Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, m Onderzoek naar sneeën in bruinvis <S> nacht; CAD personeelsverblijf Paal 28 Bezwaren tegen parkeerplan afgewezen provjncje werkt mee aan Rijbewijs kwijt na teveel alcohol Super deBoer www Milieupolitie in zak en as na meierblis "spyk "-ers op laag- water gezocht na 630 jaar ïëwelseauto na.n TEXELSE^COURANT Marketingman Thomas Laperre van de VW prijst bezoek sters van de Vakantiebeurs in Utrecht een gratis nachtje Texel aan. VW Texel bracht het eiland met deze bijzondere actie onder de aandacht in de tropische hallen van dit eve nement. De VW is tevreden over het succes van de actie. De VW bemande een stand in de Tropische hallen omdat die beter worden bezocht dan de Nederlandse hal. De bezoekers waren aangenaam verrast door de actie, waar bij ze bij een arrangement van twee, drie of meer nachten, er eentje voor niets krijgen. VW-directeur Wouter de Waal: 'We hebben 12.000 minicards uitgedeeld met daarop Een nachtje Texel cadeau. Dat werkte goed. Mensen reageer den enthousiast en stopten de kaartjes niet bij de folders, maar in hun binnenzak. Het was keihard werken, maar de reacties waren verbluffend positief. Oh ja, daar wil ik nog zo graag naar toe en Ach, we komen er al jaren, zeiden ze.' Ook de reguliere stand werd goed bezocht. De eerste dag werden al duizend brochures uitgedeeld. Texel maakt samen met de Wadden deel uit van een gezamenlijke pre sentatie met de provincie Noord-Holland en Friesland. Deze was te vinden in een stand van 500 vierkante meter, vormgegeven door Zilte Zaken. Dagelijks werden verschil lende activiteiten ontplooid, waarmee arrangementen waren te winnen. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12441 DINSDAG 19 JANUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Narcissen- en tulpenkweek ster Ingrid Uit geest 'kweekt' voor Texelse Belang straks wellicht beleid. WD-Kamerlid Ton Elias stak zijn Texelse par tijgenoten zater dag in De Lin deboom een hart onder de riem. De zienswijzen die zijn ingediend tegen het parkeerplan voor Den Burg zijn door b en w afgewe zen. Het plan zal in ongewijzigde vorm ter goedkeuring worden voorgelegd aan de raadscom missie en de gemeenteraad. Het plan dat voorziet in de voorlo pig benodigde parkeerruimte heeft van 2 november tot en met 21 december ter visie gelegen. Er kwamen negen zienswijzen bin nen, waaronder één van 27 bewo ners van de Wagemakerstraat, dat vooral gericht was tegen het 'par keerdek' op de beoogde super markt aan de Waalderstraat. Dit is echter een particuliere par keergelegenheid, die geen onder deel uitmaakt van het gemeentelij ke parkeerplan. De weerlegging van de zienswijzen is nog niet in openbaarheid gebracht, maar komt op tafel bij de behandeling door de raadscommissie. De komende jaren wordt bekeken hoe het nu ingezette parkeerbeleid in de praktijk uitpakt. Na evaluatie in 2013 zal het plan zonodig wor den bijgesteld aan de hand van de mogelijk gegroeide behoefte. De provincie heeft geen bezwaar tegen de bouw van een perso neelsverblijf aan de Krimweg voor medewerkers van paal 28. Een verzoek daartoe was op 20 juli 2009 ingediend door het Texelse college van b en w. Het betekent dat Gedeputeerde Sta ten meewerken aan bestem mingswijziging voor het terrein dat nu nog als agrarisch staat aangemerkt. Vorige week was te lezen dat Ivon- ne en Stelios Lemonakis al acht jaar bezig zijn om een definitieve oplossing te bewerkstelligen voor het onderbrengen van tientallen medewerkers. Uitgerekend op de dag dat het artikel in de krant ver scheen, kregen ze via hun advo caat te horen dat de provincie als nog medewerking verleent. Het betreft de bouw van een bedrijfsloods met inpandige perso- neelsverblijven voor maximaal twintig medewerkers. Met de komst van de loods wordt de bestaande bebouwing, uitgezon derd het woonhuis en een recrea tief opstal, verwijderd. Om een en ander mogelijk te maken wordt de bestemming Wonen uitgebreid tot 5000 vierkante meter. De provincie schrijft aan b en w dat het project niet in strijd is met het recht, dat evenmin sprake is van strijd met een goede ruimtelijke ordening en dat afgifte van de gevraagde verklaring verantwoord is. De zienswijzen die tegen het verzoek zijn ingediend, geven GS geen aanleiding tot een ander oor deel te komen. De gemeente kan de gevraagde vrijstelling nu snel verlenen. Dat wil niet zeggen dat het plan al in kan nen en kruiken is. Buren kunnen Het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) in Den Haag is bereid onderzoek te doen naar aange spoelde, versneden bruinvissen. Dat moet, als er geld voor komt, duidelijk maken wat er op zee met de walvisachtige dieren gebeurt. Dat is de uitkomst van overleg dat een groot aantal partijen vrijdag had, nadat Ecomare alarm had geslagen. Sinds de jaarwisseling zijn opnieuw versneden kadavers aangespoeld, waarvan zes op Texel. De laatste twee werden afgelopen weekend gevonden. De bijeenkomst werd bijgewoond door het ministerie van LNV, IMA- RES, het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD), Ecomare, een vertegenwoordiger van de staand- wantvisserij, het NFI, Stichting De Noordzee, de Kustvereniging en Pieterburen. Volgens Just van den Broek, directeur van Ecomare, wil len alle partijen duidelijkheid over de oorzaak. De beschuldigende vinger is vaak naar de staandwant- visserij gewezen, maar vanuit die hoek wordt ontkend bruinvissen aan stukken te snijden. Forensisch onderzoek moet daar om uitwijzen wat de oorzaak van de versnijdingen is. Het NFI kan bekijken of zich metaaldeeltjes in de snijwonden bevinden en hoe de kraslijnen lopen. Dat laatste kan duidelijkheid geven over het soort voorwerp waarmee een bruinvis, een beschermde diersoort, in aan raking is geweest. Of het onderzoek er komt, is voor alsnog afhankelijk van geld. Het ministerie van LNV toonde zich tij dens de bijeenkomst bereid te kij ken of er budget voor is. Onder zoek loopt in de duizenden euro's. Het NFI deed een jaar geleden op verzoek van het openbaar ministe rie ook al onderzoek naar versne den bruinvissen, maar dat werd op een gegeven moment gestaakt. Een rapport werd nooit gepubli ceerd, laat een woordvoerder van het NFI weten. Stichting De Noordzee stelt proto- nog bezwaar en eventueel beroep aantekenen. Stelios Lemonakis is blij dat de provincie op de valreep groen licht heeft gegeven: 'Goed nieuws voor Texel aangaande vrije agrarische bewoning en uitgangspunten van het bestemmingsplan Buitenge bied.' De ondernemer hoopt dat het personeelsverblijf nu snel kan worden gerealiseerd. Naar aanleiding van vragen van deze krant over deze kwestie, liet een woordvoerder van de gemeen te vrijdag weten dat veel energie is gestoken in deze zaak waarin gesprekken zijn gevoerd, procedu res gevolgd, rechtzaken zijn geweest, contact is geweest met de provincie en andere activiteiten zijn ontplooid. Inhoudelijk worden geen mededelingen gedaan. collen op waarin staat wie wat doet als opnieuw kadavers aanspoelen. Bedoeling is dat de KLPD meteen wordt geïnformeerd, zodat die aan de hand van stroming en scheeps- bewegingen (waarvan zij gegevens hebben) kunnen onderzoeken of een bruinvis in de buurt van sche pen is geweest. Ook het NFI moet snel op de hoogte worden gebracht, zodat onderzoek naar verse kadavers kan worden gedaan. Het instituut gaf tijdens de bijeenkomst aan een paar verse exemplaren nodig te hebben. Van de twee bruinvissen die na de bijeenkomst zijn gevon den, is er één door Ecomare mee genomen voor onderzoek. De andere was in een te ver gevor derde staat van ontbinding om mee te nemen. De Kustvereniging is inmiddels samen met staandwantvissers een proef met pingers gestart. Dat zijn apparaten die een irritant geluid maken, waardoor bruinvissen uit de buurt van netten gehouden kun nen worden. Ecomare had een jaar geleden al op onderzoek naar pin gers aangedrongen, maar dat kwam er toen niet van. .speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De politie heeft zaterdagochtend rond 3.15 uur een 18-jarige auto mobilist uit De Cocksdorp aange houden. Hij werd staande gehou den op het Schilderend en blies 460 ug/l, terwijl 90 ug/l. is toege staan voor beginnende bestuur ders. Zijn rijbewijs is ingenomen. (Advertentie) (jncn TwarLsJexels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): BUREAU JEUGDZORG' NOORD-HOLLAND-NOORD Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Het festival van de meezingers', zei een bezoe ker van het Amsterdams Kleinkunstfesti- val in Klif 12. Bijna 250 dar ters namen deel aan de Texel Darts Trophy die dit weekend op vakantiepark De Krim werd gehouden. (Foto Arjen van Wijk)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1