lEXB.AGBsDA.NL Tangoweekend bij paal 28 Expositie bij fysiotherapeut TEXELSE 2 COURANT Wandeltocht Columnwedstrijd bibliotheek Texels Belang, Hoornder jeugd klust voor Haïti Boerenkapel speelt voor Haïti Gratis proefles Jubileum Mans Geen familie met Help Ons in Klif 12 Informatie over voedingssupplement Bonoloog gezocht bij De Doorstoot Tandarts LANGEVELD DE R00Y TESO Uitladder gewoon het beste voor Texel. Nico Kikkert Lijst 1 nummer 12 Opienie Oud papier TEXELSE^COURANT DINSDAG 2 FEBRUARI 2010 De Boerenkapel van het Konink lijk Texels Fanfarecorps speelt vrijdag 5 februari van 17.00 tot 20.00 uur aan boord van de Dokter Wagemaker. Het geld dat met dit optreden wordt opgehaald, wordt gestort op giro 555 ten bate van de slacht offers van de aardbeving op Haïti. Na het tangoweekend in strand paviljoen paal 28 begint Texel- tango aan een nieuw lessensei- zoen. Vanaf donderdag 11 februari wordt wekelijks les gegeven in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Beginnende dansers kunnen van 20.00 tot 21.00 uur terecht, gevorderden van 21.00 tot 22.00 uur. Het is aan te bevelen, maar niet noodzakelijk zelf een part ner mee te nemen. De lessen worden gegeven door Klaas de Jong uit De Cocksdorp, regel matig terzijde gestaan door Geertrui van Herwijnen uit Amsterdam. Deelname kost €100,- voor twaalf weken. Het seizoen begint donderdag 11 februari met een gratis proefles. Café Mans aan de Binnenburg in Den Burg viert vrijdag 5 en zaterdag 6 februari het 1-jarig bestaan. Vrijdag wordt met medewerking van DJ Dennis een fout-party gehouden, met foute kleding en fout muziek. Zaterdag volgt een optreden van volkszanger Jantje Spel. De feestelijkheden beginnen beide avonden om 22.00 uur, de toe gang is gratis. In Klif 12 in Den Hoorn is vrijdag 5 februari Help Ons te zien, het tweede programma van caba retduo Geen familie. Geen familie werd in 2005 winnaar van het Amsterdams Kleinkunst Festival en is bekend van het radio programma Spijkers met Koppen. Na een succesvol eerste program ma komt het dus nu met Help Ons, een programma over verschillende manieren van hulp bieden. Met sterke liedjes, goede grappen en Texeltango houdt van vrijdag 5 tot en met zondag 7 februari een tangoweekend in en bij strandpaviljoen paal 28. Er wor den proeflessen, demonstraties en workshops gegeven. Texelse deelnemers kunnen zich nog (met korting) aanmelden. Het is voor de zesde maal (binnen drie jaar) dat Texeltango een der gelijk weekend organiseert. Een groeiend aantal Texelaars, maar ook steeds meer mensen van de overkant maken tijdens dit week end kennis met de tango of kiezen juist dit weekend om hun kennis van de dans te verdiepen. Tijdens de in de avonduren gehouden salons danst iedereen met elkaar en ontstaat een echt Argentijnse sfeer. Hoogtepunt van de avond zijn steeds de door de docenten gegeven demonstraties. Ook dit keer komen bekende docenten naar het eiland om work shops te geven op verschillende niveaus. De oud-Texelse Marieke Timmer en Hugo Buiten uit Rotter dam doceren hun eigen visie op de Argentijnse tango, een stijl met creativiteit, originaliteit en dyna miek. Thomas van der Ploeg en Diana Juanita zijn twee jonge dan sers uit Amsterdam, die op uitnodi ging van Texeltango eerder te zien waren tijdens het Body en Brein Festival en Inge Bomer en Klaas de Jong zijn vanaf de oprichting als docent aan Texeltango verbonden. Hun stijl kenmerkt zich door creati viteit en humor. Publiek heeft gratis toegang tot de salons, dansers betalen een all- inprijs voor het weekend of kopen aan de deur een toegangsbewijs voor €7,50. De muziek wordt ver zorgd door DJ El Ruido. Texelaars die deel willen nemen aan de beginnersgroep, betalen €99,- voor het hele weekend (vijf workshops en twee salons). Een compleet programma van het festival is te vinden op www.texeltango.nl. Kop Groep Bibliotheken, waar toe ook de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg behoort, houdt in het kader van de Boekenweek een column wedstrijd. De Boekenweek, die van 10 tot 20 maart wordt gehouden, heeft dit jaar als thema 'jong zijn'. De biblio theek nodigt mensen uit over dit onderwerp een column (van maxi maal 500 woorden) te schrijven. Het thema kan ruim worden geïn terpreteerd, inleveren kan tot 10 maart. Dat kan aan de balie van de bibliotheek, per post (Drijverstraat 7,1791 VC Den Burg) en per e-mail (m.witte@kopgroepbibliotheken. nl). Voor de beste columns zijn prij zen beschikbaar. De prijswinnaars verrassende acts vertellen zij een meeslepend verhaal. Help Ons is 'een theatrale hulpactie vol mooie muziek en absurde humor', die door de pers goed werd ontvan gen. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633. worden bekend gemaakt op de voorleesavond, die woensdag 17 maart wordt gehouden en waar inzenders hun eigen column voor lezen. Een column is een kort stukje pro za waarin de auteur spits en uitda gend zijn mening of gevoelens ventileert. Er gelden nauwelijks beperkingen voor de inhoud, dat kan zijn van huiselijke voorvallen tot de wereldpolitiek. Op de inloopochtend van de dorps servicepunten van De Koog en Oos terend spreekt Ria Schuyt deze week over JUS, een voedingssup plement op basis van fruit en krui den. De inloopochtend wordt gehouden op woensdag vanaf 10.15 uur (in De Koog) en donderdag vanaf 10.00 uur (in Ooster-end). Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag 7 februari de vierde en laatste dagtocht in de winterserie. Er wordt gestart bij boskiosk Het Turfveld in De Den nen. Deelnemers kunnen kiezen uit wandelingen van 5 of 10 kilometer, waarvoor tussen 13.00 en 14.00 uur gestart kan worden. Deelname kost €4,- met en €3,- zonder herin nering, leden genieten korting. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. De volgende wandeltocht is de Propagandawandeltocht op zater dag 6 maart. Deze wordt gehou den vanuit het Torenrestaurant nabij de vuurtoren. Het Gouden Boltje houdt dinsdag 9 februari vanaf 20.00 uur jaarver gadering in De Schakel. Neem drie willekeurige bonen uit een blik en zie: op het oog zijn ze identiek, maar nader bekeken zijn er verschilletjes. Op de biljarttafel van De Doorstoot is het niet anders. Jaap Boon krijgt steeds meer grip op zijn spel en is stabiel (ook deze week haalde hij met tien caramboles weer de hoog ste serie). Martien Boon kan exploderen met fijnzinnige reeksjes en daarna peil loos diep zakken. Erik Boon verrast vriend en vijand met onorthodoxe kunststoten, maar heeft met sim pele stootbeelden problemen. Vol gens correspondent Jan Heems kerk zou er eens een bonoloog naar moeten kijken. Uitslagen: M.Boon-Weel 0-4; J.Boon-Huizing 2-0; Klok-Smit 0-2; Heemskerk-E.Boon 4-0; M.Boon-Huizing 4-0; J.Boon-Klok 4-0; Weel-E.Boon 2-0; Heemskerk-Smit 4-0; M.Boon-Klok 0-4; J.Boon-Weel 4-2; Smit- E.Boon 4-2. Bij het lezen van het levensver haal van tandarts Hans de Winter voelde ik weer die oude golf van paniek door me heen gaan. Niet om of door Hans, beste gast, warm verhaal, maar vanwege zijn beroep. Ik herinner me nog leven dig de trauma's uit mijn jeugd wanneer ik op een kwade morgen het schoolplein op wilde gaan en daar pontificaal de tandartsbus zag staan. Het liefst was ik dan spoorslags naar huis teruggerend om me te verstoppen. Net zolang tot die gevreesde bus weer ver trokken zou zijn. Wetend dat mijn ouders me onverwijld zouden hebben teruggestuurd en dat er geen ontkomen aan was, ging ik met loden schoenen en een ver krampte maag toch het plein op. Voelde bij iedere klasgenoot die opgeroepen werd mijn martel gang naderbij komen. En hoe aardig ik ook begroet werd door, in mijn ogen, beul en beu/smaat, ik legde bijna het loodje van angst voor de boor. Uiteindelijk viel het alle keren best mee, maar dat was wetenschap achteraf. De tandarts heeft me jaren van mijn leven gekost. Denk ik. Om dit helemaal zeker te weten zou ik mijn leven natuurlijk twee keer moeten leven, een keer met en een keer zonder tandarts. Met het eerste ben ik bezig en ja, dat tweede...? De tandartsen rukken op. Er zal geen ontkomen aan zijn. Pas geleden viel het foldertje van World Kids kindertandarts- praktijk uit de Zandkoog in de bus. Met die fleurige folder in de hand ben je bijna geneigd meteen een afspraak maken. Wat ziet dat er gezellig uit. Zou de tandarts dan toch ooit een klein feestje kunnen worden? Mijn trauma zit erg diep, maar als ik in de spiegel kijk, ben ik toch blij dat Hans en consorten op het eiland zijn neer gestreken. Jaarlijks laat ik nu vrij willig mijn prodentlach door hen onderhouden. Onverminderd blijft dat iedere keer wanneer de oproep voor controle op de mat valt ik na al die jaren nog steeds een kleine rilling moet onderdruk ken. Pien Verberg Leerlingen van de Jan Drijverschool in Den Hoorn hebben €760,- inge zameld voor Haïti. Het leeuwendeel van dat bedrag werd bijeenge bracht door de kinderen van groep 5 en 6, die zelf hun juf van het idee overtuigden dat er iets moest wor den gedaan voor de slachtoffers van de aardbeving. Dagen achter een gingen ze de huizen langs om klusjes te verrichten. Ze haalden lege flessen en kerstbomen op, verkochten zelfgebakken koekjes, lieten honden uit en maakten straatjes en stoepen sneeuwvrij. Het geld ging in een grote bus, die voor de klas stond. Eén groepje maakte onder leiding van keramis te Truus Hoogenbosch potjes van klei, die ze zelf aan de man brach ten. Over de vrijgevigheid van de Hoornders was de jeugd zeer te spreken. 'Eén mevrouw vroeg ons een pak suiker te halen. We kregen tien euro mee, het wisselgeld was voor Haïti. De suiker kostte maar negentig cent', vertelden twee leer lingen enthousiast. Juf Rita Penha liet de hoogte van haar gift afhan gen van het aantal fouten dat de kinderen in een dictee maakten. Hoewel ze zelf nog wel even door hadden willen gaan, besloten de leerkrachten vrijdag de actie te beëindigen. 'Sommige kinderen waren zó gemotiveerd, dat ze soms wel drie keer bij dezelfde mensen aan de deur kwamen', vertelt Pen- ha, die er aan toevoegt dat kinde ren die tóch nog geld ophalen, dit ook de komende tijd nog op school kunnen inleveren. (Foto Joop Rommets) Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 2 februari: 19.00 uur. Liesbeth Roeper geeft bij uitvaartcentrum De Vlinder aan de Hollewal in Den Burg van 19.00 tot 22.00 uur de workshop 'Levens mysterie: leven en sterven'. Deelna me kost €25,-. Opgave via tel.310973 Prijs. 25,00. 20.00 uur. In De Buureton in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeen komst van de FNV Vrouwenbond. Deze is georganiseerd door het een- dagsbestuur. 20.00 uur. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaver- jasdrive voor het goede doel. Inschrij ven, liefst met maat, vanaf 19.30 uur. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten; 4. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagemaker- straat, Witte Kruislaan. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Ma. 1 februari 10.14 en 22.25 u. Din. 2 februari 11.17 en 23.05 u. Woe. 3 februari 11.46 en 23.45 u. Don. 4 februari 11.50 u. Vrij. 5 februari 00.20 en 12.10 u. Zat. 6 februari 00.50 en 12.30 u. Zon. 7 februari 01.24 en 13.20 u. Zaterdag 6 februari laatste kwartier, maandag 8 februari doodtij. Zondag 7 februari zon op 8.17 uur, onder 17.32 uur. reen Zmrtrjéxels in hei hart. Uitgave van f media bureau!. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont Millennium 2 (14.00), Avatar, 3D (20.00), Brothers (13.30) en It's complicated (20.15) Woensdag 3 februari: 09.00 uur. Bij het Vogelinformatie centrum in De Cocksdorp gaat om 9.00 uur een wandel/fietstocht langs de vele vogelrijke plekken in de noordkop van Texel van start. Deel name kost €10,-. Voor meer informa tie: www.vogelinformatiecentrum.nl. 10.15 uur. Ria Schuyt vertelt in dorpshuis De Hof in De Koog over het voedingssupplement JUS. 15.30 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om een cursus waarin kinderen zich met behulp van oefening, meditatie en creativiteit leren concentreren. Opgave: tel. 06- 29028573. Cinema Texel vertoont Alvin the Chipmunks (14.00), Avatar, 3D (16.15), Millennium 2 (20.00), De Hel van '63 (13.30), It's complicated (16.00) en Brothers (20.15). Donderdag 4 februari: 10.00 uur. Ria Schuyt vertelt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend over het voedingssupplement JUS. 19.00 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan van 19.00 tot 23.00 uur naar de sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-. Cinema Texel vertoont Avatar, 3D (20.00) en een 'mystery movie' (20.15). Vrijdag 5 februari: 10.00 uur. Op het adres Hollandse- weg 6 nabij De Cocksdorp wordt vandaag, zaterdag en zondag de weekendcursus 'Energie in balans' gehouden. Deelname kost €350,-. Opgave: www.spiritueeltexel.nl of tel. 06-23270022. 13.00 uur. Ecomare is vanaf 13.00 uur gesloten in verband met een werkmiddag voor alle medewerkers. 17.00 uur. De Boerenkapel van het KTF speelt van 17.00 tot 20.00 aan boord van de Dokter Wagemaker. De opbrengst komt ten goede aan Haï ti. 19.00 uur. Bij strandpaviljoen Paal 28 begint om 19.00 uur het zesde Tang ofestival. Topdocenten geven work shops op drie niveaus. Deelname kost €119,-; opgave via www.texel- tango.nl. 20.00 uur. Dr. Cees Veth geeft een lezing bij volkssterrenwacht De Jager, op het terrein van Ecomare. Aanvang 20.00 uur. Entree €5,- (donateur gratis). 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn speelt het cabaretgezelschap Geen Familie de voorstelling 'Help Ons'. Aanvang 20.30 uur. Entree €16,-. 22.00 uur. Café Mans aan de Bin nenburg in Den Burg viert vanaf 22.00 uur het 1-jarig bestaan met een 'fout-party'. Cinema Texel vertoont De Hel van '63 (13.30), Alvin the Chipmunks 2 (14.00), It's Complicated (16.00, 18.45), Zwem mee in 3D (16.15), Mil lennium 2 (19.00), Brothers (21.30) en Avatar, 3D (21.45). TESO verzorgt deze week geen extra afvaarten. Er worden geen wachttij den verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst, tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. In de praktijk voor Fysiotherapie en Beweging aan de Wilhelmi- nalaan in Den Burg en in de praktijk van Henriëtte Timmer mans aan de Heemskerckstraat in Oudeschild zijn tot eind mei aquarellen en schilderijen in acryl te zien van Alie Koene uit Assendelft. Koene houdt zich al meer dan twintig jaar met schilderen bezig. Eerst maakte zij voornamelijk aquarellen, later bekwaamde zij zich in het schilderen met acryl, gemengde techniek en portret- en modeltekenen. Zij is voor het groot ste gedeelte autodidact en aange sloten bij de Krommenieër Schil derskring. Haar veelzijdige werk was eerder te zien in Het Weefhuis in Zaandijk, graanmolen De Koker in Wormer en het gemeentehuis van Zaanstad.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2