Veel nominaties voor Texelse sportprijzen 2009 Witte en Beumkes kampioen bowlen TEXELSE 9 COURANT Bart Weijdt en Willem Koomen winnen 16de klaverjasronde Genomineerden Bowlers in vorm Cursus voor jeugdige hulp bij gymlessen Veldrit DOK Randstad Eilandcompetitie Boscross Twee wedstrijden voor dames Tevoko Na een wat aarzelend begin hebben toch nog heel wat liefhebbers de moeite genomen één of meer sporters te nomineren voor de Texelse sportprijzen die vrijdag 5 maart worden uitgereikt in dorpshuis De Bijenkorf. In totaal werden dertien sportmannen, acht sportvrouwen en maar liefst veertien sportploegen voorgedragen. VRIJDAG 29 JANUARI 2010 Dorian van Rijsselberghe windsurfer, derde prijs EK Frits Androg trainer hondensportvereniging DOS, bestuurslid biljartclubs, eer der ook actief in voetbal en volley bal Henk de Vries trainer G-judoka's Thomas Wassenaar golfer op nationaal niveau Willem Vlas boogschutter op nationaal niveau Piet Beers deelnemer, trainer en organisator in paardensport Rob Teisman triatleet, wielrenner Cees Timmer deelnemer, trainer en organisator in atletiek Peter Koorn winnaar Texelse autocross en voet baller in het eerste elftal van SV De Koog Windsurfer Dorian van Rijsselberghe, genomineerd bij de sportmannen. De jury krijgt het lastig, omdat het in veel gevallen een kwestie van het vergelijken van appels met peren zal zijn. Want hoe beoordeel je wie beter heeft gepresteerd: een geroutineerde sporter, een snel rij zend talent of een organisator die veel werk achter de schermen ver richt? Opvallend is ook dat niet alle genomineerden hun beste presta ties hebben geleverd in 2009, maar kennelijk zijn voorgedragen wegens hun excellente carrière. Hoe het ook zij, de juryleden bui gen zich de komende weken over de lijsten en selecteren in elke categorie twee of drie namen die het meest voor de prijs in aanmer king komen. Welke namen dat zijn, wordt kort voor 5 maart bekendge maakt. Wie er uiteindelijk winnen, zal blijken tijdens de feestelijke uitreiking in De Bijenkorf. De orga nisatoren van de Sportraad en de Texelse Courant zijn momenteel druk bezig een leuk en gevarieerd programma samen te stellen. De komende weken verschijnen in deze krant portretten van enkele genomineerden. In verband met de beschikbare tijd en ruimte kan niet over iedereen worden geschreven. De jury hecht eraan te melden dat zij onafhankelijk is en dat er geen oorzakelijk verband zal zijn tussen de geportretteerden en de win nende sporters. Met andere woor den: wie wordt geïnterviewd, krijgt niet automatisch de prijs. Categorie mannen: Sverre Eschweiler zwemmer, lid nationale jeugdkern- ploeg Thomas Boom triatleet, Texels kampioen Jaap Witte hardloper Lutz Lohse hardloper Categorie vrouwen: Denise Betsema wielrenner, winnaar Rabo Top Sanne Brand tennisser Jasmijn van den Burgh triatleet en wielrenner Connie Joling beroepsmatig en privé op diverse terreinen actief Natascha van der Vis wielrenner, triatleet, clubvrouw Eva van der Linde amazone dressuur op nationaal niveau Annabel Groothuis golfer op nationaal niveau Esther van Gils boogschutter op nationaal niveau Categorie ploegen: Tevoko dames 1 volleyballers, kampioen promotie klasse en finalist in de bekerstrijd MAB-club organisator diverse auto- en motor wedstrijden Tenniser Sanne Brand, kandidaat sportvrouw 2009. Stichting Texel Atletiek organisator Texel Halve Marathon Deuce dames 1 tennissers, kampioen voorjaars competitie Gehandicapten judo en voetbal Texel'94 C1 voetballers, kampioen en al bijna twee jaar ongeslagen Texelse Courant brenger nieuws en achtergrondver halen over sportend Texel Redactie Sportlokaal van Radio Texel brenger nieuws en reportages over sportend Texel Stichting Texelse Sportraad organisator diverse evenementen Winnaars Wampex Tevoko jeugdteam volleyballers G-team Texel'94 voetballers Vrijwillige scheidsrechters Texel'94 MA1 voetballers, kampioen 1ste klasse A Ingrid Witte en Marijn Beumkes zijn afgelopen weekend in Bow ling de Koogel Texels kampioen geworden. Rick Plaatsman won de strijd de Heren C/D. Er wer den dit jaar geen wedstrijden in de categorie Dames C/D gespeeld. Voor een plaats in de finale moes ten de deelnemers een serie van zes singles en vier dubbels spelen. Rob Beumkes zette zaterdag in zijn singlepartijen een mooie serie van 1050 pins neer met een game van 210 pinval. Ook Rick Plaatsman presteerde goed. Met games van 208 en 218 (een serie van 1081) won hij de wisseltrofee. Corine Plaatsman zette zaterdag al de hoogste damesgame op haar naam (215). Marijn Beumkes gaf zondag bij de dubbels zijn visitekaartje af. Met games van rond de 200 punten maakte hij een serie van 816. Ingrid Witte schitterde met Candida Huijsman en gooide een gemid delde van 174 pins over 4 games. Huijsman bleef steken op een Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt komend weekend twee wed strijden. Zaterdag krijgt het team Abcoude 3 op bezoek, zondag Clam Dyke. De uitwedstrijd tegen Abcoude werd met 3-1 verloren. Inmiddels staat het team lager op de ranglijst dan Tevoko, maar het heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Tevoko weet dat er punten behaald moeten worden. Het zal een moei- Hoewel veel bowlers het Texels kampioenschap nog in de benen hadden zitten, werd in de com petitiewedstrijden dinsdag vier maal een 200-game gegooid. Zowel Marijn Beumkes (223) en Hans Koot (218) als Martien Roe per (214) en Trein Stiggelbout (203) bleken na een druk weekend nog goed in vorm. Tegelzetbedrijf Huijs man wist door de volle winst op de gemiddelde van 165. Het duo Jacob Krijnen jr. en Jeffrey Witte, dat al een jaar niet gespeeld had, maakte knappe series van 638 en 612. Krijnen behaalde later in de middag zelfs een finaleplaats in de klasse A/B klasse. Piet Kager gooide constant en zijn gemiddel de van 175 en 185 in de voorron des was voldoende om de finale in te gaan. De hoogste game van Jeroen Schouwstra was 193. In de C/D finale stond Rick Plaats man er het beste voor, met 58 pins voorsprong op Paul van Dijk, die er alles aan deed om Plaatsman in te halen. Dit leverde een mooie wed strijd op. De zesde game moest het verschil maken, maar zowel Plaatsman als Van Dijk gooide een 200-game, zodat Plaatsman zijn voorsprong behield. Bij de dames stond Ingrid Witte er het beste voor. In de eerste game van de finale vergrootte zij haar voorsprong met 211. In de vijfde en zesde game verkleinde tegen stander Trijn Stiggelbout haar voor sprong door 203 en 199 te gooien, maar dit was niet voldoende om lijke en spannende wedstrijd wor den, want ook Abcoude heeft de punten hard nodig. De wedstrijd begint om 13.15 uur. Clam Dyke uit Zaanstad, tegen standers in de vierde ronde van de Regiobeker, is een volslagen onbe kende voor Tevoko. Het team speelt twee klassen lager, maar heeft al enkele wedstrijden in de bekercompetitie gewonnen en zal proberen de winst mee naar Zaan stad te nemen. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Blauwvinger te behalen de koppo sitie te verstevigen. Hotel Tatenho- ve, dat op de tweede plaats staat, won van Loonbedrijf Plaatsman. Hoewel de finale al eind maart plaats vindt, is er nog geen gooi te doen naar de uitslag. Uitslagen: De Blauwvinger-Tegelzetbedrijf Huijsman 0-5; Hotel Zeerust-Torenrestaurant 5-0; L'Avenir-Land en Zeezicht 4-1; Sam Sam- Sponsorloos 1-4; Buzzbot 3.0-Kraanver- huur Kager 1 -4; Hotel Tatenhove-Loonbe- drijf Plaatsman 3-2. Witte de overwinning te ontnemen. Ook de games van Corine Plaats man (192) en Karelien Schouwstra (190) vormden geen bedreiging. Bij de finale van de Heren A/B stond Marijn Beumkes riant aan kop met een voorsprong van 108 op Pietje Kager. Deze deed er alles aan om dit gat te verkleinen (215, 190 en viermaal 180), maar kreeg geen enkele kans, zodat het ver schil na zes games nog 96 pins was in het voordeel van Beumkes. De als zesde geplaatste Martien Roeper deed er alles aan om zich omhoog te werken. Hij begon met een game van 205 en zette goed door, alleen bij zijn zesde game ging alles mis. Hierdoor strandde hij op de derde plaats. Uitslagen: Dames: 1.Ingrid Witte; 2.Trijn Stiggelbout; 3.Candida Huijsman; 4.Karelien Schouw stra: 5.Corine Plaatsman; 6.Simone Stig gelbout. Heren A/B: 1.Marijn Beumkes; 2.Pietje Kager; 3.Martien Roeper; 4.Jan Plaatsman; 5.Jacob Krijnen; 6.Mischa Wit te. Heren C/D: LRick Plaatsman; 2.Paul van Dijk; 3.Herbert de Geer; 4.Remco Wanei; 5.Hans Coot; 6.Ben Siebinga. Jeugdleden van gymverenigingen die het leuk vinden de docent te helpen, kunnen een officiële cursus tot junior-assistent krijgen. Tijdens deze cursus leren ze hoe een les wordt opgebouwd, hoe de materi alen kunnen worden gebruikt en hoe ze kinderen moeten helpen bij verschillende onderdelen. Tijdens de trainingen van hun vereniging moeten ze achttien stageopdrach ten uitvoeren, variërend van het leiden van een spel en het begelei den van een groepje kinderen tot het aanleren van een handstand. In de laatste les van de cursus wordt een examen afgelegd. In tweetal len moeten de cursisten een eind spel voor de les klaarzetten, uitleg gen en begeleiden. Wie slaagt, krijgt een diploma en een T-shirt met de tekst 'It's your turn'. De cursus word gegeven in het kader van een opleidingsplan dat Sandra Bremer van Sportservice Texel in samenwerking met de KNGU (Koninklijke Nederlandse Bart Weijdt en Willem Koomen hebben met 7272 punten de zestiende speelronde van Kla- verjasclub Den Burg gewonnen. Dankzij dit resultaat - mede het gevolg van vier marsen - duiken zij weer in de topvijf. De ver schillen blijven klein. Weijdt en Koomen spelen een wis selvallig seizoen, maar deze speel ronde was constant van een hoge kwaliteit. Het verschil tussen de hoogste en de laagste partij was minder dan 300 punten en alle vier spellen werden gewonnen. Ook Theo en Gerard Witte waren op dreef. Zij behaalden voor de twee de achtereenvolgende week meer dan 7000 punten (7190). Ze speel den zeer gelijkmatig en wonnen alle vier hun partijen. Ze staan nu achtste in klassement. Gerda en Freek Veeger liepen na nieuwjaar een flinke achterstand op. Ook deze week was hun ope ning dramatisch, maar dankzij een ijzersterk slot van tweemaal ruim boven de 2100 punten pakten zij met 7134 punten de derde plaats. Mede daardoor werd een stukje van het verloren terrein herwonnen en stijgen zij van naar de zesde plaats, met uitzicht op de topvijf. Gym Unie) heeft opgesteld om de gymverenigingen op Texel een nieuwe impuls te geven. Het plan bestaat uit drie verschillende oplei dingen: de junior-assistent, assi stent-leider en gymnastiekleider. Wie de opleiding tot gymnastieklei der met goed gevolg afrondt, mag zelfstandig trainingen verzorgen. De opleiding tot junior-assistent gaat maandag 8 maart van start. De cursisten moet tussen de 10 en 14 jaar oud zijn. Ze kunnen zich opgeven bij de trainer van hun ver eniging. De lessen zijn iedere maandag van 16.00 tot 17.30 uur in de sportzaal van De Bijenkorf in Oosterend. De lessen worden ver zorgd door Sandra Bremer. Meer informatie bij Sportservice Texel, tel. 322815. Bas Tromp en Frans Stark hadden hun vierde plaats te danken aan een ijzersterke opening van meer dan 2300 punten. In het vervolg wisten zij een goed gemiddelde vast te houden, maar in de laatste speelronde ging de kans op ronde winst alsnog in rook op. Zij kwa men tot 7032 punten en stijgen naar de negende plaats. Piet Kikkert en Meijert Laan namen afstand van de onderkant van het klassement door met 6868 punten de vijfde plaats op te eisen. De debutanten hadden dit vooral te danken aan een sterk slot. Het gemiddelde was met 6434 punten aan de hoge kant. Ook het aantal marsen was met 41 hoger dan gemiddeld. De top gaf elkaar deze week wei nig toe, waardoor de verschillen zowel in de tweede periode als in het klassement klein blijven. Jan Zaal en Hans Westdorp wisten hun voorsprong op Co Koomen en Lieuwe van der Veen weer een klein beetje uit te breiden. Deze hebben nu een achterstand van ruim 400 punten. Fenny en Rob Caspers droegen de derde plaats over aan Erik Boogaard en Rob Stapersma, die 800 punten achter stand hebben. In de tweede periode behielden Koomen en Van der Veen de eerste plaats, voor Jan Zaal en Hans Westdorp (tweede op 471 punten) en Fenny en Rob Caspers (derde op 491 punten). Met nog vier spel len voor de boeg gaat dit trio uit maken wie periodekampioen wordt. De achterstand van Theo en Gerard Witte - die na een goede reeks vierde staan - is met 1800 punten te groot om nog potten te kunnen breken. In verband met de gesteldheid van het terrein gaat de eerder aange kondigde veldrit van wielervereni ging DOK en Toerclub Taxi 312000 zondag niet door. Programma dinsdag 2 februari Veld A 19.00 CVI-Autocentrale Prinsen 19.45 Prinsen-Randstad Autocentr. 20.30 Kobeko-NIOZ 1 Randstad 21.15 De Boer-Paal 28/K Kobeko 22.00 Cocky's-Vlinderw. Paal 28 Veld B 19.00 PFB-Tevoko (j) NIOZ 2 19.45 AH-NIOZ 2 Tevoko (j) 20.30 Wessels-Slik's AH 21.15 RAB-Mantje Wessels 22.00 Ecotiem-lnterieurbouw RAB Veld C 19.00 Sportshop-Rog Moorman 19.45 Moorman-Jozefsch. Sportsh 20.30 Timmer's-Bar S Jozefschool 21.15 Otto's-Klif 23 BarS 22.00 Falcon-Gea's Otto's Wedstrijdleiding: De Prinsen van Texel en Kees (tel. 310221) Uitslagen: De Prinsen van Texel-Super de Boer 0-3; CVI-Kobeko 3-0; Cooky's Kapsalon-Rand stad 3-0; Texelse Autocentrale-Paal 28/De Krim 1-2; Vlinderwinkel-NIOZ 1 3-0; Foto de Waal-Slagerij Moorman en de Boer 0-3; SVC-Piet Kooger 1-2; Slik's werk ijzer- sterk-Albert Heijn 3-0; NIOZ 2-Eco-tiem 1-2; Rabobank-Bouwcenter RAB 2-1; Texelcampings-NBC Eelman Partners 2-1; Kapsalon Salique-Jozefschool 1-2; De Kapper-Bar Sportief 0-3; Mantje-Fal- con 1 -2; Jozefschool-Foto de Waal 2-1 Als de (weers)omstandigheden het toelaten, wordt zondag alsnog de afgelopen weekend afgelaste vijfde boscross van het winterseizoen gehouden. De organiserende Atle tiekvereniging Texel heeft een mooi rondje van 2,9 kilometer uitgezet, dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een parcours van 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren gaan om 11.15 uur op weg. Start en finish liggen onder aan de Fonteinsnol aan de Rozen- dijk. De lopen die op 20 december en 10 januari in verband met de sneeuw niet zijn doorgegaan, wor den ingehaald op 28 februari en 7 maart. Meer informatie is verkrijg baar bij Cees Timmer, tel. 318512.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9