Fanfarekorps DEK showorkest m m ml iexbagqsca.nl TEXELSE 2 COURANT Eldering vertelt Gor Khatchikyan over de schepping Vrouwen van Nu De Cocksdorp Vrouwen van Nu Ayurvedisch koken Warme Truiendag LANGEVELD DE R00Y TESÜ Uitladder ïl 1 I m Opienie TEXELSE^COURANT •crjrzT Oud papier DINSDAG 16 FEBRUARI 2010 Tijdens de inloopochtend van het dorpsservicepunt Ooste rend, op donderdag 18 februari, vertelt Sieb Eldering over zijn reis over Bali en Java. Daarbij geeft hij informatie over projec ten die met giften van Texel worden gesteund. De inloopochtend wordt van 10.00 tot 12.00 uur gehouden in dorpshuis De Bijenkorf. In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg wordt don derdag 18 februari een seminar gehouden over schepping en evolutie. Spreker is Gor Khat chikyan, vijfdejaars student geneeskunde aan het AMC in Amsterdam. Khatchikyan, Armeen van geboorte, heeft ruim vijf jaar op Texel gewoond. Naast zijn studie heeft hij zich verdiept in schepping en evolu tie en geeft hij seminars in diver se plaatsen in Nederland. Het seminar start om 19.00 uur, de toegang is gratis. Dirigent Michiel Drijver maakte zijn opwachting in wel heel klassieke kleding. De afdeling De Cocksdorp/Eier- land van de NBvP Vrouwen van Nu houdt woensdag 17 februari jaarvergadering in het Eierland- sche Huis. Na het officiële gedeelte vertelt Erna van der Stappen van LandShape, een ontwerp- en adviesbureau voor landschap, tuinarchitectuur en beeldkwaliteit, over haar werk. De Welfare van het Rode Kruis biedt breiwerken aan. De verga dering begint om 20.00 uur. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt woens dag 17 februari jaarvergadering in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. De vergade ring begint om 20.00 uur. Na het officiële gedeelte vertelt Ruud Wetsteen van Verkeersschool Istha over de nieuwe verkeers regels. Mariëlle Glorie begint dinsdag 2 maart met een nieuwe serie ayurvedisch koken. Deelnemers leren de basisbegrip pen van ayurveda en hoe dit te gebruiken in de keuken. De work shops vinden plaats op 2 en 23 maart en 20 april van 10.00 tot 14.00 uur aan het Skillepaadje 1 nabij Den Burg. Deelname kost €125,-, inclusief warme lunch. Aanmelden kan viayoga@hogeberg. nl of tel. 315782. Meer informatie is te vinden op www.hogeberg.nl. Het muziekkorps van DEK ont wikkelt zich in rap tempo van een traditioneel blaasgezelschap tot een showorkest. Werd die trend de voorgaande jaren en tijdens het onlangs gehouden fanfarefestival al zichtbaar, tij dens de winteruitvoering in de Burgemeester de Koninghal trokken de Hoornders steeds meer registers open. De toon werd al gezet vóór de eer ste klanken hadden geklonken en dirigent Michiel Drijver opkwam in een klassiek rokkostuum met witte handschoenen, strompelend ach ter een rollator, met een ouderwet se ronde bril op zijn neus. Het pak was al zeventig jaar oud, onthulde spreekstalmeester Piet Schneider, De tamboers in de 'Oil Barrel Beat'. waarna het orkest losbarstte met enkele fragmenten uit Also sprach Zarathustra van Strauss. DEK ging daarna vrolijk verder met het visuele vermaak. Bij On the Movieset van John Emerson Black- stone veranderde het toneel in een filmset en zaten de muzikanten plotseling met vreemdsoortige hoofddeksels, pruiken en extrava gante brillen op achter hun muziek standaard. Bij het begin van Moment for Morricone, een medley van Johan de Mey van de beroem de filmmuziek, klonk onheilspel lend harmonicaspel, ten gehore gebracht door gastspeler Mare Bakker, die als in Once upon a time in the west in een lange jas gehuld was en een grote cowboyhoed droeg. Tijdens Pirates of the Carri- bean (in een arrangement van Jon Blanken) werden zelfs spectacu laire beelden uit de gelijknamige film vertoond. Een aardige vondst, al waren er ook toeschouwers die vonden dat het afleidde van de muziek. Leuk was dat niet alleen stukken uit het populaire genre op het programma stonden, maar bij voorbeeld ook de klassieke mars Hoch Heideckburg van Otto M. Schwarz, die al vlak na de oprich ting van DEK in 1925 werd gespeeld. Het korps deed dat nu met veel tromgeroffel van de drum band en acrobatische verrichtingen van de majorettes, onderdelen van de muziekvereniging die 85 jaar geleden nog niet bestonden. Ook aan de manier waarop de solisten zich presenteerden, was veel aandacht besteed. Daarbij viel vooral op dat ze staand hun werk deden. En tijdens de afsluitende rock 'n' roll-klassieker See you later alligator, in een arrangement van Idar Torskangerpoll, stonden de muzikanten in groepen op, als speelden ze in een big band. Het paste allemaal in de opzet van de immer energieke dirigent Drijver, die zich ten doel heeft gesteld het stoffige imago van fanfaremuziek af te schudden en daarvoor ook de hulp had ingeroepen van pianist Elisabeth Waverijn en gitarist Henk Vroom. Criticasters zouden kunnen aan voeren dat DEK voor show heeft gekozen om een gebrek aan kwali teit te verdoezelen, maar daarmee zou het korps tekort worden gedaan, want ook muzikaal was het over het algemeen dik in orde, terwijl de uitdagingen niet werden geschuwd. Zo speelde tubaspeler Jan Lap een lastige solo in You raise me up, een bewerking door Willem Flisijn van de Ierse traditio nal Danny boy. Ook een medley van Stevie Wonder (gearrangeerd door E. Stoffels) vroeg heel wat van Marc Bakkerverraste met onheilspellend harmonicaspel in een medley van Enneo Morricone. het (samen)spel. Een hoogtepunt was ook Hallelujah van Leoard Cohen (in een arrangement van Hans van der Heide), met prachtige zang van Meike Wilms. Zoals bijna vanzelfsprekend kon de uitstekend gevulde Burgemees ter de Koninghal ook genieten van mooie en gevarieerde shows van de majorettes, in leeftijd variërend van zes jaar tot dik in de twintig. Sinds jaar en dag worden daarvoor niet alleen batons (de bekende stokken) gebruikt, maar ook vlag gen en pompoms en nu ook bas ketballen. Naast de choreografie (bedacht door instructrice Baukje Drijver en tamboermaitre Debby Sangers) was ook veel aandacht besteed aan de kleding, gemaakt door handige moeders. De logischerwijs nogal statische tamboers van de drumband staken bij al het visuele spektakel altijd wat saai af, maar deden nu ook van zich spreken. In de Suite voor jeugddrumband (van J. Schipper) en First track (H. Schleiffert) was het nog vrij traditioneel, maar in Met handen en voeten werden al hun ledematen ingeschakeld en leefden ze zich helemaal uit, waar door de uitvoering alleen nog heel in de verte aan het origineel van Peter Kil deed denken. Oil Barrel Beat (van L. Camp) was door het gebruik van grote en kleine olieva ten nog spectaculairder. Veel eer kwam toe aan instructrice Nynke Arnout, die na jaren trouwe dienst voor de laatste keer de leiding in handen had. Toch was niet alles halleluja bij DEK, dat een hard gevecht tegen de vergrijzing voert. Voorzitter Her man Bakker keek ter gelegenheid van de 85ste verjaardag van de vereniging terug op de afgelopen twintig jaar en moest constateren dat het ledental flink onder druk staat. Het fanfare heeft weliswaar een muzikant méér (40 in totaal), daarbij zijn ook alle nieuwelingen uit het leerlingenkorps meegeteld. De tamboers (van 9 naar 6) en de majorettes (van 42 naar 32) hebben het nog moeilijker. Geen wonder dat elke jubilaris uitgebreid in het zonnetje wordt gezet. Bij de majo rettes werden zaterdag Emma van Ginkel, Hannah Goemans, Catalij- ne Lap en Anne-Sophie Stevens gehuldigd omdat ze vijfjaar lid zijn. Jan Blom is al twaalfeneenhalf jaar één van de drijvende krachten van de drumband. En tot de oude gar de behoort al bijna Piet Lap, die als trombonist al vijfentwintig jaar lid is, waarvan hij een groot aantal jaren als penningmeester deel uit maakte van het bestuur. Joop Rommets Het jaar zit vol gedenkwaardige dagen. Er staan er al een berg voorgedrukt in mijn wakkere agenda, maar toch vis ik uit de kranten nog regelmatig een aan kondiging voor weer een gedenk dag. Afgelopen vrijdag was het, voor de vierde keer alweer, War me Truiendag. Georganiseerd door milieuvereniging Het Kli- maatverbond. Ik heb het eigenlijk al weken warmetruiendassensja- lendag, maar omdat deze dag officieel is ingesteld, wilde ik er echt iets van maken. Aan mijn trui kon ik niets extra's toevoegen om deze dag intenser dan anders te doorleven en daarom besloot ik het via de thermostaat aan te pakken. Als ik die nu eens op zestien graden zou zetten, zou ik mijn trui de hele dag als een zeer kostbaar bezit willen koesteren, bedacht ik. Kerstfilmpje erbij over een in de sneeuw verdwaalde familie en een koud biertje. Als dat niet bibberen werd... Het luk te. Ik kreeg helemaal het speciale Siberiëgevoel en rilde erover. Voelde me vreselijk dankbaar voor mijn trui en toen de bevriezings- dood naderde, ging ik wat spor ten met de wii om weer wat op temperatuur te komen. Na een half uurtje hard werken werd het tijd voor koek en zopie; hete cho colademelk met een flinke scheut Jutter. Wat heerlijk, wat heerlijk. Ik kwam weer helemaal tot leven. Mijn gedenkdag had lang genoeg geduurd en ik zette de thermos taat weer op eenentwintig gra den. En toen kwam de krant: 'Texel verder met verduurzaming'. Om een iang verhaal kort te maken: ik was niet goed bezig. Er moest meer energie in eigen energie. Ik moest mezelf beter isoleren, zodat de trui voldoende was en niks zitten te zitten met een Jutter, maar bewegen. Het bloed vief door de aderen laten stromen. Gezond en zuunig. Texel en Texelaars als lichtende voor beelden. Maar dan wel met LED- lampjes. Te schijnend kan ook. Pien Verberg Majorettes lieten mooie en gevarieerde shows zien. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 16 februari: 18.00 uur. In de Buureton in Den Burg begint om 18.00 uur een diner (kipkerrie met rijst) voor senioren. Deelname kost €8,-. Opgave: tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. 19.00 uur. Liesbeth Roeper geeft in uitvaartcentrum De Vlinder aan de Hollewal in Den Burg de workshop 'Levensverhaal: afscheidsplechtig- heid'. Opgave: tel.310973. 19.00 uur. Sporters kunnen op de atletiekbaan in Den Burg hun condi tie testen in een coopertest. Deze begint om 19.00 uur met een geza menlijke warming-up. Deelname gra tis. 19.30 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg begint om 19.30 uur een avond over duurzame energie. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Valentine's Day (13.45), Avatar, 3D (20.00) en Percy Jackson (20.30). 13.00 uur. Woensdag 17 februari: 9.00 uur. Bij het Vogelinformatiecen trum in De Cocksdorp gaat om 9.00 uur een wandel/fietstocht langs vele vogelrijke plekken in de noordkop van Texel van start. Deelname kost €10,-. Voor meer informatie: www. vogelinformatiecentrum.nl. 20.00 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg bezoekt het college van b en w de dorpscommissie van Den Burg. Deze openbare bijeenkomst begint om 20.00 uur. 20.00 uur. De afd. Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt jaarververga dering in de Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. en 22.06 u. en 22.30 u. en 22.55 u. en 23.14 u. en 23.34 u. Din. 16 februari 09.20 Woe. 17 februari 09.37 Don. 18 februari 10.00 Vrij. 19 februari 10.30 Zat. 20 februari 10.45 Zon. 21 februari 11.05 u. Ma. 22 februari 00.10en 11.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Maandag 22 febru ari eerste kwartier; dinsdag 16 februari springtij. Zondag 21 februari zon op 7.49 uur, onder 17.59 uur. CjrocB TwartrJixeU m het hart. Uitgave van rmedia bureau) Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 20.00 uur. De afd. De Cocksdorp/ Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt jaarvergadering in het Eierlandsche Huis. Aanvang 20.00 Cinema Texel vertoont Prinses en de kikker (13.45, 16.00), Het regent gehaktballen (16.15), Valentine's day (20.00) en Percy Jackson (13.30, 20.30). Donderdag 18 februari: 10.00 uur. Tijdens de inloopochtend in dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend vertelt Sieb Eldering over zijn reis over Bali en Java. Aanvang 10.00 uur. 17.00 uur. Basisschool Durperhonk in De Cocksdorp houdt van 17.00 tot 19.30 uur fancyfair. 19.00 uur. In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 19.00 uur een seminar over schep ping en evolutie, verzorgd door Gor Khatchikyan. Entree gratis. 19.00 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan bij helder weer van 19.00 tot 23.00 uur naar de sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-. 20.00 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een ver gadering de raadscommissie Grond gebied over het concept-ontwerp- bestemmingsplan Buitengegebied. Cinema Texel vertoont Avatar, 3D (20.00) en een 'mystery movie' (20.30). Vrijdag 19 februari: 19.00 uur. In De Poort aan de Ele- mert in Den Burg wordt vanaf 19.30 uur bazar gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Bouwen aan Bangladesh. Toegang €1 ,- 19.30 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.30 uur een bingo, georganiseerd door vrou wengroep De Duinroos. De opbrengst is bestemd voor het buurthuis. 19.30 uur. In café de Nieuwe Zwaan aan de Zwaanstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een verkie zingsdebat. Alle partijen zullen aan wezig zijn om hun visie te geven. 20.30 uur. Jan Rot treedt in theater Klif 12 in Den Hoorn op met de voorstelling Hallelujah. Entree €15,- 21.00 uur. In discotheek J'Elleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg begint om 21.00 uur een electro- systemparty. Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehaktballen (14.00 en 16.15), Percy Jackson (16.00 en 19.00), Valenti ne's Day (18.45 en 21.45) en Avatar, 3D (21.30). TESO zet vrijdag en maandag van 9.30)tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 0222- 369600, info@teso.nl of www.teso. nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 8. Waalder- straat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhelmi- nalaan.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2