ar 1EXBLAGBVDA.NL m Eenakterfestival biedt variatie en vermaak p i DINSDAG 10 NOVEMBER 2009 TEXELSE 2 COURANT W* j Koosch Pels-Rijcken ontwaakten op e Bas ten Have verraste n t Karin Nauta zorgden onbedoeld v i hilarisch Het zangtrio Anyway stelde de toeschouwers niet teleur. Vijf zeer uiteenlopende voorstel lingen, kwalitatief sterk spel en een enkele - onbedoeld hilarisch uitpakkende - onvolkomenheid zorgden ervoor dat de bezoe kers van het Eenakterfestival zondag in Klif 12 een leuke mid dag beleefden. De thuisblijvers krijgen een herkansing, want komende zondag wordt het pro gramma herhaald. Het eenakterfestival was voor de tweede keer aangekondigd met de toevoeging 'nieuwe stijl'. Een logisch gevolg van het succes van twee jaar geleden, toen voor het eerst ook de beoefenaren van andere vormen van theater dan alleen toneel welkom waren. Voor deze andere opzet was gekozen omdat het aantal 'echte' eenakters in de vorige edities langzaam was teruggelopen en organisatoren Ina Sctjrama, Aris van Zeijlen en Cor van Heerwaarden hoopten het eve nement wat meer draagvlak te geven. Ondanks alle goede bedoelingen was de animo om op te treden dit keer niet al te groot. Er waren zes voorstellingen aangekondigd. Daarvan kwam er bovendien éen te vervallen. Roos Bakker had op het laatste moment moeten afzeg gen, omdat ze haar programma toch niet rond kreeg. Jammer, omdat Bakker een groot talent is en er met belangstelling naar haar voorstelling was uitgekeken. Vorig jaar verraste ze tijdens Broadway Den Hoorn met een mooie combi natie van zang, dans en geënga geerd cabaret. En een paar weken geleden danste ze in De Kiekendief nog de sterren van de hemel in de semi-opera King Arthur. Volgens presentator Van Zeijlen treedt ze komende zondag waarschijnlijk wel op. Wat er over bleef, was het aanzien echter meer dan waard. Het festi val werd geopend door Charlotte Lorier en Koosch Pels-Rijcken, die de eenakter Tot de dood ons scheidt van Gonnie Klercq en Edwin Kroons speelden. Een vrolijk stuk over een echtpaar dat op een ochtend niet in bed wakker wordt, maar elk in een eigen doodskist. Al snel blijkt dat ze zijn overleden. Nadat ze de eerste schrik te boven zijn, beginnen de man en vrouw plannen te maken voor hun toe komst. Dat gaat niet zonder twist gepaard. Hoe het afloopt, moet om wille van de verrassing nog even geheim blijven. De auteurs speel den vlot, al zou Pels-Rijcken de volgende keer nog iets meer con trast in zijn buien mogen leggen. De aankleding was zeer stemmig, mede dankzij de prachtige graf krans (beschikbaar gesteld door bloemist Bert van der Wal) en de akelig authentieke doodskisten, speciaal voor de gelegenheid gemaakt door aannemer Maarco Bouw. Daarna volgde het Duel, een expe rimentele voorstelling, geschreven en uitgevoerd door Freya en Sarah Eshuijs. De zussen maken projec ten die zich op het snijvlak van beeldende kunst en theater bevin den. Dat komt vooral door hun verschillende achtergronden. Freya is fotografe en theatervormgever, Sara theatermaker en actrice. Ze maakten het de toeschouwers niet gemakkelijk en schotelden hen een stuk voor over het verschil tussen denkers en doeners, verdedigers en aanvallers, voor de camera en achter de camera en de 'echte werkelijkheid' en de 'schijnwerke lijkheid'. De voorstelling had al snel kunnen verzanden in iets onbegrij pelijks, maar doordat de zussen voortdurend contact met de zaal zochten en diverse mensen op het toneel haalden, heerste er voortdu rend een chaotische en vrolijke sfeer. Daarbij leek het niet eens zo belangrijk of iedereen precies begreep wat de acteurs te zeggen hadden. Erg leuk was het solo-optreden van Bas ten Have, die het zelfge schreven Schafttijd opvoerde. Hij vertelde daarin op vrolijke wijze over zijn jeugdtrauma's en gaf een bijzondere draai aan bekende Nederlandse liedjes. Ten Have is al jaren een bekend gezicht in de voorstellingen (diner-cabaret en kindertheater) van Klif 12, maar wat hij ditmaal liet zien, was zon dermeer verrassend te noemen. Het leukste moest toen nog komen, al hadden de betrokkenen het zelf waarschijnlijk liever anders gezien. Karin Nauta en Hans Oosterhaven speelden in het drama Drankhuwe lijk een man en een vrouw voor wie het leven weinig leuks meer in petto heeft. Zij voelt zich een huis sloof, terwijl hij mets anders doet dan somberen en drinken. Het moet al jaren geleden zijn geweest dal ze elkaar voor het laatst iets te zeggen hebben gehad. Het verhaal begint wanneer zij het zo spuugzat is, dat ze besluit weg te gaan. Maar zover komt het niet. Zelfs steken ze in een bijzonder moment van inti miteit een kaars aan en dimmen het licht. Toen dat zondag gebeur de, viel het plotseling stil. De spe lers waren hun tekst kwijt, maar wachtten vergeefs op hulp van regisseur en souffleur Aris van Zeijlen, die ook in het donker zat en niets meer kon lezen. Toen het publiek dat ontdekte, ging er een bulderend gelach door de zaal, die ook de spelers niet onberoerd liet. Nadat Oosterhaven de kaars bij Van Zeijlen had gezet, duurde het nog lange tijd voordat het tweetal de goede toon weer te pakken hadden. 'Moet je nagaan. We spe len al acht jaar samen en altijd zonder souffleur. En dan heb je er één en moet je het nog zelf uitzoe ken', vertelde Nauta na afloop. Het slotoptreden werd verzorgd door Anneke Brons, Irisabella Bak ker en Ruthie Vazana, samen al tien jaar het trio Anyway, dat a capeila prachtige zang liet horen en dat combineerde met een vro lijke, ongekunstelde presentatie. De dames hebben inmiddels een vaste schare fans opgebouwd en die werden ook zondag niet teleur gesteld. De stemmen lijken nog steeds beter te worden en passen in ieder geval al meer bij elkaar. Het Eenakterfestival wordt zondag nogmaals gehouden en begint om 14.00 uur. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Reserveren kan via tel. 319633. Joop Rommets Cursus voor zwangeren In samenwerking met Jeugdge zondheidszorg en docenten Henri- ette Timmermans (fysiotherapeute) en Mariëlle Glorie (yogadocent) verzorgt Omring een cursus zwan gerschapsbegeleiding. De cursus bestaat uit vijftien bijeenkomsten van anderhalf uur en wordt gehou den in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel, de eerste bij eenkomst op woensdag 9 decem ber vanaf 19.30 uur. Deelname kost €90,-, leden van het Servicepakket betalen €75,-. Voor informatie en aanmeldingen: tel. 0223-650135 of e-mail service pakkettencursussen@omring.nl. Wandeltocht Gouden Boltje Inzending Opienie Tjongejongejonge, wat een stom geleuter bij de ingezonden reac ties bij de krant op internet. Het is voor een aantal briefschnjvers blijkbaar ontzettend moeilijk bij het onderwerp te blijven. Binnen de kortste keren is het weer ont aard in dom geleuter en kinder achtig vliegenvangen. Ben jij leuk, ik ben nog leuker, hahaha. Het onderwerp is allang uit zicht en waar gaat het over? Hou toch op, schei toch uit als jullie niets con structievers in de aanbieding heb ben dan deze domme zelfportret ten. Als buitenstaander vraag je je af: zijn dit Texelaars, praten ze daar zo met en over elkaar? Ik zie de vraagtekens in de ogen van een potentiële vakantieganger op zoek naar een geschikt adresje. Maar eens een Waddeneiland proberen, het schijnt daar leuk te zijn, mooie natuur, gemoedelijke bevolking, beetje achter bij de rest van Nederland natuurlijk, maar dat is toch wel charmant. Eens even kijken op internet, ze schijnen daar ook nog een eigen krantje te hebben. En dan stuiten ze op onze intelligente inzenders. Inderdaad, Tesselaars benne are mense as gewone mense, dat wisten we al, maar zó? Willen we daar wel echt heen? Om één hal ve gare kun je nog heen fietsen, om een handvol ook nog, maar een heel eiland vol met zulke idio ten... Laten we maar ergens anders heen gaan. Beste brief schrijvers, het wordt tijd voor een stukje zelfkritiek. Pien Verberg Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt zaterdag 14 november de Najaarswan deltocht. Start en finish zijn deze keer in hotel De Weal aan het Hogereind in De Waal. Deelnemers kunnen kiezen uit wandelingen van 5, 10 en 15 kilo meter. In het blad Voetnoten van de NWB staat nog een andere afstand vermeld, maar dat is niet Tien voor Texel Tien voor Texel houdt dinsdag 17 november vanaf 20.00 uur jaarver gadering in Hotel Den Burg aan de Emmalaan. Volgens voorzitter Menno Stam wordt onder meer naar nieuwe actieve leden gezocht. Ook wordt vervanging van het secretanaat besproken. De vergadering was eerder uitge steld, omdat gewacht werd op de uitspraak in de rechtzaak met de gemeente over de ontvankelijkheid van Tien voor Texel bij bezwaar procedures. Tien voor Texel won die rechtzaak. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 10 november: Bewonersvereniging Texel houdt voor leden van 19.00 tot 21.00 uur inloop avond in het gebouw van Star- kenburgh aan de Drijverstraat. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een training line dance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. In hotel Den Burg begint om 20.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst over agrarisch- en landschapsbe heer, verzorgd door De Lieuw. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (14.00 uur), This is it (13.45 en 20.15 uur) en De Storm (20.00 uur). Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. 10 nov 11 nov 12 nov Ma. 00.54 en 13.40 u. 02.05 en 15-OOu. 03.25 en 16.20 u. 13 nov 04.35 en 17.40 u. 14 nov 05.50 en 18.56 u. 15 nov 06.55 en 19.35 u. 16 nov 07.47 en 20.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 11 november doodtii. maandag 16 novem ber nieuwe maan. Zondag 15 november zon op 8.02 uur, onder 16 48 uur. TEXELSEÜcOURWr LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl aanbiedingen Stichting ROTA. gevestigd zoals gedeponeerd bij de Kamef van Een exemplaar van de Regelen voor Per jaar €77,90 €75,55 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Woensdag 11 november: In Het Olijfblad (Weverstraat 60. Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbel studie. Cinema Texel vertoont Up 3D (13.30 uur), 2012 (16.00 en 20.15 uur), Terug naar de Kust (20.00 uur), Sinterklaas (13.45 uur) en This is it (16.15 uur). Donderdag 12 november: Sterrenwacht De Jager houdt vanaf 19.00 uur sterrenkijkavond. Bij twijfel over het weer kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06-45552708. Deelname €2,-. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2, - per per soon. Inlichtingen. V. van Beek tel 06-28787820. In Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. leder een is welkom. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (18.45 uur), 2012 (21.15 en 18.30 uur) en Mystery Movie (21.45 uur). Vrijdag 13 november: In restaurant Dennenoord in de Den nen speelt 's avonds de Rotterdamse rockcoverband Online. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van kunsthistorica Elsa van Arkel over schilder Meijer de Haan (1852- 1895). Entree €5,-. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een open klaver jasdrive voor het goede doel. Deel name €3,50 per koppel. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst over duurzame verlichting. In kantine De Spil in Den Hoorn begint om 20.30 uur de jaarvergade- nng van sportvereniging ZDH. Cinema Texel vertoont Up 3D (13.00 uur), Terug naar de Kust (18.45 uur), 2012 (15.30, 21.15 en 18.30 uur), Sinterklaas (13.30 uur) en This is it (16.00 en 21.45 uur). TES O Veerdienst TESO zet vrijdag 13 november van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Maandag 16 november kan de wachttijd op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur oplopen tot een uur. Voor meer informatie: tel. 0222- 369600. info@teso.nl of www.teso.nl Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonker straat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagemakerstraat, Witte Kruislaan. juist. De tochten voeren door Bar- gen, de langere afstanden ook een stukje over het Boerenfietspad en door Waal en Burg. Er kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden, deelname kost €4,- met en €3,- zonder herinnering. Leden van de wandelclub genieten een korting van €1,-. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Alzheimer Café Klaverjassen In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 24 november het maandelijks Alzhei mer Café gehouden. Psycholoog Johan Smal van het DOC-team spreekt over 'rouw bij dementie'. Na de presentatie is casemanager Arjan Groet van het DOC-team aanwezig om vragen te beantwoor den. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt vrijdag 13 november een klaverjasdrive gehouden voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Er zijn visprijzen te win nen en er wordt een verloting gehouden. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de SOSA, die hiermee kerstpakketten voor zieke en oudere inwoners van het dorp samenstelt. De drive begint om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2