Gemoedelijkheid in café aan de haven 'Ik zit hier niet om snel mijn zakken te vullen' Prijs bootkaartje lager dan gedacht x W^sm <0 TEXELSE 11 COURANT Dat is echt spotgoedkoop' LANGEVELD DE R00Y r Texelaars op koers Kerkdiensten Medische zorg -Hulpverlening TEXELSE^COURANT Denkertje Oud papier Radio Texel VRIJDAG 22 JANUARI 2010 Ingrid Hennink van De Kombuis in haar vernieuwde 'café met eet-alures'. 'Als ik mijn rekeningen kan betalen, vind ik het allemaal best. 'Ik ben trots op wat er hier staat. Gezellig, gemoedelijk, eigenlijk ben ik er altijd', zegt Ingrid Hennink van De Kombuis. Het café aan de haven is haar domein. Jong en oud weet haar zaak te vinden en op haar ver jaardag komen ze zelfs uit Loosdrecht naar Texel om haar te feliciteren. Het café heeft ze uitgebreid tot 'café met eet- alures'. Ze begon haar horecaloopbaan in De Koog. 'Ik was twaalf en had een zomerbaantje bij Veronica, het cafetaria van Sieme Rijk, waar nu Le Casserole is. Het waren de jaren zestig en de hippies sliepen langs de kant van de weg en in het bos. 's Morgens vroeg kwamen ze bij ons uitsmijters eten. Een jaar later stond ik ijs te schep pen in ijssalon Italia. De sei zoenen waren toen kort en druk. Ik ben nog een zomer kamermeisje in Opduin geweest. Ik werd door het perso neel gewaarschuwd dat ik niet te hard moest werken, want dan moest bij hun het tempo ook omhoog. Maar nadat ze me had den betrapt toen ik onder mijn werk een boekje las, kon ik vertrek ken. Later ben ik weer in Veronica gaan werken en heb er mijn man ontmoet. Ik trouwde op mijn 23ste en we kregen twee schatten van jongens. Het huwelijk duurde maar drie jaar, toen werd ik alleenstaand moeder. Ik heb mezelf altijd prima gered. Misschien wel een beetje te goed. Als ik wat minder zelfstandig zou zijn, zou het met de mannen misschien nog eens wat wor den...' verbouwing van deze zaak heb ik daar nog plezier van gehad. Kleine reparaties doe ik zelf, andere din gen laat ik doen. Maar ik weet waarover ik praat.' Eén seizoen runde ze de kiosk in zwembad Molenkoog. 'Ik hield er geen stuiver aan over. Toen vroeg Dick Graaf of ik bij de Texelse Wol Onderneming (TWO) wilde helpen. Ik begon er als schoonmaakster, heb kussens gestikt en toen iemand op de administratie ziek werd, belandde ik op kantoor. Ik heb allerlei bijscholingen gevolgd en werkte 100 tot 120 uur in de week. Ik kwam in de directie, werd com mercieel manager, heb personeels zaken gedaan, systeembeheer en noem maar op. Altijd met plezier, want het was een mooi bedrij en zie dat niet klopt, dan geef ik een seintje. In het begin was het hier nog vrij rustig, maar al snel kwam de jeugd over de vloer. Dat ging vanzelf. Ze komen uit Oudeschild, Den Burg, Oosterend en noem maar op. Ze voelen zich hier thuis en mogen zelf muziek draaien. Ik doe er niets speciaals voor, maar laat ze vrij. Ze weten precies tot hoever ze kunnen gaan. Ze komen hier op vrijdag- en zaterdagavond. Voordrinken doen ze niet thuis of in een caravan, maar hier. Zaterdag gaan ze om een uur of twaalf naar De Koog. We doen ook wel eens wat bijzonders. Binnenkort een bingo en ze willen een gabber avond. Maar dan neem ik vrij. Vorig jaar hadden we een Beierse avond. Heb ik speciale bierpullen voor Er passeerden meerdere werkge vers de revue. 'Ik heb overal wel wat opgestoken. Ook bij Jan van Wijngaarden, met wie ik mee ging bij het aanleggen van elektrisch. Hij leerde mij over weerstanden en andere technische zaken. Bij de het groeide als kool. Ik werd betrok ken bij de besluitvoering, het voel de alsof het eigen was en ben ook op de televisie geweest. Ook een turbulente tijd, met hoogte en diep tepunten. Ik heb er gewerkt totdat RAB het overnam. Er kwamen andere mensen en er was voor mij geen plaats meer. Jammer, maar we zijn op een goede manier uit elkaar gegaan.' 'Daarna viel ik in een soort zwart gat en heb een half jaartje in de ziektewet gezeten. Ik zat eens om de koffie in De Kombuis, toen Adrie (Hutjes, de toenmalige uitbater) zei dat hij het zat was en dat hij een opvolger zocht. Het seizoen stond op beginnen en ik zei dat als ik het in een week rond zou krijgen, ik het zou doen. Op 7 maart 2003 heb ik het overgenomen. Het ging wat impulsief, maar ik heb er nooit spijt van gehad. Ik ben gek van bootjes en watersport en Oudeschild is een prachtige plaats. Ik hou altijd een oogje in het zeil. En als ik iets laten maken. Daar liep later half De Koog mee rond. En we zijn met veertig man naar Concert at Sea gegaan op de Brouwersdam in Zeeland. We hebben gekampeerd en hadden reuze lol. Met oud en nieuw mogen ze hier zelf de sterke drank mee naar binnen nemen.' Ook de oudere garde weet haar zaak te vinden. 'Op woensdag- en zondagavond mag de muziek absoluut niet hard, dan zitten ze hier te borrelen. Dit is een echt dorpscafé. Ik ga elke dag 's mor gens om half tien open en er zit altijd wel een mannetje of tien kof fie te drinken. Gepensioneerde vis sers en anderen. Ook de rondvaar ten geven veel aanloop. En met Ouwe Sunderklaas zat het hier vol. Er is nooit rottigheid. De mensen hebben respect voor me. Ik denk dat het scheelt dat hier alleen maar vrouwen werken. Ik vang ook wel eens een toerist op die de laatste boot heeft gemist. Ik heb altijd wel ergens een bedje over. Men zegt wel eens dat ik daarmee moet stoppen, maar je helpt ze ermee. Je krijgt er ook wat voor terug. Toen ik 55 werd, zat de hele zaak hier vol, wel 150 man, uit Loos drecht en al kwamen ze.' Ze is niet te beroerd om haar nek uit te steken. Voor het vierde jaar laat ze tijdens het HavenVistijn op eigen kosten een groot podium bouwen en treden gerenommeerde bands op. 'Dat kost geld, maar ik doe het omdat ik het leuk vind en omdat je wel eens wat terug mag doen voor de gemeenschap. Als ik mijn rekeningen kan betalen, vind ik het best. Ik zit hier niet om snel mijn zakken te vullen. Daarom hou ik het hier betaalbaar. Ik verkoop liever veel voor wat minder, dan weinig voor een hoge prijs. Waar om denk je dat mensen die hier twee weken op vakantie zijn, elke dag op het terras zitten? Ik vind het leuk om met mensen om te gaan. Elke dag weer anderen, een heel wisselend publiek. Dat houdt het levendig. Effe een bakkie doen op de haven. Ik ben altijd open, zomer en winter. Ik ben nu (woensdag) de enige op de haven die open is. Ik vind het leuk en het is gemoedelijk, ledereen kan met elkaar opschie ten, waarom zou je het elkaar ook moeilijk maken.' De verslaggever had verwacht in dat kleine café aan de haven te komen, maar ontdekt tot zijn ver rassing dat De Kombuis een stuk groter is geworden. Meer dan ver dubbeld zelfs. 'De winkel van Adrie kwam te koop. Die hebben we erbij getrokken. We hebben in vijf weken de tent verbouwd en zijn maar vie- reneenhalve dag dicht geweest. We wilden zo snel mogelijk weer open. Er moet toch geld worden verdiend, zeker nu ik de vrouw ben met de meeste schuld op Texel. Zet je er wel in dat de bouwers fantastisch werk hebben verricht.' De inrichting is stijlvol, met lambrisering en het eetcafé biedt een fraai uitzicht op de oude haven en de haven mond. 'We waren een café, nu zijn we een café met eet- alures. We serveren eenvou dige, betaalbare gerechten.' De piepkleine keuken is ver bouwd tot een ruime keuken en ingericht met moderne appara tuur. Haar domein, want als mede werkster Jenny van Kooten, Jean- nette de Vries en/of May Britt Barends achter de bar staan, doet Ingrid de keuken. Er staat ook een biljart, met als resultaat dat twee biljartclubs er onderdak hebben gevonden. En er is 's avonds meer ruimte om iets leuks te organise ren. Ze was ook degene die het roken bleef toestaan toen minister Klink dat in cafés verbood. Maar nu het in kleine cafés is vrijgege ven, wordt juist hier niet gerookt. 'Ik had net een rookvrij terras inge richt, met kachels en al, toen het ineens weer mocht, ledereen was het erover eens, in het eetcafé wordt niet gerookt. Zelf rook ik nog wel, maar niet lang meer. Als ik het netjes wil afmaken, moet ik er mee stoppen. En dan te bedenken dat ik er negen jaar af ben geweest.' Gerard Timmerman Hoeveel betaalt één persoon voor een retourtje Texel met de TESO- boot? Deze vraag stelden TexelTV en de Texelse Courant aan bezoe kers van de Vakantiebeurs in Utrecht. In totaal werden veertig mensen geïnterviewd. De bedra gen die werden genoemd, liepen uiteen van €7,50 tot €40,-. Slechts één ondervraagde noemde het juiste bedrag van €2,50. Toen men dit bedrag hoorde, was bij de meeste ondervraagden de verras sing groot. 'Daarvan kun je niet eens met de bus mee', 'echt spot goedkoop' en 'dat is wel erg wei nig', luidden enkele reacties. Een video-impressie die John en Gerhard Smit maakten op de Vakantiebeurs, is te zien op Youtu- be (http://www.youtube.com/ Gerhard Smit filmt op de Vakantiebeurs de reactie van een echtpaar op de vraag hoeveel een retourtje Texel kost. watch?v=LeGwgM4fHDo). (Foto Romy Douma) Zondag 24 januari 2010 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. dienst in De Poort, Ele- mert, ds. J. Glazema; viering Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. C.F. Klaas- sen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Nederlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEEN TE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 22 Zat. 23 Zon. 24 Ma. 25 Din. 26 Woe. 27 Don. 28 januari januari januari januari januari januari januari 00.04 00.37 01.30 02.25 05.05 06.05 en en en en en en 11.10 11.15 12.10 13.20 15.00 17.27 18.51 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 28 janu ari volle maan. Zondag 24 januari zon op 8.32 uur, onder 17.13 uur. (jrotn 7tmrL-Jixels in het harL. Uitgave van mediabureau! Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www. beeldbanktexelnl GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. Extra collecte voor Derde Wereld Reisfonds. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Nanne Groot uit Leerbroek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. Herenkoor. De Cocksdorp: 10.00 u. Woord en communieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Biljf Gods koninkrijk zoeken. Wachttoren studie, 11.20 u.: Blijf toenemen in broederlijke liefde.Den Hoorn: Sta niet in iemands schaduw, als het zonlicht is dat je de weg moet leiden de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 9. Pael- werck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waard- wei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Music Machine 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u.Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Maar tenskerk 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u.Noud draait deur 15.00 u.Frans gaat het doen 16.00 u.Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. RK-kerk Maandag: 18.00 u.Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u.De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u.Even bijpraten met... De pro gramma's van de gemeente raadsverkiezingen van PvdA en D66 (herhaling). 18.00 u.Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u.Even bijpraten met... met aandacht voor de gemeente raadsverkiezingen. Aan het woord komt Marjan de Groot van de VVD. 20.00 u. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11