Hotelmanager over details en snelheid TEXELSE 15 COURANT 'Alles op zijn tijd maar liever vorig jaar' Wereldweekend Stayokay VRIJDAG 27 NOVEMBER 2009 Texelaars op koers 'Het gaat om de details. Ik ben zelf ook zo'n hufter die elk klei nigheidje ziet. Zoals toen ik hier zojuist binnenliep zag dat een lamp het niet deed. Ik zie nu dat Marco (Schipper, de bedrijfslei der van De Lindeboom) hem al heeft gerepareerd, top! Soms doe je het voor een enkeling die dat in de gaten heeft. Maar al die details maken wel het geheel. Dat de mensen zeggen: hé, het klopt hier.' Een Pietje precies is Bouke Weber, general manager van Hotelgroep Texel (De Lindeboom en Green- side), al heel lang. 'Als jongen woonde ik in de weekenden bij mijn ouders in Hollum op Ameland en hielp er in restaurant Het Zee paarde. Ik deed er van alles, van de keuken tot en met het schoon maken van de toiletten. Ik deed de vloer met een mop. Maar dan keek ik wel goed of die geen haren ach terliet. Waarom iets half doen, als je het met net iets meer goed kunt doen? Bepaalde zaken kan ik niet uitstaan. Zoals dat de muziekcom- puter het hier niet wil doen zoals ik wil en dat mijn e-mail niet goed werkt. Overigens ben ik thuis niet zo hoor. Dan laat ik het me liever aanleunen.' Niet alleen een man van details, ook van snelheid. Hij komt snel, praat snel en rent na afloop van het interview weg, op weg naar de volgende afspraak. Dat snelle pra ten maakt dat menig gesprekspart ner alle zeilen moeten bijzetten om deze op de grens van Groningen en Drenthe geboren Texelaar bij te houden. Op de vraag of hij van zijn snelheid nadeel ondervindt, valt voor het eerst een korte stilte. Aar zelend: 'Ik word misschien niet altijd goed begrepen, maar zeg ook waar het op staat, wat niet iedereen graag hoort. Ik weet wel hoe ik spelletjes moet spelen, maar ik hou daar niet van. Dat is politiek gezien niet altijd even handig, maar ik kan niet anders.' De vraag is hoe gesprekken met het bestuur van Greenside en de directie van De Lindeboom hem vergaan. 'Ik zit met ze aan tafel om verantwoording af te leggen, maar ook om doelen te bespreken. Het gaat mij erom het hoogste resul taat te behalen. Dat vergt op z'n tijd overredingkracht en soms omzichtigheid. Gelukkig mag ik zeggen dat bijna 100 procent van mijn voorstellen is overgenomen. Ik vervul een spilfunctie in dit bedrijf, waar in het hoogseizoen zo'n hon derd mensen werken, Dat geeft wel eens stress. Dan ga ik lekker in bad zitten met een goed boek. Een andere werkelijkheid doet wonde ren.' Vóór Weber zes jaar geleden werd gevraagd om Hotelgroep Texel (De Lindeboom en Greenside) te run nen, deed hij ervaring op in diverse andere hotels. 'Hiervoor had ik een vergelijkbare functie in twee hotels in Antwerpen en eentje in de Arden nen. Maar de directie viel uit elkaar, waardoor we het geld bij moest elkaar sprokkelen en de hotels uit eindelijk dicht gingen.' Met Moni que, met wie hij later zou trouwen, volgde hij managementtraining bij een een Franse hotelketen. 'We draaiden er lange dagen en deden veel ervaring op. Van de keuken tot housekeeping en het schoonma ken van het toilet. Ervaring die me nu nog steeds van pas komt. Nadien hadden we een eigen hotel in Middelburg, waar we op z'n tijd ook zelf de kamers schoonmaak ten. Echt aanpakken, alles moest wijken voor de gast. Werken in een hotel houdt nooit op, 24 uur per dag. Beulswerk. Waarom ik het dan toch zo leuk vind? Een hotel heeft alles, een bar. restaurant, is gebeurd. Dan komt de laptop uit de tas, want daar zit alles in. Als ik papier krijg, dan scan ik dat en sla het op in de pc. Zonder dat appa raat zou ik niet kunnen. Ik doe er alles mee. Toen ik hier zes jaar geleden begon, heb ik de keus gemaakt om me in beide hotels operationeel gezien op de achter grond te blijven. De bedrijfsleiding is vaker aanwezig en dus het gezicht van de zaak. Natuurlijk spring ik wel eens bij op een terras of help een avondje mee in de bediening, want dat is leuk werk. Maar ik doe het incidenteel, anders hou ik te weinig tijd over om het werk te doen waarvoor ik ben aan genomen. En dat is in hoofdzaak marketing en sales, het aansturen van het management, de koers kamers, zalen, personeel, gasten en noem maar op. Ik ben een generalist en kan hier perfect mijn ei kwijt. Als we bij een keten zou den zijn aangesloten, dan zou de sales en marketing bijvoorbeeld bepalen en dat soort dingen. Ik doe veel in overleg met Marco, die leiding geeft aan De Lindeboom, en Karin Berger en Gerjan Hebers, bedrijfsleiders in Greenside.' 'Sales en marketing is, en nu zeg ik centraal zijn geregeld. Hier moet ik zelf zorgen dat de gasten komen, dat ze het naar hun zin hebben en dat ze weer terugkomen.' Hoe ziet een (werk)dag van de general manager eruit? 'Heel divers. Wakker worden, ontbijten en dan onze twee jongens (van twee en vijf) naar school, kinderop vang of de gastouder brengen. Want we hebben beiden een druk ke baan en zouden niet anders willen. Meestal ben ik maandag, woensdag en vrijdag in De Linde boom en dinsdag en donderdag in Greenside. Als ik daar kom, krijg ik een kopje koffie aangereikt en maak een praatje over wat er zoal het wat grof, ervoor zorgen dat de hut vol komt. Toen ik hier aantrad zat Greenside in een spiraal naar beneden. In 2003 en 2004 heb ik eerst gezorgd dat de omzet en het rendement omhoog gingen. Met aanbiedingen, door gebruik te maken van boekingsites die toen in opkomst kwamen en andere acties. In 2005 zijn we begonnen met interne verbeteringen, onder meer van de warmwaterhuishouding. Dat werkte positief. In 2006 heb ben we de kamers gerenoveerd, in 2007 het restaurant en in 2008 hebben we een verdieping op het hotel gezet. We geven sinds kort ons eigen magazine Proef Ervaar uit. met interviews met gasten. onze koks en andere medewer kers, arrangementen en noem maar op. We sturen het op naar onze vaste gasten en het ligt op de kamers. Een groot project voor een bedrijf van onze omvang, maar het wordt gewaardeerd. Zo kietelen, motiveren en stimuleren we gasten en medewerkers.' '2009 is een jaar van consolidatie en puntjes op de i zetten, in 2010 moet de kwaliteit verder omhoog en voor daarna heb ik ook allerlei leuke dingen in mijn hoofd. Wat dat betreft zou ik iemand naast me wil len die meehelpt al die dingen die ik bedenk uit te voeren. Want zelf kom ik daar te weinig aan toe. Het bedrijf moet er wel klaar voor zijn. Ik moet mensen overtuigen en soms moet er met de botte bijl worden gehakt.' Zijn bevlogen werkwijze bleef niet zonder resultaat. 'In vergelijking met 2003 is de bezetting in Green side ruimschoots verdubbeld. We zijn een viersterrenhotel dat op publiekssites zoals Zoover hoog in de ranglijst staat. Ik vind het heel belangrijk dat gasten op dergelijke websites hun mening kunnen geven. Als je gelooft in je product en de mensen die met je werken, dan hoef je je nergens voor te schamen. Als er commentaar is, dan moet je daar ook naar luiste ren Dankzij transparantie scheidt het kaf zich van het koren. Natuur lijk is er wel eens iemand die cha- gnjmg reageert, dat is dan pech. Zo'n reactie heeft ook met gast heerschap te maken. We doen daarom mee aan de cursus host- manship en er stapt op mijn ver zoek vier keer per jaar een mystery guest binnen. Die is nog kritischer dan de 'gewone' gasten Want het gaat om details. Wat dat betreft moet je bij ons constant schake len.' 'Ik ben iemand die nieuwe uitda gingen nodig heeft. Ik zit vol plan nen. Maar als de eerste stap tot uitvoering is gezet, is het voor mij klaar. Ik kijk nu reikhalzend uit naar de uitbreiding van De Lindeboom, die zich volgend jaar eindelijk zal voltrekken. En een aansluiting van een derde of vierde hotel aan onze groep, juich ik toe. Alles op zijn tijd, maar liever vorig jaar.' In zo'n leven lijkt het dat alles om het werk draait. 'Absoluut niet. Bij mijn neefje van vijf is een ernstige vorm van leukemie geconstateerd. Zo'n kleine jongen en dan zó ziek. dat is bijzonder heftig. Ik ga er elke week heen. Dan besef je dat het allemaal niet vanzelfsprekend is. De laatste vraag stelt hij zelf: 'Wordt van een import-Texelaar zoals ik verwacht dat ik iedereen die ik her ken groet? Als ik bijvoorbeeld mijn zoontje opwacht uit school, en er komen vijftig ouders voorbij, moet ik dan vijftig keer hoi zeggen? Een paar keer is wel aangenaam, maar als relatieve buitenstaander vind ik dat soms lastig.' Tekst en foto Gerard Timmerman Vos Vorige stelling: Als er inderdaad een vos op het eiland rondloopt, is het in het belang van de plaatselijke fauna dat deze zo snel mogelijk wordt afgeschoten. Nieuwe stelling: Is het redelijk om voor een bed and breakfast (logies met ontbijt) een norm van maximaal vijf slaapplaat sen te hanteren? www.texelsecourant.nl Schietoefeningen Vanaf fort Erfprins in den Helder worden van woensdag 2 tot en met vrijdag 4 december schietoefenin gen gehouden. Afhankelijk van de weersomstandigheden vinden deze dagelijks plaats van 9.00 tot 16.00 uur. Inzameling kunststof later De inzameling van plastic ver pakkingsmateriaal begint op Texel twee weken later dan eerst de bedoeling was. Reden is het succes van de actie in andere gemeenten, waardoor de landelijke organisatie Plastic Heroes de benodigde plastic zakken niet tijdig kan leveren. Het ziet ernaar uit dat de introduc tiepakketten volgende week alsnog kunnen worden verspreid, waarna de eerste inzamelronde in de laat ste week van december kan wor den gehouden. Bewoners van het buitengebied krijgen volgende week wel gemeentelijk bezoek Ze krijgen een haak die op of bij de brievenbus kan worden bevestigd en waaraan de zak met plastic kan worden opgehangen, zodat hij niet kan wegwaaien. Elders blijkt het verwaaien van de zakken een groot probleem te zijn. Wie niet thuis is, krijgt een envelop met de haak in de brievenbus. Meer informatie over de plasticinzameling is te vin den op www.texel.nl. Voor het derde achtereenvol gende jaar hield Stayokay een Wereldweekend. Zeventien gezinnen die in een moeilijke situatie zitten, kregen een uitge breid en afwisselend program ma aangeboden om even weg te zijn van hun dagelijkse pro blemen. Tijdens het weekend, dat mogelijk was door de medewerking van sponsors, bezochten de deelne mers de Bonte Belevenis bij Den Hoorn en het Maritiem en Jut- tersmuseum. Team Siebinga ver zorgde een demonstratie capoeira en Anita Muilwijk een verwenwork shop. De kinderen konden knutse len en voerden onder leiding van Hans Holtslag en Dominique van Rossum een kindercircus op. Kerkdiensten Zondag 29 november 2009 Eerste Advent PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. dienst in De Poort (Elemert) ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. K F. Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. ds. P.C. Barnard, Waddendienst. De Cocksdorp: dienst in Oosterend. Oudeschild" dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste- Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te knjgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufter- weg 216, De Cocksdorp, tel. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vr. 27 nov. 02.50 en 15.20 u. Za. 28 nov. 04.10 en 16 35u. Zo. 29 nov. 05.05 en 17.45 u Ma. 30 nov. 06.21 en 18.55 u. Di 1 dec. 07.16 en 19.56 u. Wb. 2 dec. 08.05 en 20 24u. Do. 3 dec. 08.45 en 21.26 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Woensdag 2 decem ber volle maan Zondag 29 november zon op 8.26 uur, onder 16.31 uur rend: 10.00 u en 16.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Jansen uit Sneek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.00 u. The Gospeltrain, diaconale zondag, familieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: U kunt u veilig voelen in deze wereld vol problemen; Wacht torenstudie. 11.20 u.: Waardeer je wat Jehovah heeft gedaan om je te bevrijden? Alleen geloven in wat mogelijk is, is geen geloof, maar eerder filosofie. (Sir Thomas Browne) ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17 00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon en feestdagen van 10.30 tot 11.30 311477. www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesom- laan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Oud papier Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Gasthuisstraat (van Beatrixlaan tot Hogerstraat), Graven straat (geen bedrijven). Warmoes straat, Schilderend tot rotonde, Julia nastraat, Keesomlaan. TEXELSE*-COURANT Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. The Music Machine 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogram ma) LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vnjdag Spinbaan 6*1790 AA Den Burg Postbus 11 *1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze ad Muziek met Marco Jongerenprogramma Koophandel en Fabriekt in do Regelen voor 77,90 75,55 Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39,85 38,15 Per jaar Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode 18.00 u 19.00 u 20.00 u. Radio Noordholland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit RK-kerk 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poè- zie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. De Poort 10.45 u. RK-kerk Den Burg Maandag. 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag. 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Bouke Weber, general manager van Hotelgroep Texel achter zijn laptop. Zonder dat apparaat zou ik niet kunnen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 15