Autoruitschade ËLUEMOTIONI Peter Koorn, de jongste clubkampioen van de MAB Dé nieuwe standaard in bedrijfsvervoer! Kijk voor het volledige aanbod van deze autobedrijven op www.texelseautopagina.nl Wij zijn aangesloten autoglas reparatiebedrijf bij Schadegarantbeter bekend van uw groene kaart en onder de naam Glasgarant Verder hebben we een nauwe samenwerking met AutQtQtaajglas Nederland Eerst repareren, dan pas vervangen Een ster in uw voorruit? Dat is vervelendVzeker als deze zich precies in uw gezichtsveld bevindt. Door onder andere temperatuurwisselingen kan een ster gemakkelijk een barst worden. Dit brengt niet alleen extra kosten met zich mee, maar levert ook een reëel veiligheidsrisico op. De effectiviteit van de kooiconstructie en airbags zijn namelijk voor een groot deel afhankelijk van de voorruit van uw auto.Tijdig repareren is daarom erg belangrijk. Reparatie mogelijk? Bij ABS Graaf Spuiterij proberen we altijd eerst of we de voorruit kunnen repareren, vervangen kan altijd nog. Autoruitschadeft Dan weten wij het mooi gemaakt. Peter Koorn is een bekende in de auto crosswereld. Afgelopen weekend won hij in de Stockcar Formule 1 klasse het club kampioenschap van de MAB (Motor, Auto en Bromfietsclub) Texel. Peter heeft bij zijn overwinning een wisselbeker in ontvangst mogen nemen. 'Die beker is van 1987, mijn geboortejaar. Op de plaatjes van de eer dere winnaars kan ik zien dat ik waar schijnlijk de jongste clubkampioen ben.' Bij zo'n clubkampioenschap worden alle punten van de gereden manches (baanron- des) bij elkaar opgeteld. Degene met het hoogste aantal punten is clubkampioen. Dat Peter de jongste clubkampioen is, is geen verrassing. Hij doet al sinds zijn twaalfde jaar aan autocross. Hij is begon nen op het asfalt in Lelystad, omdat er op Texel nog geen juniorenklasse was. Op zijn zestiende kwam hier wel een junioren klasse, dus maakte Peter kennis met de Texelse autocrossbaan. 'Op mijn achttiende heb ik de overstap gemaakt naar de rodeo klasse. Hier heb ik een jaar in gereden, totdat ik de stockcar van mijn broer Arjan over kon nemen. Sindsdien rijd ik in de Stockcar Formule 1 klasse.' Sleutelen Peter heeft dit jaar verdienstelijk gereden. De eerste autocross in juli won hij. net niet, maar de tweede wel. Na een span nende strijd ging hij uiteindelijk als eerste over de finish. 'Aan de overkant heb ik ook nog gereden. In Friesland ben ik afge lopen seizoen vierde geworden in het clubkampioenschap en in Sint Maarten werd ik tiende van het seizoen over zeven crossen. Daarmee was ik beste Texelaar. Vorig jaar werd ik daar derde, dus toen reed ik beter. Dit jaar moest ik, vanwege mijn goede prestaties van het voorgaande jaar, telkens achteraan starten. Dat maakte het voor mij lastiger om naar voren te komen.' Sleu telen aan de stockcar kost veel tijd. Gelukkig voor Peter hoeft hij dit niet zelf te doen. 'Mijn vader, mijn broer Arjan en mon teur Stefan Maas sleutelen voor mij. Zelf heb ik die technische kennis niet en zij vinden het schitterend om te doen. Het is hun hobby en het scheelt mij een hoop tijd. Vooral in de zomer besteden zij hier de nodige uren aan We hebben een grote werkplaats die ideaal geschikt is om te sleutelen.' Peter houdt zich bezig met de sponsoring, public rela tions en communicatie van het Racing Team Koorn, hetgeen hij ook studeert aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De kennis van beide jongens hebben ze gebundeld waardoor ze vier jaar geleden een eigen bedrijfje zijn gestart dat alles te maken heeft met autocrossen. Van ijzer werk tot stickers maken de gebroeders zelf, en veel onderdelen liggen op voor raad in de werkplaats. Kick 'De kick van het autocrossen? Dat is het harde rijden. En dat je een tik mag uitde len om je positie te verbeteren. De Texelse autocross is onvoorspelbaar, iedere ronde is weer anders. Er komen gaten in de baan, de klei wordt harder. Asfalt veran dert natuurlijk niet.' Dat autocross ook gevaarlijk kan zijn, heeft Peter zelf erva ren tijdens zijn cross in Sint Maarten. 'Ik lag ineens in de sloot en werd daarna afgevoerd. Ik heb een week met een stijve nek rondgelopen. Hierna heb ik meteen een nieuw veiligheidssysteem, voor de nek, aangeschaft. Ik zit ook op voetbal, bij De Koog Daar zie ik soms gevaarlijkere dingen gebeuren en is de kans op blessu res groter. Maar met autocross kun je ook een heftige klap krijgen, daarom is het belangrijk dat je goede veiligheidsvoor zieningen treft.' José Baggerman e op de Texelse autocrossbaan Ruitreparatie* Gratis vervangend vervoer Korting op autohuur Vergoeding eigen risico bij - - Per laa' aanrijdingschade* Gratis vervangend vervoer bij aanrijdingschade'. Gratis hulp bij pech of schade op Texel Speciale aanbiedingen exclusief voor pashouders Speciale Privilege uitnodigingen voor evenementen Voordeelacties van de partners van Renault 3 x per jaar gratis Voor aanmelden en voorwaarden*: „C'est Renault Magazine" www.garagedrostexel.nl Renault E-mail Nieuwsbriet of bel 311 611 Deze op en top professional is: - Compact - Wendbaar - Efficiënt - Betrouwbaar - Zuinig Kortom: dé nieuwe standaard in het bedrijfsvervoer! Openingstijden werkplaats: Maandag t/m vrijdag: 8 00 - 17.00 uur Zaterdag drive-in: 9.00 - 12.30 uur, 13.30 -16.30 uur Garage Dros Oorsprongweg 3 1795 LA TEXEL RENAULT 0222-311611 A N B I E D I N G Zomerinspectie Winterinspectie APK Lampen vervangen* Bijvullen van vloeistoffen* Schilderend 56, 1791 BH Den Burg - Texel T 0222-312151 Etexelauto@hetnet.nl lwww.texelseautocentrale.nl -~rmm1H -Ssi

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9