Cjroen r£mrtjJ~exeU in het harL, Nieuw A-bouwblok voor Eagles Ranch Nieuw buitenterrein Ecomare gaat door Haven Oudeschild krijgt onvoldoende rffl TEXEL TC helpt kiezer bij maken keus em33G9 emCfc® Garage Ck MËmh Dros Basisschool Container gekraakt Forum website wordt gesloten Elektrische Vloerverwarming Poldermiss Lyanne A I Ai in Het Rijk van Eierland TEXELSE^COURANT vakantiekrant www.texelseautopagina.nl Op het terrein van het Maritiem en Juttersmuseum zijn de sloopwerkzaamheden gestart van de schuur waarin tot voor kort de maquette van de Texelse Rede werd tentoon gesteld. Maar ook het gebouw zelf heeft geschiedenis. Het werd gebouwd door de firma Keijser Co en was in gebruik als pakhuis. Dat het gebouw vol palen stond, hield verband met de bijzondere constructie. De stevigheid was nodig zodat ook de zolder vol zakken kon worden gesta peld. Hans Boom werkte er ooit als vertegenwoordiger. Nadat deze ondernemer uit Oudeschild de smederij van Kil jan had overgenomen en met succes uitbouwde tot scheepsreparatie en dokbedrijf, kocht hij de schuur, zodat hij ruimte kreeg voor vistuigen en ander materiaal. Om effi ciënt te kunnen werken, paste hij de constructie aan. Racen tegen de klok bij inschrijving Halve Marathon binnen 16 uur vol OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12450 VRIJDAG 19 FEBRUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 De jongste van de kandidaat raadsleden op een verkiesba re plaats, maar wel evaren; Milene Hilstra van de PvdA. Er bestaan vergevorderde plan nen om de Eagles Ranch van Henk en Daniëlle Zoetelief te verhuizen naar een perceel aan het Burgerdijkje. Het bedrijf moet weg uit Waalenburg om van dat gebied een robuust natuurgebied te maken. Er loopt momenteel een procedure voor een nieuw A(agrarisch) bouw blok. De Eagles Ranch behoort tot de bedrijven in Waalenburg waarvan het de bedoeling is dat ze verdwij nen. Over de boerderijen van Rik- kenberg en Hin (De Reiger) was al een akkoord bereikt. Bij Arno Kuip (Kilstee) en Jan Witte (De Voor zorg) bestaat zoals dat heet een 'verplaatsingsoptie'. Jaap Hin van LTO Texel: 'Over beide bedrijven zijn voorstellen gedaan, we verwachten dat daar over op korte termijn duidelijkheid komt.' Over de Eagles Ranch is een akkoord bereikt. Henk Zoete lief: 'Het land is verkocht aan de provincie.' Verplaatsing naar het Burgerdijkje werd mogelijk na de aankoop van 6,5 hectare land van Dirk Roeper. De verkoop verliep rechtstreeks nadat tussenkomst van de provincie niet succesvol uitpakte. De mogelijkheid voor het stichten van een nieuw A-bouwblok (één De herinrichting van het buiten terrein van Ecomare gaat bin nenkort van start. Het centrum voor wadden en Noordzee heeft het financiële plaatje rond en de benodigde vergunningen zijn binnen. Het plan liep eind vorig jaar vertra ging op omdat er onvoldoende geld was en een ontheffing voor de Flora en Faunawet te laat bij de provincie terecht was gekomen. Door af te zien van één nieuw bas sin en het laten vervallen van een paar geplande koepels boven de opvangbassins heeft Ecomare het financiële plaatje alsnog kloppend gekregen. Dat werd bespoedigd door een subsidie van vijf ton die de provin cie begin dit jaar verstrekte. Eind vorig jaar was daar nog geen dui delijkheid over. In totaal wordt €3,2 miljoen geïnvesteerd. Een deel wordt door Ecomare geleend, de rest wordt via donateurs, het KF Heinfonds, het Prins Bernhard Cul tuurfonds en een gift van de Bank- GiroLoterij gefinancierd. Bij Ecomare zijn ze blij dat de her inrichting, waarvan de voorberei dingen al een paar jaar gaande zijn, alsnog begint. Volgens adjunct directeur Anton Hurkens wordt ondanks het vervallen van een bas sin niet ingeleverd op de ruimte voor de zeehonden, omdat er meer oppervlakte was ingepland. Daar naast wordt de vaste groep steeds ouder en voert Ecomare een terug houdend beleid nieuwe dieren in de opvang te houden, waardoor het wegvallen van één bassin geen probleem moet zijn. Het werk wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf Van der Wal uit Den Helder. Volgens Ecomare is dat bedrijf gespecialiseerd in zwembaden en bijzondere projec ten. De contracten zijn deze week getekend. Van der Wal begint vol gende week met het plaatsen van hekken op het buitenterrein, het afbreken van de potvis en de aan leg van een bouwstraat tussen de Ruijslaan en het terras van Eco mare. Maandag 1 maart is de offi ciële start van de herinrichting die naar verwachting in het voorjaar van 2011 klaar moet zijn. Ecomare blijft al die tijd geopend. Er wordt in fases gewerkt, zodat bezoekers de zeehonden kunnen blijven zien. Met extra activiteiten wil het cen trum bezoekers bij de verbouwing betrekken. De VVD blijft voorstander van een basisschool in De Mars of de Vol molen. Volgens de liberalen, die het onderwerp vier jaar geleden ook in het verkiezingsprogramma hadden staan, is bij bewoners van de kinderrijke buurten behoefte aan basisonderwijs dicht bij huis. De VVD noemt het een optie de Thijsseschool te verhuizen. Politiek bekent kleur is de titel van de enquête die de redactie heeft gehouden onder de zeven partijen die meedoen aan de ver kiezingen. Vandaag publiceert de Texelse Courant op pagina's 10 en 11 de resultaten. De verkiezingsprogramma's van de verschillende partijen laten zich niet altijd even goed vergelijken. Vandaar dat de redactie een lijst met vragen heeft samengesteld, waarbij de lijsttrekkers is gevraagd stelling te nemen in 47 actuele kwesties. De antwoorden zijn op overzichte lijke wijze afgedrukt, zodat het makkelijk is om ze te vergelijken. Dit alles met het doel de lezers te helpen bij het maken van een keus tijdens de gemeenteraadsverkie zingen op woensdag 3 maart. De haven van Oudeschild scoort een onvoldoende in een vergelij kend onderzoek van de BBZ, de vereniging van de beroepschar- tervaart, naar 26 havens waar de bruine vloot afmeert. De haven krijgt een waardering van 4,7 voor de kwaliteit. Er worden minpunten gescoord als het gaat om aansluitingen voor water en elektra en de mogelijkheid om afval kwijt te raken. De BBZ mist glas bakken, een papiercontainer en voldoende afvalcontainers. De mogelijkheid om vuilwater en bil- gewater (een mengsel van water en olie uit de machinekamer) in te leveren, is volgens het onderzoek eveneens onvoldoende. De haven, waar vijftig schepen van de bruine vloot tegelijk kunnen afmeren, scoort ook goed op diver se punten. De dieptes bij de kades zijn voldoende, er zijn voldoende toiletten en douches, voldoende tappunten voor water en het wordt geprezen dat er een stroomvoor ziening van 400 Volt en 32 Ampère is. Texel komt er niet het slechtst vanaf: Muiden en Gouda scoren lager met een 4,5 en een 4. Zierik- zee en de Bataviahaven in Lelystad komen met een 8,3 als beste uit de bus. De gemiddelde waardering van de 26 havens is een 6,5. Texel scoort hoog als het om havengelden gaat. Die bedraagt in Oudeschild gemiddeld €68,10 per overnachting. De vereniging is daarbij uitgegaan van een gemid deld schip van dertig meter met 25 passagiers. De kosten worden hectare groot) kan alleen in het kader van Waalenburg, en onder voorwaarde dat er daar een bedrijf verdwijnt (Ruimte voor ruimte). Het college van b en w heeft het ontwerp wijzigingsbesluit voor het nieuwe A-bouwblok vastgesteld. Het heeft ter inzage gelegen en er zijn geen zienswijzen ingediend. SPEED LI c AT www.speedheat.nl HfcA 1: ïl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 j bepaald door het liggeld (€1,02 per meter) en de toeristenbelasting (€1,50 per persoon per nacht). Het duurst is Ameland (€83,50 per overnachting) en het goedkoopst Delft (€8,-). Het gemiddelde van de 26 havens is €43,04 voor een over nachting. Volgens een woordvoer der van de BBZ scoorde Texel negatief met de wijze van heffing. 'Op de dag van aankomst moet je meteen betalen voor de overnach ting en als je volgende dag niet vóór 12.00 uur weg bent, moet je opnieuw liggeld betalen.' De BBZ heeft het onderzoek gehouden om verbeteringen tot stand te brengen. Het wordt over twee jaar herhaald. De gemeente, exploitant van de haven, was gisteren nog niet in de gelegenheid een reactie te geven. Naar nu pas bekend is gemaakt, is bij de atletiekvereniging tussen vori ge week donderdag en afgelopen maandag het slot van de materiaal container geforceerd. Er werd alleen een bal meegenomen. De onbe kende daders hadden kennelijk geen belangstelling voor de discus sen, speren en andere attributen. De redactie van de Texelse Cou rant heeft in overleg met uitge ver Mediabureau Langeveld de Rooy besloten de huidige reac tiemogelijkheid op de website te sluiten. Wie toch wil reageren op berichten, kan dit doen via e- mail. Het niveau van een deel van de reacties en de anonimiteit van bepaalde afzenders zijn al lange tijd punt van zorg. Nadat het inge voerde systeem met de duimpjes geen verbetering heeft gebracht en ook contact met gebruikers niet hielp, is besloten er voorlopig mee te stoppen. Naar verwachting zul len we het forum na de zomer onder andere voorwaarden weer open stellen. Tot dan kunnen reac ties voortaan per e-mail worden verstuurd. Na screening door de redactie worden ze onder de berichten geplaatst. Reacties kun nen worden verstuurd naar redactie@texelsecourant.nl, met vermelding van naam, telefoon nummer en onderwerp. (Advertentie) 168 pagina's vol fotoreportages, interviews en portretten uit een kleurrijke polder. 120 jaar V Bestel via www.polderfeest2010.nl Ki,ur,i,u.„j (Advertentie) Cjrocn TjmrL-Jexih in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): RENAULT Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De dorpscom missie van De Waal ziet graag een voetpad langs de opge knapte kerk muur verschij nen. Cees Timmer, genomineerd voor de Sport- prijs, was ooit één van de snelste hardlo pers van het eiland. 'Bij mij gaat het goed, zolang er een motor in of aan zit', zegt Edwin van de Heuvel van Garage Dros in Eierland. (Foto Jeroen van Hattum) Inschrijving j

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1