KAARTEN TEXELSE 3 COURANT TE HUUR/ EVENTUEEL TE KOOP LANGEVELD DE R00Y Jabans e specialiteiten Mtzt aar DINSDAG 1 DECEMBER 2009 Vlnn Ok van Batenburg, Arjen Langedam, Paul van Dijk en Erik Huizebosch bij de overhandiging van de vlag voor de Koger nieuwjaarsduik in 2010. Inschrijving Koger nieuwjaarsduik Noordzee, ook in poldervaarten, binnenmeren en rivieren wordt gedoken. De organisaties kregen van duikmeester Ok van Batenburg onmisbare tips en trucs om een geslaagde duik te houden. Van Dijk en Langedam kregen uit handen van topschaatser Erik Huizebosch en Van Batenburg de duikvlag 2010. De duik in De Koog wordt georganiseerd door Sjans, Sam Sam en Noordzee. Aanmelden voor de duik kan nu al via www. nieuwjaarsduikdekoog.nl De organisatie van de nieuw jaarsduik in De Koog die op 1 januari wordt gehouden ver wacht 400 duikers en 3000 kij kers te verwelkomen. 'Het nieuw jaarsduiken is populairder dan ooit', meldt de organisatie. Vooruitlopend op het evenement kwamen Paul van Dijk en Arjen Langedam zondag samen met 68 andere organisatoren van nieuws- jaarsduiken in het hele land bijeen in Scheveningen. Niet alleen in de Tweede wedstrijd Jaap de Graaf In manege Akenburg is zondag de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gehouden. Acht tien combinaties reden een dres suur- en vaardigheidsproef. In de dressuur eindigde Linda Koolhof bovenaan. Zij reed ook de vaardigheidsproef foutloos en bin nen de gestelde tijd. Met 54 straf- punten eindigde ze als eerste. Met een halve strafpunt meer plaatste Kim Kooger zich voor de tweede plaats. Mandy Witte en Piet Beers deelden met 56,5 strafpunten de derde plaats. Alleen had Piet Beers een zwaardere M-dressuur gere den. In de vaardigheidsproef reden zeven combinaties foutloos en plaatsten zich voor de barrage. Lex Veeger reed daarbij in 46,63 sec. de snelste tijd. Maar hij reed ook twee ballen van de pionnen en ein digde daarmee op de zevende plaats. Frans Bakker was minder gelukkig en reed er bij de finish een bal af. De andere vijf combinaties bleven foutloos. Piet Beers zette de beste tijd van 47.98 sec. neer. De volgende wedstrijd van de Jaap de Graafbokaal is zondag 20 december. Uitslagen: Dressuur: 1. Linda Koolhof 54 strafpunten; 2 Kim Kooger 54,5: 3 Mandy Wilte 56,5, 3. Piet Beers 56.5: Vaardigheid; 1 Piet Beers 47,98 sec; 2. Hans Jimmink 50,41; 3. Mandy Witte 54,36. Rechtszaak over helikopters Kooy De structurele verhoging van drieduizend vliegbewegingen op vliegveld De Kooy in Den Helder moet worden bevroren. Dat eist het college in een rechtzaak die dinsdag 8 december bij de voor- zieningenrechter in Alkmaar wordt behandeld. Burgemeester en wethouders wil len de verhoging met een voorlo pige voorziening stilleggen, totdat de staatssecretaris De Vries van Defensie beslissingen heeft geno men over bezwaren tegen de ver hoging van het aantal civiele heli kopterbewegingen. Dan gaat het Wat ik zeggen wou Intocht Een hart onder de riem. Beste Kees, Met enige verbazing heb ik het stukje van Pien gelezen met haar commentaar over de intocht van Sinterklaas. Natuurlijk zijn er altijd wel puntjes die voor verbetering vatbaar kunnen zijn. De intocht van Sinterklaas in Oudeschild verliep zonder meer anders dan anders, wij waren net zoals vele andere ouders in de waan dat na de bor- desscene het gebeuren aan de haven over was. Later zagen bij het wegrijden dat de goede Sint nog even langs alle kinderen langs ging. maar ach de intocht van de goed heiligman in Den Burg maakte weer veel goed. leder van ons heeft de intocht en het muziekfestijn op zijn eigen manier beleeft. Zo ook mijn zoontje van vier. Normaal gespro ken is hij wars van luide muziek en loopt met zijn handjes op zijn oren ervoor weg. maar stond nu voor aan notabene vlakbij de geluids boxen te dansen en te springen van plezier. Ook mijn andere twee meiden hadden de grootste schik. Dus beste Kees, ik zou zo zeggen, sluit even je ogen en haal voor de geest al de lachende en vooral die glunderende kinderoogjes en ver geet ook niet de vele ouders die het feest ook prachtig vonden. Zet gewoon weer je regelpieten-, feest- pieten. zangpietenpet op en laat de zeurpiet voor wat het is. Paul van Hecken, Den Burg om de helikopters die vrijwel dage lijks over Den Burg en de zuidpunt van Texel vliegen. De gemeente en veel bewoners van de zuidpunt hebben bezwaar tegen die verhoging gemaakt, maar de staatssecretaris wil daar niet tijdig op reageren. Volgens het col lege kan hij met toestaan dat het aantal vliegbewegingen structureel toeneemt, zolang hij geen uitspra ken doet over de bezwaren tegen de helikopters. Tijdens de rechtszaak, die om 14.15 uur begint, nemen de lands advocaat en Den Helder Airport het tegen elkaar op. Mensen die meer informatie willen, kunnen contact opnemen met Cees Witte van de gemeente, tel 362282 of chwitte@texel.nl. De dorpscom missie van Den Burg kaartte recent in een open brief ook al aan dat er iets tegen de vele helikopters boven Den Burg moet gebeuren. De gemeente was al bezig met procedures toen die brief ver scheen. Logeerhuis Texel 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Als straks de zon toch weer zal schijnen en hoog boven de hemel staat. Dan weten we dat er met die stralen Een glimlach naar beneden gaat. Haar handen hebben voor ons gezorgd, haar hart heeft voor ons geklopt. Haar ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Voorgoed uit ons midden, Maar met uit ons hart. Intens verdrietig, maar vol bewondering voor haar optimisme en wilskracht tijdens deze kansloze en zeer oneerlijke ziekte, hebben wij afscheid moeten nemen van onze fantastische, meelevende lieve moeder, schoonmoeder en onze trotse oma en overgrootoma Egbertien van den Berg-Kuil Tinie Weduwe van Willem van den Berg a 12 mei 1932 t 28 november 2009 Jan en Maria-Ann van den Berg Larissa en Timo Rianne Marlous en Chris Marjan Maria Alie en Wim van Soeren-van den Berg Ronald en Annemieke, Sebastiaan Bianca en Henri, Maud Marieke en Michael Jacob en Judith van den Berg Jude Beatrixlaan 33c 1791 GA Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 2 december van 18.30 tot 19.30 uur en na af loop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 3 december om 13.30 uur in het uit vaartcentrum Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres". Fam. van Soeren, Crocusstraat 42, 1782 AS Den Helder. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Familieberichten Als een wervelwind ging zij door het leven en nu is het stil... Zoveel kaarten, bezoekjes, bloemen en telefoontjes tijdens haar ziekte en na haar overlijden. De overweldigende belangstelling bij het afscheid van MAARTJE HOOIJSCHUUR - WETSTEEN heeft op ons grote indruk gemaakt. Ze is niet alleen voor ons heel bijzonder, maar heeft bij velen een plaats in het hart. Dank aan iedereen die op wat voor manier dan ook iets voor haar en ons heeft betekent. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen De Cocksdorp, december 2009 Hoera, we hebben een kleinzoon! 26-11-2009 is geboren Noël Mulder Zoon van Sanne Oosterhaven en Timme Mulder Oosterhamrikkade 135A 9713 KD Groningen Geboren op 26-11 -'09 Dylan Jeroen, Linda Amy-Lee Owen Meedendorp Buytengors 79 1791 WN Den Burg 06-47586166 Finse Mode Texel aller- allerlaatste weken: Op heffingsuitverkoop van 10 t/m 23 dec. Alles moet weg! Weverstraat 96, Den Burg. 06 23 91 24 04 www.texbriq.nl Stiehl - Laagwaalderweg 39 een winkel met TV en meer! Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen; het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. U kunt bedrijven nomi neren voor de verkiezing van Hét Familiebedrijf via redactie@texelsecourant. nl of tel. 36 26 20. Wegens enorm succes biedt Rijschool Langereis het jubileumpakket aan. Voor €1500.- www.lange- reis.nl, tel. 06-53690708 Ouwe Sunder vieren, kom naar Hippo gieren! Voor al uw feestkleding en -art. De Scharrelboet, Belt 9, 0227-593195. Open di. t/m vr. 13.30-18.00 uur, ex tra open op 6/12 van 11.00- 16.00 uur. do. 10 en vr. 11 dec. van 10.00-18.00 uur. wwwdescharrelboet.nl Voormalige ambulance garage Wilhelminalaan 6 Den Burg opp. 270 m2 incl. magazijn en kantoorruimte, incl. eigen parkeerplaatsen. Info: P. Smidt, tel. 0653269136 Na een kort ziekbed hebben we afscheid moeten nemen van onze schoonzus en tante Tiny van den Berg-Kuil Wij wensen de kinderen en kleinkinderen veel sterkte met het verlies. C. Medema - van den Berg (in herinnering) E. Medema (in hennnenng) J.W. Ellen - van den Berg A. Ellen (in herinnering) W. van den Berg J. van den Berg - Schraag H. Lap - van den Berg D. Lap J. van den Berg (in hennnenng) G. Ruumpol - van den Berg A. Ruumpol Neven en nichten Eigen ontwerp Graag maken wij voor u een mooie, persoonlijke kerst- en nieuwjaarskaart met uw foto of tekening bijvoorbeeld. Het is tenslotte ons vak. Natuurlijk mag u ook een zelfgemaakt bestand aanleveren. Hoe dan ook zorgen wij dat het een kaart wordt om trots op te zijn! Nieuwe collecties De boeken met de nieuwe collecties kerst en nieuwjaarskaarten zijn binnen. Ook veel kaarten t.b v. goede doelen! Kies een kaart uit het ruime aanbod en wij bedrukken hem met uw kerst- en nieuwjaarswens Natuurlijk ook Viet uw bedrijfslogo. Ais u bij ons kerstkaarten laat drukken krijgt u 50% korting op een wensadvertentie in de Texelse Courant van 23 december huwelijk geboorte uitnodiging jubileum k kerst Kadotipü Diverse leren riemen vanaf €7.50. Ook voor de grotere mede mens. Schoenmakerij Texel. Deer hoor ik je! ouwe liedjes, sterke verhalen en Tesselse logica in "Ruum- te skaadt met". Te koop in Het Open Boek Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707, Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Speciaal voor Sint en Piet op 5 december laten wij onze schoorsteen roken gerookte paling gerookte poon gerookte zalmforel gerookte makreel zoute haring visschotels Vooraf bestellen!!! Gratis thuisbezorgen of afhalen van 10.00 t/m 17.00 uur. Heemskerckstraat 15, Oudeschild. a 310745. b.g.g 322135 Nieuw op Texel! Uiteraard veel Sushi maar ook heerlijke andere vis, vlees en vegetarische gerechten! A la carte in ons restaurant en afhalen. Van 17 november tot 20 december kijgt u 50% korting ter kennismaking alle Japanse gerechten. Uitgebreid lopend buffet inclusief de Pfl Japanse en alle andere gerechten iedere zaterdag. Vooraf reserveren! Prijs €17,50 p.p. kinderen van 4-12 jaar halve prijs Tip: Komt u bij ons uw verjaardag vieren? Daar hoort natuurlijk een cadeautje van óns bij! :T- "NIEUW AZIE" Groeneplaats 12, Den Burg Tel. 0222-712718

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3