Amstelveense boer zoent Texelse vrouw Flyer-aktie! Granieten en hardstenen keukenbladen 't PRUTTELHUUS Noordzeetong TEXELSE 8 COURANT 'Wie niet waagt, die niet wint' Pater Witteplein 10, Den Burg Roggeslootweg 606, De Cocksdorp De Vrijheic I wastafelbladen vensterbanken vloeren BfHoofdweg 86 De Cocksdorp - 311 171 06 13375284 mail@devrijheidtexel .nl in roomboter gebakken (500-600 gram) 25,00 Dorpsstraat 170, De Koog-Texel, 0222 - 317586 DINSDAG 27 OKTOBER 2009 Wilma Timmer vond haar boer Barend Koster. 'De aanhouder wint. Boer zoekt vrouw, het razend populaire KRO-pro- gramma waarin vrijgezelle boeren op zoek gaan naar een levenspartner is aan zijn vierde seizoen begon nen. Het heeft veel op gang gebracht. Ook voor de ex-Texelse Wilma Timmer uit Oosterend en de Amstel veense boer Barend Koster. Boer zoekt Vrouw bracht de twee samen onder de koeien. We gingen bij ze op bezoek om eens te horen hoe het allemaal in zijn werk is gegaan. Nee, beiden wilden absoluut niet met hun hoofd op de tv. 'Schei uit zeg, daar kick ik echt niet op. En zeker niet op het moment dat ik wil daten,' roept Wilma. Iets dat Barend van harte onderschrijft. Toch had hij zich opgegeven voor een van de Boer zoekt Vrouw-sin glefeesten, die de KRO naast de tv-uitzendingen in het land organi seerde, om eens te kijken of er een leuke vrouw voor hem rondliep. Hij was al zo lang vrijgezel, een beetje gezelschap zou wel leuk zijn. Hij zou wel wegduiken wan neer er een camera in de buurt kwam, had hij zich voorgenomen. Maar hij had pech, de avonden waren al vol geboekt. Weg feest, weg vrouw. Of toch niet? In het vakblad De Boerderij, door iedere rechtgeaarde boer gelezen, viel zijn oog op de aankondiging van een ander boeren-datingfeest. Slimme ondernemers speelden in op het populaire KRO programma en organiseerden afgeleide feesten om boeren aan een vrouw te hel pen. De Boer zoent Vrouw avond in Nibbixwoud zou nieuwe kansen kunnen bieden. 'Wie niet waagt, die niet wint. Thuis op de bank kom ik niemand tegen en wie niet zoekt zal ook niet vinden,' dacht de ondernemende Amstelvener vast beraden. Dat werd de middag van de eerste juli 2006 vroeg onder de koeien om op tijd aanwezig te kunnen zijn. Vanuit Lienden in de Betuwe reed intussen de Texelse Wilma Timmer, vertegenwoordiger in kalveropfokprodukten en bege leidend verkoper, ook richting Nib bixwoud. Vrijheid Zij was op de ontmoetingsavond attent gemaakt door borden die ze op haar ronde langs de snel weg tegenkwam. Bijna was ze die avond niet gegaan, want een flinke kou was haar op de keel geslagen en ze had weinig stem. Kon eigen lijk alleen maar fluisteren. 'Kom op', was haar geadviseerd, 'voor dit probleem zijn al lang geleden het potlood en het kladblokje uit gevonden. Stel dat je hém tegen komt.' Ook Wilma was al een tijdje op zoek naar een partner, maar moest dat per se een boer zijn? 'Niet per se, maar ik houd van beesten en van het boerenleven, al zie ik wel duidelijk de bonus en de handicap' stelt ze nuchter. 'Bonus is het bezig zijn met levende have en de vrijheid en de ruimte op de boerderij. Terwijl je aan de andere kant juist helemaal niet meer vrij bent om te gaan en te staan wan neer je wilt. Je zit altijd aan je koeien vast en je bent elk weekend bezet. Maar zoals ik al zei, ik hou van het boerenleven en ben gek op beesten. Maar het belangrijk ste is natuurlijk of ik de bóer leuk vind. Zonder leuke boer hoeven die koeien van mij ook met. Dan zoek ik wel verder naar een andere aar dige vent. Ik had in mijn werk alle dagen met boeren te maken. Maar dé vrijgezelle boer voor mij kwam ik tot dan niet tegen.' Op naar Nibbixwoud Ging de kennismaking zonder slag of stoot? De feesttent in het weiland, de knuffelhoek, heel toe passelijk tussen de strobalen, de stands met romantische meuk als hartjesballonnen en andere ongein, het was allemaal bijzaak voor de nuchtere boer uit Amstelveen. Maar die vrouw met dat donkere staartje die daar net binnenkwam, wie was dat? Leuke meid, leuk gesprek, even een pilsje halen en dan... Waar was ze nu ineens gebleven? Het leek Assepoester wel op slag van de klok van twaalven. Toen hij omkeek was Wilma vertrok ken. Ze had de boeren gezien, een paar aardige gesprekken gevoerd zo goed en kwaad als het ging met een zere keel en vond het toen welletjes. Hém had ze nog niet gezien, dat wist ze zeker. Maar de Amstelvener dacht er anders over. De prins met de roodbonte koeien had het glazen muiltje in zijn hand, want in het korte kennismakings moment had hij uit weten te vissen dat Wilma met voor hem interes sante handel langs de weg zat. Een handel die een nadere, ongedwon gen kennismaking zou kunnen ver gemakkelijken. Hij moest er maar eens een bestellinkje aan wagen. Hij belde haar hoofdkantoor met de vraag die donkere vertegenwoor digster eens langs te sturen. Waren zijn kalveren niet hard toe aan dat nieuwe melkpoeder? 'Wilma, nieuwe klant voor je. Amstelveen, meldde de administratie. Wilma: 'Ik dacht, hè? Amstelveen ligt hele maal niet in mijn rayon. O jé, ik vermoed al waar de bui hangt. Het is vast die gast die ik laatst op de datingavond heb ontmoet. Heb ik daar zin in? Hij was wel aardig, maar om nou te zeggen dat ik zwaar onder de indruk was... Maar goed, een klant is een klant en ik zie wel hoe het loopt.' De tweede ontmoeting was voor Barend nog steeds bemoedigend en daar waar Wilma zich wat op de vlakte hield, was hij vasthoudend. Als agrariër, vaak afhankelijk van factoren van buiten je bedrijf waar je weinig invloed op hebt, ben je gewend aan alert zijn op de mogelijk heden die je wel hebt. Overal zoek je naar een gaatje om je doel te bereiken. boerin dat bij wijze van spreken met een rode zakdoek op het hoofd de kalfjes voert en wat voor de vorm gedwee achter haar man aansjokt', zegt ze resoluut. 'Ik ben, zoals de slogan van de WLTO luidt, ondernemer van nature en doe en denk mee. Wat is er nu mooier dan 's avonds als het werk voor die dag ophoudt even samen over het hek naar je koeien staan kijken. Even de stallen rond en constateren dat Nellie 198 weer aardig opgeknapt is na behandeling door de veearts en dat Magda 11 een sloot melk geeft na het kal ven. De schapen lopen er gezond bij, het paard komt glanzend aangedraafd en laat zich Hij liet de vertegenwoordigster graag even over de neus aaien. En steeds terugkomen en gebruikte dan willen we op een verjaardag graag het door haar aangeprezen of ergens samen uit, maar staat er melkpoeder. Liep een rondje met haar langs zijn kalveren en liet zich voorlichten. Het was leuk praten met haar. 'Zullen we eens een een koe op kalven of melden de buren dat er een pink in de sloot ligt. Ja, dan gaat de overal weer aan en springen we in de trekker avondje uit? Ergens eten, naar de om het beest te redden. Valt het musical?' 'Wat vind je van die oli fantententoonstelling van Bernhard op het Loo,' stelde Wilma voor. Onderwijl praktisch denkend: 'Stel dat we elkaar buiten het zakelijke om toch niks te zeggen zouden uitje, de verjaardag niet letterlijk, maar wel figuurlijk in het water. Dat is dan flink balen, maar een mens kan niet alles hebben.' Tips hebben, dan kan ik al kijkend die Aan het eind van het interview wil paar uurtjes nog wel doorkomen.' Maar het viel alles mee en Barend Wilma, met recente afleveringen van Boer zoekt Vrouw in het ach- bleek een doorzetter. Gooide alles terhoofd nog wel een paar tips in de strijd en veroverde slag na voor vrijgezelle Texelse boeren slag het afwachtende hart van de Texelse. Na een half jaar hard, maar tactisch werken ging Wilma kwijt: I.Kom onder de koeien van daan en blijf niet op je erf hangen. 2.Zoek een goed jachtgebied, dus eindelijk voor de bijl. Barend was geen landbouwbeurs. 3. Uit eten het helemaal. 'Ja, ik wil' Half februari 2009 klonk op het stadhuis van Amstelveen het Ja, ik wil en daarmee had de boer had zijn vrouw gevonden, de Texelse haar boer. Wilma heeft intussen haar vertegenwoordigersbaan eraan gegeven en is boerin gewor den. "Maar ik ben niet het type is eng voor een eerste date, want dan zit je tegenover elkaar en moet je praten. Ga liever naar Ecomare dan heb je het allebei leuk ook al valt het gezelschap tegen. 4.Gooi bij de jacht je prooi niet voortijdig tegen de grond, m.a.w. overhaast niets. 5. De aanhouder wint. Corrie Timmer Kijk voor meer informatie over deze woningen op: www.janduinmakelaardij.nl of bel 0222 - 313888 Keesomlaan 51, Den Burg Halfvrijstaande recreatiewoning (type D) gelegen in bungalowpark "De Knm". met eigen berging en dubbele parkeerplaats op 324 m2 eigen grond. De woning heeft goede verhuurmogelijkheden (zelf of door De Krim) en is voorzien van inventans voor 6 personen Aanvaarding op korte termijn mogelijk. Nabij het centrum gelegen hoekwoning met aanbouw aan de woonkamer, een stenen berging en plaatsje op totaal 81 m' onder- en bijgelegen grond De woning heeft o.a. 3 slaapkamers en een vaste trap naar de tweede verdieping, thans één open ruimte met leuk uitzicht. Stap 1 U levert tekst, foto's en uw logo (voor zover niet in ons bezit) digitaal aan en na een voorgesprek met een medewerker van ons Mediabureau wordt een ontwerp gemaakt en voor akkoord naar u gemaild. Stap 2 Stap 3 Wij drukken binnen 10 H Op een door u te bepalen werkdagen uw flyers op één H vrijdag wordt de flyer van onze nieuwe 'groene' H verspreid met de Texelse drukpersen. H Courant, met uw logo als De flyers worden tweezijdig H extra vermelding op de bedrukt in full colour. H voorpagina. Texel Profiteer nu van deze tijdelijke aanbieding: 6000 flyers A5, inclusief ontwerp, drukken en verspreiding met de Texelse Courant. Speciale aktieprijs: €495.- exd. BTW. Aktieperiode: 15 oktober tot 15 november 2009 Vraag naar de voorwaarden. Texels perspectief Spinbaan 6 1791 MC Den Burg, Texel t 0222 362600 e info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8