'Wie bij ons werkt is een stukje familie' fSQ NYENBURGH TEXELSE 3 COURANT Vandalen actief in omgeving Zuidhaffel Oppositie vertraagt besluit parkeerplan en toekomstvisie Familieberichten 14 februari Valentijnsdag! het alternatief voor uw deposito Hét Familiebedrijf Eke Vrieswijk-Hiemstra 2010 Op vrijdag 12 februari a.s. plaatsen wij gratis je Valentijnsgroet! en\/ Verras je (geheime) liefde met een boodschap in de meest gelezen krant van Texel. Insturen kan tot en met maandag 8 februari, uitsluitend via mail: info@lenr.nl. (max. 4 regels/ 100 leestekens.) X/ Tim NOA Ole Frits Sem Levi Gerdez Ook een lage rente op uw deposito of spaarrekening? Kom naar ons seminar over Hotel De Lindeboom, Den Burg maandag 15 februari 20.00 uur VERMOGENSBEHEER ETF Beheer is een onderdeel van Nyenburgh Vermogensbeheer Persoonlijk en Professioneel Wie zorgt er straks voor Pietje? DINSDAG 2 FEBRUARI 2010 Naam: De Steenenplaats VOF Bedrijvigheid: Eetcafé, terras en ijssalon Bestaat sinds: 1 februari 1968 Opgericht door: Griet en Mans Segers en twee partners Huidige eigenaren: Richard en Claudia Segers Wilt u ook een familiebedrijf kandidaat stellen? Mail dan naar redactie@texelsecourant.nl 'Het leek me geweldig een broodjeswinkel met ijssalon te hebben', zegt Griet Segers (63). Als Stenenplaats 9 in 1975 te koop komt, is het zover. Nu is het bedrijf overgenomen door de volgende generatie. Een familiebedrijf dat met veel betrokkenheid en respect voor elkaar wordt gerund. Het IJsbeertje wordt al sinds 1968 gepacht door de familie, maar 1978 besluiten ze alleen verder te gaan met de koffieshop met kleine keu ken aan de Stenenplaats. Hans, Erika en Richard Segers helpen na schooltijd mee in het bedrijf en voelen zich er thuis. Het is geen verrassing als Hans (41) in 1985, na een consumptieve opleiding, bij de Steenenplaats gaat werken. In hetzelfde jaar wordt de koffieshop omgebouwd tot croissanterie. 'Bij mij zat het er al in dat ik hier zou werken, het is zo gegroeid. Ik wist niet beter, met dertien jaar waste ik al af. Het was mijn interesse.' Voor zijn broer Richard (38) ligt het anders, hij is gek op vrachtwagens en wil zijn toekomst vullen als vrachtwagenchauffeur of -monteur. Maar hij krijgt een oproep voor het leger en stelt een opleiding uit. Als halverwege de zomervakantie blijkt dat hij uitgeloot is voor dienst plicht, gaat hij de horeca in. De weg terug naar het familiebedrijf is, na een paar jaar in de Koger hore ca, snel gevonden als zijn moeder in 1992 een stapje terug wil doen en Hans extra hulp kan gebruiken. Richard. 'Je hebt gezien hoe je ouders het deden, dat volg je. Het is voor mij een stukje thuis, het voelt nooit alsof ik naar mijn werk ga. Ik heb op de Stenenplaats gewoond, gewerkt en gebivak keerd. Je doet iets wat je leuk vindt en ik zou niet anders meer willen', zegt Richard, want ook hij blijft in het familiebedrijf. Zo ontmoet hij ook zijn vrouw Claudia (30), die eerder als vakantiebaantje bij De Steenenplaats heeft gewerkt en in 2003 definitief terugkomt. 'Het was gezellig, de sfeer was goed. Ik heb bij verschillende bedrijven gewerkt, maar ik vond het alleen bij De Steenenplaats leuk', zegt Claudia. Ze trekt in het appartement boven de ijssalon en krijgt op den duur een relatie met Richard. Claudia: 'Ik was best jong toen ik in het bedrijf ben gekomen, en ik ben er niet mee opgegroeid. In het begin was het best zwaar, nu is het mak kelijker. Ook omdat ik twee kinde ren heb, ik trek me dingen minder aan en kan beter afstand nemen.' De familie Segers heeft naast hun echte familie, een nog veel grotere 'familie'.'ledereen die bij ons werkt is een stukje familie. Je werkt met elkaar en het moet goed voelen, ledereen is even belangrijk. Wij betekenen veel voor hen en zij betekenen veel voor ons', zegt Richard. Daarom begint een werk dag niet met het uitdelen van taken, maar met het tonen van belang stelling. Ook werkt iedereen even hard mee en worden minder leuke klusjes verdeeld. Dat deze aanpak werkt komt terug in lange dienst verbanden. 'Als mijn mensen komen om te werken, kunnen ze beter gaan. Ze moeten komen omdat ze het leuk vinden', zegt Richard. Hans vindt zijn werk na 25 jaar nog altijd zo leuk dat hij ook op vrije dagen langskomt. 'Al ben ik een dag vrij, dan kom ik toch even kij ken. Je hebt een huis en je hebt nog een huis, zo voelt het. Het is aantrekkingskracht. En ja, mijn vrouw zie ik daardoor minder dan mijn broer', zegt Hans. De band tussen de familie is zo goed dat ze niet zonder elkaar kun nen. 'Wij hangen heel dicht op elkaar. Ik zie mijn kinderen en klein kinderen elke dag. Ik moet er niet aan denken dat het anders is', zegt Griet Segers. Voor de broers heeft het binnen het bedrijf alleen maar voordelen. 'Ik zou het niet zonder mijn broer redden', zegt Richard, 'hij pakt dingen uit mijn handen en doet dat gewoon. Ik hoef niet te bellen als ik er niet ben, het gaat z'n gangetje. Dat is het grote voor deel van altijd samen zijn.' Dat De Steenenplaats een familie bedrijf is, maakt dat Richard en Claudia alles overleggen met de familie. 'Als je het bedrijf met je gezin hebt opgebouwd, moet je vernieuwingen thuis overleggen. Ik overleg met mijn vrouw, mijn moe der en mijn broer. Dat is altijd zo geweest. Als ik het overleg, heb ik er in ieder geval drie keer over gesproken en drie keer over nage dacht. En het is belangrijk dat er goedkeuring voor is', zegt Richard. Zo ook voor de grote verbouwing tot eetcafé twee jaar geleden. Griet steunt de verbouwing ook, maar heeft na de oplevering toch minder feeling met het bedrijf dat als broodjeszaak begon. Nu vervult Griet een glansrol op de achter grond en past op de kleinkinderen, Texels jAnihrr HansRichard, Griet en Claudia Segers beschouwen De Steenenplaats als tweede thuis. zodat Claudia en Richard kunnen werken. Griet: 'Het is niet meer mijn ding, dat was de croissante rie. Ik vind het eetcafé prachtig, maar het is nu hün ding.' Tekst en foto Imme Bakker Vandalen hebben afgelopen week end huisgehouden op Zuidhaffel en omgeving. Op de kruising Zuid- haffel-Waterweg werd de paal van een straatnaambordje doormid den gebroken. Op ongeveer dezelfde locatie moest een bord van het hoogheemraadschap het ontgelden. Volgens een bewoon ster van het gebied werden ook twee richtingsborden van de Texelroute gesloopt, evenals diverse postbusjes. (Foto Joop Rommets) De oppositiepartijen hebben gisteravond aan het einde van een tumultueuze ver gadering besloten nog geen uitspraak te doen over de Toekomstvisie Voorzienin genstructuur Texel en het Parkeerplan Den Burg. Dat betekent dat beide voor stellen nog niet zullen worden behan deld in de komende gemeenteraadsver gadering. Hoewel de oppositiepartijen slechts zeven van de vijftien raadszetels bezetten, slaag den zij erin de coalitie hun wil op te leggen. De vertegenwoordigers van de WD, D66, PvdA, fractie Weijers en Texel 2010 maak ten daarbij gebruik van de regel dat het aantal stemmen in de commissie voor zo'n besluit doorslaggevend is, in plaats van het aantal stemmen dat zij in de gemeenteraad vertegenwoordigen. Tot ergernis van wet houder Nico Kikkert (Texels Belang), die de oppositie verweet de besluitvorming te vertragen, terwijl deze volgens hem zo dringend gewenst is voor de uitvoering van de plannen. Hij wees de oppositie er op dat beide plannen zijn voortgekomen uit de wensen van de ondernemers. 'U houdt alles tegen voor ondernemend Texel', aldus een boze Kikkert. Ook partijgenoot en frac tievoorzitter Joop Groeskamp was slecht te spreken over de gang van zaken, terwijl coalitiegenoot Rikus Kieft (GroenLinks) zijn ergernis bedwong door te op te merken dat 'dit de spelregels zijn en we ons daar aan moeten houden'. De vertegenwoordigers van de oppositie wisten zich gesteund door een groot aantal bezwaarmakers, die zich niet alleen had den uitgesproken in brieven, maar zich ook in de raadszaal lieten horen. Zo vindt zowel de dorpscommissie als de ondernemers vereniging van Den Burg en TVO dat het Parkeerplan onvoldoende onderbouwd is, omdat onduidelijk is hoe druk het in de komende jaren op Texel wordt. 'Zo'n plan moet gekoppeld zijn aan een verkeerscir culatieplan, ook al omdat een groei van de automobiliteit wordt verwacht. Dit is hap- snapbeleid', betoogde Hetty van Dijk van de dorpscommissie. Anderen lieten soort gelijke geluiden horen. Al langer was dui delijk dat het voorstel om de ijsbaan bij grote drukte als parkeerplaats te gebruiken niet door iedereen met enthousiasme wordt ontvangen. Ook op de Toekomstvisie Voorzieningen structuur Texel was kritiek. Zo wilden maar weinigen nu al hun voorkeur opgeven voor een nieuwe locatie voor een grote super markt. Discussie was er ook over de limiet van 2000 vierkante meter bedrijfsvloerop pervlakte voor een nieuwe supermarkt, het al dan niet openhouden van de mogelijk heid dat 'een grote trekker in de non-food' zich vestigt in de omgeving Groeneplaats/ Parkplaats en de mogelijkheden voor detailhandel op bedrijventerreinen in de buitendorpen. Ook de coalitiepartijen waren het niet in alles op voorhand eens, maar vonden wel dat de gemeenteraad binnen kort een besluit moest nemen. De opposi tie had echter het laatste woord en besloot dat de voorstellen eerst goed moeten wor den onderzocht. IN LIEFDEVOLLE HERINNERING 2005 31 januari Alweer vijf jaren uit het oog maar nimmer uit ons hart. Herinner mij, niet met tranen in je ogen maar met liefde in je hart. Kees, Greta en Marieke Francien en Oscar Isabella, Susanna en Andrea CORNELIS KOOIMAN De vele brieven, kaarten, bloemen en warme woor den bij het afscheid van Cees hebben mij diep ont roerd en waren voor mij een grote steun. Het is voor mij een fijne en troostrijke gedachte dat Cees in zijn leven voor zo velen veel heeft betekend. Daarom wil ik u middels deze advertentie hartelijk bedanken voor al uw medeleven en steun. Mijn speciale dank gaat uit naar Roely Stam. Wilhelmina Rovers De Koog, februari 2010 Het is onmogelijk om ieder persoonlijk te bedanken voor het aantal blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder en oma GEESJE LAKERVELD - HUISMAN Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, februari 2010 Al negen maanden praten ze over me, maar vanaf vandaag zullen ze me horen... is geboren op 30 januari 2010 Jeroen en Tamara Huizinga-Hin Korfbaeck 27b 1791 TE Den Burg Jeroen 06-25311081 Tamara 06-15198957 Wij zijn heel erg blij met de geboorte van onze dochter en zusje Geboren op 29 januari 2010 9.54 uur 3400 gr en 51 cm Trotse ouders en zus zijn; Roel, Suzanne en Luna Blonk Sluyscoog 27 1791 WV Den Burg 't Is een wonder boven wonder, een tweede liefste heel bijzonder! is geboren op 30 januari 2010 Hilde, Quinten en Lieke van Katwijk Buytengors 71 1791 WN Den Burg Geboren op 31 januari 2010 Zoon van Chris Gerdez en Eva Jaspers Hij is een halve duimstok lang en weegt 3340 gram. Voor bezoek graag even bellen. Postweg 193 1795 JN De Cocksdorp Deelname is gratis, zaal open vanaf 19.30 uur aanmelden via seminar@nbvmb.nl Kijk op www.etfbeheer.nl voor een alternatief op een gedegen rendement. Nyenburgh Vermogensbeheer introduceert, in samenwerking met Fokker Financiële Coaching, haar nieuwe dienstverlening ETF Beheer en geeft alternatieven voor de lage rente op uw deposito op haar seminars. Wij waren benieuwd naar het bedrijf en spraken met beleggingsadviseur, Marcel Ellens. Nyenburgh Vermogensbeheer is onafhankelijk en gespecialiseerd in vermogensbeheer en beleggingsadvies. Marcei:"0nze mensen zijn stuk voor stuk experts op hun vakgebied, ze houden zich alleen met beleggingsadvies en vermogensbeheer bezig en hoeven hun aandacht niet te versnipperen over andere zaken die de financiële dienstverlening bij banken met zich meebrengt. Wij hechten veel waarde aan persoonlijke aandacht en bereikbaarheid. U vindt onze kantoren dan ook in Amsterdam, Eindhoven en Fleerenveen". Heeft uw bank of vermogensbeheerder u al verteld over index beleggen, wij denken van niet! Nyenburgh Vermogensbeheer doet dat wel en introduceert ETF Beheer. Veei mensen aarzelen om een vermogensbeheerder in te schakelen wanneer hun portefeuille niet omvangrijk is. Een instapbedrag van Euro 20.000, - en toch professioneel vermogensbeheer? Marcel:' ja, u krijgt hetzelfde beheer als bij veel omvangrijkere portefeuilles, maar dan met een zeer lage instapdrempel! Met ETF Beheer maken wij gebruik van ETF's (ofwel trackers) als bouwblokken voor uw portefeuille. Kijk gerust eens op www.etfbeheer.nl'. Een ETF is een innovatief beleggingsmiddel met de structuur van een beleggingsfonds en als een individueel aandeel wordt verhandeld. ETF's zijn voordelig, transparant en duidelijk, zeker in vergelijk met de traditionele beleggingsfondsen van de banken. ETF's zijn geschikt voor iedere belegger en kunnen voor allerlei doeleinden worden gebruikt: voor beleggingen op korte termijn, voor de langere termijn, voor het volgen van diverse beleggingscategorieën, en bieden ook een uitstekend alternatief voor uw deposito. Nadenken over straks, als u er niet meer bent, is moeilijk. Maar een goed gesprek met de medewerkers van het Leger des Heils over uw zorgen, uw twijfels, eventueel uw geloofs vragen is vaak een hele opluchting. Wilt u hier meer over weten? Bel dan naar 036-5398162 of ga naar de website www.wiezorgterstraks-

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3