GRATIS IDEEËNGIDS 'LAAG IS LEUK' TEXELSE 14 COURANT TOEKOMST VAN NOORD-HOLLAND 5 VRAGEN AAN... NOORD-HOLLANDSE HELDEN SAMEN EEN EIGEN WONING BOUWEN PRIJS VOOR NAALDLOOS INJECTIESYSTEEM VRIJDAG 27 NOVEMBER 2009 Hoe ziet Noord-Holland er in 2040 uitDat staat in de structuurvisie van de provincie Noord-Holland. Nog tot en met u/oensdag 2 december kan elke Noord-Hollander hierop zijn reactie geven Provincie Noord-Holland Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Anna van Heijst van CroenLinks. Hoe lang bent u Statenlid? Sinds apnl 2007 Waarom bent u Statenlid geworden? Met het antwoord op die vraag kan ik een pagina vullen, maar kort gezegd ben ik van mening datje, als je iets wilt veranderen, niet aan de kant moet blijven staan. Ik krijg in mijn partij alle kans me in te zetten voor de onderwerpen die mij bezig houden, zoals de toekomst van onze aarde. Maar ook het welzijn van en de zorg voor mensen zijn voor mij heel belangrijk. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders Ik heb veel mensen gesproken over de gebeurte nissen na de val van Landsbanki en het eind rapport van de Onderzoekscommissie naar de verdwenen kasgelden van de provincie Noord- Holland. Er was tenslotte veel uit te leggen. Het is goed om nu weer op een andere manier aan het werk te zijn. Zo ga ik binnenkort een pleegouder organisatie bezoeken en een opvang voor zwerf jongeren. Vanuit de commissies worden vaak werkbezoeken georganiseerd. Ook heb ik onlangs de CCZ Noord-Holland Noord in Heiloo bezocht om te praten met bewoners van kleinschalige woon vormen. De provincie Noord-Holland subsidieert een deel van de realisatie van die kleinschalige Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? Laatst ging ik op werkbezoek naar de Westfriese Omringdijk en ontmoette ik mensen die zich inzetten voor het behoud daarvan. Wat een prachtig landschap en mooie doorkijkjes zie je dan! Vooral als je over die dijk fietst of wandelt. Wat gaat u binnenkort doen in de provincie? Er is zoveel te zien in Noord-Holland dat we met zijn allen moeten behouden voor de toekomst. Zoals de Stelling van Amsterdam, veenweide- gebieden, natuurgebieden op Texel, het Zwanen- water. Als Statenlid kom ik op veel plaatsen die ik anders nooit zou hebben bezocht en zie nu pas goed hoe mooi en veelzijdig de provincie Noord-Holland is! Kijk ook op www.noord-holland.nl Op zoek naar een uitje in Noord-Holland? In de gids laag is leuk' staan meer dan 200 tips vooreen dagje weg in het Nationale Land schap Laag Holland. De provincie Noord- Holland geeft er so exemplaren van weg. De ideeengids is gemaakt in opdracht van de provincie Noord-Holland. Het Nationale Land schap Laag Holland is het bijzondere gebied tussen Amsterdam, Zaanstad, Alkmaar en Hoorn. De tips variëren van musea en fietsroutes tot een stevige koeienknuffel op de boerderij. Ook bevat de gids informatie over de geschiedenis van het gebied en de dieren en planten die in het Nationale Land schap voorkomen. Wie kans wil maken op een gratis gids kijkt snel op www.laagholland.nl. De provincie verloot 50 exemplaren onder alle inzenders. Meedoen kan tot 5 december. De gids is tegen betaling binnenkort ook verkrijgbaar via bezoekerscentra in het gebied en het digitale loket van de provincie. Laag Holland kreeg in 2006 de status van Natio naal Landschap. Nederland telt 20 Nationale Landschappen. De overheid wil deze land schappen beschermen tegen de oprukkende verstedelijking, zodat we er ook in de toekomst nog van kunnen genieten. Laag Holland wordt vooral geroemd om het zeer open landschap en de grote rijkdom aan weide- en moerasvogels. Dit deel van de provincie komt het meest overeen met het beeld dat in binnen- en vooral het buitenland van Holland bestaat. De provincie werkt samen met gemeenten en andere organisaties aan het behoud van het bijzondere landschap, onder andere door inpassing in ruimtelijke plannen en subsidie regelingen. Insuline-injecties voor diabetici, maar wel naaldloos. Dat is het injectiesysteem voor insuline van het bedrijf Diabetes Management Internatio nal uit HoornHet is de winnaar van de Couden Kans 2009, de prijs voor de meest innovatieve MKB'er uit Noord-Holland. De zes vakjuryleden - onder wie juryvoorzitter gedeputeerde Jaap Bond - beslisten wie volgens hen de meest innovatieve MKB'er is. Ze koos uiteindelijk voor Diabetes Management International vanwege het grote belang van dit product voor diabetici. Joep Karei, directeur van het winnend bedrijf streed samen met negen andere genomineerden in het Provincie huis in Haarlem om de vakjuryprijs én de hoofd prijs van 10.000 euro. Met de Couden Kans wordt innovatief ondernemerschap gestimuleerd door het Kansenkanon - een innovatieprogramma van Syntens, provincie Noord-Holland, de Europese Unie en de gemeente Amsterdam. subsidie voor de startfase. De subsidie is bestemd voor procesbegeleiding en voor de oprichtings kosten van een stichting of vereniging. De meeste gemeenten in de provincie Noord-Holland onder steunen CPO als methode voor woningbouwont- wikkeling. Vraag in de gemeente waar u graag samen met anderen uw eigen woning wilt bouwen wat de mogelijkheden zijn of kijk op www.noord-holland.nl/CPO voor meer informatie. Wie is de held van Noord- Holland? De provincie is daar naar op zoek in het televisie programma 'Noord-Hollandse Helden', dat sinds 5 oktober wordt uitgezonden op RTV Noord-Holland. Henny Huisman gaat naar Noord- Hollanders toe die iets bijzonders hebben gedaan en in het zonnetje gezet moeten worden. Op www.noordhollandsehelden.nl staan die helden en er kan nog tot 29 november op ze worden gestemd .Mis vooral niet op 30 november de zinderende finale waarin de Noord-Hollandse held bekend wordt gemaakt. Die wint €1500 voor een goed doel. 'Noord-Hollandse Helden' wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Holland. Samen een nieuwe woning laten bouwen of bestaande panden laten verbouwen. Met collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) kunnen woonwensen werkelijkheid worden. Of u nu graag wilt wonen in een appartementen complex met een gemeenschappelijke ruimte, in een aangepaste woning of in een eigen paleisje in een omgebouwd oud pand. CPO maakt het mogelijk om, samen met anderen, te bouwen aan uw eigen woning. Het idee achter CPO is dat u samen in een groep met andere particulieren bouwgrond verwerft en opdracht geeft tot het bouwen van een eigen woning. Door samen met anderen opdracht te geven voor het bouwen van woningen, zijn er diverse voor delen en kansen ten opzichte van reguliere woningbouw. Zo hebben de woningen een guns tige prijs-kwaliteitsverhouding, doordat de kosten van projectontwikkelaar en makelaar wegvallen. Daarnaast hebben de woningen vaak een hoge stedenbouwkundige kwaliteit en maakt CPO het mogelijk om gezamenlijke voorzieningen te realiseren, zoals atelierruimten en zorgvoor zieningen. De provincie steunt CPO-initiatieven met een In de structuurvisie geeft de provincie Noord-Holland aan welke belangen een rol spelen bij de ruimtelijke ordening in de provincie. Daarbij gaat het om duurzaam ruimtegebruik, de kwaliteit van de ruimte, en of de provincie voldoende klimaat- bestendig is. De provincie zet daarbij in op compacte, kwalitatief hoogstaande steden, omringd met aantrekkelijk recreatief groen De struciuurvisie is geen lijstje met plannen die de provincie de komende 30 jaar wil gaan uitvoeren In de structuurvisie staat echter wel wat voor functie bepaalde gebieden zouden moeten hebben. Zo wordt in de kop van Noord-Holland ruimte gereser veerd voor de bouw van nog eens 300 tot 400 windturbines. Ook worden in die regio nog eens 35-000 woningen gebouwd. In het zuiden van de provincie is veel aandacht voor de extra woning bouwopgave, de internationale concurrentiepositie en de leef baarheid en bereikbaarheid van de metropoolregio Amsterdam. Aan de hand van kaarten kunnen Noord-Hollanders inzoomen op de eigen regio, of woonplaats, om te kijken wat de structuurvisie voor hun leefomgeving gaat betekenen. Ccdeputeerde Laila Driessen is verantwoordelijk voor de struc tuurvisie. Zij wil graag dat zo veel mogelijk mensen meepraten over de structuurvisie. Daarom zijn er voor de ter visielegging in september al twee rondes van gesprekken geweest met alle wethouders van Noord-Holland die over ruimtelijke ordening gaan. In november zijn tijdens de periode van de ter inzage legging bovendien ook zes inloopavonden georganiseerd op ver schillende locaties, verspreid over de provincie. Op die avonden konden inwoners, maar ook maatschappelijke organisaties of gemeenteraadsleden, direct hun vragen kwijt hij gedeputeerde Driessen of bij het projectteam dat de structuurvisie heeft samengesteld. Volgens gedeputeerde Driessen konden belang stellenden zich over het algemeen goed vinden in de plannen van de provincie. De structuurvisie ligt ter inzage op het provinciekantoor in Haarlem en op alle gemeentehuizen in de provincie. Ook is hij te vinden op www.noord-holland.nl. Reacties op de structuurvisie kunnen schriftelijk of per mail worden aangeleverd. Kijk voor hei adres op de website van de provincie Noord-Holland. Na 2 december worden alle ontvangen opmerkingen verzameld. Ccdeputeerde Staten en Provinciale Staten betrekken de opmerkingen bij de besluitvorming over de structuurvisie Noord- Holland 2040. Naar verwachting wordt de structuurvisie in maart 2010 vastgesteld door Provinciale Staten.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 14