vfr TEXBAGBGA.NL Texelse jeugd wint prijs van provincie TEXELSE 2 COURANT Tafeltjedekje zoekt bezorger Felix Mendelssohn 'live' vanuit Leipzig TESO VRIJDAG 27 NOVEMBER 2009 Texelfilm voor senioren vertoond Een week na de officiële pre mière, bedoeld voor genodig den, wordt de nieuwe Texelfilm Texel in beweging vertoond voor vijfenvijftigplussers. Dat gebeurt in Cinema Texel en is te danken aan de samenwerking tussen de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT), Videolux Productions en de bioscoop. De vertoning vindt plaats op donderdag 3 december. Bezoe kers zijn vanaf 14.45 uur wel kom. Na een welkomstwoord door Brigitte Hollands van de SWOT en een toelichting op de film door maker John Smit begint de vertoning rond 15.10 uur. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een hapje en een drankje nog even na te praten. Dan ook is de film verkrijgbaar op DVD. De entree bedraagt €5,50. Kaartjes kunnen worden besteld en opgehaald bij de SWOT, Beatrixlaan 43. Den Burg, tel. 312696, e-mail swot@texel. com. Ebeling en Goudsmit in Klif 12 In de Music Club van Klif 12 vindt zondag 29 november een optreden plaats van Arthur Ebeling en Anton Goudsmit. Ebeling is een echte 'guitar- man', met een geweldig geluid en een onnavolgbare Chet Atkins-achtige techniek. Hij voegt daar zijn stem, authentici teit en sfeervolle persoonlijkheid aan toe. Goudsmit is een bijzon der creatieve muzikant, die zich bezig houdt met zo'n beetje alles wat met jazz te maken. Of hij nou in het café op de hoek, het Concertgebouw, het BIM- huis of in Paradiso speelt, hij is altijd zichzelf en verbaast elk publiek met zijn invallen. Gouds mit is onder meer bekend als gitarist van New Cool Collecti ve. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren kan via tel. 319633. Zwarte Pieten luchten hun kleding Een bijzonder tafereel op een speelveld in Den Burg, waar de zusjes Myrthe, Robine en Pascale Joosten, hun neefje Bonne Bruijn en vriendinnetje Jinke Verheijen deze week vijf Zwarte Pieten aan de lat van een voetbaldoeltje zagen hangen. Gevraagd naar de reden, vertelden Sints helpers een lang en ingewikkeld verhaal over een inspannende intocht in Oudeschild en hun drukke werkzaamheden, waardoor ze er maar niet aan toe kwamen hun mooie pakken te Jan Spel in Mans In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg begint zondag 29 november om 16.00 uur een Amsterdams middag met een optreden van Jan Spel. Deze 17-jarige zanger wordt gezien als de nieuwe Frans Bauer wassen en te drogen. En dat terwijl hun kleding door het natte weer en het vele dansen, fietsen en rennen toch een beetje vochtig was geraakt. Om ze toch eens goed te laten drogen en uit te laten waaien, hadden ze daarom besloten met pak en al aan de doellat te gaan hangen. Een milieuvriendelijke oplossing, volgens de Pieten, ter wijl ze en passant ook nog wat oefeningen konden doen om hun lichaam in conditie te houden. De Jeugdclub van De Cocksdorp en skaters in Den Burg zijn in de prijzen gevallen bij het provinci aal jongerenproject Gaan We Doen. Ze krijgen elk €3000,- om activiteiten te ondernemen. De Jeugdclub in De Cocksdorp wil een feestavond houden als dank voor de hulp die zij de afgelopen twee jaar van ouders hebben gehad. De skaters willen een ska- tefeest geven op het vernieuwde skatepark aan de Elemert in Den Burg. Ze willen eveneens work shops skaten en graffiti organise- De jeugd wist de afgelopen weken honderden mensen te mobiliseren om op de provinciale website www. gaanwedoen.tv op hun projecten te stemmen. De jeugdclub van De Cocksdorp kreeg 449 stemmen (goed voor de derde plaats) en de skaters 436 waarmee ze vijfde wer den. Er was concurrerentie van zo'n vijftig andere projecten op de site. De skaters maakten met hyves en e-mails mensen op de site attent, de jeugd van De Cocksdorp ver stuurde ook e-mails en ging in het dorp langs de deur om te helpen bij het stemmen. Bedoeling is dat beide feesten in de loop van 2010 worden gehou den. De jeugdclub wil volgens Sabrina Veldman een lopend buffet Jubileum Wereldwinkel Niet alleen is de Wereldwinkel onlangs uitgeroepen tot beste win kelketen in de categorie cadeau winkels, ook waren er dit jaar drie jubilea te vieren. De Fair Trade organanisatie bestond vijftig jaar, de Wereldwinkel veertig en de Texelse winkel dertig jaar Dit wordt gevierd met een bijzondere actie, die loopt van 28 november tot en met 19 december. De Texelse wereldwinkel is overigens een van de weinige die niet te kampen heeft met vergrijzing van de vrijwil lige medewerkers. voor circa tweehonderd mensen in het Eierlandsche Huis organiseren en aansluitend een avond met muziek houden. De skaters willen volgens Justin Segennk, beheer der van het skatepark, eveneens een feest met een band houden. Begin volgend jaar gaan we met de skaters om tafel om het te organi seren.' De workshops zijn bedoeld om te leren hoe een graffiti op de skateramps te maken en om te leren hoe te skaten of te fietsen op een ramp. 'Dat is voor jong en oud.' Segerink heeft in de begroting ook een bladblazer opgenomen om het skatepark beter schoon te houden. 'Het park is zevenhonderd vier kante meter groot. Als je dat met een bezem aanveegt, blijf je bezig.' Er komt ook een bord te staan om aan te geven dat daar een skate park is. Volgens Segerink wordt van de nieuwe toestellen inmiddels volop gebruik gemaakt. De officiële ingebruikname is uitgesteld tot 2010, omdat er nog een nieuwe asfaltlaag moet komen, maar dat kan pas als het langere tijd droog is. De jongeren krijgen volgende week in Alkmaar de prijzen overhandigd. Een project van een paar jongens die het skateparkje in Oosterend wilde opknappen, is buiten de prij zen gevallen. Zij behaalden 76 stemmen. De Warme Maaltijdvoorziening is op zoek naar een vrijwilliger die eenmaal per maand vijf dagen per week maaltijden willen rondbren gen in Den Burg. De chauffeur krijgt een vergoeding van €0,32 per kilometer. De Warme Maaitijdvoor ziening is één van de activiteiten die worden georganiseerd om mensen langer zelfstandig te kun nen laten wonen. Deze voorziening steunt voor een groot deel op vrij willigers Belangstellenden kunnen zich mel den bij de Stichting Welzijn Oude ren Texel, Beatrixlaan 43 in Den Burg; tel. 312696 en e-mail swot@texel.com. Dit jaar driemaal huisverbod Het Steunpunt Huiselijk Geweld meldt dat, sinds de invoering van de nieuwe wet in februari, op Texel driemaal een huisver bod is opgelegd. Het huisverbod houdt in dat de geweldpleger tien dagen de woning niet meer in mag en in die periode geen contact mag opnemen met partner of kinderen. Deze maatre gel biedt een afkoelingsperiode waarbinnen de nodige hulpverle ning op gang kan worden gebracht en kan ook worden opgelegd bij kindermishandeling of een ernstig vermoeden daarvan. Het huisver bod wordt opgelegd uit naam van de burgemeester en kan tot maxi maal vier weken worden verlengd. Inmiddels heeft het steunpunt (dat sinds 2006 bestaat) ruime ervaring opgedaan met crisisinterventie en het op gang brengen van de hulp verlening. Bij een eerste evaluatie waren de reacties overwegend positief, al zijn veel instellingen nog onbekend met het huisverbod. Zeemonsters in de bibliotheek Kerstmarkt op De Krïm Vakantiepark De Krim organiseert dit jaar een kerstmarkt. Deze vindt plaats op woensdag 23 december en duurt van 16.00 tot 20.00 uur. Wie een kraam wil huren of meer informatie wil, kan een mailtje stu ren naar kerstmarktdekrim2009@li ve.nl. Zij kunnen ook op dinsdag en zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur bellen naar 06-29168965. Bestemmingsplan buitengebied In samenwerking met de gemeente houdt Agrarisch Jongeren Texel woensdag 2 december een infor matieavond over het bestemmings plan Buitengebied. Alle agrarisch jongeren (van 16 tot en met 35 jaar) zijn vanaf 19.30 uur welkom in Stayokay aan de Haffelderweg. Het programma begint om 20.00 uur. Voor meer informatie. In de bibliotheek aan de Drijver straat zijn zeefdrukken van zee monsters te zien, gemaakt door Iris Deppe. Deppe (24) is geboren op Aruba en opgegroeid op Sint Maarten. In 2002 kwam ze met haar familie naar Texel, waar ze haar diploma haalde aan De Hogeberg. Daarna volgde ze de opleiding Illustratie aan de Hogeschool voor de Kun sten in Utrecht. Ze werkt als freelance illustrator en koestert een fascinatie voor zee monsters. 'Al eeuwenlang spelen zeemonsters een grote rol in ver halen en legendes. Van mysterieu ze wezens met meterslange tenta kels die schepen de diepte inslepen tot moordlustige witte walvissen. Inmiddels denken we beter te weten, maar het grootste deel van het aardoppervlak bestaat uit water en de mens heeft de diepste zee bodems nog lang niet bereikt.' Meer informatie is te vinden op www.irisdeppe.com. Sinterklaasrit De MAB-club houdt zondag 29 november de jaarlijkse Sinterklaas- rit, dit keer uitgezet door Sjef Boom en Patrick Simons. De start is om 14.00 uur bij de firma Schoenma ker aan het Wezenland, inschrijven kan vanaf 13.30 uur. Na de rit maakt Sinterklaas de uitslag bekend en deelt cadeaus uit aan de kinderen. Muziekliefhebbers overal ter wereld vierden dit jaar de 200ste verjaar dag van Felix Mendelssohn Bar- tholdy, één van de belangrijkste componisten van de 19de eeuw. De stad Leipzig eerde haar beroem de bewoner met een feestelijk galaconcert vanuit het Gewand- haus, verzorgd door het Gewand- hausorchester en pianist Lang Lang, met Riccardo Chailly als diri gent. Een registratie van dit con cert is zondag en dinsdag te zien in Cinema Texel. Dankzij de nieuwste geluidstechnieken is het net of de kijker zelf in het Gewandhaus zit en 'live' het concert bijwoont. De meeste andere films zijn gepro longeerd. A Christmas Carol is de klassieker van Charles Dickens, in een bewerking door Robert Zemec- kis, de maker van onder meer For rest Gump en The Polar Express. De inhoud van het verhaal is niet veranderd. Op kerstavond bezoe ken drie geesten een oude vrek, om hem te vertellen wat er gebeurt als hij er niet naar streeft om een beter mens te worden. De manier waarop het verhaal wordt verteld, komt echter geheel voor rekening van Zemeckis, met rijkelijk gebruik van 3D-effecten. 'Zo heeft Charles Dickens zijn beroemde verhaal bedoeld', vindt de maker zelf. Komt een vrouw bij de dokter is gebaseerd op de gelijknamige roman van Kluun en gaat over een man die wordt toegelachen door het leven. Dat verandert radicaal wanneer zijn vrouw borstkanker Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 27 november: 18.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 18.00 uur een dorps- maaltijd. Aanmelden via tel. 315224. 19.30 uur. De organisatie Agrarisch Jongeren Texel houdt vanaf 19.30 uur ledenvergadering in Hotel Texel aan de Postweg in Eierland. Nieuwe leden kunnen zich ter plaatse aan melden. 20.00 uur. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van Marietta de Bruine over de Ameri kaanse kunstenaar Edward Hopper (1882-1967). Entree 20.00 uur. 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een beroe- penspel, voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. 20.30 uur. In theater Klif 12 begint om 20.30 uur de voorstelling 'Aarde', muziektheater van de Vlaamse Evi de Jean. Entree €16,-. 10.00 uur. DJ Rick D en DJ Sjoerd draaien van 22.00 tot 2.30 uur muziek bij café Mans in Den Burg. Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.45). Christmas Carol. 3D (16.15), Komt een vrouw bij de dokter (13.00, 19.00, 21.30), 2012 (15.30, 20.15) en Terug naar de Kust (18.45). Zaterdag 28 november 08.10 uur. Het televisieprogramma RTL SNOWmagazine van RTL4 besteedt aandacht aan één van de kledingwinkels van Mantje. Aanvang 8.10 uur. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een com petitieavond van Model Racing Texel. 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend viert linedanceclub Eastender Honeybee Hoppers vanaf 20.00 uur het tienjang bestaan. 20.00 uur. In dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een door senioren verzorgde voorstelling van het Verteltheater. Entree €3,50. 20.00 uur. Bij jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg gaat om 19.30 uur een foto speurtocht van start, bedoeld voor kinderen van 10 tot en met 15 jaar Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.45). Christmas Carol, 3D (16.15), Komt een vrouw bij de dokter (13.00, 19.00, 21.30), 2012 (15.30, 20.15) en Terug naar de Kust (18.45). Zondag 29 november: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.00 uur. In de katholieke kerk in Den Burg begint om 10.00 uur een speciale familieviering. Na afloop spelen jong en oud spelletjes in De Witte Burcht. 10.00 uur. In manege Akenburg nabij Den Burg begint om 10.00 uur de tweede (men)wedstrijd om de Jaap de Graaf bokaal. 10.30 uur. Op het voetbalveld in De Cocksdorp begint om 10.30 uur het Snerttoernooi Recreatievoetballers strijden om de Frans Stolk Wisseltro fee. 11.00 uur. Onderaan de voet van de Fonteinsnol in de Dennen gaat om 11.00 uur de vierde wedstrijd in de winterse serie boscrosses van Atle tiekvereniging Texel van start. Met diverse afstanden. Inschrijven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. 16.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 16.00 uur een door senioren verzorgde voorstelling van het Verteltheater. Entree €3,50. 16.00 uur. In café Mans in de Bin nenburg in Den Burg begint om 16.00 uur een Amsterdamse middag met een optreden van Jantje Spel. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van jazzmuzikanten Arthur Ebeling en Anton Goudsmit. Entree €15,- (diner vooraf mogelijk, reserve ren gewenst). Cinema Texel vertoont Mendelssohn Gala (12.00), Sinterklaas (13.45), Christmas Carol, 3D (16.15), Komt een vrouw bij de dokter (13.00,19.00, 21.30), 2012 (15.30. 20.15) en Terug naar de Kust (18.45). Maandag 30 november: 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in het Eieriandsche Huis in De Cocksdorp vertelt oud-wethou der Peter Bakker over het gebruiken van aardwarmte. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. Voetbalvereniging Texel'94 houdt vanaf 20.00 uur een algemene ledenvergadering in de kantine aan de Haffelderweg in Den Burg. Cinema Texel vertoont Komt een vrouw bij de dokter (20.00) en 2012 (20.15). Dinsdag 1 december: 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning line dance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 20:00 uur. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaver- jasdnve voor het goede doel. Inschnj- ven, liefst met maat, vanaf 19.30 Cinema Texel vertoont Mendelssohn Gala (14.00). Komt een vrouw bi] de dokter (14 15, 20.00) en 2012 (20.15) •^177 Veerdienst TESO zet vandaag (vrij dag) tot 16.00 uur een extra boot in en verzorg dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Maandag 30 november kan de wachttijd op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur oplopen tot een uur. Voor meer informatie: tel. 0222- 369600, info@teso.nl of www.teso.nl krijgt. Wanneer hij de ergste schrik te boven is, besluit hij er volledig voor haar te zijn en haar dag en nacht ter zijde te staan. Maar dan wordt hij hopeloos verliefd op een andere vrouw en wordt zijn leven voor de tweede keer volledig door elkaar gegooid. Ditmaal moet hij echt een keuze maken. De Nederlandse thriller Terug naar de kust gaat over een alleenstaan de moeder die door een onbeken de met de dood wordt bedreigd. Het toch al spannende verhaal wordt steeds bloedstollender wan neer blijkt dat de vrouw geestelijke problemen heeft en daardoor niet helemaal serieus wordt genomen door haar omgeving. Terwijl ieder een aan haar verhaal twijfelt, komt de onzichtbare moordenaar steeds Geld van Kluun voor Woman Wizard Bezoekers aan de voorverto ning van Komt een vrouw bij de dokter kregen dinsdag in Cine ma Texel een brief van Kluun, schrijver van het boek waarnaar de film gemaakt is. In die brief dichterbij. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Sas- kia Noort. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Linda de Mol, Daan Schuurmans, Huub Stapel en Pierre Bokma. Iedere donderdag draait in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagen- da.nl. roept hij hen op te doneren aan de Stichting Woman Wizard, die verwenweekends organiseert voor vrouwen met borstkanker. Omdat Komt een vrouw bij de dok ter handelt over een vrouw met borstkanker, zocht Annemarie Oosterbaan contact met de schrij ver, die met aarzelde en spontaan zijn medewerking toezegde. Hij maakte een bedrag over en schreef een brief aan de bezoekers van de film, die deze week in première gaat. In Cinema Texel staat een collecte bus opgesteld om de giften in te zamelen. Deze wordt volgende week geopend door Merijn Beum- kes van de Cinema en Annemarie Oosterbaan.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2