Thomas en Annabel leven voor de golfsport 'Professional worden hoort je doel te zijn' Sport TEXELSE 7 COURANT Grote nederlaag SV De Koog Wïtte en Witte goed op dreef Wim Vendel speelt om eigen bokaal Dames De Koog nog ongeslagen 't Oghappeltje Uitoverwinning zaalvoetballers Badmintontoernooi voor scholieren Randstad Eilandcompetitie Sportprijs Kleumend op de hard bevroren baan: 'De winter is niet de fijnste tijd om te golfen. Ze zijn nog jong, maar hebben al veel bereikt in de golfsport. In hun leeftijdsklasse behoren ze zelfs tot de besten van Neder land. Hoewel ze zichzelf niet op de borst kloppen en vinden dat anderen maar moeten beoorde len hoe goed ze zijn, hebben ze allebei één groot doel: profes sional worden. Een nadere ken nismaking met Annabel Groot huis (12) en Thomas Wassenaar (16), genomineerd voor de titels van Texels sportvrouw en sport man van 2009. Het zijn moeilijke tijden voor Anna bel en Thomas. Fanatiek als ze zijn, willen ze zoveel mogelijk trainen. Maar vorst en sneeuw gooien al wekenlang roet in het eten en zor gen ervoor dat het aantal uren op de baan een stuk minder hoog ligt dan normaal. Het interview vindt plaats in het Hanenhuus, dat op manager Wil Homan, de receptio niste en de barkeeper na geheel uitgestorven is. Buiten blaast een harde noordooster en is de tempe ratuur gezakt naar vijf graden onder nul. Om een foto te maken, beslui ten we toch even het warme club gebouw te verlaten. 'De grond wordt alweer helemaal hard', con stateert Thomas teleurgesteld. 'De winter is niet de fijnste tijd om te golfen.' Wie denkt dat de jonge golfers deze maanden alleen maar stilzit ten, komt bedrogen uit. Met name Annabel heeft een strak trainings schema, waar ze met ijzeren disci pline aan vasthoudt. Iedere vrijdag krijgt ze samen met broer Laurens les van Joost Brieko, de gediplo meerde trainer van de Texelse golf baan, in de taal van de golfers de homepro genoemd. Om specifie ker te kunnen trainen, heeft Brieko geregeld contact met de bonds coach en worden zelfs video-opna men van Annabels verrichtingen gemaakt en uitgewisseld. Afgelo pen najaar werd ze geselecteerd voor de B-selectie van de Neder landse Golf Federatie, een groep van 27 talentvolle golfers van 11 tot 15 jaar die onder de hoede van de bond aan hun toekomst als gol fer werken. 'Je moet jezelf aanmel den. Daarna moet je op gesprek en wordt gekeken of je prestaties goed genoeg zijn', vertelt Annabel. Ze werd geselecteerd en speelde sindsdien al twee interlands, beide tegen België. Bovendien traint ze eens in de veertien dagen op zater dag de hele dag in Biddinghuizen en op woensdagmiddag in Haar lem. Daarbij komen alle facetten van de golf ruim aan bod. Zo staat de zaterdagtraining niet alleen in het teken van de swing (voor het slaan van lange afstanden) en het putten (van dichtbij op de hole mik ken), maar wordt ook aan de fysie ke conditie gewerkt. 'We lopen ongeveer een half uur hard en doen ook multiskill. Dat is een soort judo, om sterker te worden.' Op de woensdagmiddagen wordt vooral op techniek getraind. Ook thuis moet de brugklasser hard werken om steeds beter te wor den. Zo doet ze om de dag fitnes soefeningen, waarbij ze werkt aan VRIJDAG 12 FEBRUARI 2010 lenigheid, kracht en coördinatie. 'Al die oefeningen zijn toegespitst op wat golf van je lichaam vraagt, leder individu heeft een eigen pro gramma. Via het internet kan Anna bel aflezen wat ze moet doen en wat haar vorderingen zijn', vertelt vader Iwan Groothuis. Op de dagen dat ze geen oefeningen hoeft te doen, loopt Annabel hard op een loopband. 'Een half uur lang. De band staat afge steld op 8,6 tot 9 kilometer per uur.' Annabel, als dochter van de directeur opge groeid op vakantiepark De Krim, met de golfbaan als achtertuin, begon al met golfen op haar zesde. Na een paar lessen werd ze lid, om op achtjarige leeftijd ook aan wed strijd mee te doen. Op de vraag of ze toen al goed was, antwoordt ze bescheiden: 'Het is moeilijk om dat van jezelf te zeggen.' Ze moet ech ter toegeven dat ze de eerste wed strijd waaraan ze meedeed direct won. De 16-jarige Thomas speelt pas sinds vier jaar golf, maar is niet minder fanatiek. 'Mijn opa (Kees Boks) en mijn vader (Wil Wasse naar) golfen allebei. Ik heb een keer meegedaan en dat beviel meteen al heel erg.' Ook hij kan terugzien op een mooi begin van zijn carrière als golfer. 'Ik kreeg les en begon na een half jaar ook wedstrijden te spelen, in de zomeravondcompeti tie. Ik won heel veel. Dat kwam vooral doordat ik een lage handi cap had. Ik mocht dus meer slagen maken dan mijn tegenstanders, maar was eigenlijk helemaal niet zo slecht. Ik was dus beter dan mijn handicap.' Al op zijn veertiende werd Thomas clubkampioen, inmiddels reist hij heel Nederland af om aan wedstrij den mee te doen en is hij doorge drongen tot de top honderd van beste golfers. In de Challenge-tour, een reeks wedstrijden voor de betere spelers, eindigde hij afgelo pen seizoen als zevende in zijn leeftijdscategorie, tot en met zeventien jaar. 'Ik heb nu een han dicap van 5,9. Een beginner heeft 36, een prof 0.' Met een handicap van 15,0 is Annabel nog niet zover. 'Maar zij werd drie keer achter elkaar eerste in haar eigen leef tijdscategorie', prijst Thomas. De 4-HAVO-scholier uit De Koog krijgt twee trainingen per week en oefent daarnaast ook voor zichzelf. 'Dat is belangrijk om je slag erin te laten slijten. In totaal sta ik wel drie of vier dagen per week op de baan.' De extra aandacht die Anna bel krijgt, moet hij helaas ontberen. 'Ik ben te oud voor de B-selectie en Jong Oranje is te sterk voor me. Ik heb nog steeds de ambitie om een heel goede golfer te worden, maar ik kan me op Texel niet optrekken aan sterke spelers en daardoor wordt het steeds moeilij ker vooruitgang te boeken. Ik ben me nu aan het oriënteren op clubs aan de overkant, om in het week end daar te kunnen trainen.' Zijn vader: 'Om nog veel beter te worden, zou Thomas eigenlijk meer moeten trainen, maar daar gaat veel tijd in zitten. Gelukkig heeft hij sinds kort zijn brommerrijbewijs en kan hij zelf naar de baan. En hij heeft de mazzel dat zijn opa bloed- fanatiek is. Die rijdt hem desnoods het hele land door.' Ook Annabels vader ervaart de lasten van een talentvolle dochter: 'De training in Biddinghuizen begint op zaterdag om acht uur. Dan moeten we al de boot van zes uur hebben. En flink doorrijden om er op tijd te zijn.' Hoewel hij een sportliefhebber is en bewondering heeft voor jonge talenten die er veel voor willen doen om te slagen, zegt Groothuis de vinger aan de pols te houden. 'Zolang Annabel het zelf leuk vindt en het ook op school goed gaat, gaan we hiermee door. Maar het is een kwestie van de balans zoe ken.' Over de medewerking op OSG De Hoge- berg is hij zeer te spreken. 'Op woensdag moet Annabel een uur eerder weg om op de training in Haarlem te kunnen zijn en dat vinden ze geen pro bleem. Misschien helpt het dat Fred Hollenberg, haar mentor, zelf een zoon heeft die op hoog niveau volleybalt.' Als het aan de twee talenten zelf ligt, hoeft er aan hun toekomst niet te worden getwijfeld. Annabel: 'Ik wil graag professional worden. Het lijkt me mooi om naar Amerika te gaan. Aan de universiteiten daar kun je school en sport combine ren.' Thomas: 'Als je op deze leef tijd al aardig kunt golfen, hoort professional worden je doel te zijn.' Groothuis: 'Thomas leeft voor z'n sport. Als we naar McDonald's gaan, neemt hij een salade.' Lachend: 'Dat was een grapje. Zonder Big Mac krijg ik Thomas niet mee. Maar verder is hij erg serieus en dat vind ik bewonde renswaardig.' Het talent zelf relati veert: 'Dat valt allemaal wel mee, hoor. Maar als ik op zondag een wedstrijd heb, ga ik op zaterdag De Koog niet in.' Joop Rommets SV De Koog is de tweede com petitiehelft slecht begonnen. Op eigen veld werd zondag met 3-7 van koploper JVC verloren. Ondanks de grote nederlaag die de Kogers een paar maanden geleden in Julianadorp tegen JVC hadden geleden, was er gezien het goede spel in de laatste wedstrijden voor de winterstop goede hoop dat het dit keer beter zou gaan. Inderdaad beleefde de thuisploeg een goede start. Al na vijf minuten werd het 1-0, toen Leon Zijm een voorzet van Robin Schoo op waarde schat te en zijn ploeg op voorsprong zette. In het vervolg kreeg De Koog goe de kansen om nog meer te scoren, maar de aanvallers gingen daar slordig mee om. JVC was een stuk trefzekerder en maakte halverwege de eerste helft twee treffers, waar bij moet worden aangetekend dat er aan de tweede waarschijnlijk buitenspel vooraf ging. Toen John Dobma vlak voor rust een straf schop veroorzaakte, waardoor het 1-3 werd, leek de wedstrijd beslist. De Kogers bleven in de tweede helft echter strijden voor een beter resultaat. Toen ze wel erg veel risi co namen, stond het na een snelle counter plotseling 1-4. Robin Schoo scoorde direct daarna 2-4. Het had nog flink spannend kun nen worden als de scheidsrechter een handsbal in het strafschopge bied van JVC met een penalty had bestraft, maar de overtreding ont ging hem, zoals hij ook voor rust een handsbal niet had gezien. De Julianadorpers counterden daarna heel zakelijk naar 2-7, waarna Robin Schoo twee minuten voor tijd de score nog een iets dragelij ker aanzien gaf. Trainer Mario van der Hert was teleurgesteld over de nederlaag, maar moest constateren dat de beste ploeg had gewonnen. 'Al zul len de eerste 20 minuten nog wel een paar dagen door mijn hoofd spoken. Met een beetje meer doel treffendheid had het ook zo maar 3-0 voor ons kunnen staan.' IJs en weder dienende speelt De Koog zondag uit tegen Succes. Door een van de acht periode kampioenschappen voor zich op te eisen, maakt biljarter Wim Vendel van DVO kans op de naar hem genoemde Wim Ven delbokaal. Vendel (75) is al jaren één van de sterkste spelers van biljartvereni ging DVO. Hij is erelid van de ver eniging en er is een bokaal naar hem genoemd, waarvoor elk jaar in april de acht periodekampioenen tegen elkaar uitkomen. Met nog één periode te spelen zijn Vendel, Wim van Aperlo, Cees Maas, Roel Terpstra, Gerard van der Kooi en Rinus Vittali verzekerd van een plaats in de finale om de Vendelbo kaal. Op de laatste speelavond van de voorlaatste periode startte Vendel vanuit een riante positie en hij was eigenlijk niet meer in te halen. Maar Hans Beverdam zette alles op alles om Vendel de titel te ontfutselen. Eerst versloeg hij Wilfred Vendel (de zoon van) door zijn 32 caram boles te maken in 10 beurten, met een hoogste serie van 9. Daarna won hij van de meester zelf. Omdat Beverdam later op de avond ver loor van Roel Terpstra, trok Vendel toch aan het langste eind. In de maandagcompetitie liet favo riet Wim van Aperlo verstek gaan. Daar maakten Harry Schrama en Douwe Dijker dankbaar gebruik van en voerden de druk hoog op. In een onderling treffen trok Schra ma in 19 beurten aan het langste eind en liet Dijker met 18 carambo les achter zich. Tegen Ries Balk dwong Schrama nog net remise af, nadat Balk zijn 47 caramboles in 17 beurten bij elkaar speelde. Jan Bakker maakte aan Schrama's hoop op de titel een eind door met ijzersterk spel slechts 10 beurten nodig te hebben voor zijn 31 caramboles. Schrama kwam er maar 4 tekort. Het damesteam van SV Koog is ook in de eerste wedstrijd na de winterstop ongeslagen geble ven. De koploper won de lastige uitwedstrijd van Callantsoog (2- 3), dat op de derde plaats staat en bij winst op gelijke hoogte was gekomen. De Koger dames waren vooraf nogal gespannen, maar eenmaal op het veld speelden ze erg fel en goed. Al combinerend werd gepro beerd spits Alissa Kossen in stel ling te brengen en dat lukte uitste kend. Kossen beleefde een prima middag en scoorde drie keer, waar door de ruststand 0-3 werd. Na de thee kwam Lucie Burgman op de plaats van Kimberly Hou wing te staan en werd Fenneke Lap vervangen door Caroline Vee- ger. Callantsoog zette direct flink druk, waardoor De Koog veel min der goed uit de verf kwam dan in de eerste helft. Kossen werd goed in de gaten gehouden en kreeg de bal nauwelijks meer aangespeeld. Callantsoog was bovendien erg snel in de overschakeling van ver dediging naar aanval. Geregeld lie pen ze de verdediging van De Koog in hoog tempo voorbij. Door twee mooie schoten werd de ach terstand verkleind tot één doel punt, maar verder lieten de Kogers het niet meer komen. De Koog heeft alle tien wedstrijden gewonnen, maar is nog lang niet zeker van de titel. Geduchte con currentie komt vooral van Hollan- dia T, dat slechts drie punten ach terstand heeft. Zondag spelen de Kogers thuis tegen DWOW, dat vierde staat. In de week van 7 tot en met 15 augustus houdt tennisvereniging 't Oghe uit Julianadorp voor de 25ste keer het jeugdtoernooi 't Oghappeltje. In verschillende leef tijdsklassen worden wedstrijd gespeeld in de categorieën jon gens en meisjes enkel- en dub belspel. Voor jeugd van 6 tot en met 8 jaar wordt op zaterdag 7 augustus een minitoernooi gehou- Door de achttiende speelronde van Klaverjasclub Den Burg te winnen, bevestigden Theo en Gerard Witte dat ze in uitste kende vorm verkeren. Jan Zaal en Hans Westdorp heroverden de leiding van het klassement. Witte en Witte speelden de afgelo pen weken al een paar maal boven de 7000 en zijn daardoor flink gestegen in het klassement. In deze speelronde gingen alle rem men los. Na drie gelijkmatige par tijen zat het duo al ruim boven de 7000 punten, maar meer dan 8000 was net iets teveel gevraagd. Ze behaalden 7726 punten en staan inmiddels op de zesde plaats in het klassement. Ook Westdorp en Zaal speelden weer boven de 7000 punten. Waar zij met deze hoge score vorige week nog een plaats zakten, was 7322 dit keer ruim voldoende om de leiding in het klassement weer over te nemen. Vooral in het laatste spel werden veel punten (2300) behaald. Erik Boogaard en Rob Stapersma zijn inmiddels bezig de achterstand van de laatste weken in te lopen. Met 6964 punten keren ze terug in de topdrie. Bas Tromp kon met invaller Truus Witte uitste kend uit de voeten. Dat resulteerde in een vierde plaats (6910). Hier door doen Tromp en Stark goede zaken in het klassement en stijgen zij naar de achtste plaats. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma zijn op de laatste plaats van het klasse ment beland. Dat neemt niet weg dat zij - met een beetje meer geluk - de punten binnen weten te halen. Zij kwamen tot een goede vijfde plaats. Hun 6813 punten waren niet voldoende om de rode lan taarn over te doen aan de concur rentie. Het gemiddelde was met 6348 punten niet bijzonder hoog. Er wer den 31 marsen gespeeld en ook dat is minder dan normaal. In het klassement hebben Zaal en Westdorp de touwtjes weer stevig in handen. Fenny en Rob Caspers staan met ruim 900 punten achter stand op de tweede plaats. Sta persma en Boogaard staan derde. De zaalvoetballers van tweede klasser Texel'94 hebben voor het eerst dit seizoen buitens huis weten te winnen. In een doelpuntrijk duel waren de Texe laars vooral in de tweede helft slagvaardig en werd een mooie 5-9 overwinning geboekt tegen middenmoter Winkel. Om diverse redenen ontbraken Bart Graaf, Tim Kedde, Pim de Lugt en Chris de Vries. Omdat ook invalkeeper Pascal Spigt was ver hinderd, nam verdediger Marcel Ris plaats onder de lat. In de eerste helft waren, mede door slordig spel aan de Texelse kant, beide teams aan elkaar gewaagd. Hierdoor werd de ruststand 2-2. Meteen na de pauze werd een fout van de Texelse defensie genade loos afgestraft. Hierna besloot kee per Marcel Ris meer mee te gaan voetballen. Dit sorteerde vrijwel meteen effect en de achterstand werd snel omgebogen in een ruime voorsprong van 3-7. Winkel kwam nog terug tot 5-7, maar het slotak koord kwam van de Texelaars. Doelpunten: Matthijs de Lugt (3), Joey van der Vis (2), Edgar Klippel, Marcel Ris, Barry de Vries en Leon Zijm. Texel'94, dat in de laatste vier wed strijden tien punten behaalde, staat nu op de zevende plaats. Dit zal het team en coach Martijn de Veij moed geven voor de uitwedstrijd tegen koploper DKM, die vandaag wordt gespeeld. den. Daarnaast worden op de via www.toernooi.nl of info@oghe. baan allerlei activiteiten gehou- nl. Voor meer informatie Marijke den. Carton, tel. 0224-582942. Inschrijven voor dit toernooi kan Sporthal Ons Genoegen in Den Burg biedt dinsdag 23 februari van 10.00 tot 11.30 uur onderdak aan een badmintontoernooi voor leer lingen uit de groepen 5 tot en met 8 van de basisschool en van de OSG. De deelnemers worden ver deeld over drie verschillende leef tijdscategorieën. De wedstrijden - één tegen één - vinden plaats op veldjes ter grootte van een half badmintonveld en duren vijf minu ten. Opgeven kan via de website van Sportservice Texel, www.sportser- vicetexel.nl. Voor meer informatie: tel. 322815. Programma dinsdag 16 februari Veld A 19.00 Rabobank-Tevoko (j) Slik's 19.45 Slik's-PFB Rabo 20.30 Mantje-Wessels PFB 21.15 Gea's-RAB Wessels 22.00 Interieurbouw-AH RAB Veld B 19.00 Falcon-Ecotiem Krim 19.45 Krim-Campings Falcon 20.30 Salique-SVC Campings 21.15 De Waal-Kapper Salique 22.00 NBC-Kooger De Waal Veld C 19.00 Timmer's-Jozefschool Rog 19.45 De Rog-Klif 23 Timmer's 20.30 Bar S-Otto's Klif 23 21.15 Sportshop-Moorman Otto's 22.00 Prinsen-CVI Sportshop Wedstrijdleiding Eetcafé De Rog en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Texelse Autocentrale-De Prinsen van Texel 3-0; Randstad-Super de Boer 0-3; Paal 28/Krim-Kobeko 2-1; Vlinderwinkel-CVI 3- 0; Cooky's Kapsalon-NIOZ 1 2-1Wessels Ontwerpti-PFB 3-0; Texelcampings-De Kapper 2-1; Piet Kooger-Foto de Waal 1- 2; SVC-de Krim 1-2; NBC Eelman Part ners-Kapsalon Salique 3-0; Jozefschool- Bar Sportief 0-3; Eetcafé De Rog-Timmer's Bakkerij 1-2; Klif 23-Sportshop Texel 1-2; Otto's Tweewielershop-Slagerij Moorman en de Boer 2-1Interieurbouw Texel-Gea's viswijven 3-0;

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7