1 1 [••PLUS FILLETS ::plus B I TEXELSE S COURANT 3 HALEN 2 BETALEN Texels Belang PLUS Hooijschuur - De Cocksdorp (Texel) gratis] Beleef het verschil. Zingende Zeeman in Zeemanskerk Bazar De Poort Burgemeester op Radio Texel Oudeschild wint Veronica Bokaal Vakantie Kidsclub Grote namen in Music Club Workshop hapjes gewoon het beste voor Texel, Natuurwijzer Kikkerstraat 11-13 T: 0222-316426 PLUS Hollandse trostomaten Los, per 500 gram PLUS Komkommer Per stuk PLUS Gesneden snijbonen Panklaar Zak 400 gram Zespri Kiwi's Green Los per 500 gram Disney Funfruit Conférence peren Bakje 4 stuks Voortaan altijd 3 halen 2 betalen Rond brood Wit, fijn volkoren of tarwe 2*97 1.98 3 broden naar keuze 2 VOOR V |l yt. Queens Pangafillets Uit de diepvries 2 zakken a 600 gram Marleen Heijne Lijst 1 nummer 4 Geldig van donderdag 18 t/m zaterdag 20 februari 'Een wulp wijst naar zijn gulp.' Voor veel mensen levert dit rijmpje een onmisbaar ezelsbruggetje voor de herkenning van de wulp, maar eigenlijk is deze grootste steltloper van Noordwest-Europa nauwelijks met andere soorten te verwarren. Hooguit met zijn veel kleinere fami lielid uit Scandinavië, de regen wulp, die tijdens de vogeltrek rede lijk algemeen kan zijn op Texel. Behalve het kleinere formaat is de snavel van de regenwulp korter en minder gebogen. Wulpen zijn bruingevlekt, waardoor ze een goede schutkleur hebben, maar toch zie je ze, door hun for maat, vrij gemakkelijk. Bovendien zie je ze het hele jaar door, maar wie denkt dat het dezelfde dieren zijn, vergist zich: onze broedvogels trekken in het najaar naar de kus ten van Engeland en Frankrijk, om in het voorjaar weer terug te keren, terwijl wulpen uit Zweden, Finland en Rusland naar ons land trekken om te overwinteren. Tijdens hoogwater zoeken wulpen elkaar massaal op om te 'overtijen'. Op de zogenaamde hoogwater- vluchtplaatsen staan vaak groepen van honderden en soms wel dui zenden wulpen. Bijvoorbeeld bij de Schorren of in het Wagejot, maar deze winter ook in het Ottersaat. Met hun lange snavels zoeken ze in de wadbodem en soms binnen dijks naar allerlei bodemleven. Op het wad vinden ze wormen, krab ben en allerlei schelpdieren (soms zelfs de enorme strandgaper), ter wijl ze in de weilanden emelten, regenwormen en soms kevers of pissebedden verschalken. Het is nog even wachten op het voorjaar eer de duinvalleien weer bevolkt worden door broedende wulpen. Met hun onmiskenbare trillende roep zullen ze hun territo rium verdedigen vanaf een duintop of vanuit de lucht, tijdens specta culaire baltsvluchten. Een dagje Texel is geen dagje Texel zonder dat je een paar mooie wulpen hebt gezien en gehoord. De uitzending van Natuurwijzer op Radio Texel staat zondag 21 februari geheel in het teken van de wulp. Natuurwij zer is te beluisteren van 12.00 tot 13.00 uur via 106.1 FM en via www.radiotexel.nl. Tekst Klaas de Jong Foto René Pop Geldig van maandag 15 t/m zaterdag 20 februari 07/10 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Wilt u per mail op de hoogte blijven van de laatste aanbiedingen bij PLUS? Meld u dan nu aan via www.plus.nl. maandag - donderdag 8.30 - 18.00 uur, vrijdag 8.30 - 19.00 uur, zaterdag 8.30 - 18.00 uur Het koor De Zingende Zeeman geeft dinsdag 23 februari een avondvullend concert in de Zee manskerk in Oudeschild. Naast traditionele zeemansliederen wor den ook nieuwe liederen gezon gen, betrekking hebbend op de Zeemanskerk, zeehelden Michiel de Ruyter en Cornelis Tromp, de haven van Oudeschild, de verlei delijke zeemeermin en de liefde van een zeeman voor zijn meisje, de zee en zijn schip. Het optreden begint om 20.00 uur en staat onder leiding van Rinus Kuiper alias Cornelis Tromp. Jan Bakker begeleidt de zangers op accordeon. Tijdens de pauze is er gelegenheid een kopje koffie of thee te kopen. De entree is gratis; wel is er na afloop een collecte voor het onderhoud van de kerk. DINSDAG 16 FEBRUARI 2010 In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt vrijdag 19 februari bazar gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kerk en aan de stichting Bouwen aan Bangladesh (BAB). Deze steunt kleinschalige projecten en levert mankracht en materialen om het land structureel te veranderen. Informatie over de stichting is te vinden op www.stichtingbab.nl. Burgemeester Giskes is donder dag 18 februari te horen in het programma Even bijpraten met... van Wijkie van den Berg. Het gesprek gaat over de gemeente raadsverkiezingen, het nut van stemmen en de plaats van bepaal de personen binnen het gemeente bestuur. Even bijpraten met... wordt uitge zonden van 19.00 tot 20.00 uur via 106.1 FM en www.radiotexel.nl. Het klaverjasteam van Oude schild heeft vrijdag in dorps huis 't Skiltje de jaarlijkse wed strijd tegen De Waal gewonnen en mag nu een jaar lang de Veronica Bokaal in de prijzen- kast voeren. De jaarlijkse strijd om de grote wisselbeker is vooral een gezelli ge ontmoeting van twee clubs, die steeds wordt bezegeld met een klaverjasdrive. De koppels worden bij loting vastgesteld, zodat het best mogelijk is dat je Een eerste project, dat mogelijk werd met geld van Texel, was het slaan van in totaal veertien water putten. De bazar begint om 19.30 uur, vanaf 18.00 uur is in de fietsenstal ling vis te koop. Mensen die mate rialen voor de verkoop willen inbrengen, kunnen contact opne men met Tineke Ramaker (tel. 313866) of Frouk Vlaming (tel. 314654). De materialen kunnen dan dinsdag vanaf 18.00 uur wor den afgehaald. Op initiatief van de Baptistenge meente Texel is er evenals voor gaande jaren tijdens de voorjaars vakantie Vakantie Kidsclub in basisschool De Fontein in Den Burg. Kinderen uit de groepen drie tot en met acht kunnen er maan dag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 februari zingen, knutselen, spel letjes doen, naar toneel kijken en naar Bijbelverhalen luisteren. De bijeenkomsten duren van 9.30 tot 12.00 uur. Inlichtingen bij Sandra de Vries (tel. 315195) en Christien Lemstra (tel. 313566). maat iemand van de andere ver eniging is. Veel maakt dat niet uit, want de persoonlijke prestaties worden gewogen en wie gemid deld het best presteert, is de win naar. Aan het eind van de avond maakte Ynte Adema, voorzitter van gastheer De Doormars, bekend dat Dick Westdorp uit Oudeschild de meeste (7281) punten had behaald. Zijn dorps genoot Jan Boersen verzamelde 7160 punten en werd tweede, Fenny van Exel uit De Waal kwam tot een score van 7032 punten. De Oudeschilders kwamen tot een gemiddelde dat 112 punten hoger was dan dat van De Waal, reden om hen de Veronica Bokaal uit te reiken. Voor het komende seizoen van de Kif 12 Music Club heeft Klif 12 weer een aantal klinkende namen vastgelegd. De serie wordt op 28 maart geopend met een optreden van de New Cool Collective en loopt tot eind novem ber. Elke laatste zondag van de maand is een optreden te zien. De serie is samengesteld met mede werking van Ger Schater, die jaren in de muziekwereld heeft rondgetrok ken. Na het New Coole Collective spelen Tony O'Malley (25 april), Nat halie Matteau (30 mei), het Gunter Hampel Quartet (27 juni), Talking horns (25 juli), Glerum Omnibus (29 augustus), het Ryan Carniaux Quar tet (26 september), Ploctones (31 oktober) en Iva Bittova (28 novem ber). De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, de toegang bedraagt €17,50 of €25,-. Uitgebreide infor matie is te vinden op www.klif12.nl. Bij Texel Catering aan de Stoom- poort in Oudeschild wordt zater dag 20 februari vanaf 18.00 uur een workshops hapjes maken gehouden. Deelnemers leren wat mogelijk is naast het geijkte stukje kaas of worst. In maart volgen wokshops tapas, paasbrunch en high tea. Deelname kost €22,50, aanmelden kan via tel. 313791 of info@texelcatering.nl. Panga Panga

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8