Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.nl TEXELSE 12 COURANT BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERGADERINGEN MEDEDELINGEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 3 MAART 2010 VRIJDAG 22 JANUARI 2010 Aangevraagde bouwvergunningen (1791 XC) Bernhardlaan 67 in Den Burg: plaatsen van een kozijn in de voorgevel (ontvangen 7 januari 2010); (1796 AZ) Ruyslaan 40 in De Koog:gedeeltelijk vergroten van een strandpaviljoen (ontvangen 8 januari 2010): (1791 LK) Schansweg 7 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (ontvangen 12 januari 2010); (1795 AJ) Ploosterstraat 4 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een blokhut (ontvangen 12 januari 2010): (1795 JT) Postweg 176 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van dakkapellen (ontvangen 12 januari 2010); (1796 MA) Pontweg 137 in De Koog: slopen van een schuur (ontvangen 12 januari 2010); (1795 HM) Roggeslootweg 656 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 14 januari 2010); (1795 HM) Roggeslootweg 708 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 14 januari 2010); (1794 HA) Stuifweg 9 in Oosterend: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (ontvangen 14 januari 2010); (1797 AJ) Herenstraat 58 in Den Hoorn: geheel oprichten van een woonhuis (ont vangen 14 januari 2010); (1794 AH) Peperstraat 13 in Oosterend: plaatsen van nieuwe kozijnen (ontvangen 15 januari 2010); (1792 CJ) Schilderweg 271 in Oudeschild: geheel plaatsen van een betonbak en vriescel (ontvangen 18 januari 2010). Aangevraagde sloopvergunning (1796 MA) Pontweg 137 in De Koog: slopen van een schuur (ontvangen 12 januari 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en sloopvergunning zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en sloopvergunning worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1795 AA) Kikkertstraat 1 in De Cocksdorp: geheel op richten van drie recreatieve units (verzonden 19 januari 2010); (1791 AZ) Wezenland 1 -B in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte (verzonden 19 januari 2010); (1795 KL) Zanddijk 314 in De Cocksdorp: geheel vergroten van een zomerhuis (verzonden 19 januari 2010); (1794 HD) Schorrenweg 1 in Oosterend: geheel vernieuwen van een machineloods tot garage/berging (verzonden 19 januari 2010); (1796 MN) Maaikeduinweg 17 in De Koog: geheel oprichten van een dienstwoning met bedrijfsruimte (verzonden 19 januari 2010); (1791 DL) Molenstraat 2 in Den Burg: geheel oprichten van vier appartementen in appartementengebouw (verzonden 18 januari 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1792 BH) Loodssingel 42 in Oudeschild: geheel vernieu wen van een garage (verzonden 13 januari 2010). (1795 KM) Slufterweg 216 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van het dak van een schuur (verzonden 13 januari 2010); (1795 AM) Molenlaan 24 in De Cocksdorp: het gedeeltelijk vergroten van een woning (verzonden 13 januari 2010); (1793 EH) Spangerweg 32 in De Waal: geheel plaatsen van een melkinrichting voor rundvee (verzonden 19 januari 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij ontheffingen van de geldende bestemmingsplan nen en bouwvergunningen verlenen voorde navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: (1794 AR) Oesterstraat 10 in Oosterend: het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis. (1792 AE) Haven 6 in Oudeschild: het gedeeltelijk ver anderen van een dienstwoning naar hotelkamerslO. (1791 ES) Kogerstraat 26 in Den Burg: het wijzigen van het gebruik van een stolp ten behoeve van een steunpunt met (lunch) restaurant. De verleende bouwvergunningen en ontheffingen van het bestemmings plan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) liggen met ingang van 25 januari 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Beroep Belanghebbenden die het niet eens zijn met het boven genoemde besluiten en tegen de ontwerpbouwvergun ning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belanghebbenden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge diend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 251,1800 BG Alkmaar). Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Voorlopige voorziening Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedei sende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan grif fierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke or dening ontheffing te verlenen van het geldende bestem mingsplan. Daarom wordt voor dit plan overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht een ontwerp ontheffing en ontwerpbouwvergunningen ter inzage gelegd. Het gaat om het volgende plan: Plaatsen van een luifel en het wijzigen van de entree aan de Bernhardlaan 147 in Den Burg. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing liggen met ingang van 25 januari 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Vastgesteld wijzigingsbesluit artikel 3.6.1a Wro Burgemeester en wethouders hebben het ontwerp wijzigingsbesluit voor het omzetten van een agrarisch b-blok naar een agrarisch a-blok op een perceel aan de Pontweg 203 vastgesteld. Het ontwerp besluit heeft ter inzage gelegen en er is een zienswijze ingediend tegen het ontwerp besluit. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden die tegen het ontwerpbesluit tijdig een zienswijze hebben ingediend, alsmede belanghebbenden die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge diend binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd (25 januari 2010) beroep in stellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het tele foonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite (www. postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken: www.raadvanstate.nl. Vaststelling bestemmingsplannen In de raadsvergadering van 12 januari 2010 heeft de gemeenteraad van de gemeente Texel de volgende bestemmingsplannen vastgesteld. Ten opzichte van de ontwerpbestemmingsplannen zijn geen wijzigingen aangebracht. 1Bestemmingsplan Buitengebied Texel, Veenselang- weg 12. Het bestemmingsplan betreft de herbouw van een stolp. 2. Bestemmingsplan Den Burg, partiële herziening ro tonde Bernhardlaan/Kogerstraat. Het bestemmingsplan betreft de aanleg van een rotonde. De vastgestelde bestemmingsplannen liggen met ingang vanaf 25 januari 2010 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Een belanghebbende kan binnen de gestelde termijn (t/m dinsdag 9 maart 2010) tegen bovenstaande besluiten schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 2019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Voorwaarde is wel dat een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan is ingebracht, tenzij redelijkerwijs niet kan worden verweten dat dit niet is gedaan en tenzij het bestemmingsplan gewijzigd is vastgesteld. In het laatste geval kan alleen beroep worden ingesteld tegen de gewijzigde onderdelen. Een beroepschrift heeft evenwel geen schorsende werking. Dit betekent dat een besluit in werking treedt daags na afloop van bovengenoemde beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn door de indiener van een beroepschrift een verzoek op voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt een besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het tele foonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite (www. postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken: www.raadvanstate.nl. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement: Stappeland BV voor het organiseren van een Horeca- en Recreatiebeurs in sporthal Ons Genoegen in Den Burg op dinsdag 16 maart 2010. Buggy Club Holland voor het organiseren van het NK Kitebuggy Texel op het strand bij de vuurtoren bij De Cocksdorp op zaterdag 17 en zondag 18 april 2010. Tennisvereniging Deuce voor het organiseren van het Tesseltoernooi 2010 op het tennispark aan de Emma- laan 53 in Den Burg van vrijdag 18 tot en met vrijdag 25 juli 2010. Stichting Eilandvijfdaagse voor het organiseren van een wandeltocht over het strand van zuid naar noord op maandag 9 augustus 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publi- Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per email ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl Dorpenronde 2010 De Koog leder jaar vergadert het college van B&W met de dorpscommissies over zaken die het dorp betref fen. Op donderdag 28 januari 2010 wordt in De Koog ver gaderd in dorpshuis "De Hof", aanvang 20.00 uur. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewe kelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam catie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Aanwijzingsbesluiten havenmeesters Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 15 december 2009 besloten om: 1 .De havenmeesters van de haven te Oudeschild aan te wijzen als personen die bevoegd zijn tot het geven van verkeersaanwijzingen als bedoeld in artikel 2, sub 1van het Besluit verkeersinformatie en verkeersaanwijzingen scheepvaartverkeer. 2.De havenmeesters van de haven te Oudeschild aan te wijzen als bevoegde autoriteit als bedoeld in artikel 5, sub b, van het Vaststellingsbesluit Binnenvaartpolitiere- glement voor de in volgende bepalingen: artikelen 1.13, lid 1 en 2,1.14,1.15, lid 2,1.17, lid 1,1.23, lid 1, 2 en 3, 3.28, 3.29, lid sub b, 7.01lid 4 en 7.08, lid 2. Deze besluiten treden in werking op de achtste dag na de dag van deze bekendmaking. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer S. Kikkert van de afdeling Gemeentewerken, tel. 06-15028387. In week 4 (25 t/m 29 januari) weer plasticinzameling Volgende week worden de aparte plastic zakken met plastic weer ingezameld. De vuilniswagen komt op de zelfde dag als normaal uw container wordt geleegd. Het inzamelen gebeurt tussen 07.30 en ca. 13.00 uur. Zorg dat uw afval dan aan de weg staat. Vooraankondiging bestemmingsplan Buitengebied Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken Burgemeester en Wethouders van Texel bekend dat zij een bestemmingsplan voorbereiden voor het buitengebied van Texel. Het bestemmingsplan Buitengebied Texel is de derde en laatste fase van het project 'Ruimte voor ontwikkeling, Samen zorgen voor de toekomst,. Het bestemmingsplan vertaalt de richtinggevende uitspraken van de structuur visie concreet in een burgers bindende regeling voor wat betreft ruimtelijke aspecten. Het plangebied omvat het gehele Texelse grondgebied, uitgezonderd de kernen: Den Burg, De Waal, Den Hoorn, 't Horntje, Oudeschild, Oosterend, De Koog en De Cocksdorp. Ook het zeegebied behoort niet tot het plangebied. Overeenkomstig artikel 1.3.1 lid 2 Bro delen wij u mee dat nu geen inspraak wordt toegepast omtrent dit voor nemen. Er liggen op dit moment ook geen stukken ter inzage. Bovendien wordt op dit moment geen gelegen heid geboden zienswijzen naar voren te brengen en wordt geen onafhankelijke instantie in de gelegenheid gesteld over dit voornemen advies uit te brengen. Zodra het ontwerp bestemmingsplan gereed is wordt dit ter inzage gelegd en voorts langs elektronische weg ter beschikking gesteld. Gedurende die termijn van ter inzage ligging kunnen zienswijzen worden ingediend, dat is nu dus nog niet aan de orde. Mededelingen en vergadering van het hoofd stembureau De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op woensdag 3 maart 2010 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente maakt bekend, dat de op 19 januari 2010 ingeleverde en door het hoofdstembureau onderzochte kandidatenlijsten -met de vereiste ondersteuningsverklaringen - ingevolge het bepaalde in artikel I 3, lid 1 van de Kieswet, voor één ieder ter inzage zijn gelegd bij Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1; op vrijdag 22 januari 2010 om 16.00 uur, in het Gemeentehuis te Den Burg in een openbare zitting, ingevolge artikel I 4 van de Kieswet zal beslissen over -de geldigheid van de ingeleverde kandidaten lijsten; -het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; -het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. het proces-verbaal van deze zitting voor één ieder ter inzage wordt gelegd bij Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1 tegen de beslissing van het hoofdstembureau inza ke geldigheid van de kandidatenlijsten, handhaving kandidaten en handhaving van de geplaatste aan duiding beroep ingediend kan worden bij de Raad van State; dinsdag 26 januari 2010 is de laatste dag waarop het beroep ingediend kan worden. Mededelingen en vergadering van het centraam stembureau De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente maakt bekend dat op donderdag 21 januari 2010 om 14.00 uur, in een openbare zitting in het Gemeentehuis te Den Burg de nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten en de beslissing over de geldigheid van de lijstencombinaties voor de op woensdag 3 maart 2010 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente zal plaatshebben. het proces-verbaal van deze zitting voor één ieder ter inzage wordt gelegd bij Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1 de lijsten van kandidaten met vermelding van de daaraan toegekende nummers voor één ieder ter inzage worden gelegd bij Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1vanaf vrijdag 22 januari 2010. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Texel op woensdag 3 maart 2010 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kos teloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op woensdag 17 februari 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van Texel, waar hij/zij op dinsdag 19 januari 2010 als kiezer is geregistreerd. 3. Degene die zich bereid heeft verklaard als ge machtigde op te treden, moet op dinsdag 19 januari 2010 als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de ge machtigde een volmachtbewijs. 5. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. B. Machtiging door overdracht van de stempas 1De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voor komt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omgezette, stempas aan de gemachtigde over. 4. Tevens moet de kiezer een kopie van een geldig identificatiebewijs aan de gemachtigde mee geven. Dit kopie moet de gemachtigde aan de voorzitter van het stembureau laten zien. 5. Het overdragen, van de in volmachtbewijs om gezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. 6. Een volmacht die is verleend door overdracht van de stempas kan, tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde, door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1. Den Burg, donderdag 20 januari 2010 De burgemeester voornoemd, mevrouw F.C. Giskes

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 12