Fanfaremuzikanten als musicalsterren TEXELSE 3 COURANT SVO lijdt eerste verlies ZDH beleeft spraakmakende middag Geopend DINSDAG 10 NOVEMBER 2009 In een leeuwenpak gestoken gaf Michiel Drijver leiding aan het leerlingenorkest. DEK besteedt steeds meer aandacht aan het showelement. Zijn naam stond niet eens in het programmaboekje, dat per abuis de vijf jaar geleden gestopte Matthieu Vulto nog als dirigent van DEK aankondigde. Maar de meest opvallende persoon van het Fanfarefestival was onge twijfeld Michiel Drijver, die niet alleen de Hoornder muziekver eniging leidde, maar ook een play-in voor leerling-muzikanten verzorgde en zich het vuur uit de sloffen liep om nieuwe muzikan ten voor de drie Texelse korpsen te werven. Drijvers inspanningen leidden tot een grote toeloop van deelnemers aan het Fanfarefestival, waarop normaal de drie korpsen een voor proefje van hun winterconcert geven. Ditmaal was er ook een optreden van de deelnemers aan de play-in, die overdag enkele bekende musicalstukken hadden ingestudeerd. Om het gelegen heidsorkest wat gewicht te geven, had Drijver de hulp ingeroepen van een flink aantal gastmuzikanten. In totaal telde het gezelschap zo'n 25 leden. Niet iedereen bracht dezelfde erva ring mee. Terwijl de één al acht jaar een instrument bespeelde, had de ander pas een paar lessen op de muziekschool gevolgd. Dat maakte het er ook voor de dirigent niet gemakkelijker op, te meer hij 's ochtends nog niet wist welke deel nemers hij kon verwachten. 'Ik had een stapeltje muziek bij me en heb die 's ochtends uitgedeeld. Tijdens het spelen moest ik ontdekken wie wat kon meespelen.' Over het algemeen was het niveau goed genoeg om er een leuk optreden van te maken, waarbij ook het visuele aspect niet was vergeten. De nummers - uit musicals Mama Mia, Tarzan en The Uon King - gin gen vergezeld door beelden op een groot scherm. Wieneke Boon had tijdens de repetities opnamen gemaakt, waarop de deelnemers zichzelf en de muziek introduceer den. Pruiken, pakken, jurken, zon nebrillen moesten de indruk wek ken dat het podium werd bevolkt door echte musicalsterren. Drijver was zelf in een enorm leeuwenpak gekropen, waarin hij het gezel schap leiding gaf. Het showelement kreeg ook alle aandacht bij Drijvers 'eigen' orkest, DEK. Tijdens het stuk On the movieset van John Emerson Blaek- stone droegen de leden de meest spectaculaire brillen en pruiken. Bij Pirates of the Carribean waren er beelden uit de gelijknamige film te zien. Opvallend was ook de bij drage van zangeres Meike Wilms (uit Wieringerwaard) aan Halleluja van Lenoard Cohen. Moments for Morricone werd voorafgegaan door snerpend mondharmomcaspel van Mare Bakker. 'Het combineren van muziek en andere elementen wordt crossover genoemd en komt lan delijk ook steeds meer in', vertelt Drijver. 'Idee is het stoffige imago wat af te schudden en het voor het publiek wat interessanter te maken. Dat werkt wel, denk ik. Ik heb men sen gesproken die nooit eerder naar een fanfareconcert waren geweest en zich prima hadden vermaakt.' Of de aanpak ook werkt om nieuwe leden te werven, valt nog te bezien. Drijver stond ook aan de wieg van Muziek maken geblazen, een pro ject van Artex en de verenigingen, waarbij belangstellenden gratis de beginselen van een instrument leren en een kijkje in de keuken van de korpsen mogen nemen. Hoewel het ambitieus was opgezet en aan gekondigd, trok het initiatief uitein delijk met meer dan vijf deelne mers, van wie er nog maar drie hebben besloten door te gaan. Zij speelden zaterdag mee in de grote finale, waaraan alle korpsen mee deden. Drijver: 'Dat aantal is me ook tegengevallen. Ik kan niet goed verklaren waar het aan ligt. Er is op Texel natuurlijk heel veel te doen. ook op muzikaal gebied. Boven dien denk ik dat het imago mee speelt. Veel mensen denken bij het begrip fanfare alleen aan marche ren en marsen. En je moet niet onderschatten dat het voor veel volwassenen een hele stap is lid te worden van een korps.' Een opsteker voor Drijver en de andere betrokken was dat het Fan farefestival flink wat belangstelling trok. De Burgemeester de Koning hal was niet bomvol, maar zeker goed gevuld, ondanks de concur rentie van het Oudeschilder Vis serskoor, dat gelijktijdig in Question Plaza optrad. De toeschouwers werden - naast DEK en de leerlin gen - ook op concerten van Excel sior en KTF getrakteerd. Beide korpsen hadden zich uitstekend voorbereid en dat uitte zich in pri ma optredens en gevarieerde muziek. Ondanks alle overeenkom sten was opvallend dat Excelsior vijf jonge leerling-muzikanten telde, terwijl bij KTF de strijd tegen de vergrijzing nog lang met gestreden is. De drie korpsen verzorgen komend jaar allemaal een winterconcert. DEK bijt het spits af op 13 februari, Excelsior speelt op 13 maart en KTF sluit de rij op 17 april. Joop Rommets Na vijf overwinning en een gelijk spel is het zaterdagteam van SVO tegen de eerste nederlaag van het seizoen opgelopen. De Oosterenders verloren in Amstel veen met 4-1 van Portugal Amsterdam, dat stijf onderaan staat, maar negentig minuten lang het beste van het spel had. De Oosterenders stonden voor een zware opgave, want ze moesten liefst acht vaste krachten missen. Bovendien was duidelijk geworden dat Portugal Amsterdam, ondanks de slechte positie op de ranglijst, helemaal niet zo'n slecht team heeft. Ze verloren steeds met klei ne cijfers, vooral een gevolg van het ontbreken van vele basisspe lers. Tegen SVO wervelden ze over het veld, waarbij opviel dat ook het positiespel uitstekend verzorgd was. Na een kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong. Een schot van twintig meter was onhoudbaar voor veteraan Marco Drijver, die was opgeroepen omdat zowel de vaste keeper als zijn ver vanger geblesseerd was. SVO bleef ook daarna slecht spe len. De passes waren slecht, de tegenstander kreeg veel te veel ruimte en ook de inzet liet te wen sen over. Kennelijk dachten de Oosterenders dat het allemaal nog wel goed zou komen. Daar leek het na een half uur inderdaad op, toen Dennis Daalder de bal uit een vrije trap vanaf de rand van het straf schopgebied met een prachtige curve in de uiterste hoek schoot. Maar tien minuten later stond het alweer 2-1 voor Portugal, dat een mooie combinatie vlekkeloos ver zilverde. Na de rust speelde coach Ed de Vries mee. Dat leek enig succes te sorteren, want er werd beter gevoetbald, al was Oosterend nau welijks gevaarlijk. Een kwartier voor tijd moest Erik van Es met een blessure het veld verlaten. Hij werd noodgedwongen vervangen door de andere coach, Jan Bloem. Hij stond koud in het veld, toen hij een enorme kans kreeg op de gelijkma ker. Ed de Vries kopte een hoge voorzet door op de doorgelopen Bloem, die plotseling oog in oog stond met de keer. De invaller liet zich afleiden door een vlagsignaal van de grensrechter en de kreet 'buitenspel' en produceerde een slap schot, dat doel miste. In de slotfase nam Oosterend alle risico's om alsnog de gelijkmaker te scoren, maar gevolg was alleen dat Portugal de ruimte kreeg om gevaarlijk te counteren. In de laat ste minuten scoorde de thuisploeg nog twee keer, waardoor de eind stand 4-1 werd. Ondanks het beschamende verlies was het leed te overzien. Saenden verloor met nog grotere cijfers, terwijl De Blokkers niet verder kwam dan een gelijkspel. Ooste rend behield daardoor de kopposi tie, met een voorsprong van één respectievelijk twee punten op deze concurrenten. Maar volgens coach Bloem is duidelijk dat er zaterdag op eigen veld 'uit een ander vaatje zal moeten worden getapt', omdat tegenstander Zaan- landia er anders met de punten vandoor gaat. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Dankzij een doelpunt van invaller Hidde Struick in de slotminuut dwong ZDH zondag tegen Vesdo op de valreep een gelijkspel af. Spraakmakender nog was de manier waarop de Hoornders naar Schagerbrug reisden. Doordat een ambulance met spoed naar het Gemini Ziekenhuis moest, maakte slechts één van de twee busjes van ZDH om twaalf uur de oversteek naar Den Helder. Daarin zaten maar drie spelers en verder vooral begeleiders. Na de nodige telefoontjes was tegenstander Ves do geïnformeerd dat het niet zou lukken op tijd voor de aftrap te zijn en was het een kwestie van op de volgende boot wachten. Toen bleek dat er nóg een ambulance op Texel stond te wachten. Dat scheelde in tijd, rekenden de Zwaluwen zich al rijk, want dat zou betekenen dat de Dokter Wagemaker met verhoogde snelheid weer naar Texel terug zou keren. Al snel kwam de medede ling dat teamgenoot Gijs de Graaf in de ambulance lag, op weg naar het ziekenhuis in Alkmaar, nadat hij op weq naar de boot met zijn scooter ten val was gekomen. Een akelige verrassing, al bleek hij er later met een gebroken sleutelbeen relatief goed te zijn afgekomen. Uiteindelijk begon de wedstrijd slechts een kwartier later. De Hoor ders leken de schrik nog in de benen te hebben, want ze gros sierden in foutieve passes en dek- kingsfouten. Gevolg was dat Vesdo enkele goede kansen kreeg de score te openen. ZDH mocht zich gelukkig prijzen dat de gastheren het vizier niet op scherp hadden, terwijl keeper Chris Stolk wel bij de les was. Gaandeweg herpakten de Hoornders zich. Jelmer Bomas en Jonas Leenhouts waren dicht bij een treffer, maar konden de keeper met passeren. Met Hidde Struick, die na bijna twee maanden zijn rentree maakte, als vervanger voor Peter Zijm speelde ZDH na de rust een stuk beter. Defensief waren de zaken veel beter op orde, maar de ploeg had moeite om uitgespeelde kan sen te creëren Veelbelovende acties van Bomas en de balvaste Sjoerd Oosterhof stierven in schoonheid. Vijf minuten voor tijd was het echter Vesdo dat kon jui chen. Een corner leek te worden afgeslagen, maar in tweede instan tie prikte één van de invallers de bal langs keeper Stolk. ZDH wens te nog niet op te geven en zette alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Met succes, want in de slotminuut stelde Robbin Knol met een listig passje Struick in staat zijn sterke invalbeurt te bekronen met een doelpunt. Zondag spelen de Hoornders in Stompetoren tegen hekkensluiter SSV, dat koploper Dirkshorn op 0- 0 wist te houden. Schuur kookt op Vlaamse televisie Jef Schuur van culinaire verwen nerij Bij Jef in Den Hoorn heeft een kookwedstrijd van een Vlaams televisieprogramma gewonnen. Schuur nam het op tegen topkok Gilles Joye van restaurant Marcus uit het Belgische Deerlijk dat net als Bij Jef een Michelinster heeft. De twee moesten beiden een streekproduct meenemen en daar een maaltijd van maken. Schuur bracht Texels lam in, Joye een scherpe mosterd uit de omgeving van Deerlijk. Dat leidde aanvankelijk tot enige hoofdbrekens, omdat de scherpe mosterd lastig te combineren zou zijn met de subtiele smaak van lamsvlees. Schuur: 'Ik heb dat pot je mosterd eerst maar eens twee weken open laten staan, zodat het aan scherpte verloor. Dat scheelde al de helft.' Tijdens de wedstrijd, gehouden in de hotelschool van Leuven, maakte zowel hij als Joye lams- rugfilet. Volgens Schuur gaven niertjes van Texels lam in mos terdsaus de doorslag. 'Voor de rest ontliepen we elkaar niet veel.' In totaal namen vier Neder landse koks het op tegen Vlaam se koks. De Nederlanders won nen met 3-1 Het programma met Schuur en Joye, dat Kookstrijders heet en afgelopen weekend op de com merciële zender Vitaya te zien was, stond verder in het teken van Texel en Deerlijk. Er waren veel beelden van het eiland te zien. Volgens de VVV, betrokken bij de deelname, wordt het programma tot en met zaterdag 14 november regelmatig herhaald. Meer over Kookstrijders en de recepten is te vinden op www.vitaya.be. Familieberichten geboren op 3 november 2009 Marco, Simone en Joran Schipper Polderweg 3 - 1793 AB DE WAAL I22365I Abraham 15! (G)oud-plezier bezorgl^gar en hier! Zo overweldigend bijzonder Zo lief en klein Zo'n mooi wonder n Vol trots en blijdschap kondigen wij de geboorte van onze zoon aan. 1 november 2009 3460 gram 50 cm 5.27 uur Jothan en Esther Purmer Ijburglaan 1021 1087 EN Amsterdam INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Zaterdag 14 november van 15.00 - 19.00 uur Open Dag en AGA kookde monstratie bij Pieter Dros, Laagwaalderweg 46. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10. tel. 327707. w ww. texels eauto pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt' www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Amaryllis bij Veeger. Grote bol, veel bloemen. Grensweg 5, tel. 312229. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Open Dag. Nieuwsgierig naar de nieuwe salon? Kennismaken met defini tief ontharen? Meer weten over het verwijderen van couperose en pigment? 20 november tussen 14.00 en 20.00 uur. De Muilek oog, Dorpsstraat 225, De Koog. tel: 327850. Het hele huis is in rep en roer, want Sem is een grote broeri Geboren- om altijd van te houden WE SLY TIM Geboren op 3 november 2009 om O0.3O uur en hij weegt 4300 gram. Mattijs, Nelda en Sem Beat-rixlaan 66 1791 GD Den Burg Nelda 06-4601 6449 Mattijs 06-5463 4954 Woonkracht 7, Vogelen zang 11 te Den Burg, tel. 313023. Jos Bosma Twan Krafft. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Nieuwe PC of laptop nodig TCA Maricoweg 37aAc tie t/m 14 Nov. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. FRUITBEDRIJF JV\OLENBUURT" Vrijdag- en zaterdagmiddag Molen buurt 3, De Wool. 318301 Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Vanwege enorm succes verlengdTCA actieweken t/m 14 November. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel 315588. Texelse kaas van We- zenspyk.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3