aan de Rozendijk TEXELSE 7 COURANT Bouwers dragen pupillen warm hart toe Zorgen over pension Veel marsen bij klaverjassen Sport Van der Vleuten Van Hooff Bloem gaat voor persoonlijke aanpak gerechtsdeurwaarders incasso C'^mjeboom VRIJDAG 27 NOVEMBER 2009 Houten Vloeren Texel en Kunststof Kozijnen Texel, twee takken van het betreffende bedrijf. De logo's werden geborduurd door Borduur studio Texel. De eigenaren van Bouw Timmer bedrijf Texel dragen de voetballen de jeugd een warm hart toe. Afge lopen week werden twee teams van Texel'94 geheel in het nieuw gestoken. Het ging om de spelertjes van Roda (een F-team) en Barcelona (een E-team). Op de shirts staan de logo's van de sponsor en van Op de foto's staan beide teams door elkaar heen. Staand (vlnr): coach Jacco Geus, Viggo van der Kooi, Ralph Beumkes, Huub Schuijl, sponsor Dennis Beumkes, Jasper Dogger, Timo Geus, Rene van der Heide, Jakob Kooij, Jurjan Röpke, Dave Smit, Tijs van Exel en coach Willem Houwing. Hurkend: Lucas de Smidt, Dave Wijsman, Corné van Heerwaarden, Senne Houwing, Joris Tempelman, Pieter de Wit, Job van Etten, Sven van IJsseldijk en Quinten de Geus. Tien voor Texel (TvT) is bezorgd in het splitsen van de woning, over het gebruik van boerderij Iso- waarbij verdeeld over beide wonin- labella aan de Rozendijk. De ver eniging heeft bezwaar aangete kend tegen de bouwvergunning voor het veranderen en splitsen van de woonboerderij aan de Rozendijk. TvT vreest dat het toe staan van 18 bedden voor logies met ontbuit een ongewenste pre cedentwerking geeft. deelt de gen meerdere kamers zijn gemaakt, die voorzien zijn van eigen sanitair. Toen op internet een site verscheen waarop stond dat er negen kamers werden verhuurd, rezen bij het col lege bedenkingen over het gebruik en is dit intern besproken. Maar de vrees voor afwijkend gebruik is volgens de gemeente geen reden een bouwvergunning te weigeren. Omdat het bouwplan in overeen- dat de woonfunctie behouden moet blijven en dat logies met ont bijt hier ondergeschikt aan moet zijn. Toch is het college hier niet helemaal gerust op. Met enige regelmaat zal worden gekeken of het pand wordt gebruikt in over eenstemming met het bestem mingsplan Daarbij wordt ook gekeken naar de omvang van de verblijfsrecreatie. Logies met ont bijt is toegestaan, mits dit binnen bepaalde grenzen blijft. In de nota Recreatie en Toerisme is de grens gesteld op vijf slaapplaatsen. Maar in het bestemmingsplan is geen definitie opgenomen. Reden hier van is om niet in teveel regelgeving te verzanden. Volgens de eigena resse van Isolabella staat in de regels van VROM dat per woning Jeugdige winnaars bij MAB-club Barry Boersen is voor de twee de keer op rij kampioen gewor den bij de junioren van de MAB- club. Met zijn beslissing over te stappen naar de rodeoklasse treedt hij in de voetsporen van zijn vader. Ook bij de stockcar F1 heeft de jeugd zijn intrede gedaan. De eerste plaats werd bezet door de 25 jaar oude Peter Koorn, die nog maar aan het begin van zijn racecarrière staat. Op de derde plaats eindigde Maarten Broekman, ook een jonge held, die deze plek moest delen met 'good old' Siem Pieter de Por to. Tweede werd de iets oudere Cor Snoeij. In de rodeoklasse waren de verschillen dit jaar erg klein, maar de eerste plaats ging uiteindelijk naar Roy Boeijen, die zich ook tot clubkampioen liet kronen. In de motorcross leverden Marco Witte en Henk ter Steege een felle strijd om de eerste plaats in de open klasse. Deze ging naar Ter Steege, die daarmee voor het eerst in de prijzen viel. De jongste deelne mer. Thijme Goënga, werd tweede bij de B-jeugd. Uitslagen: Autocross - Stockcar F1 1.Peter Koorn; 2.Cor Snoeij; 3 Siem de Porto, 3.Maarten Broekman. Rodeo; 1 Roy Boetjen, 2.Niels Lieuwe van der Veen en Ko Koomen hebben de achtste speelronde van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Zij stijgen daarmee naar de zevende plaats in het klassement. Van der Veen en Koomen waren prima op dreef. Na een bovenge middelde opening wisten zij in het derde spel een topscore van meer dan 2200 punten bij elkaar te spe len. Daarbij behaalden ze niet min der dan vier marsen. Dat totaal liep nog op naar zeven marsen, wat maar weinig voorkomt. Hun score van 7454 punten was de hoogste van het seizoen. Ook Fenny en Rob Caspers behaal den zeven marsen. De meervoudig kampioenen spelen tot nu toe een onopvallend seizoen, en werden tweede met 7261 punten. De derde plaats was voor debutanten Meijert Laan en Piet Kikkert, die zich na een voorzichtig begin goed staan de weten te houden. De score kwam gelijkmatig tot stand, het verschil tussen de hoogste en de laagste partij was 101 punten. Met 6884 punten stijgen Laan en Kik kert naar de elfde plaats. Truus Witte vond in Carlo Bos een uitste kende vervanger voor Kees Vinke. Met 6725 punten en een vierde plaats had het gelegenheidsduo zelfs even zicht op de eerste plaats in het klassement, maar dit terrein moest in de laatste twee partijen weer worden prijsgegeven. Huug Snoek en Peter van Heer waarden bevestigden hun goede vorm van de laatste weken door vijfde te worden (6722). Dat leverde Hin, 3.Jan Zijm. 4-cilinder; 1 Hans Amout; 2.Chns de Vnes, 3.Peter Betsema. Junio ren: 1 Barry Boersen; 2.Jeffrey de Smidt; 3.Coen Slot. Motorcross - Brommers: 1 Ben Brouwer 2.Tom Kossen; 3 Remco Bruin Jeugd A I.Jarco Hartmans; 2.Tim van Dooijeweerd. 3 Ingmar Smit. Jeugd B. 1 Nick Schra; 2.Tijme Goënga; 3 Niek Schaap. 125 A 1 .Frank Smidt; 2.Giel Otten; 3.Pascal Witte 125B: 1.Dennis Veenstra: 2 Jeroen Camas; 3 Maikel van der Gracht. 125 C: I.Martijn Eelman; 2.Jan Jelle van der Vis; 3.René Looijestei|n. 65cc: 1.Rowan Veenstra; 2.Jarno Duineveld: 3.Fabio Bot telier. 85cc laag: I.Wemer Bakker: 2.Teun Stam: 3.Cornelis Smit. 85cc hoog: 1 Hessel Moerbeek; 2 Danny Camas. 3 Yorgo Helle man. Open klasse: 1 Pascal Veenstra: 2.Ludo Schra; 3.Denms Bontje Liefheb bers 1 Marco Witte, 2. Henk ter Steege; 3.Jan Dirk Vermeulen. Snelle atleten in vierde crossloop Onderaan de voet van de Fontein snol in de Dennen gaat zondag 29 november de vierde wedstrijd in de winterse serie boscrosses van Atletiekvereniging Texel van start. Het college van b en zorg van TvT over het gebruik van de volledig verbouw- 'G©6f? grip op slaapplaatsenbeleid' aan tien mensen de boerderij, maar logies met ontbijt constateert ook dat de bouwver- stemming is met het bestemmings- mag worden verstrekt. Omdat het gunning rechtmatig is, aldus een plan, de bouwverordening en het hier twee woningen betreft met woordvoerder woensdag tijdens bouwbesluit, is de vergunning als- samen achttien bedden voor B&B, nog verleend. Het college adviseert het bezwaar van TvT met ontvan kelijk te verklaren. een hoorzitting van de bezwaar schriftencommissie. Isolabella maakt gebruik van de mogelijkheid voor stolpen om een tweede woning toe te staan op de woonbestemming. Dit resulteerde De gemeente heeft de eigenaars van Isolabella er wel op gewezen blijft het aantal beneden die norm. Menno Stam van TvT ziet de ont wikkeling aan de Rozendijk als ongewenst. 'De gemeente heeft zo geen enkele grip meer op het slaapplaatsenbeleid een plaatsje winst op in het klas- fetteloop van de Zestig van Texel. Voetballen om de Frans Stolktrofee Het voetbalveld van SVC in De Cocksdorp vormt zondag het strijdtoneel van het traditionele Snerttoernooi voor recreatiespe lers. Vijf teams strijden om een nieuw ingestelde prijs, de Frans Stolk Wisseltrofee. Naast de De organisatie heeft een mooi par- bestaande teams is er één uit De cours over 2,9 kilometer uitgezet, dat naar keuze één, twee of drie keer kan worden gelopen. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een eigen rondje van 1000 meter. Er wordt een sterk deelnemersveld verwacht, met onder meer een deel van de Milagroep van AV Phoenix ut Utrecht. Dit gezelschap leverde de winnaressen in de esta- sement, waarin zij nu achtste staan. Het gemiddelde was met 6301 punten wat hoger dan de laatste weken. Er werden 36 marsen gespeeld. De strijd om de periodetitel gaat tussen Erik Boogaard en Rob Sta- persma en Kees Vinke en Carlo Bos. Met nog twee ronden van zestien spellen hebben Boogaard en Stapersma een voorsprong van ruim vierhonderd punten. De ach terstand van Jan Zaal en Hans Westdorp (ruim dertienhonderd punten) lijkt te groot om nog voor de titel in aanmerking te komen. Cocksdorp, geformeerd door Piet Bolier en bestaand uit oudgedien den, aangevuld met enkele jeugdi ger krachten. De aftrap is om 10.30 Tevoko tegen Spaarnestad Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag na twee overwinningen (in de compe titie en voor de beker) thuis tegen Spaarnestad 1. Niet eerder trad Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Tevoko tegen dit jonge team, dat appartementenhotel Bos en Duin derde op de ranglijst staat, in het aan de Bakkenweg. De jeugd start strijdperk. De selectie zal worden om 11.00 uur, de senioren gaan om aangevuld worden met ex-speler 11.20 uur op weg. Meer informatie Bianca Regoor. Tevoko verwacht kan worden ingewonnen bij Rita een zware wedstrijd en zal gecon- Dogger, tel. 313387. centreerd moeten spelen. De wed- strijd begint om 13.15 uur. Voetbaluitslag Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel De Milagroep is komend weekein de op Texel voor een trainings kamp en heeft al aangekondigd aan de bosloop mee te doen. uur, rond 14.15 uur worden de prij zen uitgereikt. De wedstrijden duren een kwartier en staan onder leiding van scheidsrechters Piet Douma en Hans Broess. Programma: SVC-Oosterend 10.30 Texelse Boys-Texel 10.50 SVC-De Koog 11.10 Oosterend-Texelse Boys 11.30 Texel-De Koog 11.50 SVC-Texelse Boys 12.10 Oosterend-Texel 12.30 Texelse Boys-De Koog 12.50 Texel-SVC 13.10 Oosterend-De Koog 13.30 Jaap de Graaf Menners houden zondag in mane ge Akenburg de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Het deelnemersveld wordt in twee groepen opgesplitst. De eerste begint om 10.00 uur met een dres- suurproef en doet daarna een vaar- digheidsproef, met de bekende kegeltjes. De tweede groep gaat om 13.00 uur van start en doet deze onderdelen in tegengestelde volgorde. Rond 16.00 uur worden de prijzen uitgereikt. Publiek is wel kom, de toegang is gratis. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 1 december Veld A 19.00 Gea's -AH Rabo 19.45 Rabo-Slik's AH 20.30 NIOZ 2-Tevoko (j) Slik's 21.15 Falcon-FIAB Wessels 22.00 Mantje-Wessels Falcon Veld B 19.00 PFB-Ecotiem Kobeko 19.45 Kobeko-Randstad Ecotiem 20.30 Bar S-Campings Randstad 21.15 Salique-SVC 22.00 Kapper-Kooger Bar S SVC Veld C 19.00 Jozefschool-NBC De Rog 19.45 De Rog-Otto's NBC 20.30 Timmer's -Moorman Otto's 21.15 Krim-Sportshop Moorman 22.00 De Waal-Klif 23 Krim Wedstrijdleiding Rabobank en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Texelse Autocentrale-NIOZ 1 3-0; CVI- Super de Boer 1-2; Vlinderwinkel-Kobeko 2-1, Randstad-Paal 28/DeKrim 3-0; De Prinsen van Texel-Cocky's Kapsalon 2-1; Falcon-PFB 3-0, Ecotiem-Gea's viswijven 1 -2, Bouwcenter RAB- Interieurbouw Texel 2-1, Albert Heijn-Mantje 1-2; Wessels Ont- werpt'-Rabobank 2-1; Tevoko jeugd-Slik's werk i|zersterk 3-0; Otto's Tweewielershop- Klif 23 1-2, Sportshop Texel-Eetcafé de Rog 2-1. Slagerij Moorman en de Boer- Foto de Waal 3-0; Timmer's Bakkenj-de Krim 2-1. advertorial Een bloemenzaak waar je samen met de klant tot iets moois komt. Bijvoorbeeld wat het best past bij een bruidsjurk of op een feest. Waar klanten kunnen zien hoe een boeket wordt gemaakt, maar ook voor een 'gewone' bos bloe men terecht kunnen. Aldus de aanpak van Hanneke van Ommen, de bloemist die zater dag aan de Burgwal haar eigen zaak Bloem opent. 'Bloemen zorgen voor sfeer, maken een feest nog feestelijker en geven een begrafenis extra dimensie. En het is leuk om een bosje weg te geven of jezelf ermee te verwen nen.' Bloemist Hanneke van Ommen werkte acht jaar in ver schillende bloemenzaken en volg de een gespecialiseerde opleiding tot bloemist. 'Ik ben gegroeid in mijn werk. De wens om voor mezelf te beginnen leefde al lang. maar toen ik voor een bruidspaar een persoonlijk boeket had gemaakt, wist ik zeker dat ik deze stap moest zetten om het echt op mijn manier te kunnen doen. Ik moest wel een pand hebben Toen zag ik dit (Burgwal 2, waar voorheen een brocantewinkel zat). Het is een sfeervolle, hoge winkel met het juiste licht en een buitenplaatsje. Ik zit hier in een mooi straatje, dat steeds levendiger wordt.' 'Ik hou van bijzondere, exotische Hanneke van Ommen in haar zaak Bloem. Gerard Timmerman) bloemen, maar het wordt geen exclusieve winkel. Voor iedereen wat wils. Ik maak boeketten voor .trouwpartijen en andere feesten, doe rouwwerk, maar je kunt hier ook terecht voor een leuke bos bloemen, potten, vazen, schalen en noem maar op. Ik kan hier mid den in de zaak werken, zodat de klanten kunnen zien wat ik doe. Mijn werk is ambachtelijk en veel mensen vinden het leuk om naar te kijken. Ik rij twee keer in de week naar de veiling in Aalsmeer en Beverwijk voor verse bloemen en heb een leverancier die de bloe men en planten naar Den Helder brengt. Een eigen zaak is best intensief, dat besef ik. Maar daar kies ik bewust voor.' De vraag is of er, temidden van meerdere andere bloemenzaken in Den Burg, waar ook de supermarkt bloemen verkoopt, nog plaats is. 'Zeker. Een bloemenzaak is per soonlijk en ik werk vanuit mijn eigen stijl. Dat zie je terug in de bloemen, de vazen en aan andere dingen. Klanten gaan naar een winkel die ze prettig vinden. Ik heb gemerkt dat mensen het op prijs stellen als je met ze meedenkt, bijvoorbeeld over de samenstelling van een boeket. Ik neem daar de tijd voor. Ik heb het gevoel dat ik iets kan toevoegen.' Bloem opent zaterdag op feestelij ke wijze. Er is een hapje, een drankje, muziek en er zijn andere verrassingen. Het werk van Van der Vleuten Van Hooff gerechtsdeurwaarders en incasso gaat verder dan het uitbren gen van dagvaardingen en andere taken die voortvloeien uit het ambt van deurwaarder. Arno van der Vleuten: 'Naast het werk van deur waarder hebben we als nevenfunctie n van vorderingen.' 'Bijvoorbeeld het incasseren van een onbetaalde rekening van een klant of afnemer Deze dienstverlening gaat steeds verder, zoals debiteurenbe heer, advisering of hoe je binnen een organisatie een incassotraject kunt opzetten. Hiervoor kunnen we des gewenst een medewerker detacheren bij een bedrijf of organisatie. Zeker in deze tijd, waarin de betalingstijd snel oploopt, is dit van belang. Twee weken is een gangbare termijn, maar vorderingen die zestig tot negentig dagen uitstaan, komen steeds vaker voor. Het risico dat die niet meer worden betaald, bijvoorbeeld door faillissement of het opheffen van een bv, is zó groot dat banken het bij financiering al niet meetellen als vor dering. Hel gaal ten nadele van het bedrijfsresultaat, want als leverancier ben je voor de klant een soort onbe taalde kredietverlener.' 'Zo ver mag het niet komen. Wij adviseren om als het geld binnen veertien dagen niet binnen is, meteen een herinnering te sturen. Niet een eerste, want dan wacht de klant op de tweede. Als na de herinnering niet wordt betaald, stuur dan een ingebre- Hoof], Edwin Raaijmaken htsdeurwaard kestelling, waarin je meldt dat je het innen uit handen geeft aan Van der Vleuten Van Hooff en dat de kos ten en rente zullen worden verhaald. Ondernemers die daar strikt in zijn, zullen merken dat de betalingsmoraal snel verbetert.' Maar als een waarschuwing niet helpt, is ons kantoor een goede oplossing, al is het maar om te voorkomen dat een Texelse ondernemer zelf op bezoek moet bij een vriend of kennis met een achterstallige rekening. Van Hooff: 'We zijn geen boeman en gaan niet als een olifant door de porseleinkast. Het doel is om een oplossing te vinden die voor alle partijen is na te komen. Als het meer schade doet, dan dat het oplost, hen ie verkeerd bezig Als niet alles in enen kan worden betaald, der Vleuten Van kan een regeling worden getroffen. Wij zijn er om te bewaken dat de afspraak wordt nagekomen. Mensen die zelf schulden hebben en daardoor in problemen komen, geven we ook advies. We kunnen bijvoorbeeld wij zen op mogelijkheden om schulden te saneren. Het is niet zo dat aan de tafel in De Lindeboom de teller met een begint te lopen, Een oriënterend gesprek is kosteloos.' Van der Vleuten Van Hooff gerechtsdeurwaarders en incasso houdt elke maandag van 11.00 tot 12.30 uur spreekuur in De Linde boom. Het bureau is gevestigd aan de Middenweg 168 B, 1782 BL in Den Helder. Het kantoor is telefo nisch bereikbaar via 0223-610859.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7