texbagbda.nl Kunstenaars houden verkoopexpositie Veel voorstellingen bij Cinema Texel Cello en piano in kerk Den Hoorn De Zonnebloem Open huis bij Jan en Paula Jolet Leenhouts in bibliotheek Cursus mindfulness Voorspeelavond harp en klarinet Mindfulness in Kunsthuys Sterren kijken in vakantie Open dag bij De Fontein Alice wel op Texel Chocolademelk TESÜ Beierse avond in De Kombuis TEXELSE 2 COURANT Op Pad Waddenpad Uitladder Film VRIJDAG 19 FEBRUARI 2010 In de kerk van Den Hoorn vindt donderdag 18 maart een concert plaats van Fre- drik Schoyen Sjölin (cello) en Kristian Lindberg (piano). Op het programma staan werken van Beethoven, De Falla en Sjostakovitch. Het concert wordt georgani seerd door The International Holland Music Sessions uit Ber gen, die jonge talenten bege leidt op hun weg naar wereldpo dia. De uit Noorwegen afkomstige Schoyen Sjölin (1982) en Lindberg (1980) stu deerden in Stockholm en Oslo, Berlijn en Parijs. Beiden hebben een uitgebreide concertpraktijk en wonnen meerdere prijzen. Het concert begint om 19.00 uur, de toegang bedraagt €12,-. Jongeren tot 30 jaar betalen €6,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV of voor aanvang van het concert bij de kerk. De 60-jarige vereniging De Zon nebloem verzorgt zaterdag 6 maart in de burgemeester De Koninghal de theatervoorstelling De Ontmoeting. Medewerking wordt verleend door Danny de Munk, Henk Poort, Lucie de Lange en Rob van de Meeberg. Kaarten zijn te reserveren bij Truus Zoetelief (tel. 312890) en Ine Witte (tel. 314104). Evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer houdt vrijdag 26 en zaterdag 27 februari open huis in het nieuwe onderkomen aan de Keesomlaan. Het voor malige politiebureau is op beide dagen van 14.30 tot 17.00 uur te bezichtigen. Het echtpaar vraagt bezoekers om vooral geen bloe men of andere zaken mee te brengen. Mogelijke giften zien ze graag in de vorm van een financiële bijdrage. In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg zijn tot en met 6 maart de originele teke ningen te zien die Jolet Leen houts maakte voor het boekje Rits en Rats. Op de expositie is goed te zien hoe de illustraties uiteindelijk in het boekje zijn afgedrukt. Soms is de tekening gespiegeld, soms is er iets aan toegevoegd of juist een deel weggelaten. Is er op het origi neel een vlekje ontstaan, dan is dat in het boekje weggewerkt. Kleuren worden aangepast, er wordt geschoven met ruimte en formaat, alles wordt tussen de tekst op de juiste plek gezet. Rits en Rats is geschreven door Christine Kliphuis. Jolet Leenhouts heeft de hoofdpersonen (de twee poezen Rits en Rats) in een geheel eigen stijl en op humoristische manier getekend. Het boekje is bedoeld voor kinderen die net leren lezen. Mirjam Spijker verzorgt vanaf zater dag 6 maart een cursus mindful ness in haar praktijk aan de Ruij- slaan in De Koog. De cursus bestaat uit vier zaterdagen van 9.30 tot 13.30 uur. Er worden oefe ningen aangeleerd die thuis gedaan kunnen worden. Daarnaast wordt uitgelegd wat stress is en waarom de oefeningen dit verminderen. Door het verminderen daarvan helpt mindfulness bij stressgerela- teerde klachten als slaapproble men en pijnklachten. De kosten kunnen met een verwij zing van de huisarts worden ver goed uit de basisverzekering. De eigen bijdrage is dan €40,-. Voor meer informatie: tel. 317566 of www.mindfulnesstexel.nl. Colet Nierop is docent harp op Artex Kunstenschool. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg wordt vandaag (vrijdag) een voorspeel avond gehouden. Onder leiding van docenten Ellen Verburgt en Colet Nierop brengen jeugdige en volwassen leerlingen op hard en klarinet ten gehore wat ze hebben geleerd. De avond begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. In het Kunsthuys in de Warmoes straat in Den Burg wordt zondag 21 februari een workshop fysieke mindfulness gegeven. Hoofdthema is het begrip 'maitri' uit het Tibe taanse boeddhisme, dat vrij ver taald zoveel betekent als onvoor waardelijke vriendschap met jezelf sluiten. De workshop duurt van 14.00 tot 16.00 uur en is toegankelijk voor iedereen vanaf 18 jaar, deelname kost €15,-. Opgeven kan tot de dag zelf via Ericka Voortman, tel. 06-13614046 of via de website www.kunsthuystexel.nl. Volkssterrenwacht De Jager ver zorgt in de voorjaarsvakantie extra sterrenkijkavonden. Op dinsdag 23, woensdag 24 en donderdag 25 februari kan vanaf het buitenterrein van Ecomare met telescopen wor den gekeken naar de maan, de planeten Mars en Saturnus en diverse sterhopen, nevels, melk wegstelsels en andere deep-sky objecten. Entree €2,-; donateurs mogen gratis kijken. De avonden duren van 19.00 tot 21.00 uur en gaan alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur wor den gebeld naar 312774. Wie altijd al weer eens in de school banken heeft willen zitten om van de sfeer van zijn eigen schooltijd te proeven, krijgt woensdag 3 maart die kans op De Fontein in Den Burg. Leerlingen van groep 8 geven van 8.45 tot 12.30 uur rondleidin gen door het gebouw en onthalen de bezoekers op koffie, thee en iets lekkers, ledereen is welkom, In de speciale Op Pad Zaal op de Fiets- en Wandelbeurs in de Amsterdam RAI geven redac teuren van het ANWB-blad Op Pad lezingen over buitengewo ne bestemmingen voor fietsers en wandelaars. Sjiva Jansen vertelt over het Waddenpad. Het Waddenpad is een niet bestaande wandeling over voorna melijk onverharde paden over Texel, Vlieland en Terschelling. De route is ontdekt door eindredac teur Jansen, die zelf op zoek ging naar 'de mooiste en avontuurlijkste paden' en daarmee een nieuwe wandeltocht in het leven riep. Op de beurs vertelt ze over het Op Pad Waddenpad. De Fiets- en Wandel- beurs wordt gehouden op zaterdag 27 en zondag 28 februari, de lezing van Jansen begint om 16.00 uur. Voor meer informatie: www.fiet- senwandelbeurs.nl. Alice in Wonderland, de nieuwe film van Disney, zal wel op Texel te zien zijn. De film wordt door een groot aantal bioscopen en maat schappijen over de hele wereld geboycot, omdat zij het niet eens zijn met het uitgavebeleid van Dis ney. De film verschijnt namelijk al kort nadat hij uitkomt op DVD. De nieuwste versie van Alice is gemaakt in 3D en zal ook op Texel als zodanig worden vertoond. De marktkooplieden delen maan dagochtend gratis warme chocola demelk uit tijdens de markt op de Groeneplaats in Den Burg. Volgens een woordvoerder willen de markt kooplieden hun waardering uiten voor klanten die de afgelopen weken ondanks de kou toch zijn blijven komen. mét of zonder kinderen op de school. Voor oppas wordt gezorgd. Vier kunstenaars houden maan dag 22 februari een verkoopex positie in de Waaghzaal van hotel De Lindeboom in Den Burg. Dat gebeurt op initiatief van één van Anneke Studulski beoefent ikebana. hen, Sineke Wandemaker uit Den Burg. Het is voor de vierde keer dat dit evenement wordt gehou den. Verschil met voorgaande jaren is dat er dit keer alleen Texelaars meedoen. Hannie Timmermans uit Oude- schild en Anneke Studulski uit Den Burg hebben een opleiding op hun vakgebied gevolgd en beoefenen hun passie op professioneel niveau. Het betreft origami (Japanse papiervouwkunst) respectievelijk ikebana (Japanse bloemschik kunst). Maar ook de andere twee werken op een kwalitatief hoog niveau. Helene Kruithof uit Ooste rend maakt patch worktassen, Wandemaker gebruikt parels en (halfedelstenen voor sieraden. De overeenkomst dat alle kunstenaars uitsluitend gebruik maken van natuurlijke materialen. 'We maken juwelierskwaliteit, maar de prijzen liggen beduidend lager', promoot de organisatie. Naast het werk van de vier deelne mers worden waarschijnlijk ook enkele hoeden van Els Drijver uit Oosterend tentoongesteld. Tim mermans en Studulski verzorgen ook demonstraties. Eventueel kan ook een afspraak worden gemaakt lessen bij hen te volgen. De expo sitie duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Een ketting van Sineke Wandemaker. Cinema Texel biedt in de voorjaars vakantie een uitgebreid program ma, met iedere dag maar liefst tien voorstellingen. Veel films zijn geschikt of speciaal gemaakt voor kinderen, maar ook de liefhebbers van andere genres komen aan hun trekken. Een enorm aantal sterren speelt de hoofdrol in Valentine's Day, van de regisseur van Pretty Woman, Run away Bride en The Princess Dia ries. In deze romantische komedie worden de verhalen verteld van meerdere personen, allemaal afkomstig uit Los Angeles en alle maal kampend met liefdesproble men. Onder hen een marineofficier (Julia Roberts) die voor haar gelief de een vlucht neemt van Irak naar Los Angeles, een homoseksuele man (Bradley Cooper) die verliefd is op een footballspeler (Eric Dane) die niet uit durft te komen voor zijn geaardheid, een bloemist (Ashton Kutcher) die na een huwelijksaan zoek aan zijn vriendin (Jessica Alba) ontdekt dat hij verliefd is op een andere vrouw (Jennifer Gar ner), een getrouwde man (Patrick Dempsey) die een affaire heeft met deze andere vrouw, een oudere vrouw (Shirley MacLaine) die haar man (Hector Elizondo) opbiecht dat ze in het verleden een minnaar heeft gehad, een assistente (Anne Hathaway) van 's werelds grootste talentenjager die verliefd wordt op een collega (Topher Grace), een publicist (Jessica Biel) die geen date kan vinden en een tiener (Emma Roberts) die overweegt om voor het eerst naar bed te gaan met haar vriend (Carter Jenkins). De druk die Valentijnsdag op hen uitoefent, blijkt voor de één gun stig, voor de ander nadelig. Percy Jackson The lightning thief, van de maker van Harry Potter and the philosophers stone en The chamber of secrets, speelt zich af in een hedendaagse wereld waar ook de twaalf Griekse Goden van de berg Olympus leven. Deze goden hebben een nieuw ras van jonge, mythische helden gecre- eerd. Het zijn halfgoden - voor de helft sterfelijk, voor de helft god. De nieuwste Disneyfilm Prinses en de Kikker is een sprookje dat de kijker meeneemt naar de roerige jaren '20 in New Orleans: een stad met een rijke geschiedenis, maar vooral de stad van de jazz. Prinses en de Kikker is van dezelfde makers als van succesfilms De Kleine Zee meermin en Ailadin. Het regent gehaktballen is een (Nederlands gesproken) 3D-anima- tiefilm, gebaseerd op een geliefd kinderboek (van Ron en Judi Bar rett), waarin een wetenschapper probeert het wereldvoedselpro bleem op te lossen. Helaas voor hem lopen zijn experimenten een beetje uit de hand. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die van daag met de Texelse Courant wordt verspreid en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 19 februari: 19.00 uur. In De Poort aan de Ele- mert in Den Burg wordt vanaf 19.00 uur bazar gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Bouwen aan Bangladesh. Toegang €1,- 19.00 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.00 uur een voorspeel avond van leerlingen harp en klari net. Entree gratis. 19.30 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.30 uur een bingo, georganiseerd door vrou wengroep De Duinroos. De opbrengst is bestemd voor het buurthuis. 19.30 uur. In café de Nieuwe Zwaan aan de Zwaanstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een verkiezings debat. Alle partijen zullen aanwezig zijn om hun visie te geven. 20.30 uur. Jan Rot treedt in theater Klif 12 in Den Hoorn op met de voor stelling 'Hallelujah'. Entree €15,-. 21.00 uur. In discotheek J'Elleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg begint om 21.00 uur een 'electro- systemparty'. Toegang gratis. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen (14.00 en 16.15), Percy Jack son (16.00 en 19.00), Valentine's Day (18.45 en 21.45) en Avatar, 3D (21.30). Zaterdag 20 februari: 9.00 uur. In het voormalige politiebu reau aan de Keesomlaan in Den Burg wordt vanaf 9.00 uur een mannen- ontbijt gehouden. Opgave via tel. 320114. 18.00 uur. Texel Catering Service verzorgt een workshop waarin de deelnemers leren kleine, zelfgemaak te hapjes te bereiden. Meer informa tie: www.texelcatering.nl. 18.30 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 18.30 uur het Texels open dartskampioenschap 501Aanmelden kan tot een uur voor aanvang. 19.30 uur. Burgemeester de Koning hal. In de Koninghal aan de Emma- laan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. 20.30 uur. Jan Rot treedt in theater Klif 12 in Den Hoorn op met de voor stelling 'Hallelujah'. Entree €15,-. 21.00 uur. In café De Kombuis in Oudeschiid begint om 21.00 uur een Beierse avond. Met onder meer een optreden van de bekende kermis- band Paradise. 22.00 uur. In café 't Biervat in De Koog begint om 22.00 uur een 'Win- ter-Beach-Party'. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen. 3D (14.00), Zwem mee in 3D (16.15), Valentine's day (18.45,21.45) en Avatar, 3D (10.30, 21.30). Zondag 21 februari: 10.00 uur. Atletiekvereniging Texel houdt voor de 26ste keer de Open Texelse Crosskampioenschappen. Inschrijven vanaf 10.00 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg in de Dennen. 14.00 uur. Met Shakespeare's uit spraak 'To be or not to be' als lei draad begint om 14.00 uur bij Kunst huys Texel aan de Warmoesstraat in Den Burg een (actieve) workshop, 'waarin (mindfulness) oefeningen je onbevreesd en zachtmoedig laten zijn'. 15.00 uur. In Galerie 14-16 aan de Brink in De Koog wordt om 15.00 uur een nieuwe expositie geopend. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00, 16.15), Valentine's day (18.45, 21.45) en Avatar, 3D (10.30, 21.30). Maandag 22 februari: 9.30 uur. De Vakantie Kidsclub van de Baptistengemeente verzorgt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur activiteiten voor kinderen uit groep 3 t/m 8. 9.30 uur. Bij atelier Udjat, Achtertune 18b in Oosterend wordt een work shop beeldhouwen gegeven. Opga ve: tel. 06 12765670 of e-mail klarina@udjattexel.nl. 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp vertelt Ria Schuit over het voedingssupplement JUS. Aan vang 10.00 uur. 10.00 uur. Texelse kunstenaars hou den van 10.00 tot 16.00 uur een verkoopexpositie in de Waaghzaal van hotel De Lindeboom in Den Burg. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00, 16.15), Valentine's day (18.45, 21.45) en Avatar, 3D (10.30, 21.30). Dinsdag 23 februari: 9.30 uur. De Vakantie Kidsclub van de Baptistengemeente verzorgt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur activiteiten voor kinderen uit groep 3 t/m 8. 10.00 uur. In sporthal Ons Genoegen begint om 10.00 uur een badminton- toernooi voor leerlingen uit de boven bouw van de basisschool en van de OSG. www.sportservicetexel.nl. 19.00 uur. Liesbeth Roeper geeft in uitvaartcentrum De Vlinder aan de Hollewal in Den Burg de workshop 'Levenskracht: rouwen'. Opgave: tel. 310973. 19.00 uur. Volkssterrenwacht De Jager verzorgt bij helder weer van 19.00 tot 21.00 uur een sterrenkijk- avond op het terrein van Ecomare. Entree €2,-. Informatie: tel. 312774. 19.15 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 19.15 tot 21.30 uur het Alzheimerca- fé gehouden. Met o.a. een lezing van Liesbeth Rijk. 20.00 uur. Het koor De Zingende Zeeman geeft een avondvullend concert in de Zeemanskerk in Oude schiid. Aanvang 20.00 uur. Entree gratis, maar met collecte na afloop. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00), Zwem mee in 3D (16.15), Valentine's day (18.45, 21.45) en Avatar, 3D (10.30, 21.30). ^XÏ77 TESO zet vandaag (vrijdag) en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www. teso.nl. Café De Kombuis in Oudeschiid houdt zaterdag een Beierse avond. Hoofdattractie is een optreden van Paradise, door de organisatie gepromoot als 'de' kermisband van Noord-Holland. Bezoekers kopen een pul, waar de rest van de stichting ROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com avond alle drankjes in worden geschonken. Wie dat wil, mag ook de pul van vorig jaar meenemen. De avond begint om 21.00 uur.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2