Texel'94 laat kansen onbenut COURANT Sport Oosterend pakt koppositie Van de Bent-Lindenhof beste bridgers Goed spelend Tevoko verliest Sponsortocht Kerk en Minima De Koog lijdt nederlaag tegen DTS Beers aan kop in Akenburg TEXELSE DINSDAG 20 OKTOBER 2009 Voetbaluitslagen Zaterdag 17 oktober WZ-Oosterend Volendam A2-Texel'94 A1 Spanning, concentratie en plezier tijdens de zeventiende editie v in De Hot in De Koog werd gehouden. n het Open Texels Bridgekampioenschap dat dit weekend (Foto Gerard Timmerman) Akkie van de Kerkhof en Els Witte zijn op het Open Texelse bridgekampioenschap als hoog ste Texelaars op de vierde plaats geëindigd. Bridgeclub Groot Slem hield vrijdag en zaterdag de zeventiende in De Hof in De Koog. Van de 68 deelnemende paren kwamen er 26 van Texel, de rest van de overkant. De wedstrijdlei ding was in handen van Bert den Besten en Chris Golverdingen beiden uit Woudrichem. De sfeer was sportief en gezellig. Winnaars konden hun prijs uitzoeken van een de prijzentafel, die was samen gesteld door Jo van Beek en Irene Schuyl. De hoofdprijs, een kerst week voor twee personen in een bridgehotel in Toscane werd gewonnen door de dames Van de Bent-Lindenhof uit Loenen aan de Vecht. Voor elke deelnemer was er ook nog een Hoornderring. De opbrengst van de lotenj kwam ten goede aan de bevriende bridge club uit De Koog. Eerste werd het duo Van de Bent-Lindenhof, twee de Kroezenen in een sterk veld bereikten Jan Hoogerheide en schoonzoon Peter Bruinogen de derde plaats, Uitslag: 1 V.d.Bent-ündenhof; 2. Kroezen. 3. Bruin- ogen-Hoogerhelde; 4. V.d.Kerkhof -Witte; 5 Gritter Mv Kiewiet; 6. Ahrens-Wezel; 7. Mulder-Sterken; 8. Ep Lepoutre', 9. Ep.Schipper; 10. Beutick-Postumus; 11 V.Beek-Wierenga, 12. Den Besten-Golver- dingen; 13. Goppel-Snijders; 14 Jonker- gouw-Mv Wiehnga; 15. Niermeyer-Schuiling SV Oosterend heeft door winst in een magere wedstrijd de kop positie op de ranglijst weten te veroveren. In Zaandam werd het zaterdag 0-1 tegen WZ. Op papier stond WZ met vier pun ten net onder de middenmoot, maar zoals zo vaak zorgde een betere tegenstander voor meer motivatie. WZ zat er vanaf de eer ste minuut bovenop en Oosterend had moeite de bal in bezit te hou den. Pas na twintig minuten wer den de eerste kansen gecreeerd en kreeg Oosterend wat lucht. De bal bleef langer in bezit en er werden combinaties aangegaan. Na een half uur kreeg Ruud Hof de bal aangespeeld, draaide weg van zijn man en schoot hard in de hoek. Zijn schot werd gepakt door de keeper, maar deze had hem niet klemvast. De snelle Chris Ellen was er dan ook als de kippen bij en schoot de bal in het net. Daarna bleef SVO de bovenliggende partij, maar WZ bleef uitkijken naar de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust werd een schot van de spits op prachtige wijze door doelman Alexander Smit uit de lucht geplukt. Ook Jeroen Duvekot speelde als rechtsback een dijk van wedstrijd en liet niemand passeren. Na de rust stuitte WZ steeds op de goed staande verdediging van SVO, die werd gestuurd door Wilco Keijzer. Voor Oosterend ontstond er meer ruimte en de bal ging van man tot man. Ruben Duinker maakte een een-tweetje met Den nis Daalder en pegelde van 20 meter hard uit. Zijn bal ging via de keeper en de onderkant van de lat naar beneden en zou de lijn zijn gepasseerd. De scheidsrechter geloofde er niet in en liet doorspe len. Dit tot ongenoegen van de Oosterenders. Niet veel later schoot Erik van Es op het doel, maar zag zijn bal gestuit door de keeper. Ook Ruud Hof was na een combinatie met Jan Willem Ellen dicht bij een treffer, maar hij schoot op de paal. WZ kreeg nog wat kleine kansen, maar deze werden allen tegengehouden door doel man Smit. Omdat de Blokkers verloren van KFC, gaat Oosterend met een wedstrijd minder maar met 13 pun ten aan kop. Komende zaterdag speelt Oosterend thuis tegen mid denmoter Purmersteijn. Doordat veel kansen onbenut bleven, kwam Texel'94 in de thuiswedstrijd tegen Duinrand S niet verder dan een eindstand van 1-1. Duinrand S mocht niet klagen toen een verdediger met niet meer dan een gele kaart werd bestraft na een grove over treding. Al in de eerste twintig minuten kreeg Texel'94 legio kansen. Met name Pim de Lugt kon de score openen. Zijn uithaal strandde ech ter op de keeper van Duinrand S. De Texelaars zaten in deze fase fel op de bal en wonnen vele duels. Hierna kreeg Duinrand S meer vat op de wedstrijd en had Texel'94 enige moeite de bal in de ploeg te houden. De bezoekers wisten enkele aanvallende acties echter niet te verzilveren. Na een half uur spelen, toen Texel'94 de druk weer opvoerde, kon de keeper van Duin rand S een vrije trap van Jimmy Vlaming ternauwernood tot hoek schop verwerken. Hierna volgde een fase in de wed strijd waarin het spel op en neer golfde en beide ploegen kansen kregen een doelpunt te maken. Niels Dubbelt, die vaak een extra mannetje als bewaking had, kreeg amper de kans om uit halen. Op slag van rust bereikte een slimme pass van Pim de Lugt net met de vrijstaande Texelse spits Dubbelt en wat niemand verwachtte, gebeurde toch. Door een miscom municatie in de verdediging van Texel'94 kwamen de gasten in de blessuretijd op voorsprong. Met een hierop, met nog enkele secon den te spelen, kreeg Texel'94 op de rand van het strafschopgebied een vrije trap toegekend. Jimmy Vlaming knalde de bal met veel precisie in de linkerkruising van het doel buiten bereik van de keeper. Meteen na de rust voorkwam een verdediger van Duinrand S dat een voorzet vanaf links van Jimmy Vla ming de voor het doel vrijstaande Niels Dubbelt bereikte, die de bal voor het intikken zou hebben. Texel'94 bleef kansrijk, maar het nodige geluk ontbrak. Ook Duin rand S liet zich niet onbetuigd in het creëren van kansen en beide teams gaven elkaar geen duim breed toe. Ruim een kwartier na de rust kwam Matthijs de Lugt in het veld voor Joey van der Vis, wat leidde tot meer stootkracht in de Texelse aanvalslinie. Dubbelt, die hard werkte, was enkele keren ongelukkig met z'n schoten, die geblokt werden door de defensie van Duinrand S. Tien minuten voor tijd schoot Matthijs de Lugt vanaf de linkerkant de bal via de keeper van Duinrand S op de paal tot corner. Hij kwam in bal bezit door een goed geplaatste breedtepass van de Texelse spits. Kort hiervoor had Rick den IJzer man het veld verlaten voor Pieter Plaatsman. Een moegestreden Steffan Vlaming werd vijf minuten voor het einde gewisseld voor Daan Wessels. Hierna volgden diverse spannende momenten, maar de defensies ble ven de baas. Ver in blessuretijd zette Pieter Plaatsman spits Dub belt in kansrijke scoringspositie, maar het schot verdween rakelings langs het doel. Komend weekend heeft Texel'94 vrij, op 1 november staat de uit wedstrijd tegen Sint Boys op het programma. Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko verloor zater dag met 3-1 van Abcoude 3. De teams, die beide kampioen waren geworden, waren aan elkaar gewaagd. Tevoko begon voortvarend en nam snel een voorsprong van 5-1. Abcoude was hiervan niet onder de indruk en bleef constant spelen. Aan het einde van de set speelde Abcoude enkele snelle omloopbal- len en scoorde daarmee de laatste punten (25-21). Tevoko. dat voelde dat er meer in zat, begon enthousi ast aan de tweede set. De spelers probeerden met zowel harde als met tactische aanvallen de punten binnen te halen, maar Abcoude had een goede verdediging en er moest hard gewerkt worden. Ook nu speelde Abcoude de laatste punten beter uit (25-21). Door onsportief gedrag van enkele spe lers van Abcoude raakte Tevoko in de derde set extra geprikkeld. De set werd met agressief spel een voudig gewonnen 25-17). Ook in de vierde set behield Tevoko een kleine voorsprong. Er werd fel ver dedigd en zowel tactische als hard geslagen ballen werden koelbloe dig afgemaakt. Desondanks kon Tevoko met de winst opstrijken. Abcoude maakte net iets minder fouten en won ook de vierde set (25-23). Tevoko staat na dit verlies op de zevende plaats. ADO'20 A2-Texel'94 A3 De Koog B1-BKC B1 3-1 Texel'94 MB1-DTS MB2 3-3 Kolping Boys D2-De Koog D1 uitg Texel'94 MC1-Always F. MC1 1 -6 Texel'94 D4-Nieuwe Niedorp D3 5-1 ZDHD1-SRCD3 0-3 Zondag 18 oktober: Texel'94-Duinrand S 1-1 De Koog-DTS 1 -3 Dirkshom-ZDH 0-6 Texel'94 2-Victoria O 2 1-1 Texel'94 3-DWOW 3 2-2 Oosterend 2-Watervogels 2 2-5 De Koog 2-Wieringerwaard 2 4-0 Oosterend DA1 -Wiron DA1 6-0 De Koog DA1-DEM DA2 uitg. Helder B2-Texel'94 B1 VIOS B2-Texel'94 B2 5-2 Con Zelo C1-Texel'94 C1 Nw. Niedorp C1 -Texel'94 C3 3-3 BOL C3-Texel'94 C4 1-13 Adelbert MC1-Texel'94 MC2 3-1 Foresters MC1-Texel'94 MC3 uitg Schagen D1-Texel'94 D1 6-4 Geel Zwart D2-Texel'94 D3 4-5 Voetbalprogramma Zaterdag 24 oktober: Oosterend-Purmersteijn 14.00 Oosterend 2-Jong Hercules 4 14.00 De Koog BTNieuwe Niedorp B1 14.00 Texel'94 C2-VIOS W C2 11.30 Texel'94 C3-Hugo Boys C1 13.00 Foresters MC1-Texel'94 MC3 14 45 Texel'94 GTNieuw Sloten G2 11.30 Texelse pupillencompetitie: l.v.m. herfstvakantie geen programma Zondag 25 oktober: De Koog-Succes 14.00 De Koog 2-Vrone 3 11.00 Oosterend 2-Succes 5 14.00 Texel'94 DA1 -Victoria O DA1 12.00 Texelse recreatiecompetitie: Texel-Texelse Boys De Koog-Oosterend 10.30 (beide wedstrijden worden bij Texel'94 gespeeld) De opbrengst van de jaarlijkse sponsorwandeltocht van wan delsportvereniging Het Gouden Boltje wordt dit jaar geschon ken aan Kerk en Minima. De tocht wordt gehouden op zater dag 24 oktober. Deelname aan de sponsortocht kost €2,50. Hoe meer mensen meelopen, hoe hoger het bedrag van de vereniging kan overmaken aan het goede doel. Het Gouden Boltje garandeert een bijdrage van 125,-. Start en finish vinden plaats in de kantine van Kotex aan het Pael- werck, de routes voeren door het gebied ten noorden en ten oosten van Den Burg. Er zijn routes uitge zet van 5, 10 en 15 kilometer. Er kan tussen 13.00 en 14.00 uur wor den gestart. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. SV De Koog heeft de thuiswed strijd tegen DTS uit Noord Scharwoude met 3-1 verloren. Door twee doelpunten uit vrije trappen in de eerste en de laat ste minuut van de eerste helft was de wedstrijd met de rust al bijna gespeeld. In de tweede helft heeft De Koog genoeg kansen gekregen op een beter resultaat, maar het ontbrak aan goede afwerking. Trainer Van der Hert kon in de wed strijd tegen de middenmotor niet beschikken over Pieter List, Leon Zijm, Peter Koorn en Nico Schot. Omdat keeper Gerwin Dobma wegens werkzaamheden later zou arriveren, belandde Eddy Witte op doel. Binnen een minuut keek De Koog al tegen een achterstand aan. John Dobma maakte een lichte overtre ding op enkele meters buiten het strafschopgebied en de scheids rechter gaf hier een directe vrije trap voor, die door DTS uitstekend benut werd. De Koog was hierdoor danig van slag en kon weinig druk zetten tegen het fysiek sterkere DTS. Na twintig minuten kreeg DTS een tweede kans, maar ditmaal liet keeper Witte zich niet verrassen, In de rebound ging het harde schot via het been van René de Jong ruim over het doel. Pas na een half uur kreeg De Koog de eerste echte kans. Bennie Dool aard gaf een mooie pass over de laatste verdediger op de sprinten de Robin Schoo, die de opstuiten de bal over de uitkomende keeper kopte. De bal leek in het doel te belanden, maar rolde rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Een minuut later was het Ben Siebinga, die zijn harde inzet rake lings over de kruising zag gaan. Na een dubieuze gele kaart voor Richard Verhoef was de volgende kans voor Bart Jan Grisnigt. Zijn harde inzet werd door de keeper gepareerd, waarna Robin Schoo van dichtbij een enorme kans kreeg. De keeper wierp zich goed voor de bal, waardoor ook deze kans weer niets opleverde. In deze eindfase van de eerste helft was het wachten op de gelijkmaker, maar in de voorlaatste minuut was het DTS dat scoorde. Een uitval van DTS werd, enkele meters bui ten het strafschopgebied, onder broken door een overtreding van Charly Vital, die hiervoor een gele kaart kreeg. De uitstekend geno men vrije trap werd over het muur tje gekruld en belandde in de uiter ste hoek. Hierna kreeg Bart Jan Grisnigt nog een uitstekende kans voor De Koog, maar zijn schot belandde via een verdediger in de handen van de keeper. Aan de andere kant bracht keeper Witte uitstekend redding na een snelle uitval van DTS. Na de rust kwam Gerwin Dobma in het doel. De Koog had duidelijk het initiatief en kreeg al snel een uitste kende kans via Robin Schoo, die in de diepte aangespeeld werd door Richard Verhoef. De keeper kwam goed uit zijn doel en bracht redding op de inzet van Schoo. In deze fase van de wedstrijd domineerde De Koog al, maar trainer Van der Hert wilde nog aanvallender spelen en bracht Vbni Houwing in voor Mark Schoo. Twintig minuten voor tijd maakte DTS aan alle illusies van De Koog een einde door de score op 3-0 te zetten. Een diago naal schot werd door Gerwin Dob ma niet goed ingeschat. Via zijn vingertoppen caramboleerde de bal via de verste paal over de doel lijn. Kort hierna bracht Dobma uit stekend redding, toen een aanval ler alleen voor hem kwam. Door goed uit te komen dwong hij zijn tegenstander naast te schieten. Na eeri goede kans van Richard Ver hoef, was het in de slotfase Buddy Doolaard, die de eindstand iets dragelijker maakte door 1-3 op het bord te zetten. Via een snelle com binatie kon hij alleen op de keeper afgaan en beheerst scoren. Volgende week speelt De Koog thuis tegen Succes. Menner Hans Jimmink eindigde bij de eerste wedstrijd om de Jaap de Craafbokaal zondag in Manege als tweede. (Foto Gerard Timmerman) Programma zaalvoetbal Woensdag 21 oktober 18.30 Klif/St 5-Texel 4 vPutten 19.20 Klif/St da3-Wiering. dal Klif 20.15 Krim 2-SVO 1 Vonk 21.05 Klif/St 6-Texel 3 Vonk Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Donderdag 22 oktober 18.15 Sp.sh D1-Mantje D1 Sp sh 19.00 RAB 6-Klif/St 3 Douma 19.50 Texel 2-C/Sp.sh 2 Douma 20.45 RAB 4-Klif/St 2 Kuipers 21.35 RAB 5-RAB 3 Kuipers Zaaldienst: Mantje Vrijdag 23 oktober 18.30 C/Sp.sh 3-Mantje 4 vPutten 19.20 Mantje 2-Obdam 2 Bakker 20.15 C/Sp.sh 1-Mantje 1 Vonk 21.05 Koog 1 -RAB 1 Arnout 21.55 Klif/St 1 -Krim 1 Sangers Zaaldienst: Klif/St Uitslagen: D/E-jeugd- Oosterend D1-Koog E1 4-2. D-jeugd: C/Sportshop D1-ZDH D2 1-2, C/Sportshop D2-Klif/Steen D1 12-4 C- jeugd. Mantje C1-RAB Bouw C1 2-8, Oosterend C1-Oosterend C2 1-6 Tweede klasse' Krim 5-RAB Bouw 6 2-8. Texel 3- Mantje 5 5-16, Klif/Steen 3-ZDH 1 5-3. Klif/Steen 4-Texel 4 8-6. Eerste klasse: Mantje 4-Klif/Steen 2 9-3. RAB Bouw 3- C/Sportshop 3 1-3, C/Sportshop 2-Koog 2 5-3. Hoofdklasse. RAB Bouw 2-Knm 1 8- 5, C/Sportshop 1-RAB Bouw 1 1-3, Mant le 1 -Klif/Steen 1 6-0. Mantje 2-Koog l 8- 10. Ovenge. Texel 1 -DKM/De Kleine Media 1 3-5. In manege Akenburg werd zondag de eerste wedstnjd om de Jaap de Graafbokaal gereden. Zestien deel nemers reden een dressuur- en vaardigheidsproef. Vijf combinaties reden een lichtere B-proef Drie aanspanningen reden bij het onderdeel vaardigheid een fout loos parcours. Ze plaatsen zich voor de barrage, waarin Carlo Wit te de beste bleek te zijn. In de dressuur eindigde Piet Beers met vijftig strafpunten bovenaan. Met een foutloze vaardigheid pakte hij de eerste plaats in het dagklasse ment. Met anderhalve punt meer eindigde Hans Jimmink als tweede. Frouwkje Eelman deed voor de eerste keer mee en legde met 53 strafpunten beslag op de derde plaats. De volgende wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal is op zon dag 29 november. stichting BROODNODIG OP TEXEL Toernooi unihockey In spothal Ons Genoegen wor den donderdag 22 oktober een unihockeytoernooi gehouden. Van 13.30 tot 15.30 uur gaan de deelnemers in twee categorieën de stnjd met elkaar aan. Er wordt gestreden in twee leeftijdscatego rieën, groep 6 en 7 van de basis school en groep 8 en kinderen van de OSG. Deelname is gratis. Er wordt 4 tegen 4 gespeeld op een veld ter grootte van een vol- leybalveld. Teams kunnen zich opgeven via www.sportser- vicetexel.nl. Opgeven kan tot woensdag 21 oktober.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9