B 1 mum Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.n TEXELSE 12 COURANT Dorpenronde 2010 De Waal S' Gemeente Texel Gemeente Texel Dorpenronde 2010 Den Burg VERGADERINGEN BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERKEERSZAKEN MEDEDELINGEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 3 MAART 2010 VRIJDAG 12 FEBRUARI 2010 leder jaar vergadert het college van B&W met de dorpscommissies over zaken die het dorp betreffen. Op maandag 15 februari 2010 wordt in De Waal vergaderd in dorpshuis "De Wielewaal", aanvang 20.00 uur. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg w leder jaar vergadert het college van B&W met de dorpscommissies over zaken die het dorp betreffen. Op woensdag 17 februari 2010 wordt in Den Burg vergaderd in Stayokay, aanvang 20.00 uur. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg De raads- en commissieleden vergaderen De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commissieleden wil infor meren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website texel.nl onder: Volg de gemeente, de politiek, het beleid Agenda's en verslagen. Hierbij kondigen we de eerstvolgende vergadering aan. Donderdag 18 februari: (extra) vergadering van de commissie Grondgebied om 20:00 in de raadszaal Op de agenda: Ontwerp- Bestemmingsplan Bui tengebied Vrijdag 19 februari in Dorpscafé de Nieuwe Zwaan, 20:00: Verkiezingsdebat, georganiseerd door de raad van Texel. Alle 7 partijen die aan de verkiezingen op 3 maart mee doen, bespreken de thema's die tellen voor Texel. Wilt u meer weten? Neem contact op met de griffier, mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of via e-mail: mdeporto@texel.nl) Dorpenronde 2010 De Waal leder jaar vergadert het college van B&W met de dorpscommissies over zaken die het dorp betreffen. Op maandag 15 februari 2010 wordt in De Waal vergaderd in dorpshuis "De Wielewaal", aanvang 20.00 uur. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Dorpenronde 2010 Den Burg leder jaar vergadert het college van B&W met de dorpscommissies over zaken die het dorp betreffen. Op woensdag 17 februari 2010 wordt in Den Burg vergaderd in Stayokay, aanvang 20.00 uur. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op de website texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag vooraf gaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoe- lichter de heer F. Nijdam (0222) 36 21 85. Aangevraagde bouwvergunningen (1794 GL) Oosterweg 26 in Oosterend: geheel plaatsen van een mestsilo (ontvangen 2 februari 2010): (1791 VG) Thijsselaan 108 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (ontvangen 2 februari 2010); (1795 KB) Muyweg 54 in De Cocksdorp: Plaatsen van een open hoogzit (ontvangen 3 februari 2010); (1791 TK) Verlaet 14 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van achtergevel woning (dakkapel/uitbouw) (ontvangen 3 februari 2010); (1795 JS) Postweg 150-152 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van wasruimte (ontvangen 4 februari 2010); (1791 AN) Wilhelminalaan 6 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw( ontvangen 4 fe bruari 2010). Aangevraagde sloopvergunning (1796 BA) Dorpsstraat 31 in De Koog: gedeeltelijk slopen van een dienstwoning (ontvangen 3 februari 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1791 DD) Elemert 22 in Den Burg: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds een vergunning is verleend (verzonden 4 februari 2010); (1795 JT) Postweg 176 in De Cocksdorp: gedeeltelijk plaatsen van dakka pellen (verzonden 4 februari 2010); (1796 EP) Epelaan 15 in De Koog: geheel vernieuwen van een kap op een woning (verzonden 4 februari 2010); (1795 JS) Postweg 130 in De Cocksdorp: gewijzigd uitvoeren van een bouw plan waarvoor reeds eerder een vergunning is verleend (verzonden 4 februari 2010); (1791 TA) Duykerdam 7 in Den Burg: geheel oprichten van een garage/berging (verzonden 4 februari 2010). Verleende sloopvergunning (1794 HG) Schorrenweg 24 in Oosterend: Slopen van een machine berging (verzonden 4 februari 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel, aanlegvergun ning verleend aan: De Lieuw voor het verbreden van de oevers langs de Westerkolk, gelegen nabij her perceel Zaandammerdijk 7 (sectie S, nummer 645). De vergunning is verzonden op 13 januari 2010. Deze aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze is verzonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt (tot 24 februari 2010) een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie van Grondgebied van het gemeentehuis. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement. Circuitpark Karting Texel voor het organiseren van de NK wedstrijd Minibike op 7 en 8 mei 2010. Stichting Schuttevaerrace voor het organiseren van een zeil- loop- en fietswedstrijd op 3 juni 2010. Gymvereniging Texel voor het organiseren van een kam peerweekend voor jeugdleden op het terrein van zwembad Molenkoog in Den Burg van 25 juni tot en met 27 juni 2010. Braderiecommissie De Koog voor het organiseren van negen braderies in de Dorpsstraat en de Nikadel in De Koog wekelijks op dinsdag vanaf 6 juli 2010. Paal 17 Events voor het organiseren van dansfeest Island Samba op het strand bij paal 17 op10 juli 2010. Stichting Pharos Texel voor het organiseren van twee jeugdspeelweken Bouwdorp op het terrein van zwembad Molenkoog in den Burg van 12 tot en met 16 juli 2010 en van 19 tot en met 23 juli 2010. Stichting Texel Airshow voor het organiseren van een vliegshow op het vliegveld aan de Postweg 120 te De Cocksdorp op 31 juli 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Opleiding verkeersregelaars voor verenigingen Verkeerregelaars die worden ingezet bij evenementen, moeten dit jaar allemaal weer een cursus volgen. Ver keersregelaars kunnen pas worden aangesteld voor eenvoudige verkeersregelende taken, als zij deze korte opleiding hebben gevolgd. De cursus vindt plaats op de volgende data: 1 maart, 29 maart, 12 april en 26 april 2010 Tijd: 19.00 uur tot 21.00 uur Locatie: Politiebureau Den Burg, Pontweg 104, Den Burg Per avond kunnen maximaal 25 personen meedoen Aanmelding uitsluitend door de contactpersoon ver keersregelaars van de betreffende vereniging. Schriftelijk: Politie Texel t.a.v. de heer J. van der Meer, Pontweg 104, 1791LB, Den Burg. Persoonlijk: van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 12 uur op het politiebureau. Groot onderhoud aan de Pontweg (N501) Vanaf 1 maart tot en met 26 maart 2010 start provincie Noord-Holland met groot onderhoud aan de Pontweg. De huidige situatie voldoet niet aan de eisen die gesteld zijn aan de provinciale wegen. De deklaag is verouderd en moet worden vervangen. Automobilisten moeten hierdoor rekening houden met verkeershinder en ver tragingen door omleidingen. Werkzaamheden: van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot en met 16.00 uur, wordt de Pontweg afgesloten voor al het autoverkeer in beide richtingen, vanaf de veerhaven tot de rotonde Akenbuurt in Den Burg. In het weekend is de weg open voor het verkeer. Omleiding: het verkeer wordt omgeleid via de Aken- buurt, Westerweg, Kleiweg, Hoornderweg, Watermo lenweg en het Molwerk. Ter plaatse wordt de omleiding met borden aangegeven. Openbaar vervoer: ter hoogte van de werkzaamheden komen de bushaltes te vervallen. Wegens de omleiding zet Connexxion extra diensten in naast de bestaande dienstregeling. De veerdienst is te allen tijde bereikbaar. Fietsers: fietsers kunnen gebruiken maken van het fietspad aan de Pontweg. Alleen tussen de afslagen Akenbuurt en Emmalaan kunnen fietsers geen gebruik maken van het fietspad. Informatie Deze informatie is staat ook op de website texel.nl Werk aan de weg Asfaltonderhoud aan de Pontweg. Voor informatie over de uitvoering belt u naar de di rectievoerder van provincie Noord-Holland de heer R. Baltus, tel. 023 5145264. Kamperen bij particulier. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel willen vrijstelling verlenen voor één kampeermiddel (jaarlijks van 15 maart tot en met 31 oktober) op het erf van Rozendijk 13 in Den Burg. De vrijstelling wordt verleend voor een periode van vijf jaar. De aanvraag en de vrijstelling kunt u inzien bij de Pu blieksbalie in het gemeentehuis. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken bezwaar maken bij Burgemeester en Wethouders. In het bezwaarschrift moet tenminste staan: De naam en het adres van de indiener. De datum. Een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt. De gronden van het bezwaar. Een handte kening van de indiener. Herinnering aangifte toeristenbelasting 2009 In december zijn de aangiftebiljetten toeristenbelasting 2009 verstuurd aan alle logiesverstrekkers. Het aangif tebiljet moest vóór 1 februari 2010 worden ingediend bij de gemeente Texel. Wanneer u uw aangiftebiljet nog niet teruggestuurd heeft dient u dit vóór 1 maart 2010 alsnog te doen. U dient het aangiftebiljet volledig ingevuld en ondertekend terug te sturen naar Gemeente Texel, Belastingen en Vastgoed, Antwoordnummer 59, 1780 VG Den Burg. Indien uw aangifte niet of te laat binnenkomt wordt er voor de definitieve aanslag toeristenbelasting 2009 een inschatting gemaakt van het aantal overnachtingen in 2009. Geen aangiftebiljet ontvangen? Indien u gelegenheid biedt tot overnachten tegen be taling, bent u verplicht aangifte toeristenbelasting te doen bij de gemeente. Als u geen aangiftebiljet heeft ontvangen kunt u contact opnemen met het team Belastingen en Vastgoed, op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur. Het telefoon nummer is (0222) 36 21 29. U kunt het aangiftebiljet ook downloaden van de website texel.nl Digitale Balie Belastingen WOZ >Toeristenbelasting. Stemmen op Texel U kunt uw stem uitbrengen in elk stemlokaal op Texel. Uw stempas heeft u inmiddels per post ontvangen. Alleen met deze stempas kunt u uw stem uitbrengen! Op de stempas staat het voor u dichtstbijzijnde stemlokaal. U bent niet verplicht uw stem daar uit te brengen. Komt het u beter uit om in een ander stemlokaal op Texel te gaan stemmen, dan kan dat. De lijst met kandidaten ligt volgende week bij u in de bus. Legitimeren Landelijk is bepaald dat de kiezer zich moet legi timeren. Omdat u op een willekeurig stembureau kunt stemmen, is op het stembureau geen lijst met stemgerechtigden aanwezig. U bent dan ook ver plicht om een geldig legitimatiebewijs te tonen. De persoonsgegevens van uw stempas worden door de stembureauleden vergeleken met de persoons gegevens van uw identiteitsbewijs. Neem een geldig identiteitsbewijs mee! Zonder geldig paspoort, identiteitskaart of rij bewijs mag u niet stemmen. Een voorbeeld van een stempas kunt u vinden op de website texel. nl. >Meer informatie over de verkiezingen op 3 maart 2010. Op de website vindt u ook de lijst met kandidaten en antwoorden op de meest gestelde vragen over de verkiezingen. maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 vrijdag'' 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per email ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 12