Texels Vrouwen van Nu huldigt oudgedienden TEXELSE 5 COURANT 'De lekkerste muziek uit heden en verleden' Met twee maten Politiek Website Woontij geheel vernieuwd De week van... Marit de Porto Eyerlander Wat ik zeggen wou Wat ik zeggen wou Weblog DINSDAG 26 JANUARI 2010 De natuur zit goed in elkaar Dat is maar al te waar Als er ruimte is voor groei Dan komt dat snel tot bloei Daarvan profiteert nu ook de gans Zijn populatie krijgt een grote kans Zonder natuurlijke vijanden als tegengas Dijen zij nu uit in bijna elk gewas Voor de boer vormen zij een plaag Maar de burger ziet ze graag Daarom worden ze niet bejaagd Omdat de burger daarover klaagt Maar och heden, hoe zou het wezen Als de burger ongerief kreeg te vrezen Zo zou een grote groep van rat en muis Onrust en schade geven in elk huis Dan trekt men echter alles uit de kast Om verlost te worden van die last A.G.J. Bakker, Den Hoorn. Een jaar of drie geleden sprak ik op de kofferbakmarkt bij Calluna een man die vertelde dat hij de politiek in ging en wethouder wil de worden. 'Eenmaal wethouder', zei hij, 'is er ook een kans dat je ergens burgemeester kunt wor den.' 'Zo', zei ik, 'jij hebt het hoog in de bol.' 'Welnee, het is hartstikke makke lijk. ledereen kan toch de polle- tiek in. Je richt een partij op en de rest gaat vanzelf. Boeren, bur gers, buitenlui, huisvrouwen en ik ook...' Ik wil burgemeester worden in plaats van de burgemeester. In welk stripboek heb ik dat ook alweer gelezen? Nou heb ik totaal geen verstand van gemeenteraad en vergaderingen, dus ik kon hem geen advies geven. Wel vroeg ik hem hoe zijn partij zou gaan heten en naar zijn programma. Zijn par tij ging Texels Eigenbelang Staat Op heten en hij noemde een stuk of tien punten op. Vijftien kam peerplaatsen voor de boeren, gratis TESO-overtocht voor Texe laars, geen hondenbelasting meer en Texel vrij van toeristenbelas ting (als dat bekend wordt, kun nen we de toeristen niet meer bergen). Eén punt vond ik heel bijzonder: iedere toerist die op Texel kwam, moest van de gemeente tien ansichtkaarten van Texel krijgen. Volgens hem kon je geen betere reklame hebben dan dat er zo duizenden kaarten wer den verstuurd. Tegen zeer geringe kosten. Andere punten ben ik vergeten, maar een paar zijn al door de gemeente doorgevoerd. Jammer dat hij zich niet aangemeld heeft bij Hielke Bruining. Want samen had het wel wat kunnen worden. Henk de Rooij, De Koog. Voor informatie over vrijkomen de woningen, reparatieverzoe- ken en algemene vragen kun nen huurders van Woontij sinds 1 januari terecht op de geheel vernieuwde website www.woon- tij.nl. De site is aangepast aan de huis stijl van Woontij en geeft nieuws over lopende projecten, het woningaanbod en gepland onder houd. Ook de reacties op vrijgeko men woningen zijn op de website te vinden. Dientengevolge wordt de informatie in advertenties wat algemener. Voor diegenen die geen interne taansluiting heeft, staat in de woonwinkel aan de Thijsselaan een computer waarop de website bekeken kan worden. Het komen de jaar wordt onderzocht hoe de site nog interactiever en informa tiever kan worden gemaakt. Tips kunnen worden gestuurd naar p.vanbenthum@woontij.nl. Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden Lennart Witte en Florian Julius afgelopen week een weblog blij. Zij zijn als DJ betrokken bij het F.Q. Dance Event dat zaterdag 30 januari in Question Plaza wordt gehou den. Over licht, passende ani maties en beelden, lekkere dansnummers, posters, flyers en promotie via internet. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Zondag) Wij zijn Lennart Witte (28) en Florian Julius (25), ook wel bekend als het DJ-duo Onwijs. Sinds begin 2009 staan wij regelmatig te draaien op diverse locaties, van strandfeest tot club. Ook organiseren wij regelmatig zelf feesten op Texel en op het vaste land. Als we niet aan het draaien zijn, is Florian werkzaam als web developer bij EN/OF Ontwerp Communicatie in Oudeschild. Lennart werkt bij Autoschade Betsema in Den Burg. Verder zijn wij actieve leden van Surfclub Texel, en staan wij het hele jaar op het water om te kitesurfen. (Maandag) En er was licht! Normaal gespro ken niet zoveel in de Question. Vandaar dat we Sybrand Stiehl hebben gevraagd om tijdens het feest een wervelende lichtshow te verzorgen. Licht is een zeer belangrijk element op elk dans feest, waardoor de muziek nog beter uitkomt. De lichtshow heeft ook als doel extra sfeer te geven aan het evenement. Vanavond hebben we samen met Sybrand een plan uitgestippeld voor de lichtshow. We kunnen u wel ver tellen, dit wordt heel wat anders dan wat u van de Question gewend bent. We maken geen gebruik van de al aanwezige ver lichting, maar geven hier een geheel eigen invulling aan. Boven dien hebben we ook een goede vriend en tevens VJ gevraagd om tijdens het feest passende beel den bij de muziek te vertonen. Hiervoor hebben wij vanavond twee grote schermen en beamers opgehangen. En VJ Jesse is druk bezig met het maken van pas sende animaties en beelden. (Dinsdag) De vorige keer dat we als Onwijs stonden te draaien waren Remko, Duncan en Ingmar ook aanwezig. Ze waren erg enthousiast over onze muziekkeuze, maar hadden ook enkele van hun favoriete nummers niet voorbij horen komen. Ze vonden dat deze num mers niet mochten ontbreken op het F.Q. feest. Ons leek het daar om leuk een gezamenlijke luister avond te organiseren om de lek kerste muziek uit heden en verleden bij elkaar te zoeken. We hadden bij Lennart afgesproken en iedereen had enkele CD's of muziek op de laptop meegeno men. Na heel wat CD's en play- lists geluisterd te hebben, hielden we een grote stapel aan lekkere dansnummers over. Aansluitend hebben wij ook nog een selectie gemaakt voor de CD die aan de eerste 50 bezoekers van het feest uitgedeeld zal worden. Ook is er gewerkt aan de speciale vormge ving van de CD, waardoor deze Vrouwen van Nu heeft bij de viering van het vijftigjarig bestaan van de afdeling De Cocksdorp/Eierland donderdag in het Eierlandsche Huis acht leden gehuldigd die al vanaf het eerste uur lid zijn. Vrouwen van Nu, voorheen de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, werd destijds opge richt om de boerinnen samen te laten komen. 'Afgezien van het werk in de huishouding en op de boerderij, hadden de vrouwen niets. Deze bijeenkomsten waren hun enige uitje', vertelt Rosalien Hin, de huidige voorzitter. 'In het verleden was er op Texel één bond, maar doordat het voor de vrouwen niet te doen was om steeds naar Den Burg te komen - auto's waren nog geen gemeengoed - en de kosten van vervoer te hoog wer den, is er een afdeling voor De Cocksdorp en Eierland opgericht. Het ledental groeide al snel naar 40. Inmiddels zijn het er 95. Mevrouw Langeveld van Nieuw Breda heeft de afdeling opgericht. Ze was er vanaf het eerste uur bij en was tweede secretaris. Mevrouw Meindersma was voorzitter, mevrouw Noordeinde penning meester en mevrouw Paagman eerste secretaris. Ze kwamen bij een in hotel De Hoop en later in het Vliegveldhotel. Ze hadden vaak sprekers en haalden die ook wel van de overkant. Majoor Bosshardt is hier bijvoorbeeld geweest. Het ging over allerlei onderwerpen, meestal van algemene aard. En de vrouwen spraken natuurlijk met elkaar. Die uitwisseling was en is nog steeds heel belangrijk.' Vrouwen van Nu komt nu eens per maand bijeen in het Eierlandsche Huis. Er zijn dan sprekers en er worden thema's behandeld. Don derdag werd het vijftigjarig bestaan gevierd. Er was een optreden van speelvrouwen, met allerlei oude instrumenten uit de hele wereld. Er werd een groepsfoto gemaakt en er waren afgevaardigden van Vrou wen van Nu uit Den Burg en van de provinciale afdeling. Omdat het bestuurswerk 'bloed, zweet en tra nen' kost, had Den Burg voor het bestuur boerenzakdoeken meege bracht. De dames die werden gehuldigd zijn Nel Boon en Fijtje Roeper, de Sarahs die er echt vanaf het eerste uur bijzitten. Ook Thea Boon, Tinie Plaatsman (die donderdag niet aanwezig kon zijn) en Rie Witte zit ten er vijftig jaar bij. Er was ook eerbetoon voor oudgedienden Nel Garritsen, Corrie Schraag en Marie van Heerwaarden. Volksdansgroep Interdans Texel heeft donderdag voor en met de bewoners van de Texelse Reede gedanst. Er werd een gevarieerd internationaal programma gebracht, waarbij vooral het meedoen voor de bewoners het hoogtepunt van de avond was. Marit de Porto uit Den Burg is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is raadsgriffier en nauw betrokken bij de organisatie van de komende gemeenteraads verkiezingen. Wethouder Nico Kikkert (geboren in De Cocksdorp) en Wally van Beek onthulden onder leiding van Arnold Langeveld de jubileumvlag voor 175 jaar Eierland. Op de vlag staat een logo dat Karen den Draak voor de polder maakte. Het rood stelt de vuurtoren voor, de twee kleuren blauw staan voor het water en de lucht, het groen voor het gras, het geel voor het strand en het bruin verbeeldt het land. De rechte lijnen tussen de kleuren staan symbool voor de rechte sloten. Alle bewoners krijgen een jubileumvlag van de organisatie. Langeveld vroeg de vlag vanaf 13 april te laten wapperen. (Foto's Jeroen van Hattum) Maurice Diks van de Texelse Bierbrouwerij presenteert onder toezien van poldermiss Lyanne Hooyschuur het nieuwe bier Eyerlander, spe ciaal voor de jubileumviering gemaakt. Volgens Dik is het een 'fris en doordrinkbaar' amberachtige bier met 5,5 procent alcohol. Het bier wordt deze week onder de aandacht van de horeca gebracht en het staat ook in de winkels. Poldermiss Lyanne Hooyschuur trad tijdens 'Ik hou van Eierland' op als de Eierlandse versie van presentatrice Linda de Mol. Langs de Postweg gleed zaterdagavond een auto in de sloot door de gladheid. De twee inzittenden kwamen er met de schrik vanaf en wer den opgevangen bij de familie De Ridder. Verschillende automobilis ten, van wie de meesten onderweg naar de feestavond in het Eier landsche Huis, stopten daarna bij de auto om poolshoogte te nemen. Elders langs de Postweg en bij de Redoute raakten ook wagens van de weg. (Foto Jeroen van Hattum) wel eens een collectorsitem zou kunnen worden. (Woensdag) Direct na het werk zijn we posters en flyers in de verschillende dor pen gaan rondbrengen. Vorige week hadden we ook al wat pos ters opgehangen in De Koog en Den Burg, en daar al veel posi tieve respons op gehad. Omdat niet iedereen door de winkelstraat loopt, hebben we ook besloten promotie via internet te doen. We maken hierbij gebruik van Face- book, Hyves, YouTube en e-mail. Op Facebook hebben we een eigen account aangemaakt waar op al meer als 100 'vrienden' zich hebben aangemeld. Remko heeft voor YouTube 2 promotiefilmpjes gemaakt die al 750 keer bekeken zijn. Bekijk ze zelf: www.onwijs. dj/fq. Daarna gelijk door naar de Question. Hier stond drummer Sander Trap ons al op te wach ten. Sander zal ons tijdens het feest op passende momenten begeleiden op zijn elektrische drumstel. Hiervoor moeten we wel op elkaar zijn ingespeeld en is natuurlijk wel enige oefening vereist. (Zaterdag) Maandag willen we de aan kleding van de zaal afronden. Stiehl wil vanaf dinsdag beginnen met het installeren van de verlich ting. Woensdag en donderdag gaan wij zelf de geluidsinstallatie testen en zo nodig aanvullen met extra geluidsapparatuur. Gisteren kregen we van diverse mensen zeer positieve reacties over het artikel in de Texelse Courant. Er werd ook erg enthousiast gere ageerd dat er in de wintermaan den weer een feest in Den Burg gehouden wordt. Ook kregen we vragen over wat er voor soort muziek gedraaid gaat worden tij dens het feest. Er is misschien wat verwarring ontstaan door het stukje in de krant. Hierin stond vermeld dat wij geen electro- house draaien, maar juist van deze muziekstijl hebben wij enke le heerlijke tracks in onze platen- koffer. Laat u dus verrassen zou ik zeggen. (Zondag) Afgelopen weekend gewerkt aan de nieuwe teaser. Er waren al twee filmpjes in omloop gemaakt door Remko, te vinden op You Tube. Wij wilden zelf ook nog graag een extra film maken, met passende visuals bij onze muziek stijl. We gingen als eerste op zoek naar de muziek voor bij het film pje. Lennart heeft hier toen een speciale mix van gemaakt. Natuurlijk moesten er ook beel den worden gezocht. Nadat we daaruit passende beelden had den geselecteerd, is Florian aan het werk gegaan om er een vloei end geheel van te maken. We zijn er zelf zeer tevreden over! De film is te zien op www.onwijs.dj/fq.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5