Van 25 t/m 30 januari €3,- n Timmer De Echte Bakker Nostalgische brommers in de sneeuw Kwaliteit voor een eerlijke prijs!" TEXELSE 6 COURANT VOORt>tEL De Koogel laat punten liggen De Mareis U16 neemt revanche Saucijzen Meergranen- Roombotercake Sluit u voor 1 maart a.s. bij ons een proefabonnement af voor 4 weken, dan ontvangt u het Odin-kookboek Vier de Seizoenen t.w.v. 16,95 gratis! '5www. Bakkfr^im meDn 1 De Koog Heemskerk verslikt zich in Carambonen Logeerhuis Texel Veldtoertocht ^dse Bollen^ l Tever de bonnen en i; Spruiten van Jurjen Bruinsma uit Sexbierum Pastinaak Geitenkaas Per kilo 2 voor brood 400 gr. Elke week een tas met verse biologische groenten of fruit van het seizoen? Hogerstraat 4 Den Burg Dorpsstraat 90 Weverstraat 90 Den Burg Hogerstraat 15,1791CH Den Burg tel. 0222-313951 www.natuurwinkel.nl DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl DINSDAG 26 JANUARI 2010 rab~Bnneraem FRb(f groente-a bonnemefl Seitennj^j in oils Riet Krulden t Landje uan Texel GROO'i fru"-"groei nte"afao(i a- 'jCf w - t Openingstijden: maandagt/m vrijdag: 08.30-18.00 uur, zaterdag: 08.30-17.00 uur, zondag gesloten De brommerrijders verzamelden zich zaterdagmiddag voor het gemeentehuis. (Foto Joop Rommets) Bowlingteam De Koogel heeft ook deze week punten moeten afstaan aan de tegenstander. Dankzij een mooie 700-serie van invaller Bart Post, kon team Remco en Femke punten afsnoepen van De Koogel, ondanks een mooie 222-game van Piet Kager. De wedstrijden aan het begin van de avond werden beide afgesloten met 3-2. WBZ wist te winnen van Best Tessels en verdiende drie punten. Ook De Pinheads ging met alle punten naar huis en staat nu nog maar één punt achter koploper De Koogel. Dit keer was het Som- meltjes dat zijn meerdere moest Mede door toedoen van zeer matig en partijdig fluitende scheidsrechters (een volwasse ne en een kind van 10) verloor de jeugd U16 van basketbalver eniging vorige week met 51-24 van Aalsmeer. Reden om het deze week bij de revanche anders aan te pakken. In de tweede helft van het seizoen moet nog een hele competitie gespeeld worden tussen de boven ste vijf teams. Daardoor kwamen De Mareis en Aalsmeer deze week weer tegenover elkaar te staan, ditmaal op Texel. Coach Venneker, die tijdens de vorige ontmoeting niet aanwezig was, was speciaal een uurtje eerder naar de sporthal gekomen voor een peptalk. Vol gens hem was het het belangrijkst de wedstrijd gewoon weer als een uitdaging te zien, maar al direct bleek dat het dieper zat. De Mareis was vanaf het begin van de wed strijd gretig, waardoor Aalsmeer erkennen in De Pinheads. Dankzij goed teamwerk wisten Herbert de Geer en Ben Siebinga van Paal 19/Sjans met 4-1 te winnen van Geen Idee. De Geer startte met een game van 208 en wist zelfs een serie van meer dan 700 te gooien. Vader en zoon Plaatsman van Loonbedrijf Plaatsman hadden geen antwoord op het geweld van Badweg Sportief en wisten alleen in de laatste game een punt te ver overen. Dankzij een mooie serie en een game van 223 voor Chris Dob ber ging Badweg Sportief met 4 punten naar huis. Met de huidige verdeling, maken zeven teams kans op het kampi oenschap. niet in het spel kwam. Dit kwam ook in de stand tot uiting. Halverwege de wedstrijd had De Mareis een voorsprong van 17-11. Een minpuntje was wel het aantal persoonlijke fouten aan het eind van het tweede kwart, waardoor Aalsmeer terug kon komen. Zoiets werkt altijd nog even door, waar door het derde kwart naar Aalsmeer ging. In het laatste kwart herpakte De Mareis zich en kon door drie scores van Maikel Bouthoorn de wedstrijd in het slot worden gegooid. De eindstand werd 42- 38. Uitstekend gespeeld werd er door Dennis Weijers en Max Hendriks, die zich volledig in dienst stelden van het team. Volgende week speelt De Mareis in Haarlem tegen Gezellen. Scores: Joost Venneker (14), Sjoerd-Jan de Lugt (11), Maikel Bouthoorn (6), Casper Dros (4), Max Hendriks (4), Dennis Weijers (2) en Aaron Blaauboer (1). Terwijl de temperatuur rond het vriespunt schommelde en boven hun hoofd een sneeuwbui los barstte, gingen zo'n 25 mannen op oude en nostalgische brommers zaterdagmiddag op de Groene- plaats op weg voor een verras- singsrit. Deze rit, geïnspireerd op de Kouwe Klauwenrit in Den Haag, had van de organisatoren de naam 3-centimeterrit meegekregen. De deelnemers reden via De Koog naar De Cocksdorp, waar ze in de schuur van Bart Boon werden getrakteerd op warme chocolade melk en een appelbeignet. Terug in Den Burg werd bij Theo Graaf stim- pestamp gegeten, bereid door kok Willem 'Parel' Roeper, die het eve nement samen met Jan Koomen en Peter Haker had georganiseerd. Ondanks de kou was de tocht goed te doen, volgens Koomen. 'We waren er allemaal op gekleed. En we hebben geen toeristische route gekozen. Driekwartier heen, een half uurtje terug. Dat was wel genoeg.' Slechts één deelnemer moest hal verwege in de bezemwagen stap pen, nadat de condensator van zijn tweewieler het had begeven. Een ander kon weer op weg worden geholpen. Het gezelschap vormt geen echte vereniging, maar maakt wel geregeld uitstapjes, in totaal gaat het om zestig a zeventig lief hebbers van historisch materieel. Willem Roeper gaat in de sneeuw op weg. (Foto Olivier Schilling) Koomen: 'Er zitten heel wat echte kenners tussen. Sommige gasten weten alles. Die weten dat een bepaald type brommer in 1964 met witte handvatten uit de fabriek kwam en in 1965 met zwarte werd geleverd. De oudste brommers die zaterdag op de weg kwamen, werden gemaakt in 1960. Willem Roeper reed op een Zündapp, Theo de Graaf op een Miele, de fabrikant van wasmachines en stofzuigers, die ook een blauwe maandag brommers maakte. De nodige aan dacht trok ook de Jawa van Theo Veeger, die hij op vijftienjarige leef tijd voor een tientje had gekocht. 'Toen durfde hij er niet op te rijden. Zo'n Joegoslaaf, daar reed je niet op. Nu vindt iedereen 'm prachtig', vertelt Koomen, die zelf op een rode Kreidler reed. 'Met ei-tank, dan weet iedereen wat ik bedoel.' 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Zo hard als Bartje, die (in het gelijk namige boek van Anne de Vries) aan de eettafel stelde 'Ik bid niet veur brune bonen', zal Jan Heems kerk het niet spelen, maar als hij ze aan de biljarttafel treft, vergaat ook hem de eetlust, sinds de heren Jaap en Martien Boon hem in De Cocksdorp alle hoeken van het biljart lieten zien. Met een regen van carambonen toonden ze pijn lijk helder aan dat Heemskerks sportieve ambitie in schril contrast Toerclub Taxi 312000 en DOK Toer uit Den Helder houden zon dag 31 januari voor de laatste keer deze winter een toertocht over Texel. Dit is de voorlaatste van een serie veldtoertochten in Noord-Holland. Een veldtoertocht is een recreatie ve fietstocht zonder wedstrijdele ment over een grotendeels onver hard parcours. Een mountainbike wordt aanbevolen. De tocht start staat tot zijn magere talent. Wat rest de man nog, behalve doen wat Bartjes moeder zei: bidden. Of opletten als Kees Weel aantreedt. Die speelde het best en maakte de hoogste serie (13). (Correspondent: Jan Heemskerk) Uitslagen: M. Boon-Smit 4-0; Huizing-Harman 0-2; Weel-Klok 4-0; E. Boon-Zijm 0-4; Heems- kerk-J. Boon 0-2; Homan-Smit 2-4; Weel- Harman 2-0; E. Boon-M. Boon 0-2; Klok- Homan 0-4; Zijm-Huizing 4-0; M. Boon-Heemskerk 4-0. op het terrein van DOK in Den Hel der, Texelse deelnemers kunnen zich om 10.00 uur aansluiten op de veerhaven. De tocht is 35 kilometer lang en voert over de ATB-route door de Dennen door de duinen, over het strand en door het boe renland. Voor meer informatie: Jan Zijm, tel. 314205 of peter. engelen@quicknet.nl. De laatste veldtoertocht van de serie wordt gehouden op zondag 7 februari in en om Winkel. Deze begint om 9.00 uur bij de Nieuwe Voetbalver eniging aan de Bosstraat.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6