'Je kent eikaars sterke en zwakke punten' DBB verhuist naar Abbewaal TEXELSE 7 COURANT Eschweiler wint nationale titels Imposante lijst gegradueerden Shima Sverre Eschweiler (midden) won zowel de 50 meter als de 100 meter rugslag. Naam: Expert Schoorl BV Bedrijvigheid: Bruingoed, wit goed, verlichting en kleine huishoudelijke artikelen Bestaat sinds: ca. 1948 Opgericht door: Jaap de Graaf en Piet Schoorl Huidige eigenaren: Gert-Jan en Peter Schoorl Wilt u ook een familiebedrijf kandidaat stellen? Mail dan naar redactie@texelsecourant.nl De naam Expert Schoorl prijkt niet voor niets op de gevel in de Waalderstraat. Dagelijks werken hier vier familieleden samen. Mevrouw Schoorl-De Ridder helpt met de administratie, Jac queline Schoorl beheert de ver lichtingsafdeling en Gert-Jan (53) en Peter Schoorl (48) zijn de directeuren. Peter: 'Het is fami lie van je en het is heel ver trouwd. Bij medewerkers is het ook zo, maar dat het familie is, maakt het nog makkelijker.' Het is net na de oorlog als Jaap de Graaf en Piet Schoorl een smede rij en landbouwmechanisatiebe- drijf beginnen. Het bedrijf loopt goed en de mannen hebben al snel zo'n dertig medewerkers in dienst. In de jaren vijftig verhuist het bedrijf van de Hollewal naar de Waalderstraat en nemen ze de smederij van Jaap Zwaan over. Ze zijn beiden ook kachelsmit en maken een uitstapje naar de ver koop van kachels. 'Maar die ver- Snel, efficiënt en tegen een scherp tarief. Trefwoorden die van toepas sing zijn op DBB Administratieve ondersteuning BV en DBB Project management PR. Twee bedrijven in één, die hun intrek hebben geno men in een nieuw kantoor aan de Abbewaal in Den Burg. 'U moet weliswaar met de trap naar boven, maar we blijven laagdrempe lig', zeggen Joke de Boer, Kees Pol derman en Yvonne Eelman van DBB. Verhuisd vanuit De Koog, houden ze nu kantoor op de eerste verdieping van het nieuwe bedrijvenverzamel gebouw van Kabeltex. In dit centraal gelegen, ruime en sfeervolle kantoor huist een kleine, actieve organisa tie die bedrijven en organisaties op de breedst mogelijke manier onder steunt op het gebied van secretariële, commerciële, promotionele, organi satorische en administratieve werk zaamheden. 'Trap naar boven, maar we blijven laagdrempelig' DBB Administratieve Ondersteuning BV Deze onderneming wordt gerund door Joke de Boer en Kees Polder man. Zij verzorgen voor bedrijven de financiële administratie: boekwerk, belastingaangiftes en jaarrapport. Tevens adviseren en assisteren zij startende ondernemers, zoals bij voorbeeld met het schrijven van een ondernemingsplan en het samen stellen van een meerjarenbegroting. kochten ze alleen in de winter en toen zijn ze zomers koelkasten gaan verkopen. De landbouwme chanisatie raakte op de achter grond en zo is de verkoop van andere producten langzaam begonnen', zegt Gert-Jan. Het bedrijf in de Waalderstraat wordt ook nog een tijdlang gerund door de broers Piet en Jaap Schoorl, maar op het laatst gaat Piet alleen verder. Als hij zijn zoon Gert-Jan vraagt mee te komen werken in het bedrijf kiest Gert- Jan begin jaren tachtig, na jaren op het vasteland te hebben gewoond en gewerkt, voor het eiland en het bedrijf. De eerste jaren is hij in dienst van zijn vader. Het werk bevalt hem zo goed dat hij de aandelen van zijn oom, die dan al niet meer meewerkt, koopt. 'Ik vind het werk en het omgaan met mensen leuk. Dat is wat er de hele dag te doen is. Het voortzet ten van het familiebedrijf is niet de eigenlijke drijfveer geweest. Het is op Texel niet altijd zo gemakkelijk een baan te vinden die bij je past en dit is voor mij een schot in de roos geweest.' Een paar jaar later ging Piet Schoorl met pensioen en oen heeft zijn zoon Peter, die dan al in de winkel werkte, zijn aande len overgenomen. Wanneer dit precies speelde, weten beide heren niet. 'Wij zijn niet zo sterk in data, dat is een familie-eigen schap', zegt Peter lachend. Sinds Piet Schoorl zich heeft terug getrokken, heeft hij alles aan zijn twee zoons overgelaten. Gert-Jan: Daarnaast verzorgen zij de aangifte Inkomstenbelasting, ook voor parti culieren. 'We leveren kwaliteit en werken snel. Als een ondernemer zijn admini stratie brengt, dan wordt deze zo snel mogelijk ingeboekt. We reke nen een scherp tarief. Dat kan door dat we efficiënt werken en weinig overheadkosten hebben. We werken ook samen met de grotere accoun tantskantoren. Het uurtarief bedraagt €50,-, (excl. BTW) Dit tarief geldt voor het gangbare dienstenpakket. Mocht er een speciaal advies nodig zijn of externe kennis worden inge huurd, dan gelden andere tarieven. Maar dat gebeurt alleen in overleg, dus geen onaangename verrassingen.' Het tarief voor het verzorgen van een aangifte Inkomstenbelasting kost €95,-, (excl. BTW) per persoon. DBB Projectmanagement PR Dit bedrijf wordt gerund door Joke Hét Familiebedrijf 'Hij heeft zich helemaal op de ach tergrond gehouden sinds zijn pen sioen. Dat vind ik heel knap van hem. Als we advies nodig hadden kwam het initiatief bij ons van daan.' De moeder van de gebroe ders Schoorl is nog altijd van de partij. Waar ze eerder thuis de zorg voor vijf kinderen had, werkt ze nu elke ochtend een paar uur. 'Mijn moeder doet een gedeelte van de administratie. Het is heel leuk en gezellig dat ze komt en ze is bovendien heel trouw', zegt Gert-Jan. Zijn verhaal wordt kracht bijgezet door mevrouw Schoorl- De Ridder (80) zelf, die op dat moment facturen aan het opber gen is in ordners. 'Als ik niet kan, of als ik geen zin heb, kom in niet. Maar dat komt bijna niet voor hoor! En bij de kachel zitten is op mijn leeftijd ook niet goed, dus doe ik allemaal klusjes. Het houdt me van de straat en ik vind het leuk.' Beide broers hebben elk hun eigen taken en interesses. Peter is ver antwoordelijk voor de inkoop en de public-relations, Gert-Jan voor de verkoop en de technische zaken. Gert-Jan: 'De affiniteit van ieder van ons ligt op een ander gebied binnen het bedrijf en we geven elkaar de ruimte. Je pro beert niet elkaar de vliegen af te vangen. Als ik inkoop ook leuk zou vinden, zou het fout kunnen gaan. Maar we zitten elkaar nooit in de weg met werkzaamheden.' Deze verschillen tussen de broers maakt dat ze elkaar aanvullen en er wei nig stof tot confrontatie is. Ze zien het als een groot voordeel dat ze samenwerken. 'Je kunt elkaar makkelijk de waarheid zeggen. Ik ken mijn broer al 48 jaar, dus ik weet wat ik aan hem heb. Je kent eikaars sterke en zwakke punten door en door, dat is een groot voordeel', zegt Gert-Jan. Als hij lang nadenkt komt er ook een nadeel op tafel. 'Je kunt je broer niet makkelijk sturen, wij hebben geen hiërarchische verhouding. Dat klinkt nu misschien zwart-wit, maar in de praktijk lost het zichzelf eigenlijk altijd op en is er geen probleem.' de Boer en Yvonne Eelman. Zij ondersteunen en assisteren vereni gingen, stichtingen, organisaties en bedrijven, zodat die zich kunnen toeleggen op hun beleids- en uit voerende taken en hun doelstel ling. Ze leveren organisatorische en secretariële ondersteuning, zoals bijvoorbeeld het organiseren van evenementen, voorbereiden en notuleren van vergaderingen en het voeren van donateurs- en leden administraties. Ze verzorgen ook promotionele activiteiten en assis teren bij fondswerving en spon- sorfinding. Het uurtarief bedraagt €50.- (excl. BTW). DBB Administratieve Ondersteu- j ning en DBB Projectmanagement zijn gevestigd op Abbewaal 27 (naast Gamma), 1791 WX Den Burg, tel. 317035. E-mail info@dbbtexel.nl, I website wwsv.dbbtexel.nl. Sverre Eschweiler heeft bij de open Nederlandse zwemkampi- oenschappen, die afgelopen weekend in Amsterdam werden gehouden, twee nationale titels gewonnen. Hij verbeterde boven dien op drie nummers zijn per soonlijk record. De 17-jarige Texelaar kwam uit in de categorie deelnemers die in 1992 geboren zijn. Hij had eerder dit jaar op vier nummers de gestelde limiet gezwommen en zich daarmee voor deze kampioenschappen gekwalifi ceerd, maar besloot zich te concen treren op zijn favoriete disciplines en de 100 meter vrije slag te laten schieten. Een verstandige keuze, die hem twee titels opleverde. Zaterdag won hij in een spannende race eerst de 50 meter rugslag. Dat het span nend was, blijkt wel uit zijn geringe voorsprong op de nummer twee: vijfhonderdste van een seconde. Later op de dag zegevierde hij ook op de dubbele afstand. Eschweiler plaatste zich met deze overwinnin gen ook voor de finales, waarin de winnaars van alle leeftijdscategorie- en mochten uitkomen. Hij was daar in de jongste deelnemer en trof naast Nederlanders ook tegenstanders uit Door de derde ronde om het Texels kampioenschap klaverjas sen op hun naam te schrijven, hebben Hans Westdorp en Roel de Zwart afstand genomen van de concurrentie. Westdorp en De Zwart begonnen met een kleine voorsprong en na een redelijk goede opening volgden twee partijen van rond de 2000 pun ten. In het laatste spel ging het alle maal wat minder soepel, maar de totaalscore van 7288 punten was voldoende voor de winst. Marja en Martien Bakelaar behaalden de pun ten vooral in de tweede en derde partij. Door een wat minder laatste spel lieten ze de rondewinst door de vingers glippen. Nu bleven zij met 7177 punten steken op de tweede plaats en staan nu vierde. Anita Kalf en Astrid Boogaard vonden uitste kende vervangers in Rob en Ilse Stapersma. Zij behaalden met 2459 Onder toeziend oog van docen ten Martin Rozenhart, Carry Seve ring en Fred Schonenberg, (groot)ouders, broers, zussen en andere belangstellenden hebben judoka's en karateka's van bud- overemging Shima vorige week examen gedaan. Dat leverde een imposante lijst van geslaagden op. Zo kregen zeven van de jong ste leden van de judo-afdeling na afloop een witte band met twee rode slippen. Bij de karateka's mogen twee volwassenen in het vervolg een blauwe band dragen. De budovereniging bestaat ruim dertig jaar. Het aantal leden was lange tijd aan flinke schommelin gen onderhevig, maar ligt sinds enkele jaren tamelijk constant op rond de 125. Zij zijn actief in diverse afdelingen, judo, karate, tai chi en judo en gymnastiek voor gehandicapten. Dat deze sporten geschikt zijn voor een grote groep, bewijzen wel de leef tijden van de leden. De jongste judoka is 9, de oudste karateka 54. leder is actief in een eigen leeftijdsgroep. De lessen duren drie kwartier tot een uur en vin den plaats in de spiegelzaal van sporthal Ons Genoegen. Wie met één of meer van de sporten wil kennismaken, kan onaangekon digd bij een training binnenlopen en meedoen. Op de website www. Engeland, Duitsland en Denemar ken. Hoewel hij dit gezelschap geen kans maakte op een erepositie, trok hij zich wel aan de rest op en verbe terde hij zijn persoonlijk record met 0.23 seconden tot 26.56. Een dag later was hij ook op de 100 meter rugslag sneller dan ooit: 57.42. Ten slotte kwam de Texelaars uit op zijn minst favoriete afstand van de drie, de 200 meter vrije slag. De concur rentie was te sterk voor een prijs, maar ook op dit nummer vestigde hij een persoonlijke toptijd: 1.56.13. Daarmee kwam een succesvol einde aan 2009 voor Eschweiler. die de afgelopen tijd flinke progressie heeft gemaakt. Hij is in zijn leeftijdscate gorie eén van de snelste zwemmers van Nederland. Wat ooit alleen maar een mooie droom leek, deelname aan de Europese jeugdkampioen schappen die in juli in Helsinki wor den gehouden, lijkt inmiddels op de rugslag haalbaar. Om zich te kwalifi ceren zal hij zijn persoonlijk record nog met enkele tienden moeten ver beteren. Kwalificatie kan worden afgedwongen tijdens de wedstrijden om de Zwemcup (in maart in Amster dam) of de Nederlandse kampioen- schappen (juni in Eindhoven). punten in het derde spel de hoogste score van de avond, maar kregen in het laatste spel met tegenslag te kampen. In totaal behaalden ze 7174 punten. Tiny Zwaneveld en Theo Witte spelen wisselvallig. Na een sterke opening moest het gerouti neerde duo in de tweede spel flink inleveren. In het derde spel werd de schade echter gerepareerd en hun score (7132) was goed voor de vier de plaats. Femmy Schunng en Frans Bos werden vijfde (7132). Het gemiddelde was 6351 punten. Er werden 42 marsen gespeeld. Het klassement wordt nu aangevoerd door Westdorp en De Zwart. Gisela en Lieuwe van der Veen zijn tweede met een achterstand van bijna dui zend punten. Fenny Caspers en Gerda "Veeger bekleden met ruim 1300 punten de derde plaats. De topvijf wordt volgemaakt door Marja en Martien Bakelaar en Rosa Har- bers en Hetty Westerink. shimatexel.nl staat een overzicht van de lestijden. Gegradueerden: Judo - Mini's Witte band twee rode slip pen: Corné Snoei), Jelle de Porto, Ties Schoorl. Job Zoetelief. Dave van der Sar. Nick van der Sar en Bodhi Keyser Witte band. gele slip: Ryan Dijker. Marije Witte en Mike Klemleugemors Witte band, bruine slip: Sil van Lingen, Kelsey Coot en Myron Coot Gele band: Matt Lands man. Bram Kuipers. Sil Tijssen. Wesley Huysman, Thijs Oosterbeek. Menno Evers. Stefan Boekei. Kevin Groot en Gosro Poorheydar. Gele band. oranje slip: Patrick Klok. Gele band. bruine slip: Jelle van Breukelen Oranje band: Eros Stendert, Bram Zoetelief, Christian Groot en Niek Otten. Oranje band, bruine slip: Dave Huysman en Chris Harting. WOENSDAG 23 DECEMBER 2009 Programma zaalvoetbal Woensdag 23 december 17.45 C/Sp D2-C/Spsh D1 C/Spsh 18.30 RAB 6-Klif/St 5 Douma 19.20 C/Sportsh 3-SVO 1 Douma 20.15 Mantje 5-Klif/St 6 Bakker 21.05 Texel 2-C/Sportsh 2 Bakker Zaaldienst: Texel Van 24 december tot 6 januari zijn er geen zaal voetbalwedstrijden. Uitslagen: D/E-jeugd: Oosterend D1-Mantje D2 8-1 D-jeugd: ZDH D2-C/Sportshop D1 4-1. C-jeugd Knm C1 -Mantje C1 4-3. RAB Bouw C2-Oosterend C1 5-4, RAB Bouw C1-C/Sportshop C1 18-0. Beker tweede klasse: ZDH 1-Krim 5 4-5, Texel 3-Klif/ Steen 7 13-1, Texel 4-Klif/Steen 4 1-13. Beker eerste klasse. RAB Bouw 3-Koog 2 4-0. Mantje 4-Krim 2 2-9, Klif/Steen 2- Texel 2 2-5, RAB Bouw 4-C/Sportshop 2 1-2 Beker hoofdklasse Krim 1-Mantje 2 8-5. Mantje 1-RAB Bouw 2 4-4. RAB Bouw 1-Mantje 3 12-2 Zaalvoetbal politieteams In sporthal Ons Genoegen wordt dinsdag 29 december het zaal voetbalkampioenschap voor politieteams gespeeld. Het toernooi, dat voor de 31ste keer wordt gehouden, wordt geor ganiseerd door de Regionale Per soneels Vereniging van de Politie Noord-Holland Noord Er wordt in twee poules van elk vijf teams gespeeld. De wedstrijden begin nen om 8.20 uur, de kruisfinales staan gepland om 15.00 uur, de finale om 17.15 uur. Scheidsrech ters zijn Paul Hoogendijk en Ton Arnout. De deelnemende teams zijn Politie Texel, Politie Schagen, Politie Alk maar 1, Politie Alkmaar 2, Politie Zaanstreek-Waterland, Koninklijke Marechaussee Den Helder, MBK Den Helder (Marine Beveiliging Korps). Politie Hoorn, Politie Heer- hugowaard en een team van aspi rant-politiemedewerkers, afkom stig van de Politie Opleiding School Noord-Holland. Huizing komt aardig op stoot Jan Huizing, het nieuwste lid van biljartclub De Doorstoot, begint na enkele weken verstoppertje spelen zijn ware klasse te tonen. Er wordt gefluisterd dat hij ooit een veelbe lovend talent was in Sappemeer. maar hij heeft de biljartsport jaren lang uit het oog verloren. Nu toont hij een wekelijks groeiende vorm. Op de laatste wedstrijdavond van 2009 won hij weer moeiteloos van Harman en Zijm, die zelf toch ook goed speelden. Uitslagen: Harman-Huizing 2-4; E Boon- Klok 0-4, Weel-M Boon 0-2; Heemskerk-Smit 2-0, J. Boon-Homan 2-4; Huizing-Zijm 4-2. Harman-Weel 4-0; M Boon-Heemskerk 2-0; J. Boon-Klok 0-2; Homan-Smit 2-0. Karate, groep 1 - Witte band, 1e rode slip: Philip Stark. Witte band, 2e rode slip: Antje Dros, Hannes Dros, Lieuwe de Wolf en Nemo Fey Witte band. gele slip: Maurijn Scholtanus. Rode band: Imme Koopman. Rieks Oosterhuis. Remco Wiering. Lieke Zoetelief en Ivo Zoetelief Geel/oranje band: Luc Heijne en Casper Heiine Oranje band Roy Prins en Wilco Zegeren Oranje band, groene slip: Hiel- ke van Breukelen en Marlt Stark. Karate groep 2 - Witte band, gele slip: Hidde Bakker, Rutger Siebbeles. Rick Guldemond en Mark Wiering. Gele band. Petra Schut. Marjan Heerschap. Marleen Heijnen. Hanneke Roeper en Jan Wie ring. Blauwe band. Martijn van Haren en Bob Nieuwenhuis. Karatekanjers 2009: Lieke Zoetelief, Hielke van Breukelen en Casper Heijne. Jeugdige karateka's leggen het door docent Fred Schonenberg geleide Peter Schoorl, mevrouw Schoorl-De Ridder en Gert-Jan Schoorl in de winkel. Tekst en foto Imme Bakker advertorial Joke de Boer, Yvonne Eelman en Kees Polderman van DBB Administratieve Ondersteuning BV en DBB Projectmanagement PR. De Zwart en Westdorp nemen afstand

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7