Wampexer moet van vele markten thuis zijn 'De aanval is de beste verdediging' TEXELSE 11 COURANT m DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 Karateleraar Fred Schonenburg gaf les in zelfverdedigingstechniek. Bij het Turfveld in de Dennen had Scouting een boomkroonpad gemaakt. De rode draad werd gevormd door bewerkte foto' 'Jammer dat er geen flink tij water staat. Klauteren boven golvend zeewater maakt het een stuk spannender', grijnst post Adrie Westerlaken op het strand bij paal 33. Wampexers sleepten zich bungelend voort langs de touwroute die Scou ting Texel op verzoek van orga nisator Kwapsma op de palen van de steiger Sil had gemaakt. Wampex 2009 bood wederom veel uitdaging en afwisseling. Wampexers die zich bij nacht en ontij over het eiland begeven, die omstanders aanklampen om te helpen bij het oplossen van de puzzels, vraagstukken en andere opdrachten en bij wie met name op zaterdagmiddag de vermoeid heid uit de ogen straalt, zijn altijd al een bijzonder gezicht. Dit jaar vielen circa 150 deelnemers hele maal op, nadat ze tijdens het eerste blok eikaars gezichten hadden geschminkt. Veel clowns, maar ook de wijzen uit het Oos ten kwamen voorbij. Kwapsma (André van der Vliet, Kees-Jaap Harting, Swier Ooster huis, Willem van de Kamer en Marian van der Werff) hadden weer veel verrassingen in petto. Het begon vrijdagavond bij de start al met het heraldisch wapen schild dat ze moesten maken met een verklaring over de symboliek van de groep. De groep van scha penfokker Piet Kooiman was de werkplaats van loodgieter Peter- Jan Geus ingedoken en had van koper een Bronzen Texelaar uit gestanst. Op het schild van fami lie Bakker (Margot, Kees, Jeroen en Bas) van de Westerweg prijkte onder meer een banaan. 'Gaan met die banaan', verklaarden ze. Een zakje turf wees hen de weg naar het Turfveld, waar ze een door Scouting geconstrueerd boomkroonpad moesten bedwin gen. Fred Wassenburg (met hoed zonder rand) en vijf vingers omhoog wees de weg naar zijn woning Randweg 5. Een parel in een zakje van Hampie verwees naar het gelijknamige kralen- en sjalenwinkeltje aan het Gerrits- landerdijkje. Het was daar een heel gepeuter om van kralen en ijzerdraad een pop te maken. Eigenaresse Martine de Hoog beoordeelde de wonderbaarlijke werkstukjes op creativiteit, kleur en andere aspecten. Punten dat op het Lange Stuk in de Den nen was ingericht. Alleen hadden posten Cees Dros en Willem Hou wing de opdracht om een Duits sonnet te laten schrijven ruim opgevat. Met Duitse schlagers, bierworsten en bekroond bock bier uit de Texelse Bierbrouwerij hadden de posten er een Schla gerfestival van gemaakt. De gezelligheid liep hoog op, maar het literaire gehalte bleef wat ach ter. In het tweede blok werd koers gezet naar Oosterend, waar in de kelder van Slijterij Wijnhuis Oos terend scheepsmodellen moesten worden herkend en benoemd. De molen van Het Noorden werd aangedaan, met een menselijke piramide moesten de Wampexers een bel luiden, er werd een route afgelegd in de eendenkooi van Dijkmanshuizen en buitendijks werd naar schelpdieren gezocht. Het tweede blok eindigde diep in de nacht bij het terrein van de MAB-club, waar in tenten de waren ook te verdienen met de rode draad, foto's die bij elke post waren opgehangen. Dit keer stonden er woningen, boerderij en, schuren en andere bouwwer ken op. Ze waren allemaal bewerkt door Angelina Stiehl, die op elke foto een detail had toegevoegd, weggelaten of verwisseld. Zo was het naambord van ruilverkave lingsboerderij Agneshoeve op de gevel van Kilstee geplakt. In de haven was het naambord van de TX10 verwisseld door die van de TX44, de naam Buitenlust ver hangen en liepen er koeien op de bunker bij Texla. Karateleraar Fred Schonenburg gaf op het ter ras van De Zeester les in verdedi gingstechniek. Onder het motto aanval is de beste verdediging, legde de oefenmeester van Shima uit hoe belagers met een mes en pistool onschadelijk kunnen wor den gemaakt. Eldin Honingh laat zich met zelfgemaakt zeil me de wind nacht werd doorgebracht. Van korte duur, want een paar uur later rinkelde de bel voor de reveille. De start was ludiek: een gezamenlijke estafette over de autocrossbaan, ook wel de 'heili ge klei van Eierland' genoemd. Op het voetpontje in het Eier- lands Kanaal was een basket gemonteerd, vanuit rubberboot jes konden met de bal punten worden gescoord. Klim- en klau- terwerk wachtte bij de steiger van Sil. Een verwijzing naar de vele bran den die boerderij in het verleden hadden geteisterd, werd koers gezet naar hoeve Madura aan de Postweg. Onder toezicht van onder andere Juul Swarthof wer den eikaars gezichten geschminkt. Aan de Molenlaan luidde de opdracht om van allerlei materia len een molen te knutselen. rond De Koog. Ook hier een geva rieerd pakket aan opdrachten. Op het strand bij paal 18 moest van palen en pallets een bordes wor den gebouwd, waarna de Wam pexers op de foto werden gezet Op de parkeerplaats bij paal 21 werden de hersenen gepijnigd bij het maken van een grote sudoku. Een bandje met muziek van Pep- pie en Kokkie verwees naar Coc ky's Kapsalon. Op het plein moest een voorstel ling worden opgevoerd met in de hoofdrol Frits L, Frits A, Hielke B, Cocky P en Harry M. Vanuit de gepimpte Wampex-caravan klon ken grote brullen, kwam het tot schermutselingen en andere ver wikkelingen. Een oude foto van de gemeenteraad die op de Razende Bol was genomen, ver wees naar de gelijknamige bloem bollenwinkel. Daar beoordeelden Cees Hoogerheide en Arthur Oos- terbaan de wapenschilden die de Wampexers al die tijd hadden meegesjouwd. Winnaar werd het team Zonnetjes van John Daal der, Simone Betsema, Didy Boer- horst en Erwin Broersma de voor sprong had weten te behouden en de felbegeerde beker in ont vangst mocht nemen. Tekst en foto's Gerard Timmerman Bijzonder was het literaire café Het laatste blok speelde Zich af Bij Hampie luidde de opdracht om van kralen en ijzerdraad een pop te maken. In boerderij Madura schminkten Wampexers eikaars gezicht. Bij het pontje in Eierland werd een potje basketbal gespeeld. Bij de steiger van Sil was het klimmen en klauteren geblazen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11