"fEXHAGBvDA.NL Natuurwerkdag bij Ottersaat Christelijk Mannenkoor op populaire toer TEXELSE 2 COURANT TESD Het Texels Christelijk Mannen koor staat bekend om een uitge breid repertoire van geestelijke liederen. Zaterdag bleek dat het ruim zeventig man sterke koor ook een andere kant heeft. Tij dens het jubileumconcert ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan schudden de vocalisten het wat stoffige imago van zich af Uitladder Discodip brengt Groots! op Krim In theater De Kiekendief op De Krim is zondag 8 novem ber de voorstelling Groots! van theatergroep Discodip te zien. Discodip is een groep van zes jonge spelers van het oude Kos- motheater in Alkmaar, die hun eigen stuk schrijven met eigen muziek. De spelers houden van minimale middelen en simpele decors, effectief voor een maxi male lach. Groots! is een sprookje voor jong en oud, met alle bijbehorende clichés. Niet scherp, niet politiek, maar wel verrassend, muzikaal en om te lachen. Er worden twee voorstellingen gegeven, om 12.45 en om 15.45 uur. De toegang bedraagt €5,-. Fanfarefestival In de Burgemeester De Koninghal wordt zaterdag 7 november het Fanfarefestival gehouden. Naast de drie bekende korpsen wordt ook opgetreden door het play- inorkest. Dit orkest bestaat uit aanstor mend blaastalent (versterkt met enkele routiniers) en speelt enkele bekende melodieën uit musicals, die op de dag zelf zijn ingestudeerd. Aan het festival wordt verder meegewerkt door Excelsior onder leiding van Bet ty Bakker, DEK onder leiding van Michie! Drijver en KTF onder leiding van Astrid Gorter. Als afsluiting spelen de korpsen gezamenlijk onder leiding van Astrid Gorter een uitsmijter met Hollandse hits. Het festijn begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Meer over de voorbereidingen van het festival is te lezen in het weblog dat Michiel Drijver bij houdt via www.texelsecourant. nl. Salsaparty Salsa Texel houdt zaterdag 14 november een salsaparty in de Compagnie op de haven van Oudeschild. De bijeenkomst begint om 21,30uur, de toegang is gratis. Tijdens de landelijke Natuur werkdag, zaterdag 7 november, zullen vrijwilligers een nieuwe schelpenlaag aanbrengen op verschillende plaatsen in natuur gebied Ottersaat. Wie wil deel nemen, kan zich melden bij Natuurmonumenten en Staats bosbeheer. De Natuurwerkdag, die voor de negende keer wordt gehouden, biedt mensen de mogelijkheid natuur en landschap een handje te helpen. De schelpenlaag in Otter saat is een belangnjk broed- en rustgebied voor eenden en wadvo gels. Zij foerageren bij laag water op het wad en rusten bij hoog water binnendijks. De broedvogels kunnen vanaf de weg worden gezien. Kluten, sterns en kokmeeuwen broeden op de aanwezige schel- penbanken, die elke paar jaar van een nieuwe schelpenlaag moeten worden voorzien, omdat de oude schelpen ondergegroeid raken. De werkzaamheden duren van 13.30 tot 16.00 uur. Ook kinderen kunnen deelnemen, zij dienen dan wel begeleid te worden door een volwassene. Vooraf wordt instruc tie en informatie over de werk zaamheden gegeven en ook tijdens het werk vertellen medewerkers van Natuurmonumenten en Staats bosbeheer over de interessante zaken die in het natuurgebied te zien zijn. De Natuurwerkdag wordt gezamenlijk georganiseerd door Natuurmonumenten en Staatsbos beheer, aanmelden kan via tel. 312228. Het verleden in Rembrandt De cursus Theologie voor geïn teresseerden houdt op de dins dagavonden 3, 10 en 17 novem ber een 'open blok'. Dominee Hans Marseille vertelt over 'Rembrandt in het verleden en het verleden in Rembrandt'. In de bijeenkomsten wordt met de ogen van filosoof Cornelis Verhoe ven naar schilderijen van Rem brandt gekeken. Bij het bekijken van oude gezichten stelt Verhoe ven dat wel te zien is dat de gepor- tretteerden veel hebben meege maakt, maar niet wat ze hebben meegemaakt. Volgens hem brengt de ouderdom de mens niet dichter bij de dood, maar vestigt hij hem dieper in het leven. De bijeenkomsten worden gehou den in De Parel in de Oesterstraat in Oosterend. elke week van 19.30 tot 21.30 uur. Deelname kost €18,-. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Fred van Helden, tel. 318963 of e- mail heldennederlanden@hetnet.nl. Mantra's We blijven vechten tegen de windmolens. Die dingen die er niet uit zien en die de horizon in het landschap in hoge mate ver vuilen. Die laatste kreet komt almaar terug. In een grote groep of wanneer wij anderszins in de belangstelling staan, praten we elkaar na: windmolens - hori zonvervuiling, ouwe gemeente huis - foeilelijk, gemeentebeleid - prut. Maar met iedereen denkt er zo over. Op straat zijn ook andere geluiden te horen. Zach tere, die met de wind verwaaien. Om bij de molens te blijven: ik vind windmolens prachtig. Steeds wanneer ik via de dijk naar het oosten van Nederland rijd, geniet ik van die schitte rende witte elegantie. Ook ben ik wel eens gestopt om te luiste ren naar het hypnotiserende zachte suizen. Voldaan dat er hier gratis ener gie werd opgewekt, als ik de prijzige aanschaf en plaatsing van die dingen even niet mee telde. Windmolens passen bij de zeekant, praktisch gezien omdat het daar altijd waait, optisch gezien om hun elegante op Opienie meeuwen gelijkende uitstraling. Wanneer wij de toerist, ons gevreesde troetelkind dat wij met alle middelen naar de ogen blijven kijken en proberen te bederven, toewuiven met een rijtje windmolens, zouden ze dan wegblijven van het gespreide bedje vanwege aangeprate hori zonvervuiling? Ik ben van mening dat het tijd wordt op te houden met de mantra windmolens - horizonvervuiling. Als we het anders brengen, kunnen ze ineens acceptabel worden, mooi zelfs. Wie kan het vandaag de dag maken niet groen en aardig te willen zijn? Kom naar Texel, het meest vooruitstrevende gebied op energiebesparing. Als die besparing er dan ook nog uit ziet als een meeuw, zet ten wij onze naam als vogel- vriendelijk eiland toch wel weer heel hoog terug op de kaart na al die vermoorde ganzen. Wordt er door vogelspotters ineens een soort extra geregistreerd, de windmeeuw. Pien Verberg DINSDAG 3 NOVEMBER 2009 Soliste Judith Sportel raakte een gevoelige snaar. Sopranen Marijke Lionarons en Dory Kuip. en verrasten ze na de pauze met een gevarieerd uitstapje naar moderne en klassieke muziek. Het werd een gedenkwaardige avond aan de Binnenburg. In de eerste plaats omdat de Burght bom vol zat, waarvoor het koor zich, zeker in deze tijd waarin hoge opkomsten voor dit genre zeker niet vanzelf sprekend zijn, best op de borst mag kloppen. Een mensenmassa die ten goede kwam aan de akoestiek van het gebouw. De zangers waren goed bij stem en het onberispelijk uitge doste koor had in de sfeervolle ambiance een fraaie uitstraling. Dat zelfde gold voor solisten Dory Kuip en Marijke Lionarons, sopranen die met hun fraaie stemmen hun waarde voor het koor bewezen. Waardering was er ook voor de inbreng van bari ton Rob Manse, die meerdere keren een solo voor zijn rekening nam. Speciale gast was Judith Sportel, de charmante soliste uit Hoogeveen met een groot stembereik, wier volu me het toeliet dat het koor 'voluit' ging en die met de emotie in haar stem een gevoelige snaar wist te Het Texels Christelijk Mannenkoor tijdens het jubileumconcert in de Burght. IFoto's Gerard Timmerman raken. En dan was er pianist Jan Lenselink, die zich zo langzamer hand huispianist van het mannen koor mag noemen en die dermate geliefd is bij de zangers dat ze de datum van het concert naar verluidt op diens agenda hebben afgestemd. Niet alleen begeleidde hij koor en solisten, vóór de pauze, tijdens het wat 'zwaardere' gedeelte nam hij in zijn pianosolo een voorschotje op het meer eigentijdse tweede gedeel te. Liedjes als Kortjakje, Tears in Heaven en andere klassiekers liet hij de revue passeren. Allemaal ter meerdere eer en glorie van het Chris telijk Mannenkoor, dat met Piet Bak ker en Piet de Reuver de rijkdom kent van twee dirigenten. Bakker als begeleider voor het traditionele repertoire, waarbij met name het gedragen Dank sei dir Herre van Handel en The Creation van Willy Richter een daverend applaus ople verden. En met De Reuver die het koor in de breedte heeft laten groeien, met bij voorbeeld Some Where uit de West Side Story, maar ook Het land van Maas en Waal, de vaderlandse klas sieker van Lennart Nijgh en Boude- wijn de Groot. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 3 november: 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19,00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 20.00 uur. De FNV-Vrouwen komen bijeen in De Buureton Gastspreker Hans Lasthuizen vertelt over reces sie en kapitalisme. Aanvang 20.00 20.00 uur In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaver- jasdrive voor het goede doel. Inschrij ven. liefst met maat. vanaf 19.30 uur €3,50 per koppel. 20.00 uur. In het zaaltje van de doopsgezinde kerk aan de Koger- straat in Den Burg vertelt rabbi Pran ger over het Joodse leven. Aanvang 20.00 uur, toegang €3,-. 20.00 uur. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een extra vergadering van de raadscommissie Grondge bied. Op de agenda staat het 'Res tauratieplan de kernen van Texel'. 20.00 uur. In hotel Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over lucht- warmtepompen. Cinema Texel vertoont Luzerne con cert (13.45, 19.30) en Michael Jack son: This is it (20.00). Woensdag 4 november: 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in hotel De Lin deboom in Den Burg. Toegang €8.-. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.45), Michael Jackson (16.15, 20.00), Terug naar de Kust (19.30), Sinterklaas en de verdwenen pakjes boot (14.00) en Spangas (16.30). Donderdag 5 november: 10.00 uur. Marjan Schneider uit Den Hoorn vertelt tijdens de inloopoch tend in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend over het beschilderen van porselein. 17.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 17.30 uur een gezamen lijke maaltijd. De aanmeldingstermijn is inmiddels verstreken. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgednve. 20.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim begint om 20.00 uur een ledenvergadering van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Di. 3 nov. 08.35 en 20.54 u. Wo. 4 nov. 09.26 en 21.40 u. Do. 5 nov. 09.55 en 22.00 u. Vr. 6 nov. 10.30 en 22.17 u. Za. 7 nov. 11.06 en 23.04 u. Zo. 8 nov. 11.27 en 23.54 u. Ma. 9 nov. 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 4 novem ber spnngtij, maandag 9 november laat ste kwartier. Zondag 8 november zon op 7 49 uur. onder 16 59 uur. 20.30 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.30 uur een folk- concert van Other Roads, de voor malige begeleidingsband van wijlen John Wright. Entree €17,50 (voorver koop €15,-). Cinema Texel vertoont Michael Jack son (18.45), Surrogates (19.00), Terug naar de Kust (21.15) en een 'mystery movie' (21.30). Vrijdag 6 november: 19 00 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner-cabaret; met een gastop treden van Elianne van Donselaar. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.30), Sinterklaas (13.45). De Storm (16.00). Michael Jackson (16.15, 18.45, 21.30), Surrogates (19.00) en Terug naar de Kust (21.15). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan leder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl, Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bern- hardlaan, Beatrixlaan. TEXELSE^COURANT Uitgave van bur«u LANGEVELD Verschijnt op dinsdag er. vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl daartoe zijn van toepassing de Regelen voor net Ad- vertentlewozen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num- het Advertcntiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar €39,85 38,15 (automatisch) Per jaar €77.90 75,55 (automat,**) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl Erfpacht In een artikel over de erfpacht in de krant van afgelopen vrijdag is per abuis de naam Gijs Broere terecht gekomen. Dit had moeten zijn Hans Broeren, voorzitter van de landelijke vereni ging van erfpachters. Diabetes Fonds Het Diabetes Fonds houdt deze week een collecte. De opbrengst wordt besteed aan onderzoek en voorlichting. De organisatie spant zich ervoor in diabetes en bijko mende complicaties te voorkomen en te genezen. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS w w ui.texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2