TEXELSE 7 COURANT We gaan graag door met hun levenswerk Geweldige deelname bij eerste crossloop Gezichten lezen voor NK pokeren Aantrekkelijk parcours toerrit Logeerhuis Texel DINSDAG 20 OKTOBER 2009 Marièlle en Marieke en firmanten Jeroen en Stefan van der Werve. het NK Poker Scholen doen mee aan quiz Kinderen van de Jozefschool en de Thijsseschool in Den Burg doen eind deze maand mee aan De Slimste School van Noord- Holland, een kennisquiz voor scholen van RTV Noord-Holland. De quiz moet duidelijk maken welke basisschool zich de slimste van de provincie mag noemen. De Texelse scholen zijn twee van de in totaal 36 deelnemers die uit bijna duizend basisscholen in Noord-Holland zijn geselecteerd. Tijdens de opnames moeten de kinderen vragen beant woorden over schoolvakken als taal, rekenen en aardrijkskunde. Ze worden geacht ook het nodige te weten over Noord-Holland. Leerlin gen van de Jozefschool reizen don derdag 29 oktober af naar de televi siestudio's in Hilversum, leerlingen van de Thijsseschool gaan een dag later. Het programma wordt vanaf 7 november elke zaterdag om 17.15 uur uitgezonden op RTV Noord- Holland. De presentatie is in handen van Erik van der Hoff die bekend is van het televisieprogramma Het Blok en ook nog een tijdje presenta tor was op de kinderzender Nickelodeon. op het strand bij paal 9 teveel wind stond. Door het hoge water was het met verantwoord daar te vis sen. In de eindstand van het kam pioenschap staat Bos met 21 vis sen (504 cm) op de eerste plaats. Hij deed aan tien wedstrijden mee. Tweede werd Rein Kuyper (9 wed strijden, 10 vissen, 211 cm), derde Poul Verhagen (6 wedstrijden, 8 vissen, 207 cm). Buiten de prijzen vielen Nico Tessel (3 wedstrijden, 3 Ook de wedstrijd zelf werd door vissen, 66 cm) en Theo Buren (5 Bos gewonnen. Bij de asfaltmolen wedstrijden. 2 vissen, 63 cm). Frans Bos wint sportvissen Sportvisclub Texel heeft Frans Bos uitgeroepen tot clubkampi oen. Dit gebeurde na de elfde en laatste wedstrijd van het kampi oenschap, die zaterdag werd gehouden. haalde hij 3 vissen, met een geza menlijke lengte van 65 cm boven. Rein Kuyper (2 vissen, 39 cm) werd tweede, Poul Verhagen (1 vis, 17 De eerstvolgende wedstrijd is het NK kustvissen op zaterdag 24 oktober op het strand van Noord- wijk. Texel wordt daar vertegen- cm) derde. De wedstrijd werd in woordig door Frans Bos en Nico Oudeschild gehouden, omdat er Tessel. Esselman en Eelman kampioen GVT De liefhebberij voor planten, tui nen en het familiebedrijf is de broers met de paplepel in gego ten. Op de plek waar ze als kind af en toe een zak potgrond ver kochten, zetten Jeroen (38) en Stefan (40) van der Werve het bedrijf voort dat opgericht is door hun ouders. zondag moesten de planten water hebben. Het was voor ons heel gewoon. Er was altijd werk, zeven dagen in de week. Mijn ouders hadden in het tuincentrum nie mand in dienst, ze deden alles zelf', zegt Jeroen. De broers, uit geeft mij het gevoel van vrijheid, de winkel past niet bij mij.' Dus Jeroen ging zijn eigen weg en startte een hoveniersbedrijf. Na een jaar, in 1990, bleek de verwikkeling met het tuincentrum van zijn ouders zo groot dat ze er één firma van Jeroen zwaait de scepter in het hoveniersbedrijf, Stefan heeft het tuincentrum onder zijn hoede. Zo lopen de broers elkaar nooit voor de voeten. Ze zien elkaar tijdens koffietijd en hebben daar genoeg aan. 'Vergaderen doen we nooit. We hebben aan een half woord genoeg en voelen elkaar aan. Als één van ons vindt dat er een auto of schuur bij moet, of dat we een extra werknemer nodig hebben, kijken we of we het kunnen beta len. Als het kan, is het prima, we vragen niet iets aan elkaar dat we niet nodig hebben', zegt Jeroen. De nieuwe generatie in de firma heeft dezelfde werkmentaliteit. Bij navraag blijkt dat de broers werken zoveel als nodig is. 'Ik heb nooit uitgerekend hoeveel uur ik bezig ben. Het is ons werk en ik heb er echt geen problemen mee', zegt Stefan. Wel wordt de zondag zoveel mogelijk vrij gehouden en gaan beide gezinnen op vakantie Zoveel werken als hun ouders deden, willen ze niet. 'Het zou ons opbreken. Het gaat ten koste van onze gezinnen en dat willen we niet', zegt Jeroen. Gelukkig kunnen Julia Esselman heeft in de onderlinge wedstrijden van Gymvereniging Texel zaterdag de Heerschapsbeker gewon nen. Deze beker wordt jaarlijks uitgereikt aan de GVT-er uit de recreatiegroepen met de hoog ste punten. Op vrijdag bleek het jonge talent Emiel Eelman de sterkste van alle turners. Marit Bousma kreeg de Verhoeven- prijs. De onderlinge wedstrijden van de strijd die ertoe leidde dat de ver schillen op het erepodium miniem waren. Esselman had met 39,1 punten 0,3 punten voorsprong op Sophie van der Vis die tweede werd. Zij had op haar beurt 0,4 punt voorsprong op Sophie Graaf. De gymnasten die extra trainen kwamen vrijdag in een aparte sene wedstrijden tegen elkaar uit. Hierbij bleek Emiel Eelman zijn teamgeno ten Twan van IJsseldijk en Falko Veenstra voor te blijven. Het jonge talent Hannah Ipenburg eindigde een 'qezin met vier kinderen, hiel- maakten. En zo kwam de wens van de broers het werk in vertrouwde pen vanzelfsprekend mee. Ze zet- vader Kees toch uit. ten plantjes in potten, vulden zak- Dat Stefan vijf jaar later tot de firma ken potgrond en gaven plantjes zou toetreden, was toen nog niet water. Ook op het bloembollenbe- bekend. Hij begon aan de studie medewerkers die er al heel lang drijf hielpen de kinderen mee, maar Landbouw aan de Universiteit van werken en vergroeid zijn met het niet altijd naar tevredenheid van Wagenmgen en het eerste jaar was hun ouders. Stefan zegt lachend: een groot succes. 'Maar ik had het volgens de broers samen nog een 'Soms gaven ze ons geld om weg gevoel van is dit het nou, en ik iraa" 7°-" q a n nn GVT worden tijdens de normale op de vierde plaats en was daar- lesuren gehouden. In elke groep mee de beste dame. laten de gymnasten hun kunnen zien op vijf toestellen. Voor de beste dne uit elke groep zijn er medailles. Enkele grote groepen waren verdeeld in niveaugroepen. De twee besten van elke groep deden zaterdag mee aan de finale. Daar ontspon zich een spannende De Verhoevenprijs, een aanmoedi- te gaan, omdat we zo liepen te klooien dat we het personeel van het bloembollenbedrijf van hun werk hielden.' De herinneringen aan hun jeugd op het bedrijf, gaan over in hun stu diekeuzes. Jeroen volgt de Tuin bouwschool in Hoorn, met de hoop van zijn vader dat hij ook in het tuincentrum terecht zou komen. Jeroen: 'Maar ik wilde een hove niersbedrijf. Het is buitenwerk en hield met van het papierwerk.' Ste fan kwam terug naar het eiland en hielp zeven dagen per week mee in het tuincentrum. Toen vader Kees De historie van het bedrijf gaat vijftig jaar terug, met de start van een bloembollenbedrijf. In 1969 komt hier een kas voor het kweken van perkgoed bij en heet het bedrijf Kwekenj en handel CP van der Werve, Hiermee werd het tijdperk van het de kwekerij in de Koger- straat ingeluid. Met veel bevlogen heid en een tomeloze inzet werd dit gerund door Kees van der Wer ve en zijn vrouw Joke. In 1983 pas sen ze de naam aan naar Tuincen trum van der Werve, omdat ze door de grote vraag niet alles meer zelf konden kweken. 'Het draaide bij ons thuis om niets anders dan het ïaiimucui- tuincentrum, de winkel was zes - gingsprijs bedoeld voor opvallend dagen in de week open en ook op met je handen bezig zijn. Dit werk vertrouwd, zegt Stefan. talent, werd toegekend aan Marit Bousma, die op het erepodium te kennen gaf dat zij erg graag turn ster wil worden. Alle uitslagen zijn te lezen via www. gvtexel.nl. handen achterlaten bij zes mede werkers, twee stagiaires en bij hun ouders. Ze kunnen rekenen op bedrijf. Ook Kees en Joke vullen fulltime baan. Ze zijn er apetrots op dat hun ouders, met 70 en 72 jaar, nog meewerken en hopen dat ze het nog lang blijven doen. Zelf wil len de broers nog lang geen om gezondheidsredenen minder afscheid nemen van het bedrijf. wilde werken, nam Stefan zijn taken en zijn plaats in de firma vrij wel geruisloos over. 'Het was geen grote verandering, want ik deed het werk mijn hele leven al. Als mijn vader wegging, was ik verantwoor delijk, dus het werk was me al Jeroen: 'Het is het levenswerk én het leven van je ouders, daar gaan we graag in door. Het heeft een heel andere lading dan een ander bedrijf heeft. En we zien beiden nog veel uitdagingen.' Tekst en foto Imme Bakker Levensmiddelen voor voedselbank Zwemdiploma's Onder toeziend oog van examina toren lenske Flier en Colinda Vla ming is donderdag in zwempara dijs Calluna voor het eerst dit winterseizoen gezwommen voor het Zwem ABC. De volgende leer lingen legden met succes alle beproevingen af: A-diploma - Devin Koorn, Felix Hercules, Gijs de Waal, Hasse Venema, Iva Zijlstra, Ivy Bakker, Jeffrey de Ridder, Johan Kuip. Kely Ellen, Kevin Versluis, Loïs Dros, Luc Tuntelder, Luna Marin Hidalgo, Marjan van der Heide, Mirte de Jager, Robin Wassenaar, Rodney Betsema. Suze Witvliet en Tim de van de Kinderboekenweek, die dit Vrjes jaar 'Aan tafel' als thema heeft. De B-diploma - Chantal Dros, Daisy kratten (één van elke groep en één Jimmink, Marleen Eelman. Mats namen het onderwijzend personeel) De Texelse Voedselbank kon don derdagochtend elf grote kratten met houdbare levensmiddelen in ont vangst nemen die waren ingezameld door de leerlingen van De Fontein. De actie werd gevoerd in het kader Werkman, Miloes Boks, Pelle van Onzen, Ruben van der Voort, Ruben Witte, Sidney van Heer waarden en Viggo Maas. C-diploma - Jop van Etten, Marjo lein Hin en Wilmer Schoo. werden overhandigd aan twee ver raste medewerkers van de Voedsel bank. De kinderen werden voor hun inspanningen beloond met vier cho coladefonteinen, waarin ze spekkies konden dopen. Aan de eerste boscross van het seizoen deden maar liefst 110 atleten mee. In verband met de bomenkap van Staatsbosbe heer, moest de route van 5350 meter iets worden ingekort, zodat deze zo'n 4900 meter werd. Vooral deelnemers van de over kant, waarvan sommigen met eer der op onverharde paden liepen, waren erg te spreken over de schoonheid van het parcours. Bij de jongens tot en met 12 jaar (1000 meter), waar 27 hardlopers aan de start verschenen, werd de Keijser en Bloem winnen golffinale zijn kansen voor de rest van de avond weinig hoopgevend. 'Pokeren is hot', vertelt hij onder het pokeren. 'Het is gezellig en spannend', bevestigt Joyce Halse- ma. Ze pokert al wat langer. Niet onverdienstelijk. Vorig jaar verde digde ze de Texelse eer zelfs op het nationaal pokerkampioen schap. 'Joyce is een verdedigende speler', verklaart Westenbrugge was het verschil een stuk groter. Van der Velden kwam in 57.15 over de meet, Bijpost in 58.05. Van der Velden kwam in de laatste ronde lelijk ten val, maar wist zijn koppo sitie te behouden. Bij de veteranen werd Peter ter Burg uit Julianadorp eerste (59.27). Eerste dame was Natascha van der Vis (1.07.13). Op de 9800 meter was oud-Texe laar Norbert Eelman heer en mees- Er werd 'matchplay' gespeeld over ter (40.10). Connie Joling was eer- Abe Keijser en Gerda Bloem hebben zondag op de golfbaan de finale om de maandbeker gewonnen. Aan deze wedstrijd nemen de negen golfers met de beste resultaten bij de maand- wedstrijden het tegen elkaar ste dame (51.30). De volgende cross wordt gehou den op zondag 1 november. Uitslagen: 1000 meter Meisjes - 1 Milou de Ruijter. 4 46; 2 Jasmijn Baptist. 4.49. 3 Britt v.d. Berg. 4.51 Jongens - VNikay Sangers, 3.25. 2 Wout de Ugnie (Voorschoten). 3.28; 3 Cor Bijpost. 3 43. 2900 meter 1.Hessel Arensman. 11.12; 2-Axel Gamt- sen, 13.31. 4900 meter Dames - 1 .Jas mijn v.d. Burg. 24.03; 2.Danielle Brouwer. 24 13. 3 Shannon Eijkhout, 26.42. Dames veteranen - 1 Bianca vd. Berg. 22.28; 2 Cindy Sangers. 25.42; 3.Louise v d. Sluis. 26.11. Heren - 1 Jaap Witte, 17.52; 2.Rob ter Burg (Julianadorp), 17.56; 3 Duco v.d. Kuijl, 19 59. Heren-veteranen - 1 Rene de Ruijter. 21.35; 2 Leendert Eel man. 24 30; 3.Jan Dogger. 26.06 9800 meter Dames-veteranen - 1 Connie Joling. 51.30. 2-Annelies Graaf. 59 51. 3 Etty Daalder. 59.55. Heren - 1 Norbert nog vlak achter hem, bij de tweede Ee,man |Rtienen). 40 10; 2 Lukas jonkers. 44 04. 3.0laf Ortmann (Oberhausen). 45.42. Heren-veteraren - 1 Jeroen Smits 42 33; 2 Frank Mooi| (Loenen a.d. Vecht. 44 12; 3.Lo Bremer. 49 45 14.700 meter. Dames - Uolanda Nell (Maasland). 1 13 48; 2 Renate Bosman (Meppel), 1 15.20. Dames-veteranen - 1.Natascha v.d. Vis, 107.13: 2 Margot vd. Ven, 1 09.24; 3.Corrie de Jager, 1 18.51 Heren - I.Erik v.d Velden, 57.15; 2.Richard Bij post, 58.05; 3.Martin Baptist. 1 00 24 Heren-veteranen - 1 Peter ter Burg (Julia nadorp), 5927; 2.Theo Franchimon, 1.02 47. 3.Gauke van Lingen, 1.05.39 eerste plaats behaald door Nikay Sangers. Met 3.25 minuten verbe terde hij het parcoursrecord, dat ook al op zijn naam stond (3.36). Wout de Lignie uit Voorschoten werd tweede (3.28). Cor Bijpost derde. Milou de Ruijter was het snelste meisje (4.46), op de voet gevolgd door Jasmijn Baptist (4.49) en Britt van den Berg (4.51). Hessel Arensman en Axel Garrit- sen liepen voor het eerst de 2900 meter in wedstrijdverband. Arens man zette een prachtig persoonlijk record neer (11.12), Garritsen ein digde als tweede (13.31). De langste afstand was een prooi voor Erik van der Velden. Na de eerste ronde liep Richard Bijpost In Bosch en Zee werd zondagavond de tweede voorronde Spelers die elkanders gezichten 'lezen', speelkaarten die bedekt werden gehouden, spanning en stapels met fiches. Geen geld, maar de eer stond op het spel tijdens de pokeravond die zon dag in Bosch en Zee werd gehou den. Ruim dertig spelers deden mee aan de tweede aflevering van de voorronde voor het Nederlands Pokerkampioen schap. De pot met fiches is flink gevuld aan de tafel waar Irmin Reydon, Texelse. 'Je kunt wel eens bluffen, maar als je dat te vaak doet, gaan tegenspelers je doorzien. Het is de kunst om gezichten te lezen. Een knipoog, zenuwtrekje of iets anders, ledereen doet wel iets muntgeld over tafel wordt gescho- waaraan je kunt zien of hij of zij een ven en kaarten worden gedeeld, goede kaart heeft.' Elke speler begint met een steek Anders dan bij kaartsporten als van 4000 punten, een voorraad die klaverjassen en bridge, een deel van het succes van deze 36 holes. Dat betekende dat de bij de een aangroeit en bij de ander krimpt, ai naar gelang het succes. 'Poker is 40 procent geluk en 60 procent kennis', vertelt organisator Frans Westenbrugge van Bosch en Zee. De twee negens die Reydon in zijn hand heeft en de derde op tafel, vormen samen three of a kind. Een kansrijke combinatie, die aan vergrijzing onderhevig zijn, is poker juist populair onder een jonger publiek. De populariteit is overge waaid uit Amerika, verklaart Rey don, waar pokeraar Chris Money maker met inzet van een paar dollar de tweede plaats (7). miljoenen verdiende. 'Daarna is het ook hier een landelijke hipe gewor den.' Deze week worden volgens wedstrijd in de vroege ochtend van start ging en tot de avondscheme ring duurde. De finalisten kwamen in twee categoneën in actie. In de eerste categorie werd het meest gestreden Het pleit werd in de eerste categorie (handicap 0 tot 18.4 en 18,5 tot 26,4) op de laatste hole beslecht. Daarbij bleef Keijser met elf punten Bart Medema net voor. Ook Annabel Groothuis had 10 punten. In de tweede categorie (18,5 tot 26.4) bleek Gerda Bloem (11) de sterkste. Josje Eelman, Piet Bolier en Antoine Kersten deelden Ruim 500 mountainbikers deden boot. Ze troffen aangenaam weer zaterdag mee aan de eerste toer- en reden een aantrekkelijk traject tocht die Toerclub Taxi 312000 had van circa vijftig kilometer, door bos, uitgestippeld. De eerste overkant- duinen en over het strand, se rijders reden om 9.00 uur van de (Foto Gerard Timmerman/ Dirk Domhof en Joyce Halsema tienen en twee negens full house poker spelen. Reydon keurt zijn neerlegt, en dus de pot naar zich kaarten en legt in, nogmaals en toe kan halen. De inzet is opgelo- nogmaals. Jargon voert de boven- pen tot 2250 punten, zodat Rey- toon. Termen als blind, small en bij don flink moet inleveren. De 175 big blind gaan rond. terwijl plastic punten die hij overhoudt, maken ware het niet dat tegenspeler Dom- Westenbrugge in ruim 500 Neder- hof met de combinatie van drie landse cafés voorrondes voor het NK Poker gespeeld, waarmee de organisatie een record hoopt te vestigen. In Bosch en Zee wordt nog zes weken lang elke zondagavond vanaf 19.30 uur gepokerd. 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi HuiDerts. 06 52538265 Rabobank 3031 06 360

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7