Horecaman gelukkig tussen vrijbuiters TEXELSE 19 COURANT TëxelseScourant 'De Koog is voor mij als een warme deken' WOENSDAG 30 DECEMBER 2009 Donderdag 31 december 2009 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 19.30 u. oecumenische oudejaarsvie- ring in De Burght, Binnenburg, ds. RA. den Braanker, ds. J. Glazema, pastor E. Moltzer. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 19.30 u. oecumenische dienst, ds. C.F. Klaassen in RK-kerk, PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. C. der Neder landen. De Cocksdorp: 19.30 u. oecumeni sche dienst in RK-kerk, ds. P.O. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 19.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. H. Marseille, de namen van hen die ons dit jaar ontvielen worden genoemd. BAPTISTENGEMEENTE: oudjaarsdienst is vervallen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.30 u. oecumenische viering m hervormde kerk. De Koog: 19.30 u oecumenische vie ring in RK-kerk. De Cocksdorp: 19.30 u. oecumeni sche vienng in RK-kerk. Vrijdag 1 januari 2010 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: geen diensten Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: geen diensten Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2 Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Wo. 30 december 06.24 en 19.04 u. Do. 31 december 07.46 en 20.10 Vrij. 1 januari 08.34 en 21.05 Zat. 2 lanuari 09.25 en 21.56 u. Zon. 3 januari 10.30 en 22.35 u. Ma. 4 januari 11.05 en 23.26 u. Din. 5 januari 11.50u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 31 december volle maan; zaterdag 2 januari springtij. Zondag 3 januari zon op 8.54 uur. onder 16.35 uur LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6* 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo®lenr.nl Stichting ROTA. g i gedeponeerd tu| de Kamer va Koophandel en Fabrieken Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: geen diensten GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. leesdienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.30 u. nieuwjaarsbegroeting. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. The Gospeltrain. Zondag 3 januari 2010 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. De Poort, Elemert, ds. J. Gla zema, Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden, nieuwejaarsbegroeting in 't Gebouwtje. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds H Marseille, dienst met avondmaal. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 uDe wonderen van Gods schepping waarderen, Wacht torenstudie, 11.20 u Wat zeggen gebeden over je? Denkertje de grens van oud en nieuw één ziel met twee gedachten Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Oud papier In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Per jaar €81,55 €79,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Radio Texel Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 17.00 u. Vraagesprek met burge meester Giskes 18.00 u. Country time 19.00 u. Even bijpraten met 19.30 u. Oecumenische oudjaarsvie- ring uit kerk Den Burg aansluitend: Radio Noordholland Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. The Music Machine 2200 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote 18.00 u. Marco FM 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. RK-kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel 19.00 u. De keuze van.. 20.00 u. Radio Noordholland Cursus voor zwangeren In het wijkgebouw van Omring Thuiszorg aan de Schoonoordsingel in Den Burg gaat woensdag 27 janu ari om 19.30 uur een cursus Zwan gerschapsbegeleiding van start. Deze bestaat uit vijftien bijeenkom sten en wordt verzorgd door Omring, in samenwerking met de jeugdge zondheidszorg, fysiotherapeut Hen- riëtte Timmermans en yogadocent Mariëlle Glorie (yogadocent). Deel nemers krijgen informatie over de lichamelijke veranderingen tijdens de zwangerschap, de bevalling en de periode erna. Voor de bevalling leren ze van alles over de ademha ling en spiergebruik, goede beheer sing van buik- en bekkenbodem- spieren, de juiste lichaamshouding, ademhalingstechnieken, perstech nieken voor de bevalling en ont spanningsoefeningen. Daarnaast vertellen gastsprekers over hoe een bevalling in het ziekenhuis verloopt, ingrepen tijdens de bevalling, borst voeding en de jeugdgezondheids zorg. Deelname kost €90,-. Leden van het servicepakket van Omring betalen €75,-. Voor meer informatie of aan melden: tel. 0223-650235 of e-mail cursusbureau@omring.nl. Informatie over cursus en servicepakket staat ook op de website www.omring.nl. aantal stemmers: 225 Nieuwe stelling: Moeten de wethouders in het ver volg ook via een sollicitatieproce dure worden gekozen? (net zoals nu het geval is bij de burgemeester) www.texelsecou rantn I 'Pensioen zit er voor een onderne mer zoals ik niet in.' Aan zelfken nis geen gebrek bij horecaonder nemer Paul van Dijk. Geen stilzitter, maar een Texelaar die graag iets nieuws opzet. Zelfs op de sneeuw- helling in Oostenrijk malen zijn gedachten. 'Ik kijk goed om me heen. Of ik nou op wintersport of in Berlijn of Athene ben. Overal kun je nieuwe ideeën opdoen.' Met momenteel drie horecazaken (De Toekomst, SamSam en Santa Fé) en in het verleden nog meer, tim mert Van Dijk (48) in De Koog behoorlijk aan de weg. Maar hij noemt zichzelf geen zakenman. 'Vroeger maakte mijn moeder zich al zorgen over hoe ik met mijn geld omging. Ik gaf alles uit aan platen. Maar het is toch nog goed geko men.' 'Muziek is alles voor mij. Het zit in mijn genen. Het leuk is dat mijn zoon dat ook heeft en straks dj wordt in de Rode Leeuw, mijn eerste café. Wat een pastoor in de kerk zegt, vertellen wij met muziek. Muziek brengt mensen vreugde. Neem nou het Tnbute to The Cats-weekend dat we met Pasen organiseren (vrijdag 2 tot en met maandag 5 april). Daar voor zijn nu al 350 kaarten verkocht. Vrijdagavond ga ik lekker singletjes draaien. Uiteraard van vinyl. De meeste heb ik nog van vroeger. Alleen Jukebox ben ik kwijt. Al zal het me bloed, zweet en tranen kos ten, ik krijg hem boven water.' Met enige tederheid legt hij een plaatje van Volendamse popgroep op de draaitafel, waarna de palingsound de zaak vult. 'Ik merkte dat de muziek van The Cats nog volop leeft. Voor het Catsweekend dat we hier houden, komen veel mensen naar Texel. Hotels en pensions varen er wel bij.' School was aan de jonge Van Dijk niet besteed. 'Ik was altijd plaatjes aan het draaien en met mijn drive-in- disco altijd onderweg.' Hij draaide ondermeer in cafés in Broek op Lan- gedijk en Schagen en was een hele tijd dj in een zaak in Castricum. Door een ongeluk kon hij geen 'normaal' werk doen en belandde horeca. 'Dat vond ik leuk, maar om iets te begin nen, had ik wel papieren nodig. Toen bleek ineens dat ik wél kon leren. Kijk, daar hangen de diploma's', wijst hij aan de lijst aan de muur in SamSam. Wat verderop glimt een platina CD van Marco Borsato, die hij onlangs op een veiling kocht. 'Mijn zoon vroeg: Wat moet je er mee? Maar ik vond het leuk om aan de wand te hebben. En zulke dingen worden alleen maar meer waard. Misschien ben ik dan toch zakelijker dan ik dacht...' Zijn loopbaan als horecaonderne mer begon met de overname van café De Roode Leeuw in Zuid- Scharwoude. 'Een wat vervallen zaak, met een paar bruiloften per jaar. wat bouwvakkers als vaste klant en de jaarlijkse kermis.' De zoon van een Limburgse mijnwerker, voelde goed aan wat het publiek wilde. 'Het was echt een dorpscafé en iedereen vond het prachtig dat er weer wat gebeurde. Ik heb de deur open gezet en sindsdien is het niet meer rustig geweest. Ik heb van alles in mijn cafés gehad. Van Anouk tot Rene Froger en van Hazes tot Marco Bor sato, noem ze maar op. In de Roode Leeuw zat ook een fanfare en die mensen klaagde dat ik nooit wat voor hen organiseerde. Vanuit Zuid- Limburg kende ik André Rieu. die toen nog niet landelijk bekend was. André wie?, zeiden ze. Maar ik heb hem toch laten komen. Hij kostte negentien mille (F19.000,-) en ik zweette peentjes. Het was net de tijd dat hij doorbrak en de sporthal zat ramvol. Jan Smit heb ik al een paar keer naar Texel gehaald. Zoiets kost tienduizenden, maar ik heb nooit het gevoel gehad dat ik daarmee onver antwoorde risico's liep. Natuurlijk heb ik wel eens een misser gehad, al Paul van Dijk achter de draaitafel in Santa Fé. 'Wat een pastoor in de kerk zegt, vertellen wij met muziek.' zijn die gelukkig op één hand te tel len. Bijvoorbeeld Robbie Valentine. Er zat maar honderd man in de zaal. Dat hoort bij het ondernemen. Maar dan zit ik daar toch met kippenvel. Zo'n initiatief als op De Krim, om Willeke Alberti en Liesbeth List naar Texel te halen, het is mooi dat iemand dat aandurft. Het is teleurstellend als er te weinig op af komt.' Binding met Texel heeft hij vanaf zijn jeugd. 'Ik zat in de horeca en als ik na het weekend vrij was, dan ging ik stappen in De Koog. Daar was het ook door de week gezellig. Met de auto erheen, naar de Toekomst, de Beerekuil, het Galjoen en af en toe De Jutter, al waren we daarvoor we van die lekkere muziek draaien. Ik gooi de zaak rond een uur of tien 's morgens open. Dan heb ik wei gezorgd dat de koffie, suiker, slag room en alles klaar staat. Want het kan zomaar druk zijn en als je dan je spullen niet voor elkaar hebt, heb je een probleem. Het is hier geen Arn hem of Amsterdam, dus je moet goed kijken wat hier past. Daarbij laat ik me niet door dure bureaus adviseren, maar onderzoek het gewoon zelf.' 'In die tien jaar dat ik in De Koog zit, is het eten een groeimarkt geweest, een ontwikkeling die nu - gelukkig - is gestabiliseerd. Het sociale uitgaan is afgenomen. De jeugd communi- meestal te ver heen. Met natuur had ik toen niets. Dat kwam later. Nu kan ik daar erg van genieten. Ik denk dat er geen plek is op Texel waar ik niet ben geweest.' Het besluit om op Texel aan de slag te gaan, nam hij precies tien jaar geleden. 'In Zuid-Scharwoude stond alles op de rails. Ik was er uitge broed en wilde wat nieuws opbou wen. Ik vroeg aan de mannen van Heineken: Weten jullie niets? Toen kwamen ze met SamSam. Het sprak me onwijs aan. Héél wat anders. Ik onderneem graag wat nieuws en denk dat ik er aardig in slaag dat enthousiasme op mijn medewerkers over te brengen. Ik speel geen baas je en voel me niet te groot om de wc schoon te maken of aan te vegen. Je moet het met elkaar doen. Ik pro beer mijn zaken laagdrempelig te houden. Zoals hier in SamSam. Mensen lopen hier snel binnen. Ik ga er tussen zitten en hoor wat ze zeg gen. Dat ze bijvoorbeeld vinden dat ceert tegenwoordig op een heel andere manier dan wij vroeger. Als wij onze vrienden wilden spreken of een meid versieren, dan ging je naar het café. Nu ben je blij als je voor middernacht iemand in je café hebt. Tegenwoordig gaat alles via internet, SMS, Hyves en noem maar op. Mijn zoon heeft wel 300 vrienden op internet. Ik ben blij dat ik destijds de keus voor eetcafé heb gemaakt. Op advies van mijn zoon heb ik een deel van Santa Fé (naast SamSam) een internetcafé gemaakt. Het mooie van dit bedrijf is dat ik er in vijf minu ten een swingende tent van kan maken. Ik blijf hier tot de laatste klant vertrekt. Dat kan om tien uur 's avonds zijn, maar ook na midder nacht. Laatst met een groep Rotter dammers, die gezellig zat. Zij genie ten, het is goed voor de kassa en ik beleef er zelf ook lol aan. De Toe komst is een heel ander soort hore ca. Echt een seizoenszaak met een streng regime op het gebied van legitimatie, drank, etc.' 'Ik ben ongeveer gelijk gekomen met Joke (oud-burgemeester Geldorp). Ik heb vaak met haar om de tafel gezeten en op het gebied van veilig heid en openbare orde is in die tien jaar heel wat neergezet. Afspraken met politie, dorpswachten, buurtbe woners, enzovoorts. Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken, maar iedereen kan er mee leven. De sociale controle is groot. Als rel schopper moet je van goeden huize komen om dat een paar dagen vol te houden.' 'Als ondernemer hou ik me nu even rustig, ook met het oog op de eco nomie. Om me heen zie ik leegstand. Le Berry, de Griek, de Blauwe Piste en noem maar op. Best zorgelijk. Voor Le Berry heb ik wel ideetjes. Maar met de huisbaas kan ik het niet worden en eigenlijk zou een jonger iemand het moeten doen. Maar bij de bank hoef je nu niet zomaar aan te komen, het is beter even te wach ten tot alles in rustiger vaarwater komt.' 'De Koog is voor mij als een warme deken. Een mooi straatje en er is hier veel import, ledereen is gek van het eiland en er heerst een sfeer van vrijbuiters. Met jongens als Kets (Arnold Kearcher) en Hans Glansdorf kan ik goed door de bocht. We zitten aan de bar. bedenken wat, een paar telefoontjes en dan gebeurt het gewoon. Zo is ook de nieuwjaars duik ontstaan.' Gerard Timmerman Afvalscheiding Vorige stelling: Bent u van plan mee te werken aan het gescheiden inzamelen van plastic?

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 19