Cjroen 'wartsj~exels in het harL, Glibberend en glijdend over het Texelse wegennet KNRM wil nieuw boothuis in haven 'Spijkers op laag water' <S) Rijverbod TESO start SMS-service Stroomstoring Met teveel drank op in de sloot Twie is Tessels op winterkeuring Gaten Pontweg gerepareerd Schapen verdronken schade? 1, Ultiem geluk voor restaurant Ecomare... TEXELSE^COURANT Super deBoer Folder niet gehad?! t autopagina.n Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12439 DINSDAG 12 JANUARI 2010 Marcel (28) en zijn vader Jos Slikker (52) van Texeltours run nen in Oude- schild een snel groeiend bedrijf. Ans Steen voorden kan didaat voor de WD, wil meer aan dacht voor de buiten dorpen. Het team van de dorpscom missies is zon dag winnaar geworden van de eerste Texel se Nieuws- en Kennisquiz. De prominente politici Pieter van Geel van het CDA en Ton Elias van de VVD komen bin nenkort naar Texel. Auto in de sloot. (Foto André van den Berg) Ongemakken en ijs- en sneeuw pret kenmerken het weekend. Door stuifsneeuw hadden zich sneeuwduinen gevormd en wer den wegen onbegaanbaar. Langs de Schilderweg gleed zondag rond het middaguur een bus van Connexxion in de sloot. Ook elders op Texel raakten automo bilisten van de weg en moesten al dan niet met hulp van sleepbe drijven of trekkers worden ont zet. De autobus raakte door gladheid en onder invloed van de wind van de weg. De chauffeur wist een lan taarnpaal te vermijden, maar er sneuvelde wel een verwijzings bordje. Passagiers, naar verluidt vijf, en de chauffeur bleven voor zover bekend ongedeerd. Con nexxion stuurde ander vervoer om de passagiers op te halen. De glij partij en het risico dat ook andere bussen van de weg zouden raken, was aanleiding de dienstregeling tijdelijk te onderbreken. Om 15.00 werd deze hervat. Ook elders op Texel kwamen veel automobilisten in de problemen. Sneeuwschuivers hielden de door gaande wegen begaanbaar, maar door aanhoudende stuifsneeuw waren wegen die dwars op de wind lagen ondanks dat er gescho ven werd weer snel onbegaanbaar. Doordat het verschil tussen weg en berm moeilijk was te onderschei den, raakte menig chauffeur van de weg. Trekkers en ander groot materieel boden regelmatig de hel pende hand. Een druk weekend voor de chauf feurs van de gemeentelijke strooi wagens en sneeuwschuivers, machinisten van drie shovels, trek kers en ander materiaal. Vanaf zaterdagmorgen 4.00 uur tot en met maandag zijn ze vrijwel conti nu aan het werk geweest. Alleen van zondag op maandag van 2.00 tot 4.00 uur is even gepauzeerd, waarna het werk weer is opge pakt. 'Er is heel hard aan getrokken', vertelt Norbert Eelman van Gemeentewerken. 'We krijgen elke dag twee vrachtwagens met zout aangeleverd, maar toch is de voor raad nog geslonken. Maar er is genoeg, de mannen zijn fit en het materiaal is goed, al hebben ook de machines het zwaar te verdu ren.' Gezien de redelijk gunstige weersvooruitzichten voor de komende dagen, is de verwachting dat de wegen goed berijdbaar zul len blijven. www.speedheat.nl De KNRM wil in 2011 in de haven van Oudeschild een nieuw, groter drijvend boothuis realiseren. Dat moet plaats bieden aan een rui mer bemanningsverblijf met com municatiemiddelen, opslagruimte en plek voor onderhoud aan de reddingboot. Dat staat in een toekomstvisie die de reddingmaatschappij heeft ont wikkeld. De KNRM beschikt sinds maart 2007 bij de verenigingshaven over een drijvend boothuis in Oude schild, maar dat biedt alleen plaats aan de 7,5 meter lange Francine Kroesen. Benodigd materiaal als de overlevingspakken is elders opge slagen. De in 2005 in gebruik genomen red dingboot van De Koog ligt sinds 2006 in Oudeschild. Aanvankelijk was dat als proef, maar al snel werd het verblijf permanent. Met name in de zomer wordt vaak een beroep PECH-OOIEVAAR IN gedaan op de Francine Kroesen voor schepen die op de Wadden zee in de problemen zijn gekomen. Dan scheelt het tijd als de redding boot al in Oudeschild is en niet eerst uit De Koog hoeft te komen. Het realiseren van een nieuw, drij vend boothuis kost naar verwach ting tussen de twee en de drie ton. Volgens Jaap Groen, betrokken bij de planontwikkeling, zijn er geen concrete plannen om de Francine Kroesen te vervangen door een groter schip, maar wordt er wel rekening mee gehouden dat in het nieuwe boothuis op termijn een groter schip dan de Francine Kroe sen kan liggen. Met de gemeente, eigenaar van de haven, wordt beke ken waar het nieuwe boothuis zou kunnen liggen. De KNRM begint dit jaar met de langverwachte uitbreiding van het boothuis in De Koog. Er komt vijftig vierkante meter bij, zodat de red ders de beschikking krijgen over een groter bemanningsverblijf waar ook instructies gegeven kunnen worden. De uitbreiding, getekend door Jan Timmermans die de vaste architect van de KNRM is, wordt gecombineerd met het uitvoeren van achterstallig onderhoud. Voor het niet opruimen van hun meierblis in 2008 en achterlaten van spijkers en scharnieren heb ben Willem Bakker van Spyk en Martin Kikkert van Westergeest beiden een voorwaardelijke straf gekregen, met een proeftijd van twee jaar. Beiden waren door de milieupolitie betrapt vanuit een helikopter, maar hadden hun boete niet betaald. Bakker kreeg door rechter mevrouw Roché maandag een voorwaarde lijke boete van €260,- en Kikkert eentje van €550,- opgelegd. De uitspraak was volgens verwach ting, want in december verging het Arie en Leny Kikkert hetzelfde. In zijn verweer verwees Bakker OBER, NOG EEN PAAR KIKKERBILLEN ALSTUBLIEFT Bootdienst TESO is van start gegaan met een SMS-service waarin de actuele wachttijden en informatie over stremmingen kunnen worden opgevraagd. Wie een berichtje naar nummer 1008 stuurt, krijgt het laatste TESO- nieuws. Alex Cofino: 'Nu de meeste reizi- naar de aanleg van de dijk tussen Spyk en St. Anna in 1378, die voor kwam dat het zeewater vanuit het Marsdiep de Hemmer in kon stro men. 'Nu, 630 jaar later worden hier spijkers op laag water gezocht.' Zo'n 1800 huishoudens in Den Burg hebben in de nacht van vrij dag op zaterdag twee uur zonder stroom gezeten. Volgens een woordvoerder van netbeheerder Liander werd om 3.20 uur gemeld dat de stroom eraf lag. Twaalf sta tions bleken geen spanning meer te hebben. Om half zes was de stroomvoorziening hersteld. De oorzaak is onbekend en wordt onderzocht. Dubbele pech voor een 25-jarige vrouw uit Den Burg. Zondagmor gen om 5.00 uur slipte ze op de Laagwaalderweg in een sneeuw- bank. Ze raakte van de weg en haar auto belandde op de zijkant in een slootje. Agenten hebben haar en een vrien din uit de auto bevrijd. De bestuur ster bleek teveel gedronken te hebben en blies 375 ug/l. De vrouw verklaarde in de vooravond zo'n zeven glazen drank te hebben gedronken en was na 1.00 uur gestopt met drinken. Ze ging er vanuit dat ze wel onder de streep zou blijven, maar kreeg nu toch een proces-verbaal en een rijver bod van enkele uren. De politie heeft zondag rond 0.40 uur op de Keesomlaan tijdens een routinecontrole een 22-jarige auto mobilist uit Den Helder betrapt op alcoholgebruik. De man, een begin nend bestuurder, blies op het bureau ruim drie maal de toege stane hoeveelheid: 300 ug/l (tot 90 toegestaan). Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van enkele uren. gers over een mobiele telefoon beschikken, is dit een bijzonder efficiënte manier van communice ren. De informatie wordt toeganke lijker en daardoor neemt de kwali teit van de communicatie verder toe, juist op momenten wanneer zich een grote vraag naar informa tie voordoet.' De verstrekte gege vens zijn gekoppeld aan de web site van TESO (www.teso.nl). De SMS-service kost €0,25 per ont vangen bericht, plus de kosten van de eigen provider. Opmerkelijk fenomeen tijdens de zaterdag gehouden winterkeuring van schapenfokkers bij de ramlam- meren. Zowel de kampioen als de reservekampioen zijn eigendom van Koos Tjepkema en Henk Zoe- De gaten die deze winter in het asfalt van de Pontweg ter hoogte van Den Burg zijn ontstaan, zijn afgelopen week provisorisch gere pareerd. Bij de sneeuwstorm enkele weken geleden zijn bij Oosterend zes schapen verdronken. De dieren trokken naar de rand van het wei land en belandden in een sloot die deels was vol gestoven met sneeuw. Het water was nog niet bevroren, waardoor de dieren niet meer op eigen kracht op de kant konden komen en bezweken. (Advertentie) (jrocn ^wartsjéxels in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. telief. Op de foto rechts de kampi oen (3964-4465), begeleid door Tjepkema, en links reservekampi oen (4112-2656) met Henk Zoete lief. Meer op pagina 7. (Foto Gerrit Verhoeven) Langs de Muyweg moest deze auto met een trekker worden ontzet. (Foto wannes Fey) Een bus van Connexxion raakte langs de Schilderweg in de sloot. (Foto Eckard Boot)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1