Plan voor saneren kunst gemeente PvdA wil discussie voor verkiezingen College te snel met parkeerplan Cjrocn "ZwartsJexeU in het harL, texelseÜcourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12421 DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Het Texels Christelijk Man nenkoor verras te zaterdag met een uitstapje naar moderne en klassieke muziek. Het parkeerplan voor Den Burg moet leiden tot een 'leefbare parkeersituatie' voor zowel bewoners als toeristen. H ^rrTiet'T. Een scheiding tussen werk en privé is een gil ler, vindt de familie Halsema van hotels Het Uilenbos en Mountainbike talent Denise Betsema wil volgend jaar meedoen aan het Europees kampioenschap in Israel. Bram de Ridder en Peter Quartel peddelen door de kolk nabij Muilwijks Bossie aan het Waalenbufgerdijkje. De Wampexers hadden hier de opdracht om met elke kleur ballen een emmer te vullen. Kleurrijk waren ook hun gezichten, die ze op hoeve Madura langs de Postweg had den geschminkt. De Wampex kende natte opdrachten, maar de weergoden hielden het droog. Meer over de Weekend Amfibische Expeditie verderop in deze krant. ,,-«oG«wr™,,,. Het college heeft plannen gepre senteerd om een deel van de gemeentelijke kunstcollectie te verkopen of in permanente bruik leen te geven. Het voorstel wordt woensdag in de raadscommissie Welzijn besproken. De plannen om gemeentelijke kunst te verkopen, zijn er al langere tijd, maar er is nu een inventarisatie van de gemeentelijke kunstcollec tie aan toegevoegd. De collectie, opgeslagen in een ruimte die niet geschikt is, bevat in totaal 899 werken. Het college zegt 'historisch en topografisch belangrijk en kwalita tief hoogwaardig werk' te willen behouden en een plekje in het nieuwe raadhuis te geven. De rest kan worden afgestoten, onder de voorwaarde dat geschonken kunst werken (314 stukken) niet mogen worden verkocht. In bruikleen geven aan bijvoorbeeld Artex, musea of de Historische Vereni ging is wel een optie. Het college zegt in overleg met schenkers of hun nabestaanden dan wel relaties de mogelijkheden te willen bekij ken. Voor de verkoop van werken wordt gedacht aan de veilingen van de Lions. Het CDA had eerder al een plan ingediend waarin de service club werd genoemd als verkopen de partij om vervolgens de opbrengst naar het goede doel te laten gaan. Voor de selectie van werken die behouden moeten blij ven, wint de gemeente advies van een deskundige in. Het college baseert zich voor de plannen op advies van adviescom missie Kunst en Cultuurbeleid om de collectie te saneren, een CDA- motie om het 'onzichtbare kunst bezit' zichtbaar te maken en de cultuurnota uit 2007 waarin staat dat bekeken moet worden of wer ken uit de gemeentelijke collectie kunnen worden uitgeleend. Volgens het college is dat laatste ook een optie, maar dan zou er één formatieplaats bij moeten komen (geraamd op €60.000,- per jaar) om de uitleen in goede banen te leiden en er zou alsnog een opslag ruimte voor de gemeentelijke kunst moeten worden gerealiseerd. Die investering is geraamd op €250.000,-. Er is vooralsnog geen rekening met opslagruimte gehou den. Gevelspeciausme MET NASCHLEEP; LAP BOUWREGELS AAN LAARS DE GEVEL DAN GELIJK MAAR OP 7 'S BUURMANS ERF. Texel als proeftuin voor Neder land, grote windmolens om ener gie voor alle huishoudens op te wekken en vrij openbaar vervoer op het eiland. Dat zijn enkele stellingen die de PvdA heeft gelanceerd om discus sie los te maken voor het verkie zingsprogramma van de sociaal democraten. De partij hoopt op die manier inbreng van Texelaars te krijgen voor het programma dat in de maak is. Het idee om Texel een proeftuin voor Nederland te laten zijn, komt uit het rapport Texel Geeft Energie dat een groep Texelaars tijdens de Dag van de Duurzaamheid presen teerde. De PvdA stelt dat Texel een proeftuin voor duurzame energie, zilte landbouw en een nieuwe zee wering en dijken moet worden. Het zijn van proefgebied zou eveneens tot eenvoudiger en minder regelge ving moet leiden, zodat een proe ven niet bij voorbaat wordt gesmoord. Om vanaf 2020 echt energie-onaf hankelijk te kunnen zijn, poneert de PvdA de stelling dat er grote wind molens moeten komen. Die moe ten dan van alle Texelaars zijn, zodat elk huishouden geld de por temonnee in ziet waaien. Over vijf tien jaar zouden de molens weer weg kunnen als er nieuwe alterna tieve energiebronnen zijn ontwik keld. Vrij openbaar vervoer zou een optie kunnen zijn om de mobiliteit van senioren en scholieren te vergroten en de vitaliteit van de dorpen te verhogen. Het moet eveneens lei den tot minder autoverkeer en daarmee verhoging van de duur zaamheid en ontlasting van het milieu. De PvdA zegt bewust over 'vrij' in plaats van 'gratis openbaar vervoer' te spreken, omdat het nooit gratis kan zijn. 'Gedeeltelijk moet dit uit de toeristenbelasting worden gefinancierd, maar de toe rist profiteert er ook als eerste van.' De sociaaldemocraten willen in december hun verkiezingspro gramma presenteren. Mensen kun nen reageren bij de raadsleden Alfred Schaatsenberg (tel. 313655) en Nils Lely (tel. 315126) of via texel@pvda.nl. De partij zegt voor het programma ook gesprek te zijn met leden en diverse maatschap pelijke groeperingen. De politieke partijen hebben het college gisteravond teruggeflo ten bij de behandeling van het parkeerplan voor Den Burg. Vol gens hen was het veel te vroeg het plan al inhoudelijk te bespre ken. Het ligt pas sinds gisteren ter inzage. Het college wilde het parkeerplan al wel meteen inhoudelijk behandelen om vaart te krijgen in het onderwerp voorzieningenstructuur dat de mogelijke verhuizing van super markten uit het centrum naar de ring van Den Burg behelst. Meest concreet daarvan zijn de plannen om de Albert Heijn naar het terrein van de Weikoop te verplaatsen. De politieke partijen schoven dat onderwerp in augustus al eens terug naar het college omdat het in samenhang met een parkeerplan behandeld zou moeten worden. Gisteravond stond het opnieuw op de agenda van de commissie Grondgebied, nu mét parkeerplan, maar die snelheid kon een ruime meerderheid van de commissiele den niet bekoren. Zij haalden zowel de bespreking van het parkeerplan als de voorzie ningenstructuur van tafel. Inspre kers kregen wel de ruimte hun zegje te doen. Texels Belang en Groen- Links hadden ook inhoudelijk op het pian willen ingaan, maar waren in de minderheid. Mart Zijm, inspreker namens het Actiecomité Omgeving Welkoopter- rein, uitte zijn zorgen dat de politie- Vrouw steelt uit stalletjes De politie heeft een 37-jarige vrouw uit Den Burg aangehou den voor diefstal van geld uit verkoopstalletjes langs de weg. De vrouw werd woensdag betrapt door een man uit Den Burg nadat ze bij een groentestalletje aan de Beatrixlaan €1,50 had weggenomen. De man was alert naar aanleiding van een stukje dat eerder in deze krant had gestaan. Nadat hij de vrouw had betrapt, belde de man de politie, waarna ze bekende enkele keren kleine bedragen uit verkoopstalletjes te hebben gestolen. Ze deed dat uit geldnood. De politie heeft proces verbaal tegen de vrouw opgemaakt, waarna ze naar huis mocht gaan. De diefstal uit verkoopstalletjes kwam in de aandacht, nadat de politie er een onderzoek naar was gestart en de zaak in de publiciteit kwam. S I Gemeente Texel Huisvuilroute 5 november huisvuil 's ochtends aan de weg Donderdag 5 november is gemeentewerken vanaf 12.30 uur gesloten i.v.m. een perso- neelbijeenkomst. Het bednjfs- en huishoudelijk afval wordt daarom 's ochtends opgehaald. Wij ver zoeken u uw container uiterlijk 7.30 uur aan de weg te zetten Bedankt voor uw medewerking. I ke partijen al besluiten zouden nemen, terwijl het parkeerplan nog tot 14 december ter visie ligt. Het comité zag de bui al hangen dat voortijdig de weg zou worden vnj- gemaakt voor verhuizing van de Albert Heijn. Zijm wees erop dat een fout besluit niet kan worden teruggedraaid en decennialang sporen nalaat. Het comité, dat bestaat uit bewo ners van de Bernhardlaan, Waalder- straat en Wagemakerstraat, had de zorg dat de gemeenteraad volgen de week tijdens de begrotingsraad al besluiten over de voorzieningen structuur zou nemen. Dat bleek echter ongegrond. Frans Visman (D66) wees erop dat dat in januari 2010 op de agenda staat. Elders in deze krant een uiteenzetting van het parkeerplan. seedheat.nl Pontweg stukje langer gemaakt Het stukje weg dat vanaf de Pont- weg het PHH-gebouw omsluit, krijgt formeel ook de naam Pont- weg. Daar hebben de politieke partijen gisteravond mee ingestemd. De medische diensten in de Zandkoog hanteren de naam Pontweg al als postadres sinds ze begin dit jaar in het gebouw trooen, maar TNT deed moeilijk met het bezorgen van de post. De voordeur ligt verder dan tien meter bij de weg vandaan en volgens haar eigen normen mag TNT op verder dan tien meter geen post meer bezorgen. Postbussen langs de provinciale weg plaatsen was geen optie in verband met ver trouwelijke post, waardoor het ver standiger werd geacht het stukje weg langs de Zandkoog dan ook maar als Pontweg te benoemen om het euvel te verhelpen. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1