F VZMlEEBÈQaiBBg de bolder Gemeente Texel bekendmakingen A S T E rw Betere. Markiezen Caravankussens l.v.m. drukte in het seizoen nu korting op bestellingen/ opdrachten tot juni 2010 www.texel.nl TEXELSE 8 COURANT Groot onderhoud aan de N501 Pontweg in gemeente Texel Provincie Noord-Holland ■ui telefoon 314890 van vrijdag 19/2 t/m zondag 21/2 Hamburger^ Parkstraat 22' broodje, eigengemaakte hamburger, ijsbergsla, kaas, ui, tomaat, mosterd en ketchup van 4,20 voor €3.00 Reijer Keijserstraat 5, Den Burg Tel. (0222) 31 31 41 www.deboldertexel.nl atitopa9 ftsföMaagreatefiiiR dCDDuDSSiO ^w.texe*se BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERKEERSZAKEN VERGADERINGEN MEDEDELINGEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 3 MAART 2010 artijn Eelman VRIJDAG 19 FEBRUARI 2010 WERK IN UITVOERING Vanaf i maart tot en met 26 maart 2010 voert provincie Noord-Holland groot onder houd uit aan de provinciale weg N501 Pontweg in de gemeente Texel. De huidige situatie vol doet niet aan de eisen die gesteld zijn aan de provinciale wegen. Het asfalt is verouderd en moet worden vervangen. Automobilisten moeten hier door rekening houden met ver- keershinder en vertragingen door omleidingen. Werkzaamheden: van maan dagochtend 7.00 uur tot en met vrijdagmiddag 16.00 uur, wordt de Pontweg afgesloten voor al het autoverkeer in beide richtin gen, vanaf de veerhaven tot de rotonde Akenbuurt in Den Burg. In het weekend is de weg open voor het verkeer. Omleiding: het verkeer wordt omgeleid via de Akenbuurt, Westerweg, Kleiweg, Hoorn- derweg, Watermolenweg en het Molwerk. Ter plaatse wordt de omleiding met borden aan gegeven. Openbaar vervoer: ter hoogte van de werkzaamheden komen de bushaltes te vervallen. Wegens de omleiding zet Con- nexxion extra diensten in naast de bestaande dienstregeling. De veerdienst is te allen tijde bereikbaar. Fietsers: fietsers kunnen gebruiken maken van het fiets pad aan de Pontweg. In Den Burg langs de Pontweg tussen de Akenbuurt en Emmalaan kunnen fietsers geen gebruik maken van het fietspad. Informatie Op de website van de gemeente Texel is deze informatie even eens te vinden. Voor informatie over de uit voering beltu naardedirectie- voerdervan provincie Noord- Holland de heer R. Baltus, tel.: 023 514 52 64. yxw ARAGE rentenaar ZJ1 ™RÜF°Le"YRECENTER Garage Garage Dros Vlfestend Aangevraagde bouwvergunningen (1795 HN) Roggeslootweg 752 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 10 februari 2010); (1795 LS) Krimweg 102 in De Cocksdorp: geheel oprichten van 4 stuks terrassen met pergola's (ontvangen 11 februari 2010); (1792 EA) Haven 10 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen en uitbreiden van een café/restaurant (ontvangen 12 februari 2010); (1796 BD) Boodtlaan 5 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een hotel (ontvangen 12 februari 2010); (1796 AZ) Ruij- slaan 81 in De Koog: geheel oprichten van een paviljoen (ontvangen 12 februari 2010); (1791 NN) Grensweg 354 in Den Burg: vergroten van een zomerwoning (ontvangen 11 februari 2010). Aangevraagde sloopvergunning (nabij jachthaven) in Oudeschild: sloop van de fundaties van de windturbines; (ontvangen 12 februari 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken; Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend; Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd; Verleende bouwvergunningen (1796 AA) Badweg 200 in De Koog: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend (verzondenl 1 februari 2010); (1791 HD) Noord wester 9 in Den Burg: geheel plaatsen van een schuur (verzonden 15 februari 2010). Verleende sloopvergunning (1796 BA) Dorpsstraat 31 in De Koog: Slopen van een dienstwoning (verzonden 10 februari 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: bouwen van een woning aan het Zouteland 12 in Den Hoorn. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het ontwerpbesluit ontheffing en ontwerp bouwvergunning liggen met ingang van 22 februari 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement. Stichting Folklore Texel voor het organiseren van een Palmpasenoptocht door het centrum van Den Burg op 28 maart 2010. Stichting Folklore Texel voor het organiseren van een Koninginnemarkt op de Groeneplaats in Den Burg op 30 april 2010. Stichting Folklore Texel voor het organiseren van 9 Folkloremarkten op de Groeneplaats, Binnenburg en Parkstraat in Den Burg, wekelijks op woensdag vanaf 7 juli 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na pu blicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Opleiding verkeersregelaars voor verenigingen Verkeerregelaars die worden ingezet bij evenementen, moeten dit jaar allemaal weer een cursus volgen. Ver keersregelaars kunnen pas worden aangesteld voor eenvoudige verkeersregelende taken, als zij deze korte opleiding hebben gevolgd. Cursusdata:1 maart, 29 maart, 12 april en 26 april 2010 van 19.00 uur tot 21.00 uur. Locatie: Politiebureau Den Burg, Pontweg 104, Den Burg. Per avond kunnen maximaal 25 personen meedoen. Aanmelding uitsluitend door de contactpersoon verkeersregelaars van de betreffende vereniging. Schriftelijk: Politie Texel t.a.v. de heer J. van der Meer, Pontweg 104, 1791LB, Den Burg. Persoonlijk: van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 12 uur op het politiebureau. Tijdelijke verkeersmaatregelen in verband met groot onderhoud Pontweg Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. Nabij Den Hoorn het afsluiten van de Watermolenweg, tussen Hoornderweg en Stolpweg, voor alle verkeer op maandag 22 februari 2010. Nabij Den Burg het afsluiten van de Akenbuurt, tussen Pontweg en Westerweg, voor alle verkeer op dinsdag 23 februari 2010. Nabij Den Burg het afsluiten van de Zuid Haffel, tussen Pontweg en Hoornderweg, voor alle verkeer op woens dag 24 februari 2010. Nabij Den Burg het afsluiten van de Pontweg, tussen Akenbuurt en Westerweg, voor alle verkeer van maandag tot vrijdag van 1 maart tot en met 26 maart. Nabij Den Burg het afsluiten van de Pontweg, tussen Hoornderweg en Westerweg, voor alle verkeer van maandag tot vrijdag van 1 maart tot en met 26 maart 2010. Nabij Den Burg een snelheidsbeperking van 50 km op de Pontweg, tussen Hoornderweg en Akenbuurt, voor alle verkeer van vrijdag 16 uur tot maandag 7 uur van 5 maart tot 22 maart 2010. Nabij Den Burg een snelheidsbeperking van 50 km op de Akenbuurt, tussen Pontweg en Westerweg, voor alle Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per email ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewe kelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag vooraf gaande aan de betreffende vergadering. Indien u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam (0222) 36 21 85.(0222) 36 21 85. verkeer van maandag 1 maart tot vrijdag 26 maart 2010. In Den Burg opheffen van fietspad en instellen van eenrichtingsverkeer met een snelheidsbeperking van maximaal 10 km, op het fietspad tussen Schoorwal en hulpverleningspost "De Zandkoog" met de rijrichting naar de Schoorwal in de periode van maandag 1 maart tot vrijdag 26 maart 2010. Nabij t Horntje het afsluiten van de Pontweg, tussen Landsdiep en Amaliaweg, voor alle verkeer van maan dag tot vrijdag in de periode van 1 maart tot 26 maart 2010. Nabij t Horntje een snelheidsbeperking van 50 km op de Pontweg, tussen Landsdiep en Amaliaweg, voor alle verkeer van vrijdag 16 uur tot maandag 7 uur van 5 maart tot 22 maart 2010. Nabijt Horntje het afsluiten van het Landsdiep, tussen de Pontweg en eerste uitrit van het parkeerterrein, voor alle verkeer van maandag tot vrijdag van 1 maart tot 26 maart 2010. Nabij Den Hoorn een snelheidsbeperking van 50 km op de Watermolenweg, tussen Hoornderweg en Stolpweg, voor alle verkeer van maandag 1 maart tot vrijdag 26 maart 2010. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, vertragin gen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenement Winteranimal de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is. Het afsluiten van een gedeelte van de parkeerplaats van strandslag 21 voor parkeren op 20 en 21 februari 2010. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te ver krijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221 en staat op onze website texel.n >lk wil... weten waar er aan de weg wordt gewerkt. Storing bekendmakingen per e-mail De e-mailservice Bekendmakingen is ontregeld vanwege een storing. Daardoor ontvangen inwoners, geabonneerd op de e-mailservice Bekendmakingen van de gemeente Texel, onregelmatig of geen bekendmakingen per e-mail. De bekendmakingen worden verstuurd door een landelijke organisatie die deze service verleent voor aangesloten gemeenten. Een storing ontregelt deze landelijke dienst enige tijd. Hierdoor worden de bekendmakingen onregelmatig, niet of onvolledig verstuurd naar de abonnees. De landelijke organisatie werkt hard om de storing te ver helpen. Zodra de storing verholpen is, laat de gemeente Texel u dat weten. Via de e-mailservice Bekendmakingen kunnen Texelse inwoners op de hoogte blijven. Zij ontvangen dan regelmatig een e-mail met voor hen interessante bekendmakingen bij hen in de buurt. Stemmen op Texel U kunt uw stem uitbrengen in elk stemlokaal op Texel. Uw stempas heeft u inmiddels per post ontvangen. Al leen met deze stempas kunt u uw stem uitbrengen! Op de stempas staat het voor u dichtstbijzijnde stemlokaal. U bent niet verplicht uw stem daar uit te brengen. Komt het u beter uit om in een ander stemlokaal op Texel te gaan stemmen, dan kan dat. De lijst met kandidaten ligt volgende week bij u in de bus. Aanvragen vervangende stempas Als u geen stempas hebt ontvangen, uw stempas niet meer kunt gebruiken of als u uw stempas kwijt bent ge raakt, kunt u een vervangende stempas aanvragen. U moet de aanvraag voor een vervangende stempas persoonlijk doen bij de Publieksbalie van de gemeente Texel; Bij de aanvraag moet u een kopie van een geldig legitimatiebewijs overleggen; De burgemeester van Texel heeft besloten de termijn waarbinnen u een vervangende stempas kunt aanvragen te verlengen tot dinsdag 2 maart 2010, 13:00 uur. Legitimeren Landelijk is bepaald dat de kiezer zich moet legitimeren. Omdat u op een willekeurig stembureau kunt stemmen, is op het stembureau geen lijst met stemgerechtigden aanwezig. U bent dan ook verplicht om een geldig legi timatiebewijs te tonen. De persoonsgegevens van uw stempas worden door de stembureauleden vergeleken met de persoonsgegevens van uw identiteitsbewijs. Neem een geldig identiteitsbewijs mee! Zonder geldig paspoort, identiteitskaart of rijbewijs mag u niet stemmen. Vraag nu nog een geldig reis document of rijbewijs aan bij de Publieksbalie. Een voorbeeld van een stempas kunt u vinden op de website texel.nl. >Meer informatie over de verkiezingen op 3 maart 2010. Op de website vindt u ook de lijst met kandidaten en antwoorden op de meest gestelde vragen over de verkiezingen.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8