Jozefschool zoekte foto's en anekdote's ckool TEXELSE 9 COURANT Damesteam naar jeugdtoernooi Texel'94 pakt punt Hersenstichting Onthoofde Jozef ondanks blessures Schapenkeuring Van der Vis clubkampioen Koomen en Van der Veen in vorm Wielewaal open klaverjastoernooi Duidelijke cijfers bij bowling Paardenvoeding Druk weekend voor Tevoko Randstad Eilandcompetitie Inschrijving halve marathon Nieuwe poging zesde crossloop Langs de weg Foto genomen op 18 juni 1910, groep 3 van de Jozefschool. De zaalvoetballers van tweede klasser Texel'94 hebben vrijdag avond, in de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Van Geelen uit Schagen, een zwaarbevochten punt mee naar huis genomen. Omdat Marcel Ris en Chris de Vries gedurende de wedstrijd geblesseerd uitvielen, hadden de Texelaars geen wisselmogelijkhe den meer en was zelfs coach Mar- tijn de Veij genoodzaakt om de hele tweede helft vol te spelen. Het werd uiteindelijk 5-5. Hoewel Barry de Vries, Tim Kedde, Pim de Lugt en Matthijs de Lugt afbericht hadden gestuurd, begon Texel'94 goed en werd de score geopend met een doelpunt van Leon Zijm. Niet veel later werd het dankzij een uithaal van Chris de Vries 0-2. Na een tijdstraf van de Schager goalie zette De Vries zelfs 0-3 op het bord. Dit spoorde Van Geelen tot meer actie aan, wat een doelpunt tot resultaat had, maar nog voor rust herstelde Texel'94 de marge door een rake knal van de net ingevallen Martijn de Veij. Kort na de rust viel Chris de Vries uit, waardoor de wisselmogelijkhe den voor Texel'94 waren uitgeput, terwijl Van Geelen nog vier wissels De Hersenstichting zoekt mede werkers voor een collecte die van1 tot en met 5 februari wordt gehou den. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Martien Roeper, tel. 319836. VRIJDAG 15 JANUARI 2010 Voor de reünie van de Jozefschool op zaterdag 24 april hebben zich inmiddels meer dan 800 personen aangemeld. Het is de bedoeling dat iedereen die wil komen, zich eind januari heeft ingeschreven. 'Spoor ook andere oud-klasgeno ten aan om zich in te schrijven. Vooral de oud-leerlingen die nog maar pas de school hebben verla ten, nodigen we uit om te komen', aldus directeur André de Ruijter. Er wordt druk gewerkt aan het jubi leumboekje. Hierin komt een over zicht van de belangrijkste gebeurte nissen van de school te staan. Ook verhalen van oud-leerlingen, anek dotes enfoto's geven een beeld van een rijke historie. De feestcommissie Texel is op zoek naar oud-leerlingen die een bijzondere herinnering aan de school willen delen. Een kort ver haal, een grappige gebeurtenis, een bijzondere herinnering aan een klas genoot of leerkracht. Wie een bij drage heeft, wordt opgeroepen die zo spoedig mogelijk in te leveren. Dat kan via e-mailadres directie@joz efschooltexel.nl. Ook foto's zijn wel kom. Niet alleen voor het jubileum- Veel katholieke scholen in het land zijn vernoemd naar Sint Jozef. Ik zou wel eens willen weten waarom. De heilige Jozef was weliswaar de voedstervader van Jezus, maar van beroep was hij timmerman en had met onderwijs niets uit te staan. In elk geval was Jozef een populaire heilige, op de voet gevolgd door Sint Antonius die je als 'goede vriend' ter zijde stond bij het terugvinden van verloren voorwerpen. Ik heb op hem wel eens vurig biddend een beroep gedaan toen ik mijn catechismus boekje was kwijtgeraakt. Toen dat niet direct hielp, kocht ik toch maar een nieuwe bij de dames Reij in de Warmoesstraat. Bij thuiskomst had mijn moeder de catechismus gevon den, achter mijn bed. Maar laat ik me houden bij Jozef. Van hem had den we thuis een gipsen beeld, zoals we ook een beeld hadden van het Heilig Hart, Jezus met een soort stoplicht ervoor. Ooit hadden we Jozef gekocht bij mijn ome Jan Nau- ta die in de jaren vijftig een bloeiende handel had in religieuze artikelen. Bij het afstoffen was Jozef van het dres soir getuimeld waarbij het Hoofd was afgebroken. Lijmen met Velpon hielp niet blijvend, zodat mijn moe der besloot de voedstervader fat soenlijk te dumpen. Hoofd en romp op de bank had. Al snel werd Texel'94 op eigen helft terugge drongen, al werd het na een paar gemiste kansen toch nog 2-4. Dit was voor Van Geelen het sein om nog meer druk te zetten op de Texelse verdediging, maar dankzij een goed uitgespeelde counter die door Martijn de Veij werd afgerond, kregen de eilandbewoners weer een beetje lucht. Toch begon de vermoeidheid zijn tol te eisen en Van Geelen liep langzaam in. Zo'n vijf minuten voor tijd werd het 4-5 en het wachten was op de gelijk maker. Deze kwam een minuut voor het einde uit een klutssituatie. In de hectische slotfase kregen beide teams nog kansen, maar een doelpunt bleef uit. De behaalde punt was er voor Texel'94 een met gemengde gevoe lens, vooral omdat de blessures van grote invloed waren op het verloop van de wedstrijd. Voordat genoemde spelers uitvielen, had Texel'94 nauwelijks iets te duchten van de thuisclub, maar in de twee de helft bleek Van Geelen over een langere adem te beschikken. Vrijdag speelt Texel'94 thuis tegen subtopper Salao'85 uit Schagen. De aftrap in sporthal Ons Genoe gen is om 19.20 uur. boekje, ook voor de tentoonstelling. Foto's en andere spullen kan men inleveren op school of opsturen. Men krijgt de spullen weer netjes terug. Een 100-jarig jubileum kent naast hoogtepunten ook onvermijdelijk minder plezierige gebeurtenissen. Niet iedere oud-leerling kijkt wellicht met plezier terug op de lagere schoolperiode van de Jozefschool. Indien persoonlijke ervaringen ertoe leiden niet aanwezig te zijn bij de reünie, bestaat de mogelijkheid con tact op te nemen met de directie, om hierover van gedachten te wisselen. De Ruijter spreekt de wens uit zoveel mogelijk oud-leerlingen en -mede- werkers te ontmoeten op de reünie. werden in het boetje achter huis gelegd in afwachting van de begra fenis. Want het beeld was gewijd en mocht daarom niet zomaar bij het grofvuil. Wij deden dus al vroeg aan afvalscheiding. Ik voelde echter meer voor hergebruik en ontdekte dat het gipsen Hoofd geschikt was als straatkrijt. Ik nam het mee naar school waar ik op het plein begon met het tekenen van een hinkelbaan. Dat zag meester J. Buisman, die toen de vijfde klas bestierde. Zonder wat te zeggen pakte hij het Hoofd af, liep de school in en kwam terug met een echt en ongewijd krijtje dat hij in mijn handen drukte. 'Dit lijkt me beter.' Harry In het artikel over de winterkeuring van de Texelse schapenfokkers stond als winnares bij het schoon ste geheel Jonna van de Wijngaard genoemd. Maar de organisatie, die de meisjes had gevraagd te lopen, heeft de namen verwisseld. De naam van de winnares was Ivy Bakker. Tijdens de jaarvergadering van jeu de boulesclub Strend in Oos terend werd Piet van der Vis uitge roepen tot clubkampioen over 2009. Hij won zowel in de woens dag- als in de zaterdagcompeti tie. Van der Vis behaalde op woensdag 11,45 punten, op zaterdag 11,53. In totaal kunnen 13 punten behaald worden. Tweede werden Harm Gort (11,44) op woensdag en Ate Sijtsma (10.88) op zaterdag. Sijtsma werd daarnaast derde in de woensdag competitie (11,08). In de zaterdag competitie was de derde plaats voor Hennie Koning (10,75). Ondanks de weersomstandigheden was de opkomst voor de vergadering goed. Slechts vier leden hadden afbericht gedaan. De vergadering werd voorgezeten door interimvoor zitter Rinus Gurck. Een vacature in het bestuur werd niet opgevuld. Door het winnen van de veer tiende speelronde in de compe titie van Klaverjasclub Den Burg zijn Lieuwe van der Veen en Ko Koomen nu de belangrijkste concurrenten van koplopers Westdorp/Zaal. Koomen en Van der Veen speelden de afgelopen vier weken drie keer ruim boven de 7000 punten. Ook deze week wisten zij deze horde moeiteloos te nemen, wat vooral te danken was aan een uitschieter van ruim 2500 punten in het derde spel. Ook in de andere drie spellen wisten zij zich goed staande te houden, wat resulteerde in een eindscore van 7522. Zij staan nu zowel in het klassement als in de periodestand op de tweede plaats. Marja en Martien Bakelaarzijn druk bezig het in de eerste competitie helft verloren terrein terug te win nen. Zij openden met een spel van 2428 punten, maar moesten in het laatste spelletje een deel van deze winst weer inleveren. Hun score van 7111 punten was goed voor de tweede plaats en drie plaatsen winst in het klassement. Erik Boog aard en Rob Stapersma blijven goed in het spoor van de leiders en kwamen met vier constante scores tot 6810 punten. Desondanks zak ken ze in het klassement naar de derde plaats en moesten ze accep teren dat de rondewinnaars langs zij kwamen. Bart Weijdt en Willem Koomen beleefden een bijzonder wisselvallige avond. Na een ope ning van ruim 2500 punten waren de verwachtingen hoog gespan nen, maar het tweede en derde spel waren beduidend minder. Met een goede laatste ronde wisten ze de vierde plaats veilig te stellen (6762) en stijgen zij naar de zesde plaats in het klassement. Tiny Kok werd met de geroutineerde invaller Truus Witte vijfde (6689). Het gemiddelde was met 6446 punten het hoogste van het sei zoen, er werden 43 marsen gespeeld, ook dat is meer dan gemiddeld. Zaal en Westdorp leiden in het klassement met een voorsprong van ruim 1100 punten op de nieu we nummers twee, Van der Veen en Koomen. Boogaard en Sta persma staan derde met 1700 punten achterstand. De periode wordt aangevoerd door Zaal en Westdorp, met Van der Veen en Koomen op de tweede plaats. Fen ny en Rob Caspers staan derde. Bijna vijftig klaverjassers namen dinsdag deel aan het Paal 17 Wielewaal open klaverjastoer nooi. Het was een zeer geslaagde avond, waarbij na afloop van het kaarten nog vele mooie prijzen te winnen vielen. De organisatie had een verrassing in petto voor de winnaar van de 'poe delprijs'. Gewoonlijk gaan spelers die met het minste aantal punten eindigen daar een jaar lang onder gebukt, maar dit jaar was de gedach te dat na een bedroevend avondje kaarten juist de verliezers in het zon netje moesten worden gezet. Het duo Luiken/Tjepkema werd daarom verrast met een dinerbon van het Torenrestaurant. De hoofdprijs werd gewonnen door Wil van Heerwaar den en Piet Bakker. Met een score van ruim 7000 punten wonnen zij een culinair avondje bij Paal 17. Het duo Roeper/Dros won pizza's bij Dennenoord en de familie Leenstra mag een bezoek brengen aan de nieuwe kiosk van Veronica. Trinet en Kees Hin van boerderij Hoogvliet wonnen de door hen zelf geschon ken bonnen voor lamsvlees en de hoofdprijs bij de tombola was beschikbaar gesteld door Pizzeria Venetia. Het volgende evenement is de Vero- nicacup, waarbij De Waal en Oude- schild de strijd aangaan. Deze wordt gespeeld op vrijdag 12 februari. De wedstrijden in de bowling competitie voor bedrijventeams eindigden dinsdag op één na met 4-1. Alleen de ontmoeting tussen Kager en Sam Sam, een onderlinge wedstrijd, kende een andere uitslag en werd 3-2 in het voordeel van Sam Sam. Gerry Verseput gooide met 656 In manege Akenburg wordt dinsdag 26 januari een avond gehouden over paardenvoeding. Er komen diverse deskundigen aan het woord. De avond begint om 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven via tel. 06-13317703 of info@marthahoevetexel.nl Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko gaat een zwaar weekend tegemoet. Er staat zowel zaterdag als zondag een wedstrijd op het program ma. Van de tegenstander van zaterdag, Spaarnestad 2, werd eerder met 4-0 verloren. Tevoko, dat zijn dag niet had, kwam aan volleyvallen niet toe. Maar als de Texelse selec tie zijn eigen spel kan spelen, zou het een leuke wedstrijd kunnen worden. Daarbij kan de aanwezig heid van publiek zeker een rol spelen. De wedstrijd wordt gespeeld in Ons Genoegen en begint om 13.15 uur. Zondag speelt Tevoko in Oostzaan tegen Compaen. Deze wedstrijd werd vorige week in verband met de weersverwachting afgelast. Compaen staat vijfde op de rang lijsten ook dit zal een lastige wed strijd worden. Toch heeft Tevoko er alle vertrouwen in een paar punten mee naar huis te kunnen nemen. De wedstrijd, in sporthal De Greep, begint om 13.00 uur. Programma dinsdag 19 november Veld A 19.00 RAB-Tevoko (j) Ecotiem 19.45 Ecotiem-Slik's Tevoko (j) 20.30 AH-Wessels Slik's 21.15 Gea's -NIOZ 2 Wessels 22.00 Interieurbouw-Mantje Gea's Veld B 19.00 Falcon-Rabo Timmer's 19.45 Timmer's-De Waal De Rog 20.30 De Rog-Krim De Waal 21.15 Sportshop-Klif 23 Otto's 22.00 Moorman-Otto's Klif 23 Veld C 19.45 SVC-Texelcampings Kapper 20.30 NBC-De Kapper Campings 21.15 Kooger-Salique NBC 22.00 Bar S-Jozefschool Salique Wedstrijdleiding Dick (tel. 315096) Uitslagen: Kobeko-Super de Boer 0-3; NIOZ 1-Prin sen van Texel 3-0; Paal 28/Krim-CVI 3-0; Randstad-Vlinderwinkel 0-3; Texelse Auto- centrale-Cocky's Kapsalon 0-3; PFB- Albert Heijn 1-2; Eco-tiem-Wessels Ont werpt! 0-3; Falcon-Tevoko Jeugd 1-2; Interieurbouw Texel-Rabobank 2-1; Gea's viswijven-Slik's werk ijzersterk 2-1Slagerij Moorman en de Boer-Sportshop Texel 1- 2; De Krim-Foto de Waal 0-3; Klif 23-Eet- café de Rog 2-1; Otto's Tweewielershop- Timmer's Bakkerij 0-3. De inschrijving voor de halve mara thon van De Waal is begonnen. Belangstellenden kunnen zich aan melden op de website www. inschrij ven.nl of www.halvemarathonde- waaltexel.nl. Het evenement wordt gehouden op zaterdag 13 maart. Er kunnen afstanden worden gelopen van 21,1 km, 10,6 km en 4,8 km. Voor de jeugd zijn er afstanden van 1250 en 2500 meter. Op www.halve- marathondewaaltexel.nl is meer info te vinden en staan ook foto's, uitsla gen en records. Meer informatie is ook te krijgen bij Piet Bakelaar, tel. 313843. Atletiekvereniging Texel waagt zondag 17 januari een nieuwe poging om de boscross te hou den die afgelopen zondag in verband met de weersomstan digheden werd uitgesteld. Er is een parcours uitgezet rond de voet van de Fonteinsnol, dat één, twee of drie keer kan worden afge legd. Het rondje is 2,9 kilometer lang, kinderen tot en met 12 jaar lopen duizend meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur. Mocht de wedstrijd weer worden afgelast, is dat 's morgens te lezen op www.avtexel.nl. De volgende cross wordt volgens planning gehouden op 24 januari. hoogste serie bij de dames, Jan Plaatsman was met 688 de beste bij de heren. Alle spelers zijn al druk met de voorbereidingen op het Texels kampioenschap, dat 23 en 24 januari wordt gehouden. Voor een finaleplaats moeten tien wedstrijden (vier dubbels en zes singles) worden gegooid. Uitslagen: Land en Zeezicht-Torenrestaurant 1-4; Café De Blauwvinger-Buzzbot 3.0 1-4; Hotel Zeerust-Tegelzetbedrijf Huijsman 1- 4; Hotel Tatenhove-Sponsorloos 1-4; Loonbedrijf Plaatsman-L'Avenir 1 -4. Het MB1 damesteam van Texel'94 speelt met pasen in Maastricht mee om de Geusselt Cup, een internationaal jeugdtoernooi. Om de reis mogelijk te maken, is het team nog op zoek naar sponsors. Met ruim honderd teams uit meer dan tien landen is de Geusselt Cup één van de grootste Nederlandse voorjaarstoernooien van Euro-Sport- ring. De thuisbasis is sportpark De Geusselt, pal naast het moderne sta dion van profclub MW Er zijn elf velden en diverse clubhuizen. De spelers van Texel'94 betalen een groot deel van reis en verblijf zelf en ook de club levert een bijdrage, maar extra financiële steun is welkom. Supporters die een bijdrage leveren, worden met naam (en bedrijf) op de shirts en de actieposter vermeld. Bovendien ontvangt iedere donateur de speciaal ontwikkelde supporter- sticker, een poster en een kwitantie. Naast Duin Bouwbedrijf, dat meer dere teams sponsort, heeft Texel'94 MB1 nieuwe hoofdsponsors gevon den in Texelvakanties.nl en Stan&Stacy, die de spelers onlangs voorzagen van nieuwe trainingspak ken. Op de foto sponsors en spelers, met van links naar rechts: Boven: Co Vermeulen (teambegeleider), Tahnee Guldemond, Marieke de Vries, Miran da Beuving, Oxsana Visser, Rob van der Werff (Texelvakanties.nl), Nico Kremer (trainer/coach), Charles Eijk- hout (Stan Stacy), Lisalou Pam, Laura van Holland, Simone Lidding, Lianne Roeper en Rene Guldemond (teambegeleider) en onder: Sacha Drijver, Charity Wetsteen, Marloes Bastiaanse, Eva Kuip, Carmen van der Werff, Doris van de Steeg, Shan- nan Eijkhout, Anna Kuip en Janine Venema. Meer informatie over de Geusselt Cup is te vinden op www. euro-sportring.nl. Contactpersoon voor het team is Carmen van der Werff (carmenvdwerff@hotmail.com).

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9