NOORD-HOLLAND IN BEELD TEXELSE 8 COURANT NIEUWE ABRI'S EN FIETSENSTALLINGEN WIN KAARTEN VOOR INSCÈNE! 5 VRAGEN AAN... POSITIEVE NOORD-HOLLANDSE JONGEREN DE SMIENT IN NOORD-HOLLAND Kijk ook op www.noord-holland.nl DINSDAG 26 JANUARI 2010 Provincie Noord-Holland FEBRUARI 2010 connexion Op de Regionetlijn Alkmaar-Heerhugowaard worden bij acht bushaltes nieuwe wachthuisjes en fietsenstallin gen geplaatst. Het gaat om de bushaltes waarlangs nu Regionetbus lijn 360 rijdt. Zelf meespelen in een Nederlands tv-dramaserieDat kan voor wie naar de interactieve expositie InScène gaat. Deze vindt plaats van ïg februari tot en met 31 oktober in het Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Dit jaar is de provincie Noord-Holland weer op allerlei plekken te vinden. Bijvoorbeeld op televisie en tijdens allerlei evenementen. Zodat u kunt kennismaken met het werk van de provincie. Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden isZaferYurdakul van D66. Terwijl het met de jeugd in Noord-Holland heel goed gaat, komen jongeren vaak in het nieuws met alcoholmisbruik, criminaliteit en overlast. De provincie Noord-Holland wil de negatieve beeldvorming over jongeren doorbreken met The Movement 09/10. MIJN PROVINCIE De provincie Noord-Holland geeft hiervoorsubsidieaan de gemeente Heerhugowaard. Dat heeft het college van Gedeputeerde Staten vorige week besloten. De haltes waarde nieuwe abri's en fietsenstallingen worden geplaatst zijn: Park van Luna, Stad van de Zon, Butterhuizen, Rivierenwijk, Molenwijk, Stadshart, Bomenwijk en Centrumwaard. Of u nu van soaps, detectiveseries of kwaliteitsdrama houdt, voor elke liefhebber heeftdetentoonstelling watwils. Bekende acteurs als Marcel Musters, Maryam Hassouni, Ferrry Doedens en Mare Klein-Essink lokken u mee in de wereld van hettv-drama. Stap in een scène als acteur, schrijver of regisseur, om zo achterdegeheimen van hettv-drama te komen. Het resultaat is meteen terug te zien op een scherm en thuis. Tijdens speciale evenementen kunt u dan ook nog een aantal acteurs en programmamakers ontmoeten of samenspelen in een workshop. Kijk op www.beeldengeluid. nl/inscene voor meer informatie. Colofon Mijn provincie Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt acht keer perjaar in een groot aantal Noord-Hollandse huis-aan- huisbladen. Redactie: Provincie Noord-Holland, sector Communicatie, Postbus 3007,2001 DA Haarlem, tel. 023 5143832, e-mail: mijnprovincie@noord-holland.nl. Nu al op televisie te zien op SBS6: het programma Binnenkort Geopend. Hierin is de kijker getuige van de zoektocht naar de chef-kok voor een uniek restaurant op de oude Rijkswerf in Den Helder. Van zeven geselecteerde chefs blijft uiteindelijk de beste over. Deze zoektocht duurt krap drie maanden. In die tijd moet ook de verbouwing van het historische werfpand worden uitgevoerd. Andere personeelsleden zijn deels afkomstig uit een leerwerktraject. Binnenkort Geopend wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Holland, gemeente Den Helder, A. Tuin Den Helder BV en Zeestad. De provincie draagt het project een warm hart toe, omdat de komst van een nieuwe, omvangrijke horecagelegenheid een impuls kan geven aan de economie van Den Helder. Een ander argument voor de provincie om aan het project mee te doen is dat een deel van de personeelsleden van het nieuwe restaurant afkomstig is uit een leerwerktraject voor jongeren die om uiteenlopende redenen geen 'normale' opleiding volgen. De provincie is ook te vinden bij diverse evene menten. Zoals in april tijdens het NH Wieler weekend, dat door de provincie wordt gesponsord. Vanouds is de provincie aanwezig op 5 mei tijdens het Bevrijdingsfestival in Haarlem. Hou, voordat op 19 augustus Sail Amsterdam begint, deze pagina en www.noord-holland.nl in de gaten, want de provincie is ook medesponsor van dat evenement. Sponsoring De provincie Noord-Holland sponsort diverse evenementen die voor een breed publiek interes sant en aansprekend zijn en een nationale of internationale uitstraling hebben. Door de provincienaam aan een evenement te verbinden, ontstaan voor de provincie kansen voor positieve profilering en nieuwe mogelijkheden voor publieks- of relatieactiviteiten. Hoe lang bent u Statenlid? Ik ben sinds 2007 Statenlid voor D66 in de Provinciale Staten van Noord Holland. Als Statenlid zet ik me in voor de ontwikkeling van het menselijk kapitaal. Waarom bent u Statenlid geworden? In mijn ogen is het belangrijk om mensen zoveel mogelijk te faciliteren bij het ontwikkelen van hun talenten. Zo heb ik me gedurende mijn politieke loopbaan sterk gemaakt voor meer capaciteit bij de voorschoolse taalontwikkeling van kinderen. Voor individuele begeleiding van werklozen naar werk. Voor het stimuleren van integratie door het mobiliseren van positieve rolmodellen. En voor het ondersteunen van creatieve kenniswerkers bij het opzetten van een bedrijf. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? De burgers, bedrijven en instellingen in Noord- Holland zoek ik actief op om met hen van gedachten te wisselen over actuele onderwerpen zoals het bedenken van oplossingen voor het wegwerken van wachtlijsten in de jeugdzorg, behoud en ontwikkeling van cultureel erfgoed en vergroten van bestuurskracht van de provincie en de gemeenten. Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? Ik fiets graag door Noord-Holland en geniet van de natuur in de duinen bij Bloemendaal. Ook dichterbij mijn stad Amsterdam fiets ik door de beroemde Ronde Hoep zo vaak als het kan. Wat gaat u binnenkort doen voor de provincie? Naast mijn reguliere bezigheden zal ik me komende tijd bezighouden met het opstellen en indienen van een initiatiefvoorstel voor de verdere stimulering van sportbeoefening. Ik vind dat de provincie Noord-Holland meer mogelijkheden moet creëren zodat meer mensen, vaker gaan sporten. Een van de bijzondere dieren die in Noord-Holland voorkomt, is de smient. De mannetjes zijn te herkennen aan hun oranjerode kop met een geel voorhoofd. Deze fraaie eend broedt zomers in Scandinavië. Zo'n 200.000 smienten over winteren in Noord-Holland. In het voorjaar trekken deze beschermde vogels weer naar het noorden. Smienten hebben ruimte nodig om te rusten en te eten. Daarom maakt de provincie Noord-Holland in verschillende gebieden afspraken met de gebruikers van deze gebieden, zoals in de polders Schermer en Beemster. Smienten zijn te vinden bij de vele sloten en meren in de provincie. Ze komen veel voor in veenweidegebieden zoals Zeevang, Wormer Jisperveld, en de Oostelijke Vecht- plassen. De natuur van Noord-Holland is enorm afwisse lend met veel bijzondere planten en dieren. Daar door is het een aantrekkelijke provincie om in te wonen, werken en recreëren. De natuur is een waardevolle hulpbron voor economische activi teiten zoals landbouw, recreatie en toerisme. Om aandacht te vragen voor het belang van soorten rijkdom is het jaar 2010 door de Verenigde Naties uitgeroepen tot 'Jaar van de biodiversiteit'. Iedere maand staat daarom een van de dieren of planten uit Noord-Holland in het zonnetje. Meer weten? Kijk op www.noord-holland.nl onder het thema natuur. Meer info over The Movement? Bezoek dan www.themovemento910.nl. The Movement is onderdeel van een provinciale campagne, die er op gericht is om jongeren zo veel mogelijk met elkaar in contact te brengen. Zo kunnen zij hun positieve verhalen met elkaar delen en in de wereld brengen. Een jeugdteam trekt er met een 'opvallende, vette bus' zelf op uit om de jongeren in Noord-Holland te bereiken. Ze gaan evenementen langs of bezoeken jongeren met een verhaal en maken andere jongeren zo enthou siast om ook hun verhaal te vertellen. Die verhalen plaatsen ze zelf op een website. Daarop kunnen jongeren elkaar ontmoeten, lid worden van het jeugd team en filmverslagen bekijken en ook hun eigen positieve nieuws plaatsen. Op deze manier beïnvloedt The Movement niet alleen de beeldvorming over jongeren, maar ook die van de jongeren zelf. De provincie Noord-Holland is sponsor van deze tentoonstelling in Beeld en Geluid, een van de karakteristieke Noord-Hollandse gebouwen van deze tijd. Win Maak samen met een introducé kans op gratis toegangskaarten. Beant woord daarvoor een van de volgende vragen: Welke bekende acteur uit Medisch Centrum West is het gezicht van InScène? Welke bekende acteur uit GTST is hetgezichtvan InScène? Stuur uw antwoord (met naam, adresen telefoonnummer) vóór 14 februari 2010 naar: NHsponsoractie@noord-holland.nl onder vermelding van 'Prijsvraag Beeld en Geluid'. Of naar Provincie Noord-Holland, Communicatie Sponsoring, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem. Alleen de winnaars krijgen bericht.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8