hm7 aan Vogelenzang' Maak parkeerdek Cjrocn \/warL-Jéxels in het harL, tel liet texelseScourant Cammaert voorzitter raad Tegen schrikhek OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12423 DINSDAG 10 NOVEMBER 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 tr°nicPanncr Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): GROENLINKS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. I De jeugd U16 I van basketbal- F /<^H vereniging De JÊHÊL "w&fr Mareiswonmet ikl I 49-18 overtui- Speculaas goed voor zes mille Scouting Texel heeft zaterdag circa €6000,- opgehaald met de speculaasactie die voor de zes de keer werd gehouden. Vrijwilligers stonden met een kraam op de Stenenplaats in Den Burg om de lekkernij van Bakkerij Tim mer te verkopen en bijna honderd scouts gingen huis-aan-huis langs de deur. Er werden ruim 2900 spe culazen verkocht De oudere jeugd trok de buitendor pen en het buitengebied in, de jongere jeugd deed Den Burg. De opbrengst wordt gebruikt voor de diverse jubileumactiviteiten die Scouting Texel komend jaar heeft Scouting Nederland bestaat 100 jaar en Scouting Texel 65 en beide jubilea worden groots gevierd. showele- speelde een belangrijke rol bij het Fanfa refestival, dat zaterdag werd gehouden. De herinrichting van de Heems- kerckstraat is in volle gang. Het wordt verkeers luw en eenrich tingsverkeer. 'Het is moeilijk je pnvéleven los te zien van het werk', zegt Raoul Helleman van familiebe drijf Voordeel- land. ter van Oldenzaal en in 2003 tot burgemeester van Velzen. Per 15 september van dit jaar heeft hij aangegeven geen herbenoeming te ambiëren, maar zijn ervaring in een andere professionele omge ving te willen voortzetten. De begrotingsvergadering begint om 19.00 uur. De begrotingsvergadering van de gemeenteraad staat van avond onder voorzitterschap van mr. Peter Cammaert, tot voor kort burgemeester van Velzen. PvdA snijdt in kosten ambtenaar De totale loonsom van de gemeente moet de komende jaren bevroren worden op maxi maal €11,5 miljoen. Dat wil de PvdA vanavond voorstellen in de begrotingsraad. Volgens de sociaaldemocraten is dat nodig om het verlies van de €8 miljoen in IJsland op te vangen, omdat het volgens hen nog lang niet zeker is dat het geld terug komt. Wethouder Peter Bakker had daar een paar weken geleden nog goede hoop op. De PvdA wijst erop dat de loonsom van de gemeente sinds 2006 met €2,7 miljoen is gestegen en inmid dels 22 procent van de gehele begroting bedraagt. De sociaalde mocraten zeggen een stap verder Architect failliet Architektenburo Texel is failliet. Curator mr. A. Sweens bevestigde dit nieuws gisteren. Het kantoor aan de Burgwal is actief in woning en utiliteitsbouw. De curator kon gisteren nog geen nadere bijzon derheden geven. Ga nietto\ ÉÉN NACHT te gaan dan die WD die vorige week nog een personeelsstop voorstelde. Volgens de PvdA kan de loonsom dan alsnog blijven stijgen. Als het aan hen ligt, moeten de loonstijgi- nen van het ambtelijk apparaat de komende jaren ook worden opge vangen binnen het maximum van €11,5 miljoen. Dan zou de loonsom in 2013 20 procent van de begro ting moeten zijn. Met de bevriezing hoopt de PvdA een voorschot te nemen op de bezuinigingen die het rijk de komende jaren op gemeenten doorvoert. Als de politieke partijen daar mets aan zouden doen, prijkt vanaf 2013 een gat van negen ton in de begroting. Vergadering WVT Wielervereniging Texel houdt vrij dag 13 november de jaarlijkse najaarsvergadering. De vergade ring wordt gehouden in StayOkay aan de Haffelderweg en begint om 20.00 uur. Vrouwen van Nu boos over brief De NBvP Vrouwen van Nu is in haar wiek geschoten door de afwijzing van twee subsidieaan vragen bij de gemeente. Als argu ment wordt aangevoerd dat de vrouwenvereniging een onder scheid maakt in geslacht. De gemeente beroept zich voor de afwijzing op de subsidieverordening die voorcshrijft dat geen subsidie wordt verleend 'indien doelstellin gen, activiteiten, statuten of regle menten van de aanvrager dan wel het beoogde gebruik van de subsi die discriminatie opleveren' en dat is onder meer van toepassing bij het maken van onderscheid in geslacht. Bij Vrouwen van Nu zijn ze ronduit verbaasd. 'Dat de aanvragen zijn afgewezen, vinden we niet zo erg', aldus Ingrid Zeijlstra, 'maar we voe len ons hierdoor nu zelf gediscrimi neerd. De gemeente wil desge vraagd niet op de zaak reageren, maar zegt de vereniging te benade- Afvoer van hout SBB begonnen Het eerste hout uit de Dennen wordt dinsdag 10 november via de haven van Oudeschild afge voerd naar België. Daar zal het worden verwerkt tot platen. Om de vrachtauto's veilig te kunnen laden, zal de Nattevlakweg gedurende de werkzaamheden worden afgesloten. De kronen en slechte stukken stam blijven voorlopig in het bos liggen. Deze zijn deels verzameld op het Paradijs om later te worden ver snipperd. Over enkele weken komt er een versnipperaar, de snippers zullen deels dienen als brandstof voor de kachel van TexelEnergie die het gemeentehuis, de scholen gemeenschap en de 99 gaat ver warmen. De rest van de snippers wordt per schip afgevoerd naar een andere bio-energiecentrale. Betsema tweede in Het Twiske Wielrenner Denise Betsema is zon dag in recreatiegebied Het Twiske tweede geworden in een wedstrijd meetellend voor het Rabobank top Noord-Holland klassement. Ondanks de stevige regenval was het parcours goed berijdbaar. Betsema moest Nederlands kam pioene Rozanne Slik voor laten gaan, die snel van start ging. Pas in de laatste ronde moest Betsema Slik laten gaan om met een achter stand van twintig seconden als tweede te eindigen. ren om te achterhalen wat daar leeft en om de afwijzing eventueel toe te lichten. Vrouwen van Nu had een investe ringssubsidie aangevraagd voor de aanschaf van computerapparatuur. Die ketste ook af op het feit dat de materialen uit eigen middelen betaald kunnen worden. Een ver zoek tot waarderingssubsidie werd met gehonoreerd omdat er geen tekort op de exploitatie is. Het parkeerterrein aan de Voge lenzang kan een parkeerplek voor 400 auto's worden. Daar voor zou het huidige terrein moet worden heringedeeld en ver laagd, zodat er een autodek bovenop kan. Dat voorstel doet Kees de Waal naar aanleiding van het parkeer- plan dat de gemeente heeft gepre senteerd. De Vogelenzang komt daarin met aan de orde, terwijl daar volgens De Waal de ruimte kan worden gecreëerd. 'Daar kunnen nu ongeveer 140 auto's staan, maar als je het beter inricht, kun je er al 200 kwijt. Het voordeel is dat dat terrein al lager ligt dan de omgeving. Als je het nog een meter lager maakt, kun je er een parkeerdek bovenop zetten, waardoor je nog eens 200 auto's kwijt kunt. Op die manier creëer je een grote parkeerplaats dichtbij het centrum zonder dat je extra grond nodig hebt.' Volgens De Waal kan het een alter natief zijn voor het plan om de ijs baan voor vier ton tot een parkeer terrein voor 400 auto's te verbouwen. Omwonenden van de Vogelenzang kunnen volgens De Waal hun voordeel doen met een parkeerdek. 'Zij kunnen de auto dan voortaan droog parkeren. Dan hebben ze een eigen grote carport voor de deur.' Een parkeerterrein op de ijsbaan roept inmiddels de nodige weer stand op. De PvdA zegt het onbe spreekbaar te vinden en stelt voor dat op de ijsbaan een eiland in de vorm van Texel komt. Als er ijs ligt, kan daarom heen worden geschaatst en koek en zopie wor den verkocht. In de zomer kunnen er kinderen spelen en kan zo'n ver hoging als podium voor theater en muziek worden gebruikt. Tine Krijnen-Bais, die al vaker voor de ijsbaan is. opgekomen, is bezorgd dat de Thijsseschool te kampen krijgt met 'uitlaatgassen, druk kakelende mensen en klap pende portieren' waardoor de ramen gesloten moeten blijven. Het betekent ook een eind aan schooltoernooien en het woonge not van de Texelse Rede, dat deels uitkijkt over de ijsbaan, wordt aan getast. Volgens Fnts Langeveld kan parke ren op de ijsbaan geen oplossing bieden voor mensen die bij de supermarkten aan de andere kant van het centrum moeten zijn. Vol gens het parkeerplan zijn er 440 extra parkeerplaatsen nodig om de parkeerdruk te verlichten. Het parkeerterrein aan de Vogelenzang zou volgens Kees de Waal kunnen worden uitgebreid met een parkeerdek, zodat er meer auto 's bij het centrum van Den Burg kunnen parkeren. ,fo!0 y3n Haltumj De jongen uit Den Hoorn was op weg naar de boot en werd naar verluidt afgeleid door een passe rende ambulance. Op dat moment naderde hij de bocht in het fiets pad en reed tegen het schrikhek. Zijn brommer raakte flink bescha digd en zelf werd hij met een gebroken sleutelbeen naar het zie kenhuis overgebracht. z-ussen i-reya en t>aran tsnuijs waren ver antwoordelijk voor één van de meest opval lende voorstellingen bij het Eenakterfestival, dat zondag in theater Klif 12 in Den Hoorn werd gehouden. Ze presenteerden een stuk met een experimenteel karakter, waarin veel ruimte was voor improvisatie en ook het publiek een rol kreeg toebedeeld. Meer aandacht voor dit festival op pagina 2. (Eofo Joop Ronmetti Sinds het vertrek van burgemees ter Geldorp zit het eiland in een burgemeesterloos tijdperk. Dit duurt tot het aantreden van burge meester Giskes, op 20 november. De gemeenteraad wordt in die periode voorgezeten door vaste vice-voorzitter Frans Visman, maar omdat hij als enig raadslid van zijn partij ook het standpunt van D66 moet verwoorden, is het met han dig als hij tijdens de behandeling van de begroting de vergadering zou voorzitten. In overleg met de Commissaris van de Koningin is daarom gekozen om het technisch voorzitterschap van de vergade ring in handen te leggen van Peter Cammaert. Cammaert (1950) werd in 1993 benoemd tot burgemeester van Simpelveld. in 1997 tt burgemees- Een 16-jarige bromfietser is gewond geraakt toen hij zondag op het westelijke fietspad van de Pontweg ter hoogte van het voormalige tankstation nabij de veerhaven een schrikhek over het hoofd zag.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1