier gevallen van tortelduiven met de vogelziekte het geel gemeld. De ziekte is blijkbaar nog steeds op het eiland en heeft zich mogelijk zelfs uitgebreid. Hoewel de Vogelbe scherming het voeren van vogels heeft vrijgegeven, raadt Ecomare dit voorlopig af. 'Na oktober zal de ziekte door de kou wel verdwenen zijn, tot dan wordt een ieder afgera den voedsel- of dnnkbakjes te vul len. Bij voederplaatsen hebben de vogels namelijk nauw contact, waardoor ze elkaar kunnen besmetten. Er is gelukkig nog genoeg te eten in de natuur, zodat het voor de vogels geen probleem is als ze met worden bijgevoerd', constateert Ecomare. Controle op licht De politie start maandag 19 okto ber met de jaarlijkse fietsverlich tingscampagne. Fietsers zonder verlichting of reflectoren op hun fiets lopen het risico een boete van €20,- te krijgen. Losse, niet- knip perende lampjes zijn verboden. Voor bromfietsers varieert de boete van €35,- tot €100,-. De politie let dit jaar extra op de verlichting van auto's. Automobilisten met ondeugdelijke verlichting kunnen een prent van €50,- tot €150,- krij gen. Texel steunt havenontwikkeling Samen met Wieringen en Anna Paulowna steunt Texel de plannen van Den Helder voor uitbreiding van de zeehaven en de vestiging van nieuwe industriële activiteiten aldaar, zoals bouw en onderhoud van windturbines. Ook de verplaat sing van de veerhaven van de Texelse boot moet in deze plannen worden opgenomen. De bedoeling is dat de betrokken gemeenten samen met de provincie een struc- tuuropzet maken en daarmee de rijksoverheid benaderen om het benodigde geld loste krijgen. Dins dag praten de genoemde gemeen ten hierover in Haarlem met twee gedeputeerden. Jij zult tezamen zijn, als de witte vleugelen van de dood je dagen verstrooien Verdrietig zijn wij omdat volkomen onverwacht, maar rustig in haar slaap is overleden, onze moeder, schoonmoeder en oma Antonia Lucia Josina Zijm-van der Wee Lucie Echtgenote van Gerard Zijm, 113 november 1993 Utrecht, 28 september 1948 t Texel, 13 oktober 2009 Den Burg: Janneke en Udo Visser-Zijm Thijs, Jesse. Marijn Utrecht: Floortje en Jord Kuiken-Zijm Utrecht: Eline Zijm en Govert van Eeten Vloedlijn 29 1791 HJ Den Burg Er is daar gelegenheid om afscheid van Lucie te nemen en de familie te condoleren op zaterdag 17 oktober van 14.00 tot 15.30 uur. De uitvaartdienst vindt plaats op maandag 19 oktober om 10.45 uur in de Johannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zal de crematieplechtigheid in besloten kring worden gehouden in crematorium „Schagerkogge". Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen, bent u van harte welkom dit afscheid met ons te delen. Soms is er zoveel wat we voelen, maar zo weinig wat we kunnen zeggen Lucie, geheel onverwacht ben je ingeslapen... We zullen je missen, je blijft voor altijd in ons hart! Janneke, Udo, Thijs, Jesse, Marijn, Floor, Jord, Eline en Govert, nu moeten jullie naast Gerard ook Lucie nog missen... Heel veel sterkte in deze moeilijke tijd! Wij zijn er voor jullie. Opa Zijm en Oma Zijm t Siem t Piet en Céline Marion en Arend Jonna en Wouter Zomaar, zo plotseling is uit ons midden wegge gleden de moeder van Janneke, schoonmoe der van onze zoon en broer Udo en oma van Thijs, Jesse en Marijn Lucie Zijm Wij wensen de achterblijvende familie en ken nissen veel sterkte met dit plotselinge verlies. Marten en Trees Visser Alice en Leon en de kinderen Robert en Marit en de kinderen Lucie, we deelden samen vreugde en verdriet. Nu is er alleen verdriet! Marian en Aad Ilse en Simon Jenneke en Dyo Tonnie; Edith Sieni en Han We zijn heel verdrietig omdat Lucie is overleden. Haar deur stond altijd voor ons open. We zullen haar betrokkenheid, humor en creativiteit ontzettend missen. Mariëlle, Lonneke, Fulco, Suzanne, Margriet, Imme, Irene, Jan, Patrick Wat zullen we je missen. Zoveel jaren samen gezongen. Zoveel jaren samen gespeuld. Wat heb je daar van genoten! Marga, Tonnie, Jopie, Ria, Kees. Carla, Aad, Marga, Sjaak, Annie, Ruud Familieberichten Geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van onze buurvrouw Wij wensen kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Irisabella en Benno Bakker Lydia en Rob Blok let en Eef Eeelman Fred Hollenberg Erica en Ronald Keijser Gerda en Dirk Kuiper Yvonne en Andre Veeger Riet en Jan Veenendaal Hannie Maas en Henk Jan Visser Vera en Peter Vooijs Mia en Jaap van Vooren Geschokt en verdrietig hebben wij kennis genomen van het plotselinge overlijden van Lucie Zijm-van der Wee secretaresse van de ANBO Wij wensen de kinderen en de familie veel sterkte toe voor de toekomst. Bestuur ANBO Texel Verbijsterd, zijn wij, door het plotselinge overlijden van ons trouwe danslid Lucie Zijm Wij wensen haar kinderen en kleinkinderen veel kracht toe bij het verwerken van dit grote verlies. Dansgroep Oude Dansen Het leven is een klim naar boven ^sckool leder op zijn eigen manier Treur niet, ik ben nu op de top En geniet van het uitzicht Wij zijn verdrietig door het onverwachte overlijden van Lucie Zijm-v.d. Wee Oud-leerkracht van onze school Wij wensen de familie veel sterkte bij dit plotselinge verlies. Leerlingen Team Medezeggenschapraad Ouderraad Jozefschool jouw contract is gemaakt wij zijn van slag Edith, Edith, Tineke, Lieneke Lieve Lucie Wat zullen we je ontzettend missen! De Zonnebloemvrijwilligers 19 oktober Deze Sarah is na aldi jaren nu super sportief!

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3