PLUS paRRers Bruinvis komt in beeld bij Ecomare I 0 Verkoop woningen zit weer in de lift TEXELSE 11 COURANT M PLUS fl.n.n.n.n.il.n.n.nj l,n n n Beleef het verschil. Womens Inc. Veeger wint in Middenmeer Texelse dansers in revue Adje PLUS Hooijschuur - De Cocksdorp (Texel) PLUS Witlof Zak 500 gram PLUS Hollandse Elstar handappelen Tas 2,5 kilo i PLUS Clementine mandarijnen Net a 1 kilo Pepsi regular, light, max, Sisi orange of sinaasappel/mango of 7-Up regular Set 4 flessen a 1,5 liter «PLUS Courgette Per stuk PLUS Maaltijd salade Bacon-ei, Caesar, rivierkreeftjes of zongedroogde tomaat Bijv. Bacon-ei Schaal 400 gram Kikkerstraat 11-13 T: 0222-316426 GRATIS PLUS Varkenshaas Lang Per 500 gram DINSDAG 2 MAART 2010 Verkoop - Wonen Geldig van donderdag 4 t/m zaterdag 6 maart actie PER PORTfÉ (U JL t* Geldig van maandag 1 t/m zaterdag 6 maart 40 35 30 25 20 15 10 5 Aantal van Koop huursom| 4 1 $008 2 I 3 I 4 2009 DE COCKSDORP 4 $00$ 1 2 3 4 2009 DE KOOG 4 $00$ 1 2 3 4 4 2009 200$ 1 2 3 4 4 3 4 2009 20082009 DEN BURG DEN HOORN 4 $00$ 2 3 4 2009 OOSTEREND 4 $00$ 2 3 4 2009 OUDESCHILD Scenario Sector Verkoop - Wonen Plaats|Transportjaar|Transportkwartaal| Staafdiagram van alle transporten van woonobjecten op Texel van 1 september 2008 tot 31 december 2009. Er is een onderverdeling gemaakt in dorpen. (Bron Makelaardij Eelman Van Heerwaarden) De verkoop van woningen op het eiland zit na een dip in het eerste kwartaal van 2009 weer in de lift. Dat valt te concluderen uit cijfers die makelaardij Eelman Van Heerwaarden heeft verzameld over de Texelse woningmarkt. Tot dusver kon de makelaar aan de hand van gegevens over de eigen bemiddeling, kennis, ervaring en op basis van andere informatie een redelijke inschatting maken van de ontwikkelingen op de onroerend goedmarkt. Maar een volledig betrouwbaar overzicht ontbrak, terwijl dat wel gewenst is. Andere reden om snel informatie over alle Texelse onroerend goedtransacties te hebben, was de komst van het Nederlandse Woning Waarderings Instituut (NWWI). Dit instituut con troleert de door de makelaar ver vaardigde taxatie. NWWI geeft onder andere de verplichting aan de taxateur om een zestal referen tie (vergelijking) objecten aan de taxatie toe te voegen. Een make laar kan worden gevraagd contra expertise te doen na het vaststel len van de WOZ-waarde door de gemeente. Makelaar Paul van Heerwaarden: 'Dezelfde types woningen in een bepaalde straat, kunnen een verschillende waarde hebben. Dat kan komen door de ligging, wel je of geen dakkapel, een aanbouw of iets anders dat waarde toevoegt. Om goed te kun nen taxeren, heb je vergelijkings materiaal nodig. Daarvoor is het van belang om van elke transactie op de hoogte te zijn.' Op initiatief van Van Heerwaarden heeft zijn kantoor het computer programma Omnia (Latijn voor alles) laten ontwikkelen waarin gegevens over alle verkooptrans acties van Texels onroerend goed worden opgeslagen en verwerkt. Vanaf 1 augustus 2008 zijn gege vens van alle transporten inge voerd. Deze worden geleverd door het Kadaster. Van Heerwaarden benadrukt dat het niet alleen trans acties betreft die via bemiddeling van Eelman Van Heerwaarden tot stand zijn gekomen, maar alle Texelse transporten. 'We hebben een onderverdeling gemaakt in Wonen, Agrarisch, Recreatief en Bedrijfsmatig. We voeren alle trans porten in, dus bijvoorbeeld ook de verkoop van bouwgrond, een pad of een schuurtje. Vóór 1 augustus 2008 zijn al de transporten inge voerd waarmee we zelf bemoeienis hebben gehad. Die gegevens zijn handmatig ingevoerd. Hans van Es en Mike de Bruijn, die hier voor hun studie beiden stage hebben gelo pen, zijn er in 2002 mee begonnen. Inmiddels zitten we op bijna 6000 records.' Van de transacties zijn alle denk bare gegevens inzichtelijk gemaakt. Bijvoorbeeld de tijd dat een pand te koop heeft gestaan, de prijs, de koper, de herkomst van de koper en andere informatie, per transport gerangschikt in 256 rubrieken. Met deze gegevens heeft Van Heerwaarden een staafdiagram gemaakt die een beeld geeft van de verkoop van woningen per dorp. Bij vrijwel alle dorpen is te zien dat de verkoop in het eerste kwartaal van 2009 een stuk lager is dan in het laatste kwartaal van 2008. Opmerkelijk omdat de recessie tij dens de laatste drie maanden van 2008 toesloeg, waardoor je zou verwachten dat de verkoop in dat kwartaal al zou zijn gedaald. Van Heerwaarden heeft wel een verkla ring. 'We registreren de datum waarop de objecten zijn getrans porteerd. De verkoop vindt vaak veel eerder plaats en toen had de recessie nog niet toegeslagen.' De opgaande lijn die vanaf het tweede kwartaal heeft ingezet, is volgens Van Heerwaarden een teken dat het vertrouwen in de economie is toegenomen en dat er weer bewe ging zit in de woningmarkt. In het overzicht zijn alleen transacties op het gebied van wonen meegeno men, hier kunnen bijvoorbeeld ook bouwkavels tussen zitten. Ecomare houdt bij de aanleg van de nieuwe bassins op het buiten terrein rekening met een eventu ele toekomstige opvang van bruinvissen. Dat bleek gisteren bij de officiële start van de werkzaamheden. Vol gens Henriëtte de Waal van het centrum voor wadden en Noord zee heeft Ecomare vooralsnog geen plannen bruinvissen op te vangen, maar is de aanleg van de bassins een geschikte gelegenheid er alvast op in te spelen, mee te houden. Dat betekent dat de bas sins dieper worden dan nodig zou zijn voor zeehonden en een ondiep gedeelte voor verzorging van bruin vissen krijgen. Het werk wordt uitgevoerd door aannemer Van der Wal uit Den Hel der. Deze verwierf de opdracht, omdat het eerder twee grote zwem baden in Den Helder en nog een paar andere baden realiseerde. 'Maar dit is het eerste bad waar zeehonden in zwemmen', aldus directeur Uit van der Wal. De aan nemer wordt bijgestaan door bedrijven uit Anna Paulowna en Groningen. Burgemeester Francine Giskes noemde de herinrichting als voor beeld van een vernieuwing van het toeristisch product die de komen de jaren moet plaatsvinden. Ze sprak de hoop uit dat het allemaal gaat lukken, onder meer omdat Ecomare een grote toeristische trekpleister is die van wezenlijk belang is. Het zag er een tijdje naar uit dat er te weinig geld was voor de herin richting, maar door de plannen aan te passen, kon het werk alsnog van start gaan. Het betekende dat er één bassin minder komt dan gepland en er is bespaard op de zeezoogdierenparadeVooralsnog komen er twee van de tien beoog de replica's. Een wordt een buitrug, over de ander wordt nog gespro ken. Nabij het restaurant komt een nieuw bassin, zodat gasten op het terras ook van de zeehonden kun nen genieten en er komt daar een speeltuin. Bij de ingang van het achterlig gende duinpark komen de twee kaakbogen van een blauwe vinvis die vroeger in de Dennen bij de ingang van het Tessels Museum stonden. Ecomare hoopt het duin park zo meer bij het geheel te betrekken. Het terrein krijgt het uiterlijk van een wadbodem met een speciaal soort bekleding. Daar komt, net als in de wadbodem, een lichte glooiing in, waarbij rekening is gehouden met mensen in een rolstoel en kinderwagens. Het bezoek dat Texelse vrouwen brengen aan de beurs Womens Inc. in Amsterdam vindt zater dag 6 maart plaats en niet, zoals in de vorige krant vermeld, afge lopen zaterdag. De mensen die de beurs willen bezoeken, worden op de boot van 8.00 uur verwacht, zodat samen de trein naar Amsterdam Sloterdijk kan worden genomen. De bedoe ling is rond 18.00 uur op het eiland terug te zijn. Deelname kost €20,-, aanmelden kan via schutpetra@gmail.com. Het pro gramma van de beurs is te vinden op www.womensinc.nl. Lex Veeger uit Den Hoorn is er zondag bij de indoormencompeti- tie Pin Go met de eerste prijs vandoor gegaan. De wedstrijd werd gehouden bij de Wieringer- meerruiters in Middenmeer. Samen met pony's Bas en Rio en groom Heidi Veenbaas zette Veeger een bijzonder snelle tijd neer en wist hij genoeg punten te behalen om zijn concurrenten voor te blijven. Vee ger was de enige Texelse deelne mer. De volgende wedstrijd van de competitie wordt op 27 maart gehouden in Aalsmeer. De drie beste resultaten tellen voor het eindklassement. Veeger maakt zeker kans op de titel. In Klif 12 in Den Hoorn is zater dag 6 en zondag 7 maart Adjes Sterrenrevue te zien van de bekende artiest Adje. Medewer king wordt verleend door dans- leerlingen van Artex. Adje is wekelijks op televisie te zien als sidekick van presentator Paul de Leeuw. Daarnaast maakte hij twee succesvolle theaterprogramma's, De Revue van Nu en Losse Vlodders. Zijn nieuwe revue, Adje's Sterrenre vue, bestaat uit mooie liedjes, een ballet met mooie meiden, een show- trap, sketches, bingo, een poppen kast, een verdwijntruc en meer. Deelname wordt verleend door de Texelse danseressen Kelly Vonk, Suzan van Beek, Ylona Stolk, Denise Barhorst, Lucie Dijksterhuis en Celi ne Kok, leerlingen van Roos Bakker. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €18,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren via tel. 319633 ofinfo@klif12.nl. Meer informatie is te vinden op www. adje.nl. 09/10 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverRopers en/of grootverbruiRers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Wilt u per mail op de hoogte blijven van de laatste aanbiedingen bij PLUS? Meld u dan nu aan via www.plus.nl. maandag - donderdag 8.30 - 18.00 uur, vrijdag 8.30 - 19.00 uur, zaterdag 8.30 - 18.00 uur

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11