Gereedschap en visitekaartje MEER VOORDEEL BIJ CITROËN PTT TOT 1.500 PREMIE '>A OP DE CITROËN C1 Garage NAGY r Mek Jan van der Meer zuinig op zijn auto De nieuwe Opel Astra: compacte middenklasser van topniveau Kijk voor het volledige aanbod van deze autobedrijven op www.texelseautopagina.nl De Mercedes-Benz Vito... vanaf 17.100, Voor een ondernemer is de bestelwagen het visitekaartje voor zijn of haar bedrijf, maar vooral een belangrijk stuk gereedschap waarop je moet kunnen vertrouwen. Wij weten dat als geen anderDaarom houden wij uw bedrijfswagen in topconditie. We onderhouden uw bestelwagen goed en snel, indien nodig op zaterdag en hebben eventueel vervangend "gereedschap" gratis beschikbaar. Wij doen uw auto goed En uw nieuwe bestelwagen Die leveren wij l) graag tegen een scherpe prijs. (JLÓLfit £a#Pt(lee& Schi'derweg 252 1792 CK Oudeschild 1.1 Te) 0222-315353 doc-f wv avfo ojpc-ó www.vansambeek.nu CITROEn U rijdt al een CITROËN Cl vanaf 6.790, dankzij de 500 kooppremie van CITROËN en de 1.000 slooppremie van de overheid*. Ruijgendijk 2, De Koog, tel. 317567 www.garagenagy.nl NU GROTE ACTIE BIJ DROS! IENAULT T NU MET€ 1500,- ORDERPREMIE OP DE 'Iemand zei eens tegen mij: Jan, er zit een krasje op je auto. Niet lang, want zodra er iets met mijn auto aan de hand is, dan laat ik dat opknappen.' Was getekend Jan van der Meer, die al 25 jaar klant is bij ABS Graaf Spuiterij. Zo'n lange relatie zegt iets over de klant, maar zeker over het bedrijf. 'Ik ben altijd naar tevredenheid geholpen.' Auto's zijn een liefhebberij van Jan van der Meer, maar niet in tot in het extreme. 'Ik hoef niet het allernieuwste model van een bepaald merk. Een nieuwe auto vind ik namelijk een slechte investering. Daarom koop ik altijd een goede gebruikte. Ik ben wel zuinig op mijn spulletjes en vind dat het er verzorgd uit moet zien. Ik kom zelf uit het autovak. Eerst als monteur auto techniek en later als instructeur. Als er ook maar even wat aan mankeert, een deukje of een krasje, dan ga ik naar de firma Graaf. Die zorgt dat hij weer piekfijn in orde is, zodat hij ook er goed uitziet als ik hem ver koop.' De langdurige relatie met het autoherstelbedrijf aan de Slin gerweg vindt zijn oorsprong in zijn tijd als medewerker van de Ronde om Texel. 'Ik had toen te maken met Kees Graaf, de vader van Mark en Robert. Kees was voorzitter. Toen mijn auto moest worden opgeknapt, was het voor mij heel eenvoudig om dat door Kees te laten doen. De prijs-kwaliteitverhouding beviel goed, dus steeds als mijn auto onderhoud nodig had, ging ik naar Graaf. Ook toen Mark en Robert het overnamen, bleef alles naar tevredenheid gaan. Ze hebben veel vakmanschap en de taken goed verdeeld. Van het opnemen van de schade, door Robert, tot het spuiten van de auto door Mark. Ze begeven zich ook niet op elkanders ter rein en respecteren elkanders specialiteiten. Dat uit zich in de kwaliteit van hun werk. Het hoeft geen betoog dat ik tevre den ben.' De nieuwe Opel Astra profiteert van het beste dat Opeis engineering te bieden heeft en garandeert een opwindende rijer varing. Opeis nieuwe compacte midden klasser beleefde zijn première op de auto tentoonstelling (IAA) in Frankfurt als een elegante en dynamische vijfdeurs hatch back. Door uitstekende Duitse engineering te combineren met een vloeiend, gebeeld houwd design en toegankelijke, innovatie ve technologieën, sluit de nieuwe Opel Astra zich aan bij de filosofie die de Insignia al snel tot de meest verkochte sedan uit de middenklasse in Europa maakte. De nieuwe Astra-generatie introduceert vele comfort- en veiligheidselementen in de compacte klasse, die de Insignia als eer ste introduceerde in de middenklasse. Uit zonderlijke technologieën zoals het volle dig nieuwe mechatronische chassis, het meest geavanceerde verlichtingssysteem, een camera die verkeersborden herkent en stoeltechnologieën met de best ergonomie komen beschikbaar. 'Opeis unieke kennis om nieuwe technolo gieën beschikbaar te maken in de compacte klasse wordt duidelijk benadrukt met deze tiende generatie. Bovendien vertaalt de nieuwe Astra het karakter van de Insignia naar het compacte segment met een onge kende passie en belofte voor uitmuntend heid', vertelt Ben Rentenaar van Garage Rentenaar Met zijn lengte van 4,42 meter en een 71 mm langere wielbasis biedt de nieuwe Astra zowel voor- als achterin meer ruimte en comfort voor de inzittenden. De desig ners en aerodynamica-ingenieurs werkten nauw samen om een ranke en verfijnde car rosserie te ontwerpen voor maximale effi ciency, waarbij de auto maar liefst 600 uur in de windtunnel doorbracht. De elegante proporties geven hem een sterk 'cab-forward'-design met een steile voorruit en een naar achteren toe aflopen de daklijn om het conventionele hatchback design meer visuele uitstraling te geven. De nieuwe designtaai van het merk - een mix van beeldende kunst en Duitse precisie - krijgt hierdoor een nieuwe interpretatie. De vier benzinemotoren met een inhoud van 1,4 of 1,6 liter bieden vermogens tussen 74 kW/100 pk en 132 kW/180 pk. Een nieu we, downsized 1.4 Turbo met 103 kW/140 pk vervangt de huidige 1.8-motor. Dankzij enkele uitzonderlijke technologische toe passingen ontwikkelt de 1.4 Turbo 14 pro cent meer koppel terwijl hij aanzienlijk minder brandstof verbruikt. 'De designthema's die in de Insignia wer den geïntroduceerd, zoals het vleugelmo tief en de karakterlijn op de flanken, kre gen een frisse en vernieuwde interpretatie in de Astra, want het is belangrijk dat elk Opel-model een eigen identiteit krijgt', ver telt Rentenaar. 'Daarom zijn er dubbele vleugels in elk van de achterlichten en een dynamische, omgekeerde karakterlijn op de flanken, die de krachtige lijnen van de achterruit en de C-stijl met elkaar ver bindt.' Ook in het interieur komen het vleugelmo tief en de karakterlijn terug om een zekere harmonie tussen interieur en exterieur te garanderen. Er werd ook veel aandacht besteed aan de vele flexibele opbergoplos- singen. 'Opeis missie om hoogtechnologische inno vaties beschikbaar te maken, is succesvol gebleken in de Insignia. Voor de nieuwe Astra werden de doelstellingen nog ambiti euzer doordat Opel de meeste van die tech nologieën ook in de compacte klasse wilde aanbieden.' De Opel Astra, die in het Duitse Rüsselsheim werd ontwikkeld, krijgt ook een volledig nieuw chassis. De langere wielbasis werd gekoppeld aan een grotere spoorbreedte en een nieuwe achteras om de wendbaar heid en stabiliteit te garanderen zonder enige concessies te doen op het vlak van comfort. Het chassis van de Opel Astra werd ontwik keld als een mechatronisch systeem dat de mechanische functies en elektronische bedieningselementen volledig integreert. Net als bij de Insignia kan het worden gecombineerd met Opeis elektronische chassissysteem FlexRide en dat is een zeld zaamheid in deze klasse. Het biedt bestuur ders de keuze tussen drie rijstanden (stan daard, Sport en Tour) en het past zich volledig en continu aan aan wijzigingen in rijstijl en bochtsnelheden. Hoogstaand: Uitzonderlijke technolo gieën en innovaties in de compacte klasse Levendig: Atletisch, gebeeldhouwd design belooft opwindende rijervaring Wendbaar: Nieuw mechatronisch chas sis legt lat voor weggedrag en comfort in segment hoger DROS RENAULT Oorsprongweg 3 De Cocksdorp 0222 - 311 611 Van der Meer heeft in die 25 jaar in ver schillende auto's gere den. 'Ik begon met een Volks wagen Golf, daarna weer een Golf, toen een Mercedes bestelbus en nu een Mercedes Sedan type E 220. Die kocht ik in 2004. Hij was toen acht jaar oud. Hij ziet er nog steeds keurig uit, dus ik kan er voorlopig nog mee voor uit. Ik maak er lange ritten mee. Met Anja (zijn echtgenote, die samen met dochter Soraya meer dere verzamel- en woondecora tiewinkels heeft) bezoek ik bij voorbeeld beurzen in België en Frankrijk. We rijden ook tot ver in Duitsland en schromen niet om een stukje om te rijden. En we hebben verschillende Duitse der Meer is al 25 jaar klant bij ABS Graaf Spuiterij. Waddeneilanden bezocht. Vorig jaar naar Norderney, daarvoor naar Borkum en straks naar Sylt. Om te kijken hoe het daar reilt en zeilt en om ideeën op te doen.' In de bedrijfsauto pendelt hij vrijwel dagelijks heen en weer tussen het magazijn op bedrij venterrein Nollenkoog en de winkels in De Koog. 'Ik ben manusje van alles en doe eigen lijk alles wat Anja en Soraya niet doen.' De gloednieuwe Opel De nieuwe Ope vanaf 18.495,-

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8