Asfalt Pontweg het schip in ^familieberichten TEXELSE 3 COURANT Damclub kampioen hoofdklasse Westfries cabaret in 't Skiltje Gevangen verwilderde katten verspreid over Noord-Holland Posteractie VVD Krokusrit MAB Time Out Eschweiler zwemt snel in Purmerend Francina Zijm-van Uden Sien Sina Zijm-van Uden Francina Zijm-van Uden Siert Texel 26-2-2010 Sientje Sien Cornells Pieter van der Werve Kees Cornells Dirk Bakker Kees Daisy Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft gedaan en betekend A 3 februari 1933 t 26 februari 2010 Jan Zijm Joke en Gerard Stefan en Masha Sterre Kees en Monique Arno en Denise Marissa Gerda en Giel Gonneke Tymke Ria en Jan Sieme Dorpsstraat 264 1796 CJ De Koog Mama is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren aan huis op woensdag 3 maart van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De uitvaartmis zal worden gehouden op donder dag 4 maart om 13.30 uur in de R.K. kerk, Mo lenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij mama begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in de "Witte Burcht", waar gelegenheid is de familie te condoleren. Liever geen bloemen. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. DINSDAG 2 MAART 2010 De ware kracht schuilt in innerlijke rust Wij zijn bedroefd om het overlijden van onze schoonzuster en tante Wij wensen Jan, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Gré Bakker-Zijm Dick Bakker Hans Zijm Monika Zijm-Michalski neven en nichten Verdrietig zijn wij om het heengaan van onze zus, schoonzus en tante Piet, Margaretht Dawnt Toon, Rose-Mary Jan, Josefien Sjaan, Dik Franst Riet, Kees neven en nichten De koffie is klaar! Bedankt voor de jaren, dat je ons op een altijd gezellige en plezierige manier hebt verzorgd en verwend. De biljarters van de donderdagmiddagsoos En Jan: 'komme blijven hé!' Jan en familie veel sterkte toegewenst met het verlies van Jeudeboulesclub Den Burg "Een jutter is heengegaan. Met veel verdriet omdat hij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zoveel fijne herinne ringen, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en overgroot vader A 21 juli 1937 t 27 februari 2010 Johanna Theodora van der Werve-Benen Daniël en Ingrid Jurjen en Larissa Karin en André Els en James Joshua en Mariska Rianne en Richard Vincent en Esmeralda, Damiën Lonneke en Marck Stefan en Nanda Kim Iwan Jeroen en Jacquelien Michael Martijn Kogerstraat 76a 1791 EV Den Burg Vader is thuis, alwaar geen bezoek. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 4 maart van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 5 maart om 13.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. In plaats van bloemen graag een donatie aan de Nierstichting ING 88000 of in de aanwezige collectebus. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het personeel van de "Thuiszorg" en de huisarts Dr. Haasdijk. Familie Van de Werve Niet geheel onverwacht, maar voor ons allen veel te vroeg, is in alle rust overleden mijn lieve man, onze vader en opa A 30 oktober 1926 t 26 februari 2010 Den Burg: Auktje Anje Bakker-Olthof Sappemeer: Piet Bakker en Hilda Scheper Anneke Bakker, in liefdevolle herinnering Groningen: Marije en Katie Remmers Assen: Obbe-Jan Bakker Den Burg: Lieke Bakker Gerritslanderdijkje 21 1791 NA Den Burg Kees is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 2 maart van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 3 maart om 13.30 uur in de Doops gezinde Kerk van Den Burg. Aansluitend zullen wij Kees begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen Dolblij zijn wij met de ge boorte van onze dochter Geboren op 26 februari 2010 Trotse ouders zijn: Arjen Oosterhof en Telly Geus Mulderstraat 19 1794 AA Oosterend 0222-329120 Voor bezoek graag even bellen. Maandag is een begin gemaakt met de grote onderhoudsbeurt van de Pontweg. Daarvoor wordt eerst het oude asfalt verwijderd. Zo'n 4.500 ton van dit afgeslepen asfalt wordt naar de overkant afgevoerd, de rest zal op het eiland worden In Texelse natuurgebieden zijn sinds januari 37 verwilderde kat ten gevangen. De cijfers kwa men naar buiten tijdens de lezing '(On)gewild wild, waar mens en dier elkaar raken' in Ecomare. Van twee katten kon de eigenaar worden achter haald, de andere zijn door de dierenbescherming verspreid over adressen in Noord-Hol land. Het vangen en doden van verwil derde katten leidde vorig jaar na een mediaoffensief van Dierenbe scherming tot ophef. Uiteindelijk werd afgesproken dat de dieren niet zouden worden gedood, maar dat de dierenbescherming de opvang zou verzorgen. Dat is vol gens Staatsbosbeheer naar tevre denheid verlopen. Richard Witte van de Zoogdierenvereniging schat dat er in de Texelse duinen veertig tot zestig verwilderde kat- hergebruikt. Maandagmiddag zette het Texelse vrachtschip Linsi, eigendom van Simon en Linda Daalder, met de éérste lading asfalt vanuit Oudeschild koers naar Rot terdam. (Foto Bert Koning) ten voorkomen, SBB denkt dat er zelfs drie keer het aantal gevan gen katten rondloopt. Ze vangen volgens Witte jaarlijks 73.000 Noordse woelmuizen, huiskatten doden er nog eens 9.000. Dat is iets meer dan vijf procent van de naar schatting 1,5 miljoen Noord se woelmuizen op Texel. Dat lijkt relatief weinig, maar het is volgens SBB wel een extra bedreiging voor de populatie, die onder meer onder druk staat door de opkomst van andere soorten muizen. Daarnaast worden ook andere katten, vogels, kikkers, vleermui zen en andere dieren gevangen. Een verwilderde kat heeft dage lijks 300 gram voedsel nodig, net zoveel als tien muizen. Dat komt jaarlijks neer op 3.650 muizen, gemiddeld honderd keer zoveel als een huiskat er vangt. Overi gens kunnen ook huiskatten de nodige schade aanrichten in de De uitslag van de posteractie van de WD is vanaf dinsdag 2 maart te lezen via www.vvdtexel. nl. De winnaars krijgen thuis bericht. De posteractie maakte deel uit van de verkiezingscampagne van de VVD. Via de Texelse Courant werd een affiche verspreid, dat voor het raam kon worden gehangen. Door middel van loting werd bepaald wie een prijs had gewonnen. De bootkaart van TESO, het aan deel Texelenergie en de film Texel in Beweging bleken gewilde prij zen, maar voor velen ging het ophangen van de verkiezingspos ter toch net te ver. Dankzij een zwaarbevochten gelijkspel (4-4) tegen medekoplo per Almere is het viertal van Dam club Oosterend-Texel erin geslaagd het kampioenschap van de hoofdklasse te veroveren. Daarmee werd bovendien promo tie afgedwongen naar de ereklas se, de hoogste klasse van de pro vincie. Lossen i Savane sleepte aan bord één niet alleen het beslissende punt binnen, maar werd met 11 punten uit 7 partijen en passant ook topscorer natuur. Het is bekend dat loslo pende katten 's nachts 200 tot 900 meter van huis kunnen gaan. Maar er zijn ook katten die tien kilometer verder zijn aangetroffen. Zo was één van de gevangen 'ver wilderde' katten afkomstig van de andere kant van het eiland. SBB adviseert bezitters hun huisdieren 's nachts binnen te houden. In Canada, waar katten veel scha de veroorzaakten in een natuurge bied, hebben de beheerders een heel dorp zover gekregen dat ze hun katten binnenhouden. Jaar lijks verwilderen tientallen katten De MAB houdt zaterdag 6 maart de jaarlijkse Krokusrit. Deze oriën- tatierit is uitgezet door Patrick Simonsen Aris van der Vis. Inschrij ven kan vanaf 19.30 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg, waar om 20.00 uur gestart wordt. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Opel Rentenaar. Bezoekers van jongerencentrum Time Out in Den Burg kunnen vrij dagavond 5 maart meedoen aan een wedstrijd foto's van Texel raden. Deelname is gratis, de wed strijd begint om 20.00 uur. van de provincie. Ook de andere vaste waarden Piet Bakelaar, Vic Voskuil en Rinus Vittali eindigden in de individuele top tien. Omdat ook invallers Gerrit Vlaming en Gerrit Blom hun mannetje stonden wan neer een beroep op hen werd gedaan, was het totaal aantal bord- punten al zó hoog dat een 4-4 tegen Almere ruim voldoende voor de tweede titel in twee jaar. Vorig jaar werden de Oosterenders al kampi oen van de eerste klasse. 'Het moge duidelijk zijn wat het doel is voor 2011laten ze strijdlustig weten. door menselijk gedrag. Ze komen onder meer van boerderijen, waar ze worden gehouden ter bestrij ding van ratten en muizen. Ook kampeerders die zich ontfermen over zogenaamde zwerf katten, zouden het ook in de hand werken dat deze dieren van huis ver vreemden en in de natuur eindi gen. De gevangen katten gaan eerst naar Dierenpension Texel en van daar zo snel mogelijk naar de Dierenbescherming. Inmiddels zit het vangseizoen er op. Effe buurte is de naam van het nieuwe programma van het Westfriese gezelschap Gien Gehannes, dat vrijdag 19 en zaterdag 20 maart te zien is in dorpshuis 't Skiltje in Oude schild. De titel behoeft geen toelichting, volgens Gien Gehannes. 'Vraag is alleen: gaan we nog wel eens effe te buurteEn zo ja, wat wordt er dan zoal besproken? Over wie zal het gaan en waar woont diegene? Wat en wie kwamen er vroeger aan de deur en waar zijn die gebleven? Tijdens een limietwedstrijd in Pur- merend heeft Sverre Eschweiler prima gepresteerd. De 17-jarige zwemmer uit Den Burg kwam er uit op de 100 en 200 rugslag. Op de 200 rugslag verbeterde hij zijn per soonlijk record met ruim 4 secon den tot 2.08.50 minuten. En mooi resultaat, want de hele week ervoor had hij samen met leden van de jeugdkernploeg in Amsterdam getraind. In deze week had hij ruim Wat is het grote verschil tussen het straatbeeld van vroeqer en van nu?' Conferencier Hannes Knoin gaat samen met accordeonist Cees Oud op zoek naar de antwoorden. Zij doen dat op hun bekende West- friese wijze: droog, met komische anekdotes, afgewisseld met huis- gemaakte en bekende meezing- liedjes. De shows worden als van ouds verrijkt met verhalen van nestor Piet Zee. Kaarten reserveren kan via tel. 313868. 18 uur zeer intensief getraind, het dubbele van normaal. Op de 100 meter rug zwom Eschweiler 0.57.88. Dit was net iets boven zijn persoonlijk record. Komend weekend zwemt Eschwei ler weer in Purmerend, tijdens het Kring Sprintkampioenschap. Om mee te mogen doen, moest aan limieten worden voldaan. Eschwei ler mag er op alle vier de afstanden uitkomen

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3