Oog voor detail in stuk vol kwaliteit I iexbagbca.nl TEXELSE 2 COURANT Speciaal cadeau oma Bakker Puppycursus Voorlichting boedelqueeste Opbouw Beroemde danser geeft workshop LANGEVELD DE R00Y TESG Neem je zuster in de maling Opienie TEXELSE^COURANT ^rf-yy Oud papier DINSDAG 26 JANUARI 2010 Yvonne van de Pijpekamp, Kees Hin, Ria Buisman en Ria Boeijen genieten als cruisepassagiers. Ria Buisman, Martien de Vries, Remco Zijerveld, Colette Zijerveld hangen over Ria Boeijen, omdat haar karakter Iris na een glas champagne een hartstilstand krijgt. Dat toneelvereniging Nieuw Leven kan rekenen op een schat aan ervaring is te merken. Gerou tineerd speelde de toneelvereni ging uit Oudeschild zaterdag in dorpshuis 't Skiltje ter ere van hun 45-jarig bestaan het stuk Mary Stuart. De spelers waren op elkaar ingespeeld en gaven vaart aan de boottocht per cruiseschip, waarin levensvra gen naar voren komen. De boottocht op het luxe cruis schip begint voor de toeschouwers in dorpshuis 't Skiltje over een loopplank en na een warm welkom van kapitein Jaap Bakker. Op het cruiseschip zitten de rijken der aar den in luxe te genieten van hun oude dag. Haye van der Heijden heeft het cynische en grappige script geschreven, waarin volop geflirt en gekonkeld wordt. De grootste flirt van de avond, met een fantastisch stemgeluid, is Mathilde, gespeeld door Yvonne van de Pijpekamp. Ze leeft naar het motto: 'Elke avond feest, tot we er zijn geweest'. Ze is prima te verstaan, rap van tekst en maakt nonchalant vlijmscherpe opmer kingen. Mathilde trekt, met haar eindeloze geflirt, moeiteloos de aandacht naar zich toe en zet een heel opmerkelijk maar warm per sonage neer. Minder op de voor grond is Iris, gespeeld door Ria Boeijen, een wat cynische dame die vooral opvalt door fantastische styling. Haar gezicht is omgetoverd tot dat van een kranige, oude dame en ze draagt jurken met bijpas sende sieraden en schoenen met allure. Mede door haar styling, en soms snerende stemgebruik, zet ze als beste een welvarende dame neer. De mopperende Hendrik, gespeeld door Kees Hin, heeft de lachers op zijn hand met een feilloze timing en nonchalante gezichtsuitdrukkin gen. De droge opmerkingen van deze vergeetachtige passagier maken herhaaldelijk flinke lachsal vo's los in de zaal. Hin speelt zo naturel dat hij de meest geloof waardige bootpassagier van de avond is. Ook Ria Buisman zet als Victorine een zeer overtuigend per sonage neer. Ze speelt met verve een kakmadam die van een ijsberg in een verliefde dame verandert. Schuldig aan deze verandering is contrabassist Arnold Bobsen. Hij is niet rijk en wars van de poeha die om Victorine heen hangt. Mar tien de Vries, die Arnold speelt, vangt moeiteloos de leegte op als iemand bij uitzondering de tekst even niet weet. De Vries zingt ook, maar krijgt daarvoor niet altijd de aandacht die hij verdient. Eén liedje brengt hij al zittend van achter twee strandstoelen, bijna uit zicht van het publiek, waarmee hij zijn zangkwaliteiten tekort doet. Col- lette Zijerveld en Remco Zijerveld hebben kleinere rollen, maar laten gedegen spel zien. Ook passen ze goed bij hun karakters, als jongste passagiers van het cruiseschip. De vereniging verdient een groot compliment voor de perfect door gevoerde details in de kleding. Met chique jurken, bijpassende schoe nen en sieraden is het luxe niveau van de cruisebezoekers bereikt. Ook voor het decor, met onder meer een complete bar, is geen moeite teveel geweest, wat zeker bijdraagt aan de beleving van het stuk. Dat er een team staat, is aan alles te merken, foutjes worden probleemloos weggewerkt door een ander en iedereen is goed op elkaar ingespeeld. Hiervoor ook een compliment voor souffleur Tina Smit, die de spelers af en toe weer een zetje in de goede richting geeft. Het is jammer dat zaterdag niet iedereen goed te verstaan was, zeker niet door mensen achter in de zaal. En ondanks dat het een cruise naar Noorwegen was, leek het voor het publiek een cruise naar de Caraïben. De zaal zat stampvol en de verwarming stond zo hoog dat mensen truien uittrok ken om het enigszins aangenaam te maken. Deze cruisetocht vol levensvragen, veel terugblikken en een enkel vooruit gaat vlot voorbij. De ont knoping is minder verrassend, maar dat doet geen afbreuk aan de kwaliteit van het stuk. Toneelver eniging Nieuw Leven voert het stuk aanstaande zaterdag nog een keer op. Tekst en foto's Imme Bakker Hondenclub DOS begint zondag 31 januari met een nieuwe pup- pygroep. De cursus bestaat uit tien lessen van een uur, te geven op zondag van 11.30 tot 12.30 uur. Tijdens de lessen wordt onder meer aandacht besteed aan socia lisatie, het voorkomen van onge wenst gedrag, zindelijkheid, het meelopen zonder trekken en het leren alleen zijn. De puppytijd is het juiste moment voor het aanleren van basiscommando's. Dit gebeurt op een positieve manier, waardoor de hond zich op een prettige manier kan ontwikkelen. De lessen worden gegeven op het terrein van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn. Meer informatie is te vinden op www.dostexel.nl en te verkrijgen via martine@dostexel.nl. Wat als speciaal cadeautje voor haar oma op Texel was bedoeld, werd uiteindelijk een echt boek. Auteur is Michelle Bas uit Egmond aan Zee, dochter van Irene Bakker en kleindochter van Duw Bakker uit Den Burg, vroeger woonachtig op hoeve Irene in De Hemmer. 'Omdat mijn oma niet goed meer kan lezen, heb ik het manuscript naar een uitgeverij gestuurd. Daar zagen ze er wel iets in om het uit te geven.' Help, Lisa wordt ontvoerd! is een boek voor kinderen in de leeftijd van ongeveer 8 tot 12 jaar en gaat over de verdwijning van een meis je, Elisa. Wanneer haar klasgeno ten op onderzoek uitgaan, wordt ook een ander meisje gekidnapt. De ontvoerders vragen een enorme som losgeld, maar de kinderen besluiten niet op te geven en blij ven speuren. 'Maar niet alle span nende verhalen lopen goed af. Hoe zal het dit keer gaan?', geeft de schrijfster niet alles prijs. Het eerste van het bij Boekscout.nl uitgegeven boek werd onlangs aan oma Duw Bakker overhandigd. Dat gebeurde in een boekhandel in Egmond aan Zee. Het 56 pagina's tellende boek is op Texel verkrijg baar bij Nauta Boek en kost €12,95. Op de informatieochtend van de dorpsservicepunten van De Koog en Oosterend vertelt kandidaatno taris Nicole Ouwehand over wat er komt kijken bij het afwikkelen van een nalatenschap, de taak van de executeur testamentair en het maken van een boedelbeschrij ving. De bijeenkomsten worden vanaf 10.00 uur gehouden op woensdag 27 januari in De Hof in De Koog en donderdag 28 januari in de Bijen korf in Oosterend. Verslaggever op pad, krant op de mat. Eén zinnetje, een paar woor den, maar een bult werk dat daar achter schuilt! En dan denk ik vooral aan de bezorgers die door weer en wind, gladde stoepen en sneeuwtroep iedere dag maar weer mijn krant bij mij door de deur mikken. Ongeschonden, droog en bijna op de minuut af op dezelfde tijd als bij gunstiger weersomstandigheden. Een pres tatie waarvoor ik hier in diep res pect een denkbeeldige hoed afneem. Vrouwen, mannen, meis jes, jongens: driewerf hulde! (zou mijn opa op z'n zondags gezegd hebben). Met de aanloop naar de verkiezingen op 3 maart a.s. lees ik alle artikelen over partijpro gramma's en kandidaten nauwge zet door. Wat zeggen de peilingen over tevredenheid of ongenoegen bij de kiezers? Het is opvallend dat mensen die ergens tegenaan schoppen zo gauw een hoop medestanders vinden. Maar zijn diezelfde mensen ook bereid de handen uit de mouwen te steken en met open vizier constructief mee te werken aan een goede samenleving? Niet voor ikke alleen maar voor ons samen? Daar schort het nogal eens aan. Een grote muil opzetten kan iedereen, maar het beter doen is de kunst. Mag je dan niet kritisch zijn? Natuurlijk, zeer gewenst zelfs, zolang het maar opbouwend is. Daarom ga ik voor het type kran tenbezorger, mensen die ergens voor staan en zich niet van de wijs laten brengen door moeilijke omstandigheden. Doorploegend en op tijd ieders krant op de mat. Pien Verberg AI Artex heeft de beroemde danser Virgil Bonofacio gestrikt om enkele spectaculaire hiphopworkshops te verzorgen. Bonofacio is bekend van het televisieprogramma So you think you can dance en werd maar liefst drie keer Nederlands kampi oen streetdance. Zijn favoriete dans is hiphop. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 26 januari: 15.00 uur. De dialectgroep van de Historische Vereniging heeft een bij eenkomst in Tusse de Banke. Aan vang 15.00 uur. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijks Alzheimer Café. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 een medi tatiesessie 'voor ontspanning, balans, vitaliteit, zelfreflectie en koersbepa ling van binnenuit'. Meer informatie: tel. 06-29028573. 20.00 uur. In manege Akenburg begint om 20.00 uur een avond over paar- denvoeding. Met deskundige spre kers. Opgeven via 06-13317703 of info@marthahoevetexel.nl. Cinema Texel vertoont Millennium 2 (13.30), It's complicated (13.45, 20.15) en Avatar, 3D (20.00). Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 29 januari Zat. 30 januari Zon. 31 januari Ma. 1 februari Din. 2 februari Woe. 3 februari Don. 4 februari 07.14 en 19.56 u. 08.30 en 20.51 u. 09.30 en 21.35 u. 10.14 en 22.25 u. 11.17 en 23.05 u. 11.46 en 23.45 u. 11.50 u. Zaterdag 30 januari volle maan, maan dag 1 februari springtij. Zondag 31 januari zon op 8.28 uur, onder 17.20 uur. C/rocn TjwarLrJixets in het harL. Uitgave van media burea iuY_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www. beeldbanktexelnl Woensdag 27 januari: 10.15 uur. Kandidaat-notaris mevrouw Ouwehand vertelt in dorpshuis De Hof in De Koog over het afwikkelen van nalatenschappen. Aanvang 10.15 15.30 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint een cursus waarin kinderen zich met behulp van oefe ning, meditatie en creativiteit leren concentreren. Meer informatie: tel. 06-29028573. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur de Piet ten Hoeve Bridgedrive. Opgave bij Anja Koot (tel. 318705) of voor aanvang aan de zaal. Cinema Texel vertoont Alvin the Chipmunks 2 (13.30), Anubis en de wraak van Arghus (13.45), Avatar, 3D (16.00), De Hel van '63 (16.15), Mil lennium 2 (20.00) en It's complicated (20.15). Donderdag 28 januari: 10.00 uur. Kandidaat-notaris mevrouw Ouwehand vertelt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend over het afwik kelen van nalatenschappen. Aanvang 10.00 uur. 20.000 uur. In dorpshuis De Hof begint om 20.00 uur een openbare vergadering van het college van b en w en de dorpscommissie van De Koog. Cinema Texel vertoont Avatar, 3D (20.00) en een 'mystery movie' (20.30). Vrijdag 29 januari: 19.30 uur. Het Texels Christelijk Man nenkoor houdt van 18.45 tot 20.30 uur openbare repetitie in het muziek centrum in Oosterend. 20.30 uur. In theater Kif 12 in Den Hoorn begint om 20.300 uur een muzikale conference getiteld 'One Man Show' van Daniël Samkalden. Entree €16,-. Cinema Texel vertoont Alvin the Chipmunks 2 (13.00), De Hel van '63 (13.30), Avatar, 3D (15.30, 21.45), It's complicated (16.00, 18.45), Millenni um 2 (19.00) en Brothers (21.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhardlaan, Beatrix laan. De workshops staan gepland op zaterdag 6 en 13 februari en begin nen (onder voorbehoud) om 12.30 en 14.30 uur. De lessen duren ongeveer anderhalf uur. Deelname kost €35,-. In verband met het pit tige karakter van de cursus kunnen alleen jongeren uit de brugklas en ouder meedoen. Inschrijven kan via www.artex-texel.nl. Daarop is ook een filmpje van Bonofacio te zien. Voor meer informatie: tel. 313493. De Vereniging van Oud-leerlin gen van de Landbouwschool brengt zaterdag 30 januari in dorpshuis De Wielewaal de cri minele komedie Neem je zuster in de maling van Delia Groenen dijk. Onder leiding van de nieuwe regis seur Corrie van Zelm brengen Kees Zijm, Kim Kooistra, Fred van Hel den, Deborah Vlaming, Gretha Blom en debutanten Linda Krotje en Inge Vermeulen een avondvul lend blijspel, daarbij ondersteund door souffleusse Nel Witte en Johan Zijm voor het geluid. Het stuk handelt over Ina en Toos, twee oude vrijsters, wier relatie door het plots opduiken van hun verlopen en alcoholische broer Arie onder druk komt te staan. Zeker als inmiddels ook anderen azen op het vermogen van de zusters. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten zijn verkrijgbaar bij Marc van Heerwaarden (tel. 322602) en Marco Vlaming (tel. 318252) en op de avond zelf bij de zaal. Vte VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21, 1796 BP De Koog. Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2