Cjroen Twartsjexeh in het harL, jTm Irritatie over afslaan bod op €8 miljoen 'Meer dan 42 procent te claimen in IJsland' Druk op provincie om ganzen op te ruimen rffl QMHIT Stem ook! Gewoon het beste voor Texel 11 13 L= IfrTtTTtïïl Bouw Texelhoeve in april van start autospuiterij betsema i 1 i -3 t I. I X J ■'a i' - .m* 1 Met het ophangen van een schilderij heeft burgemeester Francine Giskes gisteren het startsein gegeven voor de herinrichting van het buitenterrein van Ecomare. De burge meester deed dat samen met de 10-jarige Kevin en Maaike Timmer, kleinkinderen van medewerker Wiebe Sietsma van Ecomare. Tegen de bouwhekken komen in totaal 270 schilderijen te hangen, zodat het buitenter rein er het komend jaar ondanks de werk zaamheden toch vrolijk uitziet. De schilderijen zijn gemaakt door kinderen van de groepen vijf van bijna alle Texelse basisscholen. Sietsma, die het komend jaar de herinrichting begeleidt, was blij dat zijn kleinkinderen een rol mochten spelen. In de jaren zeventig was hij ook betrokken bij de inrichting van het huidige terrein en toen liep zijn dochter als klein kind rond bij de werkzaamheden. (Foto Jeroen van Hattum) r. Gemeente Texel Vloerverwarming www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Super deBoer gemeenteraadsverkiezingen 3 maart 2010 www.texel.nl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12453 DINSDAG 2 MAART 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 El El n El Ei Na een dip in het eerste kwar taal van 2009 zit er weer een stij gende lijn in de verkoop van woningen. Worst is het handelsmerk van slagers Rob en Meta Maas uit Oosterend, die ook een tea room hebben, 1 ISinPa II PvdA, WD en Texel2010 zijn boos op het college dat het zonder overleg met de raad een bod op de miljoenenvordering bij Lands- banki heeft afgewezen. Zij dienen vanavond in de raadsvergadering moties van treurnis en wantrou wen in om hun ongenoegen te uiten. Burgemeester en wethouders blij ken in december een bod van het Amerikaanse bedrijf PrimeShares World Markets te hebben gehad om de vordering van de €8 miljoen in IJsland tegen 42 procent (ofwel €3.360.000,-) van de hand te doen. Op advies van Deloitte, de accoun tant van de gemeente en rapporten, besloot het college geen gebruik te maken van het aanbod. Dat werd besproken in een collegevergade ring van 12 januari en afgelopen vrijdag werden de politieke partijen op de hoogte gebracht. De WD en de PvdA verwijten het college in een motie van treurnis dat het 'de kunde en het vermogen' mist om beter met de raad te com municeren zoals beloofd was. 'Ondanks de bekende, zelfs beruch te politieke gevoeligheid van dit onderwerp heeft het college het niet noodzakelijk geacht de raad tijdig in kennis te stellen, maar pas 45 dagen PSST-GERRIT, GEEF EVEN MIJN LEESBRIL; OP T STEMBILJET... KAN IK LIJST 13 VAN DE 'CLINI-CLOWNS' NIET VINDEN. Woontij start in april met de bouw van Texelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg. Dit project bestaat uit een stolp boerderij met lunchrestaurant, steunpunt voor De Waerden en vier woningen voor cliënten van De Waerden. Hoofdaannemer wordt Aannemer Ooms, die bij de aanbesteding als laagste uit de bus kwam. De Texelhoeve wordt mede moge lijk gemaakt dankzij een Europese subsidie en subsidies van de Pro vincie, gemeente Texel en Stich ting Samen Een. In het voorjaar begint Woontij ook met de bouw van zeven woningen in een hofje op het terrein van aannemer Bruin aan de Wilhelminalaan in De Burg. Ook deze woningen zijn bestemd voor cliënten van De Waerden. Daarnaast hoopt Woontij binnen kort met de gemeente overeen stemming te bereiken over een nieuwbouwproject op het terrein van hotel Koger Hoop in De Koog. Over de aankoop van grond op het Zouteland in Den Hoorn is inmiddels overeenstemming bereikt. Daar begint Woontij bin nenkort met de voorbereidingen voor de bouw van tien woningen. Er is substantieel meer terug te vorderen in IJsland dan de 42 procent die PrimeShares World voor de claim van €8 miljoen heeft geboden. Dat stelt het college in een reactie op vragen van politieke partijen over de afwijzing van het bod van het Amerikaanse bedrijf. Burge meester en wethouders baseren zich op inschattingen van 'externe deskundigen' die betrokken zijn bij onderhandelingen die achter de schermen worden gevoerd om het geld terug te krijgen. Hoeveel er meer terug gevorderd kan worden, geeft het college niet aan. Dat zou volgens hen de ver trouwelijkheid en voortgang scha den van de onderhandelingen die gevoerd worden namens meerdere in IJsland gedupeerde lagere over heden. Advocatenkantoor Stibbe in Amsterdam treedt daarbij op als belangenbehartiger. 'PrimeShares verwacht een hogere opbrengst van de vordering dan de geboden 42 procent, anders zou het hen geld kosten. Zij zijn ervan over tuigd financieel beter te worden van het kopen van de claim.' Hoeveel winst PrimeShares denkt te maken, is het college onbekend. Het Amerikaanse bedrijf deed het bod aan alle gedupeerde lagere overheden. Die willen als één front optrekken en hebben daarom nog geen gezamenlijk standpunt inge nomen. De Deutsche Bank AG London bood afgelopen vrijdag aan de claim voor 9 procent over te nemen. In de gemeentelijke begroting is vooralsnog op advies van Stibbe 20 procent van de €8 miljoen afge schreven als 'verlies'. Hoeveel de waarde van de vordering sinds de balansdatum van 31 december 2009 bedraagt, is volgens burge meester en wethouders niet te zeggen. De accountant heeft nog nadat de beslissing was genomen en 66 dagen nadat het aanbod ont vangen was.' In 2008, toen de in deposito gezette €8 miljoen zoek raakte, kreeg het college ook al verwijten omdat het de raad pas na een week infor meerde over de problemen. Wet houder Peter Bakker trok daarvoor later het boetekleed aan. Texel 2010 zegt het in een motie van wantrouwen'verwerpelijk en onaanvaardbaar' te vinden dat bur gemeester en wethouders de raad niet om advies heeft gevraagd. Het college wordt verweten risicovol met gemeenschapsgeld om te gaan. Momenteel werkt Woontij aan 120 woningen in Den Burg, Oosterend en Den Hoorn. Ook de voorberei ding van het appartementencom plex De Schutteboe in De Koog is inmiddels van start gegaan. Staatsbosbeheer gaat ervan uit dat er in natuurgebieden dit voorjaar weer eieren van grauwe ganzen worden geprikt. Gezien het grote aantal ganzen dat zich op Texel ophoudt, wil SBB dat er komend voorjaar ook ganzen worden gevangen. De provincie wordt onder meer door LTO onder druk gezet om daartoe te besluiten. Landbouworganisatie LTO is niet te spreken over de manier waarop de provincie het beleid om het aantal broedparen op 200 te houden, toe past. Jaap Hin: 'In andere provin cies loopt dat beter. Alle maatrege len die ons ter beschikking staan, moeten worden uitgevoerd. Denk maar aan het prikken van eieren, het schieten van ganzen bij scha- degevoelige gewassen en het van gen van ganzen.' Enige tijd gele den werden aan de Wildbeheereenheid afschotvergun ningen afgegeven, maar pas sinds de sneeuw is verdwenen, kan er daadwerkelijk worden geschoten. Maximaal vier ganzen per keer, waarbij het verjagen aan allerlei (Advertentie) niet officieel gereageerd op vragen daarover. Het college zegt een actieve infor matieplicht aan de raad te onder schrijven, maar heeft van Prime Shares geen melding gedaan, omdat er geen voornemen was op het aanbod in te gaan. Het college wilde de 'oude raad' de informatie naar eigen zeggen echter niet ont houden, waardoor die vorige week is verstrekt. Opgemerkt wordt dat de gedu peerde lagere overheden een eigen traject volgen om hun miljoenen te vorderen uit de verdeling van de boedel van Landsbanki Old (de fail liet gegane bank). Dat duurt lang, omdat de overheden afhankelijk zijn van een herwaardering van de boedel naar Landsbanki New (een nieuwe vestiging van de bank in llsland). Dat traject staat los van de pogin gen die de landelijke overheid onderneemt om een voorgescho ten bedrag van €1,3 miljard van IJsland terug te krijgen. Slechts 1mm dik! speeD II www.speedheat.nl HEAT. J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 j voorwaarden moet voldoen, zoals het plaatsen van linten, etc. Het vangen van ganzen, zoals twee jaar geleden is gebeurd, is volgens Hin een zeer effectieve methode om de overlast te beperken. De beslissing daartoe moet worden genomen door de provincie. De resultaten van zo'n actie kunnen volgens SBB worden meegeno men in een vorig jaar gestart onder zoek naar ganzen, dat drie jaar loopt. Verschillende pachters van natuur grond hebben hun handtekening moeten zetten om in te stemmen met het vangen en prikken op deze pachtgrond. Tenminste één heeft hierover bij de redactie zijn zorgen over uitgesproken, omdat ze door tegenstanders van het vangen ver antwoordelijk worden gehouden en bang zijn voor represailles. Maar volgens Hin is hun instemming belangrijk. 'Want juist in die broed gebieden moeten de mensen het land op kunnen. Ook ambtenaren die toezicht houden op het vangen, krijgen ook wel eens wat naar hun hoofd. Maar ook zij zijn niet verant woordelijk.' Over de hoofden van Agrarische Jongeren Texel deed Hin onlangs een beroep op de gemeenteraad een krachtig signaal af te geven bij provincie en Rijk om de ganzen- overlast te beteugelen. (Advertentie) (jrocn %wgrL-Jéxels in hel harL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Komende collegeperiode wordt voor u en ons spannend. Uw stem bepaalt de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad. Wij roepen u dan ook op om 3 maart uw stem uit te brengen! Vergeet niet om uw identiteitsbewijs mee te nemen. Uitslagenavond gemeenteraadsverkiezingen 2010 Woensdagavond (3 maart) is de 'Uitslagenavond Verkiezingen 2010' in de Serre van De Lindeboom. Burgemeester Giskes maakt de uit slagen bekend. U bent vanaf 20:00 van harte welkom in de serre van De Lindeboom! De eerste voorlopige uitslagen worden vanaf 21.30 uur verwacht. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg Gerard Boog aard, de nieuwe trainer van ZDH, staat bekend als een echte liefhebber van 'het spelletje'. Vrijdagavond worden in de Bijenkorf de sportprijzen uit gereikt, vandaag presenteren we de genomineer den.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1