VVD wil van college naar kleine directie Lokale lasten gaan omlaag TEXELSE 7 COURANT Sport ZDH buigt diep voor Dirkshorn Sverre Eschweiler in jeugdkernploeg - VRIJDAG Zó UK I Ubtn ZUUy Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 27 oktoÖer Sverre Eschweiler (links) tijdens de krachttraining in Sportschool Texel onder leiding Sander Ganzevles. (Foto Oererd Timmerman) Zwemmer Sverre Eschweiler is opgenomen in de nationale jeugdkernploeg. Onder de hoede van bondscoach Titus Mennen en zijn vaste trainers Michael Bes van MSV Zeemacht in Den Helder en bewegingsweten schapper Sander Ganzevles is nu zijn eerste doel om de limiet te zwemmen voor het Europees Kampioenschap 2009 in Helsin ki. Het is hard gegaan met de 16-jari- ge Texelse zwemmer die na het succesvolle Nederlands Kampi oenschap en andere goede presta ties in juni de A-status veroverde. 'Toen hij hier drie jaar geleden begon, was Sverre een klein, wat gezet jochie en zijn techniek spoor de voor geen meter', vertelt trainer Michael Bes van Zeemacht. "Maar toch haalde hij een behoorlijke snelheid. Er zit een goede kop op en Sverre heeft een sterke wil.' De trainingen, zijn doorzettingsver mogen, de bereidwilligheid van zijn baarheid van zwem- en trainings- faciliteiten wierpen vruchten af. Het stelt hem in staat vier tot vijf keer per week in het Helders zwembad van Zeemacht te trainen. Elke maandag- en woensdag traint hij in Calluna onder leiding van Ganze vles, wiens trainingsschema hij ook dinsdag volgt. En dan is er nog de wekelijkse krachttraining in de sportschool in Oudeschild, ook onder leiding van Ganzevles. Bij elkaar tien uur trainen per week. maar nog aanzienlijk minder dan tot leeftijdgenoten van de over kant, die zestien uur in de weer zijn. Bes: 'En toch zwemt Sverre goeie tijden.' Ganzevles: 'Zijn pres taties groeien zelfs sneller dan die leeftijdsgenoten. Sverre heeft een goed watergevoel. een goede lichaambeheersing en een goede coördinatie. Daar trainen we veel op. Er is nog veel te winnen.' Nu hij in de jeugdkernploeg is en Ganzevles onder zijn hoede heeft gehad, staat hoog aange schreven. Volgende week gaat Sverre naar de zogeheten kick off ren. Eerder al had Sjoerd Oosterhof ZDH was na vijf wedstrijden ver rassend koploper, maar is na twee opeenvolgende nederlagen weer terug op aarde. Zondag was Dirkshorn op eigen veld veel te sterk. Het werd 6-0 voor de titelkandidaat. Hoewel Dirkshorn maar één punt meer had bemachtigd, werd al snel duidelijk dat het een moeilijke mid dag zou worden voor ZDH. De thuisploeg liet de bal vlot van voet tot voet gaan, terwijl de Hoornders moesten proberen het spel van de tegenstander te ontregelen. Hal verwege de eerste helft werd het 1 -0 voor Dirkshorn, toen een goe de aanval werd besloten door een prima kopbal. Toch was ZDH niet kansloos. Mau- rits Lap kon na een fraaie actie alleen voor de keeper net niet sco- 'l9~0 Cocky's -NIOZ 1 Prinsen 19.45 Autocentr-Prinsen Cocky's 20.30 Randstad-Super Kobeko 21.15 Paal 28/Kr-Kobeko Vlinderw 22.00 Vlinderw-CVI Paal 28/Knm schoot. Toen Jelmer Bomas even later een prima kans niet kon ver zilveren en Dirkshorn tweemaal op rij wel trefzeker was, was het pleit Veld B beslecht. Bij rust stond het al 4-0. 19.00 PFB-Mantje Kooger Ook in de tweede helft liet ZDH af 19.45 Kooger-Jozefschool Mantje en toe best aardig voetbal zien, 20.30 SVC-Kapper Jozefschool maar bleek opnieuw dat Dirkshorn 21.15 Campings-Salique Kapper eenvoudigweg te goed was. De 22.00 Bar Sportief-NBC Salique thuisploeg scoorde nog tweemaal, daarmee het half dozijn volma- Veld C kend, terwijl de Hoornders wel een 19.00 Moorman-De Rog Krim paar mooie aanvallen opzetten, 19.45 Krim-Klif 23 De Rog maar niet trefzeker waren. Jelmer 20.30 Otto's-De Waal Klif 23 Bomas schoot vanuit de aftrap 21.15 Sportshop-Timmer De Waal eenmaal rechtstreeks op doel. De 22.00 Wessels-RAB Timmer's bal leek in het doel te zeilen, maar Dick de doelman kon nog net redding brengen. Ook Jonas Leenhouts was dicht bij een treffer, maar hij raakte de binnenkant van de paal. Een lichtpuntje voor ZDH was de ÜCUUUU-O, imoiouiuuun prima invalbeurt van verdediger ,izersterk 2-1: Faicon-Wesseis Ontwerpt! Peter Zijm, die na een enkelbles- 1-2. Mantje-Rabobank 2-1, Jozefschool- sure weer helemaal hersteld is. Texeicampmgs 2-1, nbc Eeiman& Part- Wedstrijdleiding Klif 23 en (tel. 315096) Uitslagen: NIOZ 2-PFB 2-1. Gea's viswijven-Tevoko Jeugd 0-3; Inteneurbouw Texel-Slik's werk het" Éindhovénse piëtêr van den rakelings over de lit gekopt. Acht Ook de 16-jange Gljs de Graaf, bij wie onlangs de ziekte van Pfeiffer De Prinsen Hoogeband Zwemstadion. Hij doet minuten voor rust werd het 2-0. dat als één van de 22 leden van de ZDH verwerkte een voorzet vanaf jeugdkernploeg. 'We krijgen er uit- de flank niet goed, waarna een leg wat we gaan doen.' De Texe- speler van Dirkshorn de bal met laar kan rekenen op extra begelei- een doffe dreun in de kruising ding door een heel team en er staan hem onder andere een fysio therapeut en een diëtiste ter beschikking. Hij mag stages vol gen en er wachten hem meerdere trainingskampen. .c. Texel-Vlinderwinkel 0-3; was geconstateerd, maakte als otto's Tweewielershop-de Krim 2-1Klif wisselspeler zijn Opwachting. 23-Slagerij Moorman en de Boer 2-1; Foto Zondag is ZDH vrij, de week erop komt Oudesluis op bezoek. Zaal en Westdorp winnen kaartronde Jan Zaal en Hans Westdorp hebben in de derde speelronde Zijn eerste doel is om zich te kwa- van de competitie van Klaver- lificeren voor het EK in Helsinki, jasclub Den Burg de hoogste 'Daarvoor moet ik de limieten score behaald. Rob Stapersma zwemmen.' Die uitdaging betekent en Erik Boogaard behouden de dat hij regelmatig naar Eindhoven leiding in het klassement, maar zal afreizen, maar ook op Texel en zagen hun voorsprong wel klei- in Den Helder zal blijven trainen, ner worden. De trainingen zullen op elkaar wor den afgestemd. Is dat te combine- Zaal en Westdorp wonnen zonder ren met school? 'Ik zal meer tijd echte uitschieters. Vier degelijke opgenomen, krijgt Sverre daar besteden aan zwemmen. OSG De scores van tussen de zestien- en de Waal-Sportshop Texel 1-2; Eetcafé de Rog-Timmer's Bakkerij 2-1: De Kapper- Kapsalon Salique 3-0. Voetbalprogramma 6836 punten en stijgen van twaalf naar negen. Opvallend is dat zij veel marsen spelen, in drie ronden al tien. Daarmee staan ze onbe dreigd op de eerste plaats in dit nevenklassement. John Vlaming en Erik Jan Geus zijn de regerend kampioenen, maar dat kwam er tot nu toe met uit. Het zat de eerste twee rondes verschrik kelijk tegen en ze vonden zich Door van drie van de vijftien terug op de achttiende plaats. Na spelers te winnen, heeft Gerard een opening van twee keer negen- van Es de jaarlijkse simultaan De wedstrijd Texel'94 A1-WC A1 begint zaterdag met om 14.30 uur, maar al om 13.00 uur. Topprestatie Gerard van Es meer en noq betere mogelijkheden Hogeberg heeft zich in het verle- de achttienhonderd punten waren tienhonderd leek het deze week van schaakclub En Passant met 3 3 -J1-_._u _i_u-tm.- In cn-v-vm mnnr In rlo kot. oen tnncrnro uan ft.3 .3 nrnrtpnt ouders, de medewerking van de voor. Bondscoach Titus Mennen, den altijd positief opgesteld en school, sponsors en de beschik- die ook Pieter van den Hoogeband werkt nu ook mee.' ruim voldoende om zich de con currentie van het lijf te houden. Met 7029 punten gingen ze krap over de grens van 7000. Het leverde moet genoeg zijn. Eentje, de bur- hen wel flinke winst op in het klas- gemeester, is al vastgelegd voor sement en zij stegen naar de de komende zes jaar. Voor de twee zevende plaats Geen wethouders meer die door de (coalitie)partijen naar voren worden geschoven, maar direc- het dan bijvoorbeeld dat niemand wilde dat de gemeente geld weg zet bij een buitenlandse bank. maar teuren die solliciteren naar een dat het toch bij Landsbanki stond? functie waarvoor de hele gemeenteraad de profielschets heeft vastgesteld. De door de raad benoemde directeuren zijn verantwoordelijk voor alle beslui ten. De WD lanceert het plan bij de start van de verkiezingscam pagne en hoopt hierover al voor de verkiezingen een akkoord te hebben met andere partijen. Het is tijd voor bestuurlijke vernieu wing, zeggen de liberalen. Voorzit ter Henk Wierenga: 'De gemeente raad moet het beleid bepalen. Dat is nu in theorie al zo, maar hoe kan Het is te wijten aan een verkeerde ambtelijke structuur en foutieve afspraken over verantwoordelijk heden. Waar we naartoe moeten is een directie die, net als in een onderneming, volledig verantwoor delijk is voor de uitvoering van het beleid.' Het gemeentebestuur bestaat wat betreft de WD in de toekomst niet meer uit drie wet houders, een burgemeester en een anderen, nu de wethouders, moet de nieuwe raad een profielschets vaststellen op basis van de vereiste kennis en ervaring. Daarop kan een sollicitatieprocedure starten, waar bij - net als bij het kiezen van de burgemeester - een vertrouwens commissie met vertegenwoordi gers van alle partijen de twee ove rige directeuren (wethouders) Bart Weijdt en Willem Koomen misten de rondewinst door één matig spel in de tweede speelron de. Daardoor bleven zij steken op 6878 punten. Zij stijgen van de vierde naar de tweede plaats. Debutanten Corry van der Slikke en Jitze de Vries blijven het goed doen. Zij wisten met een derde plaats in deze ronde de stijgende gemeentesecretaris. 'Als je naar de tiviteit van de gemeente.' voordraagt aan de raad. Dus geen lijn vast te houden. Zij behaalden partijgebonden wethouders meer. Het voordeel is dat de oppositie partijen zich niet meer achterge steld voelen, ze hebben immers zelf kunnen meebeslissen over de samenstelling van het dagelijks bestuur. Dat zal ten goede komen aan de besluitvorming en de effec- met beter te gaan, maar in de laat- een topscore van 83,3 procent ste ronde ging het beter. Zij behaal- afgesloten, den 6827 punten, goed voor de vierde plaats. Dankzij deze presta- Alleen oud-kampioen Thomas tie werd de rode lantaarn na één Richter wist van Van Es te winnen, week al weer overgedaan aan de de partijen tegen Rinus Vittali, Jaap concurrentie. Kees Vinke en Carlo Dros en Dick van Barneveld eindig- Bos handhaafden zich op de derde den in remise. De overige elf spe- plaats in het klassement door met Iers incasseerden een nul. De 6749 punten de vijfde plaats te bezoekende David Teeuwen had behalen. de eer als laatste speler over te Het gemiddelde was met 6298 blijven. Zijn vader. Bert Teeuwen, punten aan de lage kant. Ook het incasseerde daarentegen de eerste aantal marsen (31) hield niet over. nederlaag. Boogaard en Stapersma behouden de leiding in het klassement, met een voorsprong van 100 punten op Weijdt en Koomen. omvang van de gemeente kijkt en je vergelijkt dat met een bedrijf, dan is dat een veel te zware en dure bezetting. Drie directeuren De WD schuift mede om boven staande reden nog geen wethou derskandidaat naar voren. Bandstoten DVO Hoewel vier spelers door omstandigheden afhaakten, waren er zoveel liefhebbers dat de competitie bandstoten van DVO toch met 22 spelers van start kon. Er wordt elke tweede en vierde dinsdag van de maand gespeeld. Door een besluit in de algemene ledenvergadering werd begonnen met gemiddelden gebaseerd op 22 beurten, hoewel lang niet iedereen ervan overtuigd was dat dit voor deel zou opleveren. Omdat het nieuwe systeem- inderdaad niet beviel, wordt weer gebruik gemaakt van de oude rekenmethode. In het nieuwe systeem duurden de par tijen te lang, waardoor er te weinig gespeeld werden. Na slechts twee speelavonden is het verschil in het aantal gespeelde partijen zo groot, dat de standen niet representatief zijn. Nieuwe spelers zijn Gerard van der Kooi. John Sessink, Adrie Barhorst en Jack Bruin. Uitslagen: G van Es tegen Roel Riegman 1-0; Rinus Vittali V2-V2, Jaap de Wijk 1-0. Bert Teeu wen 1-0, Thomas Richter 0-1; Karei Bak ker 1-0; Nanning Kikkert 1-0, Frans Eijgen- raam 1-0; Dirk Rijneker 1-0; Jaap Dros '/?- Vb; David Teeuwen 1 -0; Aart Bakker 1 - 0; Piet Bakelaar 1-0; Matthias Pepping 1- 0; Dick van Barneveld Vb- Maas en Terpstra periodekampioen Cees Maas en Roel Terpstra hebben de eerste periode van zes wedstrijden van biljartclub DVO gewonnen. Werd de competitie gestart met nieuwe gemiddelden (gebaseerd De tarieven voor de Onroerend Zaakbelasting gaan in 2010 mogelijk met 1,75 procent omlaag. Hetzelfde geldt voor diverse andere gemeentelijke belastingen. De reinigingsrech ten blijven, Tiet als afgelopen jaren, waarschijnlijk ongewijzigd en de rioolheffing stijgt boven- trendmatig. De voorgestelde belastingverlagin gen staan welhaast paradoxaal op de ingrijpende maatregelen die de gemeente de komende jaren moet nemen om financieel het hoofd boven water te houden. Het gaat echter nog om een correctie van een besluit uit 2007. Toen werd besloten op de lokale lasten van 2008 een inflatiecorrectie van 4 procent toe te passen, maar dat bleek achteraf te hoog te zijn inge schat. Met de verlaging van 1,75 procent in 2009 wil het college dat alsnog goedmaken. Het is tijdens de begrotingsraad, die dinsdag 10 november wordt gehouden, aan de politieke partijen om in te stemmen met de voorstellen. De rioolheffing is de enige belas ting die boventrendmatig stijgt van €245,11 naar €263,36 per eigen dom. De stijging komt voort uit een boventrendmatige verhoging van 3 procent die een paar jaar geleden is vastgesteld om de vervanging van de riolering te betalen. Daar naast mag de gemeente vanaf 2010 60 procent van de straatreini- €1,50 per persoon per nacht met een maximum van vijf nachten. Voorgesteld wordt de precario rechten, forensenbelasting, markt- gelden en lijkbezorgingrechten ook met 1,75 procent te laten dalen. De parkeerbelasting blijft wat het col lege betreft ook in 2010 ongewij- gingskosten doorberekenen in de zïgd. Voor het liggeld in de haven rioolheffing. De raad heeft daar vorig jaar al mee ingestemd. Hoeveel huishoudens volgend jaar betalen aan reinigingsrechten is nog een verrassing. De gemeente is bezig met een plan een kosten dekkend tarief voor de afvalstof fenheffing in te voeren en dat is nog niet vastgesteld. Wel duidelijk is dat particulieren volgend jaar geen reinigingsrecht meer op de rekening zien staan, maar een afvalstoffenheffing met verschil lende tarieven voor eenpersoons huishoudens, meerpersoonshuis- Zij spelen ook allemaal in de libre- op 22 beurten), inmiddels is dit op competitie. Kinderen voor Kinderenkoor van Oudeschild wordt volgens het college nog gewerkt aan een aan gepast voorstel. Afscheidsreceptie Amsterdam-Dakar Meer dan vijftig bednjven en vele particulieren hebben samen bijna €7000,- bij elkaar gebracht als sponsoring voor het Texelse team van de Amsterdam Dakar Challen ge. Het team, bestaande uit Arjen Het weblog De week van wordt en Frans-Jaap Brouwer, vertrekt deze week bijgehouden door Alin- zaterdag 7 november vanuit da Wiering uit Den Burg, die in de De week van.... Alinda Wiering voorstel van de spelers door het bestuur teruggedraaid. De spelers vonden de partijen te lang duren, waardoor er minder partijen per avond werden gespeeld en er ver schil ontstond in het aantal Het Kinderen voor Kinderenkoor gespeelde partijen. De eindstan- van Artex, dat woensdag 28 okto- den van de periode zijn hierdoor ber met de repetities begint, brengt dan ook niet representatief en het eigentijdse liedjes met leuke tek- bepalen van de periodekampioe- sten, zowel van de serie Kinderen nen is niet conform de te hanteren voor Kinderen, als popliedjes uit de formule gebeurd. Het bestuur heeft hitlijsten. Deelname is gratis voor tevens gekozen voor een nieuwe leerlingen van Artex, anderen beta- opzet van het wedstrijdprogram- len €5,- per maand. Het koor staat ma, wat zijn waarde nog moet onder leiding van Mathieu Vulto en bewijzen. repeteert elke woensdag van 17.00 De beste speler van de maandag tot 17.45 uur. avond is Frans Bik (80), op donder- Voor opgave en inlichtingen: tel. dag zijn dit Wim Vendel (67), John 313493ofwww.artex-texel.nl. Sessink (50) en Rinus Vittali (50). Bik en Vendel scoorden de hoog ste sene (36 en 30). Nieuwe spelers zijn Hans van Zeylen op maandag en Piet Knol en Harm de Vries op donderdag. Op maandag is plaats Darttoernooi - Het dartseizoen wordt zaterdag 31 houdenden'recreatiewoningen! Giè Amsterdam naar Senegal, om geld herfstvakantie een paar dagen oktober geopend met een open voor nog een nieuwe speler, in te zamelen voor Oxfam Novib. meeliep met de redactie van de toernooi in Question Plaza. Het Om het vertrek een officieel tintje Texelse Courant. Ze wil later jour- toernooi begint om 20.00 uur, er bedroegen dit jaar respectievelijk €152,74, €246,11 en €192,08. Voor bedrijven worden de tarieven in 2009 niet gewijzigd. te geven, zijn sponsors uitgeno- nalistiek gaan doen, maar dan wordt 501 gespeeld. De organisa- bestuur@texeldarts.nl en tot een digd voor een afscheidsfeestje in vooral met fotografie erbij. tie dringt erop aan dat deelnemers uur voor aanvang op de speelloca- paviljoen Paal 9, te houden op vrij- Het weblog is te lezen via www. op tijd aanwezig zijn. Opgeven kan De toeristenbelasting blijft in 2010 dag 6 november. texelsecourant.nl tot en met vrijdag 30 oktober via tie. Meer informatie is te vinden op www.texeldarts.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7