m Sanne Brand (13) in top jeugdranglijst Laatste cartoon Antoon Goes Mijn vrije middag schiet er vaak bij in' TEXELSE 7 COURANT Opkomend tennistalent onderscheiden SMlLf^C VRIJDAG 20 NOVEMBER 2009 PROFICIAT omhoog geschoten naar de 64ste plaats en nestelde zij zich bij de toppers in haar leeftijdscategorie, meisjes tot en met 14 jaar. Hierdoor mag ze meedoen aan het landelijke jeugdwintercircuit waar ze zich kan meten met de beste spelers uit het land. Zo speelde ze twee weken geleden in Meppel, waar ze het tot de derde ronde schopte. Hiermee is ze weer enke le plaatsen op de ranglijst geste gen. Haar succes is de tennisbond niet ontgaan, zodat Sanne in Motel prestaties mede doordat Sanne geen bondsjeugdtrainmg (drie keer in de week in Midden-Beemster of Heemskerk) volgt. Doordat ze op Texel woont, is dat niet mogelijk.' Haar plaats op de jeugdranglijst geeft haar wel de mogelijkheid aan belangrijke toernooien mee te doen. Voetballen doet Sanne ook, en niet onverdienstelijk. Als enige meisje staat ze haar mannetje in het (jongens)team C3 van Texel'94. Toen er overwinningen van 26-0 op het scorebord verschenen, is haar Sanne Brand met haar onderscheiding Jeugdtennisser Sanne Brand uit Den Burg heeft door haar goede prestaties in 2009 een onder scheiding ontvangen van tennis bond KNLTB. De onderscheiding, de D.H. Buiskoolschaal, wordt uitgereikt aan diegene die in het afgelopen tennisjaar de meeste progressie heeft geboekt van het district Noord Holland. Bekende tennisnamen zoals Renée Rein- hard, de nummer één van Neder land, gingen haar voor. Sanne (13) tennist al vanaf haar zevende jaar. Een sterke fore-en backhand, vasthoudendheid en niet willen opgeven zijn eigen schappen waarmee ze op de ten nisbaan goede resultaten behaalt. Als lid van tennisvereniging Deuce traint ze op Texel onder leiding van Joep Maduro en Erik Grootes. Daarnaast traint ze elke maandag in een overdekte hal in Den Helder bij Tennisschool CIC-Academy. Bij het dubbel vormt ze sinds jaar en dag een duo met Jesper Arkenbout, met wie ze vrijwel onoverwinnelijk is. Van de vele partijen hebben ze er hooguit enkele verloren. Maar ook in het enkelspel speelt ze ver dienstelijk. Tijdens de zomer heeft ze drie toernooien gespeeld waar punten zijn te verdienen voor de landelijke jeugdranglijst. In Hoorn eindigde ze als tweede en in Heerhugo- waard en Den Helder pakte ze in haar categorie de eerste plaats. Door deze goede resultaten was ze Akersloot temidden van andere talentvolle tennissers de onder scheiding in ontvangst mocht nemen. Haar prestatie is nog gro ter als je bedenkt dat Sanne maar een uurtje of drie, vier per week traint, terwijl sommige leeftijdge nootjes bijna fulltime met tennis bezig zijn. De KNLTB roemde haar team maar in een hogere klasse ingedeeld. Of het nu tennis of voet bal is, beide vindt ze leuk en een keus tussen de twee zit er voorals nog niet in. 'Ze hoeft ook niet te kiezen', zegt Yvonne, haar moeder 'Voetbal is goed voor haar conditie en ik denk dat ze daar op de ten nisbaan profijt van heeft.' m Getekend worden was erg, maar niet getekend worden was nog erger. Dat werd gezegd over de spotprent van Antoon Goes. Zelf zei hij eens: 'Wat ben ik toch een bofkont, voor mij is het elke week Ouwe Sunderklaas.' Van daag verschijnt zijn laatste car toon in de krant. 'De eerste die mij op een waarheid betrapt, moet nog geboren wor den', luidde een gevleugelde uit spraak van Antoon. die op 10 janu ari 1990 zijn eerste Grimlach publiceerde. Toen nog in de TC3, later zouden ze in de Texelse Cou rant verschijnen. Als opmaker van de krant zat hij letterlijk bovenop het nieuws en wist dus precies wat er speelde op Texel. Raadsleden, wethouders, burgemeesters, TESO-directeuren en andere pro minenten maakte hij tot onderwerp van spot. Gelijkenissen waren nooit zijn sterkste punt, maar toch waren de personages herkenbaar. Ger- brand Poster bijvoorbeeld aan het pijpje (toen hij stopte met roken werd het een lolly) en Daan Schil ling vroeg zich af wat hij ook alweer beloofd had. Moeite had hij met bestuurders die niets bijzonders hadden, zoals Dirk Terpstra. En lastig was de komkommertijd. Zo tekende hij tijdens een gloeiend- hete zomer eens een toenst op wiens hoofd een ei werd gebak ken. Hij had wel z'n grenzen. Nooit tekende hij over ziek en zeer of maakte hij misbruik van trieste situaties. Het ging hem op de glim lach op de gezichten van de lezers. Als hij dat vnjdagmiddag zag, was hij tevreden. Niet iedereen kon er om lachen. Ooit ontstond een rel, toen hij eens een Duitse badgast weinig flatteus had afgebeeld. Een Duitse lezeres ontstak in woede en zelfs de toenmalige directeur van de VW kwam eraan te pas om de rel te sussen. Het wekelijks produceren van de tekening begon een steeds zwaar dere wissel op Antoon te trekken, waarna in overleg met de redactie is besloten om er na bijna twintig jaar een punt achter te zetten. Switzer en Heiliger beste bridgeduo vanuit het niets als een komeet In actie op de tennisbaan. Mirjam Switzer en Wil Heiliger zijn op het moment het sterkst spelen de duo bij bridgeclub Groot Slem. Na acht wedstrijden schreven ze maandag in hotel Den Burg de eer ste periode op hun naam. Ze scoorden in de A-lijn een gemid delde van 55,37 procent. Mede dankzij een geweldige score van 67,86, behaald op 26 oktober, leg den Janny en Piet Hopman beslag op de tweede plaats, met een gemiddelde van 54,97. Akkie van der Kerkhof en Els Witte (54,95) en Margareth Elzinga en Dick de Chavonnes (54,52) werden respec- Programma dinsdag 24 november: tievelijk derde en vierde. De laatste vier paren degradeerden. Welke Veld A dat zouden worden, bleef tot de 19.00 Autocentrale-NIOZ 1 CVI Hagenouw eindigden met het fraaie gemiddelde van 57,66 bovenaan de B-lijn. David en Tine Klip wer den tweede met 55,88. Jos Berg man en Hans den Brok (55,36) eindigden op de derde, Lies de Chavonnes en Henny Elzinga (55,08) op de vierde plaats. Deze vier paren spelen in de komende periode in de A-lijn. Randstad Eilandcompetitie Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jan van Andel - direc teur van Woontij en Pharos en voorzitter van de WV - een week lang een weblog bij. Over biljar ten, golfen, de architectonische schoonheid van Berlage, 't Zou- teland en tweekappers in de Vol molen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Gisteravond heb ik met vrien den gebiljart. Hoewel ik er nog niet veel van kan, vind ik het leuk om te doen en is het telkens weer erg gezellig. En zo werd het twee uur toen ik vannacht mijn bed vond. Vanochtend viel het dus niet mee toen om half zes mijn wekker afging. Om zeven uur ben ik met de boot naar Den Helder vertrokken, waar ik vanochtend een bespreking had over een nieuwbouwproject. Vnj dagmiddag is mijn vrije middag, maar vaak schiet dat erbij in, omdat er regelmatig bijeenkomsten zijn waar ik bij moet of wil zijn. Dat vind ik trouwens niet erg, want elke dag heb ik veel plezier in mijn werk. Ik voel me echt bevoorrecht met een leuke baan en het wonen en leven op een fantastisch eiland. Ik moet het ook wel leuk vinden, want Tru- die wil het liefst op Texel blijven wonen. Zij had deze week een feestje omdat ze 12,5 jaar werk zaam is bij De Krim. (Zaterdag) Na de golfles heb ik met Trudie negen holes gespeeld. Daar doe je een kleine twee uur over. Lekker buiten, het was droog en het zon netje scheen geregeld. De wind was stevig en dat maakt de baan telkens weer anders. Golfen is heel ontspannend. Zodra je de eerste bal hebt geslagen, ben je verder alles vergeten. Je denkt er alleen nog maar aan hoe je dat balletje in zo weinig mogelijk slagen in dat gaatje op de green kunt knjgen. Dat ging best goed vandaag. We heb ben het voorrecht om op Texei een prachtige golfbaan te hebben. Door de aanleg van de baan is een fraai natuurgebied ontstaan. Het is echt genieten om daar te mogen lopen. Als over een paar jaar de baan is uitgebreid tot 18 holes, gaat dit een van de mooiste banen van Neder land worden. En verder is het altijd gezellig, een gemoedelijke sfeer waar een gewone jongen zoals ik zich thuis voelt. (Zondag) Met mijn dochters Simone en Maria ben ik naar de tentoonstelling In nieuw perspectief in het Haags gemeentemuseum geweest. Dit door Berlage ontworpen gebouw is van zeldzame architectonische schoonheid. Berlage vond dit laat ste werk zelf ook zijn beste. Berlage behoort samen met Dudok en Riet veld tot mijn favoriete Nederlandse architecten. Ik kan echt urenlang genieten van de schoonheid van de door hen ontworpen gebouwen. Het gemeentemuseum in Den Haag was het bezoek dus dubbel waard, want we kwamen vooral voor de tentoonstelling over Cézanne, Picasso en Mondriaan. Heel mooi is in de tentoonstelling de ontwikke ling te zien vanuit het impressionis me van Cézanne, via het kubisme van Picasso naar de abstractie van Mondriaan. Als je dit een beetje probeert te begrijpen, krijg je meer waardering voor de kunstwerken. Het is toch iets meer dan een doek met lijntjes en vlakjes. (Maandag) Daan Schilling en Herman Rid- derinkhof van de dorpscommissie Den Hoorn zijn op bezoek geweest. Zij maken zich zorgen over de door gang van de sociale woningbouw op 't Zouteland. Ik heb de gemeen te een aanbieding voor de grond gedaan. Binnen een paar weken hoop ik van het college van B&W antwoord te krijgen. Aangezien we prestatieafspraken hebben gemaakt, verwacht ik dat het goed gaat komen. De dorpscommissie is toch wat ongerust, het duurt immers nogal lang voordat er duidelijkheid is. Bij de VW hebben we een bestuurs vergadering gehad. Nico Kikkert vertegenwoordigde de gemeente als waarnemend burgemeester. De volgende keer zal Francine Giskes aanschuiven. Als voorzitter probeer ik het tijdschema van de vergade ring goed in de gaten te houden. Meestal lukt het aardig om de ver gaderingen op tijd af te sluiten. Vandaag stond de begroting voor 2010 op de agenda. Het bestuur heeft besloten om nog een paar aanpassingen door te voeren, zodat we een positief resultaat mogen verwachten. Door de aanpassing van het provisiesysteem zijn de inkomsten uit boekingen fors geste gen, zowel door tariefsverhoging als door de stijging van het aantal boekingen. Dit extra geld wordt ingezet voor extra promotie van Texel. (Dinsdag) Vandaag een dagje Den Helder. Allereerst kennis maken met onze nieuwe accountant van HLB Schip pers om afspraken te maken voor de jaarrekeningcontrole voor Pha ros. Afgesproken om in de tweede week van februari de controle uit te voeren. Dat wordt toch even tijdig de stukken gereed maken begin volgend jaar. Iets wat mijzelf treft, want ik maak zelf de jaarrekening voor Pharos. Maar toch, heldere afspraken. Met projectleider Corné Bakker de voortgang van de projecten door genomen. Voor de projecten Texel- hoeve en Wilhelminalaan lopen de aanbestedingen nu. We gaan de aannemers wat meer tijd geven om te rekenen. Zo hopen we een scher pe prijs te knjgen. Woontij is nu nog betrokken bij de bouw van wonin gen in de Volmolen. Als eind dit jaar deze tweekappers gereed zijn, is Woontij voorlopig uitgebouwd op Texel. In het voorjaar van 2010 hopen we weer van start te gaan met een paar nieuwe projecten. Met een heldere aanpak hopen we weer de troffel ter hand te nemen. (Woensdag) Ik heb vandaag met onder anderen de nieuwe TESO-commis- saris Franck van den Broeck een culinaire reis door Nederland gemaakt. We werken samen bij de ontwikkeling van een lunchrestau- rant in de Texelhoeve, waar werk plekken (dagbesteding) komen voor mensen met een beperking. Van daag hebben we een werkbezoek gebracht aan restaurant De Ont- haasting in Amersfoort en De Roze- ne in Barneveld. Het was een aan gename en nuttige dag waarvan we veel hebben opgestoken De gerechten waren voortreffelijk en de restaurants worden professioneel geleid. We zijn enthousiast ontvan gen en hebben veel informatie ont vangen over de wijze waarop men het in Amersfoort en Barneveld hebben georganiseerd. Uiteraard wil iedereen naar Texel komen als ons project gereed is. Het is goed om te zien hoe gehandicapten zo weer een volwaardige plek in de maatschappij kunnen krijgen. Van hun enthousiasme en plezier in het werken kunnen we nog wat ieren. laatste avond spannend. Het ver schil tussen de zeven paren onder aan de ranglijst bedroeg niet meer dan één procent. Marie-Louise Wiesman en Herman Oud-Texelaar Dolf Kuijper (27) is aan de Universiteit van Nyenrode afgestudeerd voor de oplei ding Regis- teraccoun- tancy. Hij is momenteel werkzaam als assistent-manager op de internationale praktijk van PricewaterhouseCoopers Accoun tants in Amsterdam. De week van... Gea Beijert Gea Beijert is de volgende blogger in de serie De week van... Zij beheert de agenda van Sinterklaas zolang hij op Texel is en is actief voor de stichting Goede Doelen Sint. 19.45 CVI-Super NIOZ 1 20.30 Vlmderwinkel-Kobeko Super 21.15 Randstad-Paal 28/K Cocky's 22.00 Prinsen-Cocky's Randstad Veld B 19.00 Falcon-PFB Ecotiem 19.45 Ecotiem-Gea's Falcon 20.30 RAB-Interieurbouw Mantje 21.15 AH-Mantje RAB 22.00 Wessels-Rabo AH Veld C 19.00 Tevoko (j)-Slik's Otto's 19.45 Otto's-Klif 23 Tevoko 0) 20.30 Sportshop-De Rog Klif 23 21.15 Moorman-De Waal Sportsh 22.00 Timmer's-Krim De Waal Wedstrijdleiding Otto's Tweewie- lershop en Gertha (tel. 322434). Uitslagen: Randstad-Texelse Autocentrale 2-1Kobe- ko-Pnnsen van Texel 2-1; NIOZ 1-CV1 3-0; Paal 28 /Knm-Vlinderwinkel 1-2; Cocky's Kapsalon-Super de Boer 3-0, NIOZ 2-lnte- rieurbouw Texel 0-3; Rabobank-Gea's vis wijven 3-0. Kapsalon Salique-Bar Sportief 0-3, Texelcampings-De Kapper 1-2; SVC- Jozefschool 0-3, Klif 23-Sportshop Texel 1-2; De Knm-De Rog 2-1; Foto de Waal- Timmer's Bakkerij 3-0; Otto's Tweewie- lershop-Slagerij Moorman en de Boer 1 -2; Piet Kooger-NBC Eelman Partners 0-3. Tevoko weer naar Amersfoort Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag in Amersfoort tegen Forza Hoogland, een oude bekende. Toen de teams elkaar in mei troffen voor de finale om de regiobeker verloor Tevoko kansloos met 3-0. Het iets van samenstelling gewij zigde Forza zal zeker tegenstand bieden. De zeven spelers van de Texelse selectie, onder wie jeugd speler Hannah den Braanker en nieuwkomer Eline Feldbrugge, zul len alles uit de kast halen om het beter te doen dan vorige week. De wedstrijd wordt gespeeld in sport hal Nieuwiand en begint om 16.00

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7