bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 14 COURANT ,>r www.texel.nl VRIJDAG 20 NOVEMBER 2009 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw-vergunningen (1791 NR) Tempeliersweg 10 in Den Burg: het gedeel telijk veranderen/vergroten van een zomerhuis (ont vangen 6 november 2009); (1791 AV) Emmalaan 68 in Den Burg: het gedeeltelijk plaatsen van een kerstboom "reclame zuil"(ontvangen 9 november 2009); (1795 AA) Kikkertstraat 1 in De Cocksdorp: het geheel opnchten van 3 recreatieve units (ontvangen 11 november 2009) ;(1794 BL) Achtertune 5 in Oosterend: het geheel oprichten van een vrijstaande woning (ontvangen 11 november 2009); (1791 XJ) Bernhardlaan 152 in Den Burg: (1 ste fase) het gedeeltelijk vergroten van een woning (ontvangen 12 november 2009);(1796 BP) Nikadel 9 in De Koog: het gedeeltelijk veranderen van een dienstwoning (ontvangen 12 november 2009);(1796 AC) Ruijslaan 23 in De Koog: het geheel plaatsen van 2 bergingen (ontvagen 10 november 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen (1797 AW) Stolpweg 35 in Den Hoorn: geheel vernieu wen van een stolpboerderij (verzonden 17 november 2009). Binnen de gestelde termijn kan een ieder zienswijzen omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek organisatie Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185 TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor de 'Rabobank top Noord-Holland' in het bos 'De Dennen' op zondag 6 december 2009; het afsluiten van de Randweg, tussen Ploeglander- weg en Westerslag van 9 tot 15 uur Voor de optocht van Ouwe Sunderklaas op zaterdag 12 december 2009; het afsluiten van de Parkstraat in Den Burg van 17 uur tot 23 uur voor alle verkeer, uitgezonderd deel nemers; het toestaan van wagens van deelnemers in het wan delgebied van Den Burg van 17 uur tot 23 uur (let op de maximale hoogte van 4 meter van de wagens) het afsluiten van de Kerkstraat het Kerkplein en de Oesterstraat in Oosterend van 17 uur tot 22 uur voor alle verkeer uitgezonderd deelnemers; Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is; In De Koog het afsluiten van de Kaapstraat voor alle verkeer van maandag 16 november tot vrijdag 11 december 2009; Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bi/ de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221 te vergunningen kunt u inzien bi] de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt (- verzenddatum) een bezwaarschnft indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie - nmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een deigelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van de geldende be stemmingsplannen. Daarom worden voor deze plan nen overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen ter inzage gelegd. Het gaat om de volgende plannen: Het vernieuwen en vergroten van een bijkeuken/ber ging op het perceel aan de Boogerd 2 in Den Burg; Het plaatsen van een fiets- en voetgangersbrug aan de Korfbaeck ongenummerd in Den Burg; Het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis op het perceel Oesterstraat 10 in Oosterend. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen liggen met ingang van 23 november 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schnftehjk een zienswijze kenbaar maken De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl onder het kopje "actueel' bij bekendmakingen Ontwerpbestemmingsplan "Den Burg Centrum, Groeneplaats 14" Overeenkomstig artikel 3.8, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening ligt met ingang van 23 november 2009 voor een periode van zes weken het Ontwerpbestemmings plan "Den Burg Centrum. Groeneplaats 14" ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het bestemmingsplan is ook digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente Texel. Met dit bestemmingsplan wordt het mogelijk gemaakt om hotel/restaurant De Lindeboom uit te breiden en wordt verplaatsing van 20 slaapplaatsen formeel MEDEDELING Aanvraag kinderlintjes Kent u een kind of een groepje kinderen dat iets bijzon ders voor de samenleving heeft gedaan? Vraag dan een kinderlintje aan. Kinderlintjes zijn bestemd voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Tot 1 maart kunnen aanvragen voor 2010 worden ingediend De uitreiking is rond Koninginnedag De aanvragen worden beoordeeld door een jury Per jaar worden maximaal 5 lintjes uitgereikt. Het aanvraagformulier kunt u digitaal invullen op onze website www.texel.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ge meente Texel, afdeling ondersteuning/kabinetszaken, telefoonnummer 362 151 of 362 152. Ontwerpbesluit "Buitengebied Texel, wijziging Burgerdijkje" Met ingang van 23 november 2009 ligt voor een periode van zes weken het ontwerpbesluit "Buitengebied Texel, wijziging Burgerdijkje" ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het plan is ook digitaal raad pleegbaar op de website van de gemeente Texel. Met deze wijziging wordt een nieuw A-blok opgenomen met een oppervlakte van 1 hectare Binnen de gestelde termijn kan een belanghebbende:, zijn zienswijze omtrent het ontwerpwijzigingsplan ken baar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Vaststelling parkeernormen Het college van burgemeester en wethouders heeft bij besluit van 21 oktober 2009 de nieuwe parkeernormen voor Texel vastgesteld. U kunt de stukken op de gemeentelijke website en aan de publieksbalie inzien. Bijlage, behorend bij B en W besluit dd. 21 oktober 2008 Parkeernormen gemeente Texel Tot nu toe gehanteerd. 0.5 parkeerplaats per hotelka mer en 11 parkeerplaatsen per woning, recreatieap partement of zomerhuis Uitgangspunt is parkeren op eigen terrein Ontheffing hiervan kan worden verleend ex art. 2.5.30 Bouwverordening, waarbij onderstaande op CROW kengetallen gebaseerde parkeernormen worden ge hanteerd. Gewenste normering, gebaseerd op parkeernormering van het CROW Stedelijkheidsgraad klasse niet stedelijk (gemiddeld 13000 inwoners en max. 500 adressen /km2). Texel valt hier binnen. Woninaen In het centrum: 1.3 parkeerplaats per woning In een woonwijk: 1.5 parkeerplaats per woning In het buitengebied- 1.5 parkeerplaats per woning Kantoren 2 parkeerplaatsen per 100 m2 bedrijfsoppervlak met een minimum van 3 x P Showroom/ bedrijfsverzamelgebouw 1.3 parkeerplaats.per 100 m2 bedrijfsoppervlak.; met een minimum van 3 x P Cafe/bar/disco/cafetaria 6 parkeerplaatsen per 100 m2 bedrijfsoppervlak Informatie en tarief per parkeerkaart Te koop vanaf 23 november Parkeerkaart met bijbeho rende kleur Hoe Waar procedure Tarief Webwinkel: Particuliere parkeerkaart Oranje Kopen Webwinkel www.texel.nl Publieksbalie Binnen 3 werkdagen in huis. Direct klaar'. 74,40 Bedrijvenparkeerkaart Wit Kopen Webwinkel www.texel.nl Publieksbalie Binnen 3 werkdagen in huis. Direct klaar'. 189,00 Ontheffing inrijverbod Geel Kopen Webwinkel www.texel.nl Publieksbalie Binnen 3 werkdagen in hgis. Direct klaar*. 38,00 Gratis voor bewoners Publieksbalie: Bewonersparkeerkaart Blauw Kopen Publieksbalie Direct klaar*. 18,20 Aanvragen Publieksbalie@texel.nl Kenteken vermelden Afhalen en betalen aan de publieksbalie. Bewonersparkeerkaart Wijk Kopen Publieksbalie Direct klaar'. 29,80 T lila (Thijsselaan e.o.) Aanvragen Publieksbalie@texel.nl Kenteken vermelden Afhalen en betalen aan de publieksbalie. Bezoekerskaart wijk T Kopen Publieksbalie Direct klaar* 74,40 lichtblauw Aanvragen Publieksbalie@texel.nl Kenteken vermelden Afhalen en betalen aan de publieksbalie. Tot de jaarwisseling verwachten wij wachttijden aan de balie. Wij adviseren u de parkeerkaart via de webwinkel te bestellen. Hotels (tot 15 kamers) 1 parkeerplaats per kamer Hotels (vanaf 15 kamers! 0.8 parkeerplaats per kamer (Hotel-I appartement of recreatiewoning 1.5 parkeerplaats per appartement of recreatiewo ning Restaurant 10 parkeerplaatsen per 100 m2 bednjfsoppervlak; bij combinatie met hotel 50 Parkeervakken voor halen en brengen bii scholen en peuterspeelzalen Berekening volgens formules uitgave CROW In alle niet genoemde gevallen tenminste de CROW cijfers te hanteren. Parkeerkaarten 2010 (rectificatie van publicatie d.d. 13 november 2009) De tarieven genoemd in de publicatie van 13 novem ber 2009 zijn niet juist. Deze tarieven zijn gebaseerd op een verlaging van 1,75% ten opzichte van 2009. In de begrotingsraad zijn de tarieven vastgesteld zonder verlaging. Onderstaand treft u de juiste tarieven aan voor 2010. Vanaf 23 november a.s. kunt u uw parkeerkaart(en) en ontheffing(en) inrijverbod voor 2010 kopen. De meest gangbare parkeerkaarten kunt u kopen in de webwin kel. Alle parkeerkaarten kunt u kopen en afhalen tijdens de openingstijden van de publieksbalie. Gemeenteraadsverkiezingen 2010 Dinsdag 3 maart 2010. "Da's nog een eind weg denkt u dan misschien. Maar voor je het weet is het alweer zover: de gemeenteraadsverkiezingen 2010. Als u hier aan met een nieuwe politieke partij wilt meedoen, moet u nu al beginnen met de nodige voorbereidingen. Oprichten nieuwe partij Misschien loopt u al enige tijd rond met het idee een nieuwe politieke partij op te richten. Hiervoor moet u twee stappen ondernemen: - u moet bij de notaris een vereniging met volledige rechtbevoegdheid opnchten en de statuten hiervan laten vastleggen in een notariële akte; - u moet deze vereniging laten inschrijven in het Ver- enigingsregister bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Registratie nieuwe partij Wilt u vervolgens met deze nieuwe politieke partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, dan dient u een verzoek tot registratie te richten aan de voorzit ter van het Centraal Stembureau, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Bij uw verzoek dient u het volgende te overleggen: - een bewijs van betaling van een waarborgsom van 112,50 (betaling kan door overmaking van het bedrag op BNG-rekemngnummer 285008307 t.n.v. gemeente Texel onder vermelding van 'storting t.b.v. registratie politieke groepering'); - een afschnft van de notariële akte waarin de statuten van de vereniging zijn vastgelegd; - een bewijs van inschnjving in het Verenigingsregister bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. - een verklaring van de politieke groepering houdende aanwijzing van een gemachtigde voor deze groepe ring, alsmede een plaatsvervangend gemachtigde, die bevoegd zijn de geregistreerde aanduiding boven de kandidatenlijst te plaatsen Op de registratieverzoeken (uiterlijke inleverdatum datum: 7 december 2009) wordt zo snel mogelijk na ontvangst door de voorzitter van het Centraal Stembu reau een beslissing genomen. De waarborgsom wordt terugbetaald na inlevering van een geldige kandidaten lijst bij de kandidaatstelling. Permanente registratie In de Kieswet staat dat politieke groeperingen, die bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen een geldige kandidatenlijst hebben ingeleverd, zich bij de komende verkiezingen niet meer opnieuw hoeven te laten regi streren. Dit heet permanente registratie. Wèl moeten groeperingen zich opnieuw laten registre ren als zij ondere een andere naam en/of aanduiding de verkiezingen willen ingaan, of als zij een samen voeging aangaan met een andere groepering die bij de vorige verkiezingen oeen geldige kandidatenlijst heeft ingeleverd. De politieke groeperingen die zich op Texel vanwege permanente registratie niet opnieuw hoeven te regis teren zijn (alleen als zij onder dezelfde naam en/of aanduiding willen deelnemen): - Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (WD) - Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) - Christen Democratisch Appèl (CDA) - Democraten 66 (D66) - GROENLINKS - Texels Belang Doorwerking van centrale registratie Landelijke of provinciale groeperingen, die niet aan de vorige gemeenteraadsverkiezingen hebben deelgeno men, maar zich wel centraal hebben laten registeren voor de verkiezing van een hoger orgaan (Tweede Kamer in Den Haag of Provinciale Staten in Haarlem), zijn eveneens ontheven van de lokale registratieplicht. In december van dit jaar wordt in de Staatscourant een overzicht gegeven van die aanduidingen van politieke groeperingen, die voor een zogeheten doorwerkende centrale registratie in aanmerking komen. Meldpunt Discriminatie Noordkop ledereen die zich gediscrimineerd voelt, kan terecht bij het Meldpunt Discriminatie in Den Helder. Adres Wijksteunpunt Centrum van Stichting Vrijwaard Locatie Bernhardplein 76 1781 HK Den Helder telefoon 0223-610866 openingstijden: maandag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur e-mail: info@art1nhn.nl website: www.art1nhn.nl Hier kunt u terecht voor: Melden van discriminatie-incidenten Voorlichting en preventie Onderzoek Beleidsadvies. Spreekuur op Texel Binnenkort gaat Art. 1 Bureau Discriminatiezaken NHN ook op Texel een maandelijks spreekuur houden. De locatie data en tijden worden nog bekend gemaakt. Openingstijden maandag t/m donderdag 15.00 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur op vnjdig kuntu geen aanzie doen *x» geboorte, huwelijk en overaten. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 14