'Het bijzondere zuiden van Texel TEXELSE 7 COURANT Sport Hoornders promoten dorp met eigen site Van Heerwaarde wint herfstcompetitie Deuce Ir1 jL—L-^aI I \A/ I I. I >1*1 1 VV 1 VRIJDAG 4 DECEMBER 2009 Hoge score voor Veeger en Veeger Harry Gerritsma presenteert de website Meer dan een website alleen. Dat zeggen de makers van de website over Den Hoorn die half december online gaat. Met als slogan Het bijzondere zuiden van Texel wordt het loodsendorp en de omgeving op de digitale kaart gezet. Bij de presentatie maandagavond in Klif 12 werd de site met enthousiasme ont vangen. 'Wij wisten niet dat het hier in de zuidpunt zo mooi was', horen ondernemers uit Den Hoorn nog wel eens van toeristen die 'bij toeval' in hun dorp belanden, ter wijl ze elders op het eiland accommodatie hebben. Reden voor Victor Lancee van verhuurbureau Texel- duinen, tekstschrijver Harry Ger ritsma en vormgever Ralph Gra- bowski, alle drie Hoornders. de koppen bij elkaar te steken. 'Met alle ondernemers en verhuurders samen willen we aan de toerist laten zien hoe mooi en bijzonder de zuidpunt van Texel is. Omdat nog lang niet iedereen dat weet.' Zo'n website kan er ook aan bijdra gen dat de juiste doelgroep wordt aangesproken en dat bijvoorbeeld vakantiegangers die komen voor uitgaan en vertier, niet achteraf tieplan voor Den Hoorn kwam de afgelopen jaren al eerder ter sprake bij de ondernemersvereniging en ook in het Loodsproject. Maar omdat er geen financiering was, kwam het project tot nu toe niet van de grond. Wij drieën hebben toen gezegd: we doen zelf een eerste investering om een goede start te maken. De ondernemers vereniging was vervolgens bereid ook een bijdrage te leveren. Verder komt de financiering van de onder nemers zelf.' Centrale vraag bij het ontwikkelen van de site was: hoe laat je als dorp zien dat je één bent? Het resulteerde onder meer in een huisstijl waarin de skyline van Den Hoorn terugkeert en een concept dat volgens de makers 'méér dan een website alleen' is. Zelt maakten ze hun opwachting in ving was verborgen. Onder meer over natuur, lekker eten, gastvrij heid, kunst en cultuur, verwennen (wellness), sportieve mogelijkhe den en een agenda. Ondernemers krijgen de kans om zich op een eigen webpagina te presenteren. Gerritsma: 'De strekking is daarbij: waarom zou een toerist voor jouw bedrijf of jouw accommodatie moeten kiezen? Waar ben je bij zonder in? We willen persoonlijke verhalen optekenen die gastvrij heid uitademen.' In een voorbeeld zagen we hoe Gerard en Janka Bakker van Jonkers- bergen vertellen hoe zij hun gasten willen laten meegenieten van de rust en de schoonheid van het landschap. De makers willen inhou delijk zo veel moge lijk inspelen op sei zoenen en bijzondere gebeurtenissen. De inhoud van de site strekt zich uit over Den Hoorn en omstreken, maar beslist niet buiten de grens van wijk H. Gra- bowski: 'Anders worden we weer een algemene Texelsite, en daar Met 7876 punten zetten Freek en Gerda Veeger in de negende speelronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg de hoogste score van het seizoen neer. Daarmee zijn ze de top van het klassement tot op 500 punten genaderd. De eerste periode werd gewonnen door Erik Boogaard en Rob Sta- persma. Freek en Gerda Veeger waren uit stekend op dreef en leken hard op weg naar de 8000 punten, maar moesten in het laatste spel iets inleveren. Zij stijgen van de vierde naar de derde plaats in het klas sement. Ook Jan Saai en Hans Westdorp blijven constant. Zij won nen alle vier spelletjes met regel matige scores (het verschil tussen de laagste en de hoogste partij was minder dan 200 punten) en werden tweede met 7498 punten. Titelverdedigers John Vlaming en Erik Jan Geus waren in het begin van de competitie flink achterop geraakt, maar zijn met een inhaal slag bezig. Met 7031 punten behaalden ze een derde plaats en staan nu elfde. Zonder een dipje in de derde partij hadden ze kans gemaakt op de rondewinst. Fenny van Exel en Tiny Kok behaalden met 6940 punten een verrassende vierde plaats. Zij toonden zich al eerder taaie tegenstanders, maar echt hoge scores wilden maar niet lukken. Deze week hadden ze de wind in de rug en deden ze de rode lantaarn over aan de concurrenten. Fenny en Rob Caspers werden vijfde (6777 punten). Het gemiddelde was met 6308 punten vrij normaal. Er werden 34 marsen gespeeld. De eerste periode werd gewonnen door Erik Boogaard en Rob Sta- persma, die een kleine voorsprong hebben op Jan Saai en Hans West dorp. Carlo Bos en Cees Vinke werden derde. In het klassement zijn de verschil len klein. Rob Stapersma en Erik Boogaard leiden al bijna de hele competitie, maar slagen er nog niet in echt een gat te slaan. Saai en Westdorp staan tweede met iets meer dan 300 punten achterstand. Ook Gerda en Freek Veeger (450 punten) en Vinke en Bos (800 pun ten) hebben nog uitzicht op de titel. Eindstand eerste periode: I.Enk Boogaard/Rob Stapersma 57 544 punten: 2. Jan Zaal/Hans Westdorp 56.626: 3. Kees Vinke/Carlo Bos 56.576, 4 Gerda Freek Veeger 56.543; 5.Bart Weijdt/Willem Koomen 56.523. De Wit breekt eigen records Zwemster Simone de Wit heeft afgelopen weekend op het CAM-toernooi (Cor Augustein Memorial) in Heemskerk haar persoonlijke records vlinderslag weten te evenaren. De Wit kwam uit met haar ploeg van de ZV Hoorn, die de wisselbe ker verdedigde. Zij begon met de 100 meter vrije slag, waar zij in een tijd van 1.03.43 de eerste plaats veroverde, met een voorsprong van ruim twee seconden op de concurrenten. Op de 100 meter vlinderslag zette zij een snellere tijd neer dan vorig seizoen en behaal de een tweede plaats in 1.14.33. De wedstnjd in Heemskerk eindigt altijd met een ludieke estafette, de 10x10x50 meter vrije slag voor dames en heren gemixt. Voor ZV Hoorn was deze estafette nog slechts een formaliteit, omdat de vereniging na de persoonlijke afstanden al zoveel punten bij elkaar had gezwommen dat de overwinning hen niet meer kon ontgaan. De Wit bewees wel dat het met de conditie wel goed zit. Zij zwom de 8x50 meter in precies 30 seconden, slechts één maal klokte zij 31.1Traditioneel werd de laatste 50 meter door ZV Hoorn als vlinderslag gezwommen. Na de inspanning van de andere 9x50 meter evenaarde zij haar beste seizoenstijd, 33 seconden. Zaalvoetballers winnen opnieuw De zaalvoetballers van tweede klasser vv Texel '94 hebben vrij dag verrassend met 5-4 gewon nen van De Ruif uit Tuitjehorn. In Sporthal 'Ons Genoegen' kwa men de Texelaars in de tweede helft sterk terug na een 2-4 ach terstand. Uiteindelijk besliste Chris de Vries met twee goals vlak voor tijd de wedstrijd. De thuisclub kende vooraf wel wat problemen. Leon Zijm, Matthijs de Lugt en Tim Kedde waren vanwege verschillende redenen afwezig. Ook coach Martijn de Veij ontbrak waardoor Tim Kedde de honeurs waarnam. Desondanks startten de Texelaars voortvarend en na goed doorzetten van Joey van der Vis werd de score geopend. Hierna kregen de Texelaars een domper te verwerken, de tot dan toe goed spelende Pim de Lugt raakte geblesseerd en kon niet verder. Texel was duidelijk van slag en De Ruif profiteerde optimaal door in een kort tijdsbestek driemaal toe te slaan. Vlak voor rust kwamen de Texelaars terug in de wedstrijd door een intikker van verdediger Barry de Vries. In de tweede helft speelden de Texelaars goed, maar toch scoor den de gasten als eerst. 2-4. De Texelaars lieten het er echter niet bij zitten en gooide in een alles of niets poging alle schroom van zich af. Nadat Joey van der Vis de aan sluitende treffer scoorde, ging men op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam er, vijf minuten voor tijd werd een goede aanval doeltreffend afgerond door Chris de Vries. Die zelfde de Vries werd ook de match- winner door met een rake knal de winnende treffer te scoren. Door deze knappe ovenwinning zijn de Texelaars gestegen naar de achtste positie op de ranglijst. Aankomende vrijdag spelen de Texelaars in Schagen tegen Scag- ha '66 2. Dit team staat net als Texel in de middenmoot en dus zal Texel proberen om voor het eerst dit seizoen de punten mee naar huis te nemen. T-shirts waarop het beeldmerk was zijn er al voldoende van.' Actie voor behoud van houten hek gedrukt, er wordt gedacht aan vlaggen, freecards met daarop een prijsvraag, advertenties en but tons. Maandagavond ging de aandacht vooral uit naar de website. Onder nemers en andere genodigden constateren dat Den Hoorn voor zagen hoe achter elke knopje op hen niet het meest geschikte dorp is. Lancee: 'Het idee voor een promo de site (vanaf half december te zien via www.texeldenhoorn.nl) een aspect van het dorp en de omge- Onder de naam Den Hoorn Promo tie hebben de drie partners een nieuw bedrijf opgericht, dat werkt op commerciële basis. Onderne mers die willen participeren kun nen kiezen uit verschillende pak ketten. Makers en andere Hoornders benadrukken dat de website geen concurrent is van de VW. 'Het is juist een aanvulling', verzekert Minne Goënga. Ryan van Heerwaarde is overall winnaar geworden van de herfst competitie van Deuce, een nieuw toernooi dat tot doel had in een minder aantrekkelijke periode te kunnen blijven doorspelen. In poule 7/8 won Arjen Kiltz in de finale van Ruben Kooijman. De herfstcompetitie ontstond spon taan. omdat veel tennissers moeite hadden met het plotselinge einde van het seizoen na afloop van de clubkampioenschappen. In een kort tijdsbestek meldden zich maar liefst 32 deelnemers aan, die gedurende twee maanden beschikbaar waren voor de wekelijkse wedstrijden. Er werd in twee categorieën gespeeld, in de speelsterktes 6/7 en 7/8. Uit eindelijk werden er van de 256 geplande wedstrijden slechts 3 niet gespeeld. Eén van de bijzonderheden van het toernooi was de flexibele wedstnjd- planning. De spelers werden per week ingeroosterd en moesten zelf afspraken maken om hun wedstrij den te spelen. Door middel van een nieuwsbrief werden ze geïnformeerd over het verloop van het toernooi, een opzet die zeer werd gewaar deerd. Ook de slotdag, met de ludieke prijsuitreiking, bleek een schot in de roos. Ryan van Heerwaarde liet geduren de twee maanden constant tennis zien en rekende in zijn poule af met Hans de Porto, K.D. Koorn, André de Ruijter, Alfons Griffioen, Jacques Deppe, Gerard van Veen en Mare Schuijl. In de finale moest hij het opnemen tegen Robert Saai. die in de poule had gewonnen van Joost Brieko, Kees van Heerwaarde, Gerd Jan Roos, Ronald Biesboer, Leo Saai, Chiel de Boer, Peter Koster en Rene Verduijn. De strijd om de der de plaats werd in dne sets tegen André de Ruijter gewonnen door Nieuwsquiz In samenwerking met de Texelse Courant houdt de Stichting Welzijn Ouderen Texel zondag 10 januari een Texelse Nieuws- en Kennis quiz. Vooruitlopend daarop wordt wekelijks in de krant een vraag gepubliceerd. Het antwoord kan gestuurd worden naar swot@texel com; goede inzendingen komen in aanmerking voor een leuke prijs. Deze week een vraag over geld. Hoe heette het eerste Fonds op Naam dat onder het Texelfonds werd ondergebracht? - Jilske Fonds - Toenstisch Investeringsfonds - Markfonds - Maartenfonds Oplossing vorige week: De vijfde editie van Lindebooms Texel Jazz was het debuut voor The Aristo crats, de opvolger van Anna's Jazz Band. Joost Brieko. Arjen Kiltz (poule 7/8) won al zijn poulewedstrijden, reken de in de halve finale af met Nico Zoetelief en was in de finale te sterk voor Ruben Kooijman. Het is nog met bekend op welke manier dit toernooi een vervolg gaat krijgen, maar een dubbeltoernooi in het vroege voorjaar behoort tot de mogelijkheden. Zaalvoetballer winnen van De Ruif De zaalvoetballers van tweede klasser Texel'94 hebben vrijdag verrassend gewonnen van De Ruif uit Tuitjenhorn. In Sporthal Ons Genoegen kwamen de Texelaars in de tweede helft na een achterstand van 2-4 sterk terug. Uiteindelijk besliste Chris de Vries met twee goals vlak voor tijd de wedstrijd, die in 5-4 eindigde. Ondanks wat personele problemen startte Texel'94 voortvarend. Leon Zijm, Matthijs de Lugt en Tim Ked de waren afwezig en ook coach Martijn de Veij ontbrak, waardoor Tim Kedde de honneurs waarnam. Na goed doorzetten van Joey van der Vis werd de score geopend. Kort daarna moest Pim de Lugt geblesseerd het veld verlaten en kon De Ruif in kort tijdsbestek drie maal toeslaan. Het duurde tot vlak voor rust voor Texel'94 door een intikker van Barry de Vries op gelij- In samenwerking met boerderij enstichting Vrienden van de Stolp is Landschap Noord-Hol land een actie gestart voor het behoud van houten boerenhek ken. Dat de laatste jaren steeds meer houten hekken, met hun karaktens- tieke, streekgebonden vorm, wor den vervangen door uniforme meta len hekken, was voor Landschap Noord-Holland reden om zich in te zetten voor dit streekgebonden landschapselement. In samenwer king met Galerie Zinc uit Bergen is een set ansichtkaarten samenge steld waarvan de opbrengst wordt gebruikt voor het plaatsen van hou ten hekken. Ook werd een folder uitgebracht met een overzicht van streekeigen modellen en tips over het zelf maken van een hek. Met subsidie van Landschap Noord- Holland zijn in het afgelopen jaar ruim 120. karakteristieke hekken bij particulieren geplaatst. Meer informatie is te verkrijgen via www.landschapnoordholland.nl of tel. 088-0064400. Coopertest Op de atletiekbaan in Den Burg wordt dinsdag 8 december de tweede coopertest van het seizoen gehouden. Bij deze test wordt twaalf minuten hardgelopen, waar na de afgelegde afstand een indruk geeft van de conditie. Het is een eenvoudige manier om progressie te meten en biedt trainers een hou vast. Opgeven kan via Sportser vice Texel (tel. 322815) en Jan Zijm (tel. 314205). Deelname is gratis. NOORDHOLIANO E_IX_!-_S2 H'OtO HovlAND Tex6L TEaEL L-T 1 1 1 rexe l NH - witn/NfcEAMee* HH - AAIETJWOMO ke hoogte kwam. In de tweede helft scoorde De Ruif als eerste. Dat liet Texel'94 niet op zich zitten en gooide in een alles- of-nietspoging alle schroom van zich af Na de aansluitende treffer van Joey van der Vis werd vijf minuten voor tijd de gelijkmaker gemaakt door Chris de Vries, die een goede aanval doeltreffend wist af te ronden. Kort daarna scoorde dezelfde De Vries met een rake knal de winnende treffer. Door deze knappe ovenwinning stijgt Texel'94 naar de achtste plaats. Vnjdag speelt het team in Schagen tegen Scagha '66 2. Dit team staat op ongeveer gelijke hoogte en Texel'94 maakt kans om voor het eerst dit seizoen de pun ten mee naar huis te nemen. Bedrijvenbowling In de bowlingcompetitie voor bedrijventeams werd dinsdag de hoogste serie gegooid door Corine Plaatsman, die een score van 757 liet noteren. Tweemaal gooide ze een game van 200 of meer. Simone Stiggelbout gooide een hoogste game van 224. In totaal werden zes games van meer dan 200 pun ten gegooid. De spelers zijn zich duidelijk aan het voorbereiden op het kersttoernooi, dat op 19 en 20 december wordt gespeeld. Uitslagen: Torenrestaurant-L'Aver.ir 2-3: Cafe De Blauwvinger-Hotel Zeerust 1-4. Buzzbot 3.0-Tegelzetbedrijf Hujjsman 2-3; Spon- sorloos-Kraanverhuur Kager 1-4; Land en Zeezicht-Loonbednjf Plaatsman 0-5; Hotel Tatenhove-Sam Sam 4-1. Randstad Eilandcompetitie Proramma dinsdag 8 december Veld A 19.00 RAB-PFB Tevoko 0) 19.45 Tevoko (j)-Texel PFB 20.30 Wessels-Gea's Interieurb 21.15 Rabo-NIOZ 2 Gea's 22.00 NIOZ 1-Paal 28/Krim NIOZ Veld B 19.00 Slik's-Mantje Salique 19.45 NBC-Salique Mantje 20.30 Kooger-Campings NBC 21.15 Jozefschool-Kapper Kooger 22.00 SVC-Bar S Jozefschool Veld C 19.00 Klif 23-Timmer's Moorman 19.45 Moorman-Krim Timmer's 20.30 Otto's-Sportshop Krim 21.15 De Waal-De Rog Sportshop 22.00 AH-Ecotiem De Rog Wedstrijdleiding Interieurbouw Texel en Kees (tel. 310221) Uitslagen: Gea's viswijven-Albert Heijn 1-2; Rabo- bank-Slik's werk ijzersterk 0-3: NIOZ 2- Tevoko |eugd 0-3. Falcon-Bouwcenter RAB 2-1; Mantje-Wessels Ontwerpt! 1-2; PFB-Ecotiem 2-1; Kobeko-Randstad 1-2; Bar Sportief-Texelcampings 3-0; Kapsalon Salique-SVC 0-3. De Kapper-Piet Kooger 2-1Jozefschool-NBC Eelman Partners 2-1. Eetcafé De Rog-Otto's Tweewie- Iershop 1-2; Timmer's Bakkerij-Slagenj Moorman en de Boer 2-1; De Krim- Sportshop Texel 3-0; Foto de Waal-Klif 23 2-1.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7