Earna Brug veerhaven nog lang niet afschreven Zondag open Cjrocn cZwartsJexeh in het hart. W™ 19 Voortijdig einde Tivoli-theater ■F g texelseBcourant <S> Texel TTÏÏÏÏT Abbewaal 10, Den Burg, tel.: 0222 - 314 S67 www.gamma.ci OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12435 I WOENSDAG 23 DECEMBER 2009 T E X E LS E™COURANT Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Kunstenaars vereniging Zout, met zes tig leden op de lijst, houdt een groepstentoon stelling in Tus- se de Banke. 'Als het niet helpt zou ik het geen dag meer doen', zegt vrij willigster Joke Bergman van de Wereldwin kel. Tom en Kyra j Philippart waren drie weken de enige kinderen tijdens de VPRO-reis in het voetspoor van Darwin. In Texel Natuur lijk van Sytske en Adriaan Dijksen staan meer dan 600 foto's van die ren, planten en vergezichten. Texel ging schuil onder een deken van sneeuw. In combina- saai op uit om sfeerplaatjes te schieten. Op pagina 9 een tie met vorst was het glibberen en glijden geblazen. Maar er collage van de foto's die wij ontvingen, was ook volop sneeuwpret en fotografen trokken er mas- <fo«> Concullega's O jeminee, waarover zullen ze het hebben? Over kerst natuurlijk, dat moet van Gerard, maar verder? Zo veel onderwerpen zijn er ook weer niet: scheefgegroeide bedden, uit gedunde dennen waar je niet meer snel langs mag rijden, goedkope voetgangers, sneeuw, de Slufter opengelegd, de prins die niet wilde optreden, net als de algenbloei in de zomer, hebberige kampeerboe- ren (gaap), een boze buurman, dat is bijna allemaal oud tot zeer oud nieuws. Dit onderwerp is nieuw, nou ja, een jaar oud dus, dat kies ik: Kees de Jagers scepsis. Is die man commissaris bij Texel Ener gie? Dan staat er voor je het weet een mooie kerncentrale bij 't Horn- tje! Daar hopen we dan maar op. Prettige Kerst en tot volgend jaar! Woelmuis De brug op de veerhaven in Den Helder kan nog mee tot 2050. Dat blijkt uit onderzoek van Rijkswaterstaat. Tot nu toe werd algemeen aange nomen dat de brug rond 2015 aan vervanging toe zou zijn. Aan de hand daarvan werd in discussies vaak opgemerkt dat 2015 een geschikt moment was om een nieuwe veerhaven in gebruik te nemen. Bij plaatsing van een nieu we brug op het huidige haventer rein zou verplaatsing van de veer haven voor langere tijd niet meer aan de orde zijn. Dan zou Den Hel der met de verkeersoverlast blijven kampen. Volgens Rijkswaterstaat, eigenaar van de walinstallaties, komt het jaartal 2015 niet bij hen vandaan. Het onderzoek werd ook niet gehouden naar aanleiding van de discussie over de verplaatsing van de veerhaven. Rijkswaterstaat bekijkt volgens een woordvoerder eens in de zoveel tijd bij alle infra structuur hoe lang die nog meekan. Volgens hem is vervanging van de brug vóór 2050 niet aan de orde. De dubbeldeksbrug dateert van 1986. De rest van de walinstallatie werd in 1964 gebouwd toen TESO de veerhaven op 't Horntje in gebruik nam en met huidige roll- on-roll-off-schepen begon te varen. Vermoedelijk komt daar ook het getal 2015 vandaan, omdat Rijks waterstaat dergelijke voorzienin gen in principe een levensduur van vijftig jaar geeft. Volgens TESO-directeur Cees de Waal heeft de uitkomst positieve en negatieve kanten. Het positieve is dat niet meer over tijdelijke ver vanging of verlenging van de levensduur hoeft te worden nage dacht. Daar zag het wel naar uit omdat verplaatsing van de veerha ven in de visie van Den Helder pas na 2025 aan de orde is. Het nega tieve is dat er een argument vóór verplaatsing wegvalt. Volgens De Waal moet dat echter wel realis tisch bezien worden. 'Met een nieuwe veerhaven inclusief achter liggende infrastructuur die aansluit op de provinciale weg is een inves tering van een paar honderd mil joen euro gemoeid. Een nieuwe brug zal daar een fractie van kos ten.' Texel, Den Helder, Anna Paulowna, Wieringen, het ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord en de pro vincie bekijken sinds enige tijd gezamenlijk met TESO hoe een nieuwe haven kan worden gereali seerd. Vooralsnog is daar onvol doende geld voor. Bekeken wordt nu of de economische potentie van de Helderse haven kan worden aangetoond door meerdere projec ten in de Noordkop te bundelen. Daarnaast is de gemeente bij de provincie in de weer om verplaat sing in de concept-structuurvisie van de provincie hoger op de kaart te krijgen. In de structuurvisie is vooralsnog geen rekening gehou den met een nieuwe veerhaven en een nieuwe route die daarheen moet leiden. De gemeente heeft de provincie in een zienswijze ver zocht dat alsnog op te nemen in de structuurvisie. De Kamer van Koop handel heeft een soortgelijk ver zoek ingediend. De structuurvisie is een vervanging van het streek plan en beschrijft het ruimtelijk beleid tot 2040. Mijn wens... Met het nieuwe jaar voor de boeg denkt iedereen wel eens na over alles. De tijd rond Kerst en Oudjaar is bij uitstek een tijd van bezinning, terugblikken en vooruitzien. Wat is er goed gegaan en wat moet er echt anders? Wat ga ik in het nieuwe jaar met mijn leven doen en hoe wil ik dat de wereld er volgend jaar uitziet? ledereen heeft verbor gen wensen en dromen. De redac tie wil graag de mogelijkheid bie den die wensen uit te spreken en ruimt daarvoor in de krant van woensdag 30 december plaats in. Wensen voor deze pagina moeten vóór maandag 28 december bij de redactie worden ingeleverd. Dat kan het beste via e-mailadres redactie@texelsecourant.nl, maar ook per fax (323000). Wensen kun nen ook per brief worden afgele verd bij Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg. december tip: KADOBON van TexelEnergie Kom langs! (VW-gebouw) Door diverse oorzaken is een voortijdig eind gekomen aan de uitvoeringen in het Tivoli-theater in Vakantiecentrum De Krim. Nadat werd besloten de zater dagavond met Willeke Alberti af te gelasten moesten ook de aan gekondigde optredens van Lies- beth List worden geschrapt. Of de avond met souldiva Berget Lewis doorgaat, is nog onzeker. Het indrukwekkende solotoneel van Frank Groothof als Peer Gynt ging wél door: zaterdagmiddag met nog geen dertig bezoekers en maan dagmiddag met rond honderd toe schouwers onder wie veel kinde ren. De jonge organisator Robert Matser heeft het moeilijk. Hij nam het opmerkelijke en niet eerder ver toonde initiatief om grote sterren in deze tijd van het jaar naar het eiland te halen voor eigen rekening en risico. De Texelse bedrijven die erbij waren betrokken verleenden vooral faciliteiten, maarstonden niet garant voor een eventueel tekort. Matser is de afgelopen dagen vooral bezig geweest met het zo beperkt moge lijk houden van de verliezen. Vrijdagmiddag moest onder ogen worden gezien dat het niet verant woord was de avond met Willeke Alberti door te laten gaan, hoewel op dat moment toch zo'n 200 kaar ten waren verkocht. De totale kos ten waren gewoon te hoog. Ook de weinig geruststellende weersvoor uitzichten speelden een rol. De ver wachte sneeuw en wind remden niet alleen de toeloop, maar lever den ook gevaar op voor de fraaie, 400 plaatsen biedende Tivoli-tent. Als die zou scheuren en instorten zou dat tot een panieksituatie kun nen leiden. Bovendien was inmid dels gebleken dat het moeilijk was de tent voldoende warm te krijgen. De meeste mensen die een kaartje hadden, werden telefonisch van de afgelasting op de hoogte gesteld. Bij ongeveer twintig personen lukte dat niet, zodat die onverrichter zake naar De Krim gingen. Matser: 'We hebben ze vriendelijk opgevangen, Routewijzigingen huisvuil huisvuil van vrijdag 25 december (1 e kerstdag) wordt woensdag 23 december opgehaald. bedrijfsafval van vrijdag 25 december (1e kerstdag) wordt donderdag 24 december opgehaald. kunststofafval van vrijdag 1 januari (nieuwjaarsdag) wordt woensdag 30 december opgehaald. bedrijfsafval van vrijdag 1 januan (nieuwjaarsdag) wordt donderdag 31 december opgehaald. Containers en zakken voor kunststofafval dienen tijdig aan de weg gezet te worden. uitleg gegeven en hun geld terug betaald. De meesten reageerden met begrip, maar voor sommigen was het toch een bittere pil.' Willeke Alberti was er zelf ook verdrietig over, zo bleek uit een reactie die zij via haar bedrijf Willeke Alberti Enter tainment in Laren naar buiten bracht: 'Dit is heel erg sneu.' Het schrappen van de voorstellin gen van Liesbeth List had ongeveer dezelfde redenen. Ook hier beloof den de inkomsten niet in redelijke verhouding te staan tot de kosten. 'Ik heb mij vast voorgenomen niet te vluchten voor de problemen. Ik zal mij inzetten om de schade voor alle betrokkenen zo beperkt moge lijk te houden', meldt Matser. (Advertentie) TEXELSEÜCOURANT gn* twarLrJmlt l*H kin. Gecombineerde kranten i.v.m. Kerst Nieuwjaar In verband met het als werkdag uitvallen van vrijdag 25 dec. en 1 jan. zal er op woensdag 23 30 dec. een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze kranten kunnen tot maandag 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): BP'.Voordeel land Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Weverstraat 76, Den Burg 27 december van lO.OO tot 17.OO uur U MAG NATUURLIJK ZELF MEEROEIEN VOOR DAT GELD! TESO VERLAAGT PRIJS VOOR VOETGANGER

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1