Begeleiders verkennen parcours SuperSunday Den Burg West wint zaalvoetbaltitel 'Een paar tandjes te hoog en je gaat kapot' TEXELSE 7 COURANT Veldtoertocht Verlies voor dames Tevoko Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Sport 'Het werd tijd dat de sneeuw verdween, eindelijk kunnen we weer het land op.' Met de SuperSunday op zondag 14 febru ari in het vooruitzicht, is er geen tijd te verliezen. Samen met Henri van Maldegem, John Betsema en zeven andere begelei ders en organisatoren verkennen we het parcours. De ATB- cross over weilanden, akkers, langs sloten, dijken, door bos, duin en over strand mag dan iets korter zijn dan vorig jaar, maar kent zo mogelijk nog meer uitdagingen. DINSDAG 26 JANUARI 2010 vat in De Koog. We rijden steeds dieper Eierland in en rijden bij hoeve De Halm van Jan en Lindy Stroo het land in. Over het boerenwandelpad dat zij samen met de familie Langeveld van Nieuw Breda en Hotel Texel hebben aangelegd over hun lan derijen. De voetjes op de bordjes maken duidelijk dat het een wan delpad is, maar voor deze speciale rit is een uitzondering gemaakt. Van Maldegem: 'Arnold (Lange veld) vindt dit zo'n leuk initiatief, hij heeft ons gevraagd of we dit pad in het parcours willen opnemen.' Naast het pad staan op Nieuw Breda nog meer verrassingen op het programma. 'Verklap je in je verhaal niet de hele route. Het moet wel een verrassing blijven', drukt Betsema de verslag gever op het hart. Hij, Van Malde gem en andere voorrijders beschik ken over een indrukwekkende conditie en ik moet flink op de pedalen om het gezelschap bij de te houden. 'Laat je niet gek maken. Hou je eigen tempo aan. Van Mal degem: 'Een paar tandjes te hoog op die zompige padden, en je gaat kapot. Wie met licht verzet fietst, houdt het in dit terrein het langst vol. Je hoeft ook niet de hele rit uit te rijden. Meedoen is het belang rijkste. Het is ook prima als je één of twee etappes rijdt en daarna uitstapt. Maar eigenlijk bij iedereen is het zo: als je gewend bent om dertig kilometer te fietsen, dan haal je op SuperSunday de vijftig. En ga zo maar door.' Om er geen race van te maken, wordt in meerdere groepen gereden, die elk één of meer begeleiders hebben en een tempo aanhouden dat past bij de betreffende groep. Organisatie en deelnemers hopen vurig op droog weer. Maar tevoren weet je het nooit. Betsema: 'Wie echt slim is, zorgt dat er bij De Lugt op Padang, waar we halverwege zijn, een bundeltje droge kleren ligt.' Het is voor het eerst dat er niet- Texelaars mogen meedoen. Ze kwamen als vliegen op stroop op de website af die De Vrije Rijders openden. 'Toen kwamen er zomaar betalingen van de overkant binnen. dorp 2-1Den Burg West-De Koog 6-0; Den Hoorn-Oosterend 1-2; De Waal/De Cocksdorp-Den Burg West 1-7; Den Hoorn-Den Burg Oost 0-4; De Waal/De Cocksdorp-De Koog 2-8; Oosterend-Den Burg Oost 0-2; Den Hoorn-De Koog 3-4; Den Burg West-Den Burg Oost 3-1Ooste- rend-De Waal/De Cocksdorp 4-5; Den Burg West-Den Hoorn 6-0. Eindstand: I.Den Burg West, 13 punten; 2.Den Burg Oost, 12; 3,Oosterend, 7; 4.De Koog, 6; 5.De Waal/De Cocksdorp, 6; 6.Den Hoorn, 0. Toerclub Taxi 312000 en DOK Toer uit Den Helder houden zon dag 31 januari voor de laatste keer deze winter een toertocht over Texel. Dit is de voorlaatste van een serie veldtoertochten in Noord-Holland. Een veldtoertocht is een recreatie ve fietstocht zonder wedstrijdele ment over een grotendeels onver hard parcours. Een mountainbike wordt aanbevolen. De tocht start op het terrein van DOK in Den Hel der, Texelse deelnemers kunnen zich om 10.00 uur aansluiten op de veerhaven. De tocht is 35 kilometer lang en voert over de ATB-route door de Dennen door de duinen, over het strand en door het boe renland. Voor meer informatie: Jan Zijm, tel. 314205 of peter.engelen@quicknet. nl. De laatste veldtoertocht van de serie wordt gehouden op zondag 7 februari in en om Winkel. Deze begint om 9.00 uur bij de Nieuwe Voetbalvereniging aan de Bos straat. stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtlngbroodnodig@texel.com Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zater dag in Haarlem met 3-1 verloren van Spaarnestad 1. Het had anders kunnen zijn, want de Texelse selectie had kans op meer. Tevoko begon mat. Spaarnestad speelde traag, waardoor de Texel se spelers niet in hun spel konden komen. Over en weer werden pun ten gescoord, maar de felheid van de afgelopen tijd was ver te zoe ken. Bij een stand van 7-7 liep Spaarnestad uit. Ondanks mooie harde aanvallen over rechts kon Tevoko de achterstand niet meer ombuigen en verloor het de eerste set met 25-22. In de tweede set nam Tevoko direct vanaf de eerste service een voorsprong en scoorde het diverse punten door hard wer ken en een goede netverdediging. Tevoko won de tweede set met 25- 21maar zakte daarna in, net als in voorgaande weken het geval was. Spaarnestad kon vrijuit aanvallen. Tevoko bleef geloven in eigen kun nen en verkleinde langzaam de achterstand. Echter niet voldoende en de derde set ging met 25-19 naar Spaarnestad. Om nog een kans te maken op de overwinning, moest Tevoko dus de vierde set winnen. Net als in de tweede begon Tevoko met een kleine voorsprong en met mooie verdedigingsacties en harde aanvallen werden punten gescoord. De hele set hield Tevoko een voorsprong van 4 of 5 punten. Maar de spanning nam toe en bij een stand van 21-16 slopen er fou ten in het spel. Spaarnestad ging daarentegen alles of niets spelen en kwam langzaam dichterbij. Bij 22-22 begon een spannend eind spel, waarin over en weer punten werden gescoord. Uiteindelijk won Spaarnestad de set met 32-30. Gezien het spelniveau had Tevoko meer verdiend. Ondanks dit verlies en de overwin ningen van de concurrenten staat Tevoko nog op de negende plaats, maar heeft het wel een wedstrijd meer gespeeld. Eerst maar eens bellen met die jongens. Of ze wel wisten waar ze aan begonnen. We hebben afge sproken dat er maximaal vijftig niet-Texelaars mogen meedoen.' Er wordt gemikt op 150 Texelaars. Wie mee wil doen, kan zich tot 6 februari opgeven via de website van De Vrije Rijders (www.super- sunday.eu). De kosten zijn een tientje en kunnen worden overge maakt op rekening van de Rabo bank 15.39.35.316 t.n.v. de Vrije Rijders. De rit op 14 februari start om 8.00 uur aan de Hollewal in Den Burg. Tekst en foto Gerard Timmerman Zaterdag 30 januari: Purmersteijn-Oosterend 14.30 Alkmaarsche B. 3-Oosterend 2 14.00 Texel'94 A1 -ODIN'59 A1 14.30 Texel'94 A3-Berdos A1 14.30 Twisk A1 -Oosterend A1 12.00 Texel'94 B1 -VIOS W B1 12.45 BKC B1-Texel'94 B2 14.30 Koedijk B2-De Koog B1 13.00 Texel'94 MBTDuinrand S MB1 13.00 Oosterend MBTDen Helder MB1 14.45 De Koog C1-VZV C1 14.00 Den Helder C2-Texel'94 C1 14.30 Texel'94 C2-Con Zelo C1 11.30 Texel'94 C3-Hugo Boys C1 13.00 Texel'94 C4-Den Helder C6 14.30 Schagen MC1-Texel'94 MC1 13.00 Zeevogels MC1-Texel'94 MC3 10.30 Texel'94 D1-BKC D1 11.30 BKC D3-Texel'94 D4 14.30 ZDH DTCallantsoog D1 11.20 Waterloo G1-Texel'94 G1 12.00 Texelse pupillencompetitie: SVC F-RKC 9.00 Vitesse-Utrecht 9.00 Roda-Heerenveen 9.00 De Koog F-SVO F 9.00 Sevilla-Real Madrid 10.00 Atletico-Barcelona 10.00 De Koog E-Villarrel 10.00 Valencia-SVO E Groen 10.00 Deportivo-SVO E Wit 10.00 SVCE-ZDHE 10.00 Zondag 31 januari: Texel'94-De Koog 14.00 ZDH-Kaagvogels 14.00 Texel'94 2-Foresters 12.00 SRC 5-Texel'94 3 11.30 Vrone 3-De Koog 2 12.00 Oosterend 2-Succes 4 14.00 Apollo'68 DA1 -Texel'94 DA1 11.00 Oosterend DA1-DWOWA2 12.00 De Koog DA1 -Succes DA1 14.00 Zaterdag 23 januari: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 24 januari: Alle wedstrijden werden afgelast. Woensdag 27 januari 17.00 Mantje C1-SVO C2 vPutten 17.45 C/Spsh C1-RAB C1 vPutten 18.30 Klif/St 4-Klif/St 6 Arnout 19.20 Klif/St da2-Pellor da3 Arnout 20.15 Texel 4-Texel 3 Texel 21.05 Krim 5-Klif/St 5 H'dijk 21.55 Texel 2-Klif/St 2 H'dijk Zaaldienst: Texel Donderdag 28 januari 18.15 SVO D1-ZDH D1 SVO 19.00 Klif/St 3-Klif/St 7 Kuipers 19.50 Krim 2-Mantje 4 Kuipers 20.45 Koog 2-SVO 1 vPutten 21.35 RAB 5-RAB 4 vPutten Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Vrijdag 29 januari 17.00 Klif/St E1 -ZDH D2 Klif/St 17.45 Klif/St E2-Koog E1 Klif/St 18.30 RAB 1-Mantje 2 Sangers 19.20 Texel 1-De Weyver 1 Vonk 20.15 C/Sportsh 1-Mantje 1 H'dijk 21.05 Klif/St 1-RAB 2 Arnout 21.55 Krim 1-Mantje 3 Kuipers Zaaldienst: Mantje Uitslagen: D/E jeugd: Mantje D2-RAB Bouw D1 1-8, C/Sportshop E1-C/Sportshop D2 1-9. D- jeugd: Klif/Steen D1-C/Sportshop D1 3-6. C-jeugd: Oosterend C2-Oosterend C1 3- 1, RAB Bouw C2-C/Sportshop C1 10-2. Tweede klasse: Mantje 5-Texel 4 25-2, Klif/Steen 7-Klif/Steen 4 2-11, Klif/Steen 6-Krim 5 2-6, Texel 3-ZDH 1 1-8. Eerste klasse: Oosterend 1-Krim 2 5-1, Mantje 4-C/Sportshop 2 8-3, C/Sportshop 3- Koog 2 14-1, RAB Bouw 3-RAB Bouw 4 3-4. Hoofdklasse: Mantje 2-Klif/Steen 1 4-6, RAB Bouw 2-Koog 1 2-5, RAB Bouw 1-Mantje 3 8-0. Overige: Mantje 1-Puin- hoop United 1 7-1 Mountainbikers van de Vrije Rijders verkennen het parcours voor SuperSunday. Op de foto: Ruud Vermeulen, John Betsema, Henri van Maldegem, Lorendz Boom, Kees Vermuë Edo Kooiman, Peter van Rees en, half zichtbaar, Rob Jongejan. We rijden op deze mistige maar droge dag een deel van het par cours, zodat de begeleiders (voor rijders) weten hoe ze moeten rij den. Want overal een bordje plaatsen, daar is bij een tocht over 104 kilometer niet aan te beginnen. De rit kriskras door het Texelse boerenland maakt duidelijk dat de deelnemers iets bijzonders staat te wachten. We rijden al een tijdje over het Oude Land als wordt gestopt voor een slootje. Nergens een dam of brug te herkennen. Slootje sprin gen dan maar. Met fiets en al een kunst apart. De een na de ander hopt erover, een enkeling erin. Aan de andere kant schudt Van Malde gem een anekdote uit de mouw. 'We wilden over dit landje, maar kwamen er maar niet achter van wie het was. Zelfs de buren wisten het niet. Uiteindelijk kwamen we er toch achter. Wij naar die boer met de vraag of we er overheen moch ten. Tuurlijk, zei die man. Maar er is wel een slootje waar jullie overheen toestemming worden gevraagd. Onder meer de pachter en mede werkers van het hoogheemraad schap. Van Maldegem: 'Wat wij doen is natuurlijk niet normaal. Je kunt niet zomaar bij iemand het land op rij den. Dat moet je tevoren eerst bij zo'n boer langs gaan. Als je het vraagt vind ik het best, doe je het niet, dan donder ik je er vanaf', citeert hij een landbouwer die zijn grond voor deze bijzondere tocht beschikbaar heeft gesteld. Een blik op de kaart maakt duide lijk dat de route over een wirwar de externe contacten, die de meeste boeren wel kent. 'En als ik het niet weet, dan vraag ik het aan Kees (Vermuë), die kent zo'n beetje elk lapje land op Texel. En als we het dan nóg niet weten van wie het is, dan vraag ik aan mijn broer Hans.' Als we over een landweggetje rij den, houdt de voorman halt en knoopt een praatje aan met een buurtbewoner. 'We wilden toe stemming vragen, maar konden niet achter zijn naam komen.' De man gebaart dat we van harte wel kom zijn. 'Dat was de laatste van wie we toestemming nodig had den.' We passeren het ene na het andere hek. De fietsen worden er over heen getild en de rijders klauteren erover. En dan weer echter elkaar in het spoor, langs een sloot, kanaal, een dijk, over een perceel waar bieten, aardappelen of iets anders heeft gestaan. Het is op deze woensdag behoorlijk mistig en dan is het soms gissen waar we zijn. Het blijkt de achterkant van hoeve Padang in Eierland, een vas te pauzeplaats. Betsema: 'Cor (de Lugt) is onze Tourdirecteur en Anneke onze Rondemiss. We kun nen altijd bij ze terecht, zolang je het maar vraagt. Toen we eens op weg naar de boerderij waren, bel den we onderweg of we er zo een bakkie konden drinken. Er werd koffie gezet en we hebben lekker in de kantine gezeten.' Ook zondag 14 februari wordt Padang aange daan. Na de eerste stop bij Maar ten Hoogenbosch aan de Wester- weg, is de tweede halte bij de familie De Lugt. moeten. Dat wisten we. Die boer kon er de humor wel van in zien. Ik hoop dat jullie er in donderen.' Voor een ritje langs een dijk, moes ten zelfs meerdere mensen om van perceeltjes gaat. Het moet een hele uitzoekerij zijn om de eige naars of pachters te achterhalen. Van Maldegem, werkzaam bij AB Texel Oudeschild, is de man van Tijdens de derde stop kunnen de crossers een kijkje nemen in de nieuwe brandweerkazerne aan de Postweg en de rit eindigt met boe renkool met worst in café Het Bier- rassend won - eindigden als vierde en vijfde, Den Hoorn was hekken sluiter. Oudeschild, drie jaar geleden de eerste winnaar van het toernooi, slaagde er niet in een team op de been te brengen. Tot teleurstelling van organisator Hans Polderman, die over het verloop van het toer nooi echter dik tevreden was. 'Het was leuk en spannend, met vaak ook mooi voetbal. Bovendien was de sfeer uitstekend. Dit blijft voor herhaling vatbaar.' Polderman heeft inmiddels zijn zinnen gezet op een toernooi voor dames. Een eerste inventarisatie leerde dat de meeste dorpen wel een team op de been kunnen brengen. Of er ook nog een editie voor veertigplussers komt, valt te bezien. Na twee suc cesvolle toernooien lukte het al twee keer niet om voldoende teams te formeren. Uitslagen: Den Burg Oost-De Koog 4-1; Oosterend- Den Burg West 2-2; De Waal/De Cocks- dorp-Den Hoorn 3-2; Oosterend-De Koog 4-2; Den Burg Oost-De Waal/De Cocks- De beslissing viel in de ontmoeting tussen Den Burg West en Den Burg Oost, één van de laatste wedstrij den van het toernooi. Oost had tot dan toe alles gewonnen, West had verrassend 2-2 gespeeld tegen Oosterend, zodat Oost aan een gelijkspel genoeg had voor de titel. Het werd een spannend gevecht, waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren en mooie aanval len opzetten, die keepers Ewout Bakker (West) en Dennis Schouw- stra (Oost) tot handelend optreden dwongen. Dankzij doelpunten van Jacob Krijnen en Pieter Jan Eel- man (twee keer) voor West en Remco Boogaard voor Oost werd het uiteindelijk 3-1 voor West, dat daarna alleen nog met Den Hoorn moest afrekenen om de toernooi zege op te kunnen eisen. Met lou ter hoofdklassespelers in de gele deren was dat was geen al te moeilijke opgave, tegen de Hoorn- Hef kampioensteam van Den Burg West. Met op de achterste rij: Niels Dubbelt, Niek van Egmond, coach Steffan Vlaming, Rick den IJzerman, Jacob Krijnen en coach John List. Voorste rij: Ewout Bakker, Pieter Jan Eelman en Joey van der Vis. Moment uit de wedstrijd tussen Den Burg West en De Cocksdorp/De Waal. (Foto's Joop Rommets) Den Burg West heeft het beste zaalvoetbalteam van Texel. Dat werd zaterdagavond duidelijk in sporthal Ons Genoegen, waar de vierde editie van het jaarlijkse Dorp-tegen-Dorptoernooi werd gespeeld. De kampioen won bij na alle wedstrijden en hoefde alleen een gelijkspel toe te staan tegen Oosterend. ders die vooral spelers uit de eer ste en zelfs tweede klasse op de been brachten. Het werd uiteinde lijk 6-0 voor Den Burg West. Den Burg Oost legde beslag op de tweede plaats, Oosterend werd knap derde. De Koog en het com binatieteam van De Cocksdorp en De Waal - dat vorig jaar nog ver- COMPLETE WONINGINRICHTIN

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7