Weijers lid in orde van Oranje Nassau Geen politieke spelletjes Succes met uw verdere carrière' Ed Witte versterkt Duin Bouwbedrijf TEXELSE 5 COURANT Raadsgriffier Bestuur TB steunt fractievoorzitter College met vier wethouders is mogelijkheid Groot of klein, voor elke klus ligt bij ons de lat hoog Meer weten? VRIJDAG 12 MAART 2010 Gerard Weijers uit Oudeschild is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Weijers kreeg de koninklijke onderscheiding dins dagavond bij zijn vertrek uit de gemeenteraad waarvan hij zes tien jaar lid is geweest. 'De bloemen zijn op', moest burge meester Francine Giskes welhaast schuldbewust bekennen toen ze tijdens een dankwoord voor de vertrekkende raadsleden bij Weijers was aangekomen. Hij was de laat ste in de rij van vertrekkende raads leden, waardoor het toen pas 'opviel' dat er een bosje bloemen te weinig in de raadzaal was neer gezet. Er wordt een bos bijgehaald, ver zekerde Giskes nog. Even later zwaaide de deur van de raadzaal open, waarna behalve het vergeten bosje bloemen ook de familie Weijers zijn intrede maakte. Op dat moment was de boodschap wel duidelijk: er was een onderschei ding in aantocht en volgens goed gebruik hoort de gedecoreerde te worden verrast. De burgemeester prees Weijers als een integer en vasthoudend man bij wie het motto 'afspraak is afspraak' altijd hoog in het vaandel staat. Ze loofde zijn houding onver biddelijk bij zijn standpunt te blij ven, ook al veranderden de menin gen om hem heen. 'Dan is goed als er een ander geluid klinkt dat je eraan herinnert hoe het ook alweer was.' Zijn rechtlijnigheid werd meerma len door andere sprekers genoemd en Weijers maakte er zelf ook geen geheim van. Joop Groeskamp (Texels Belang) merkte droogjes op dat Weijers als raadslid de zaken desondanks door de jaren heen toch vanuit verschillende posities heeft bekeken: door zijn wisselin gen van partijen zat hij op verschil lende plekken in de gemeenteraad. Alleen in de hoek van GroenLinks heeft hij nooit vertoefd, voegde Groeskamp aan zijn opmerking toe. Weijers begon in 1994 als raadslid voor Texels Belang, stapte in 2002 over naar het CDA en ging na de verkiezingen van 2006 al snel zelf standig verder als Fractie Weijers. De decorandus zelf deed in zijn afscheidsrede een oproep aan de nieuwe gemeenteraad om op te komen voor de zelfstandigheid van Texel. 'Zorg dat Texel Texel blijft.' De nieuwe gemeenteraad moet ervoor waken dat het functione ren van de democratie niet onder druk komt te staan. Die waar schuwing gaf Henny Festen, fractievoorzitter van GroenLinks, bij haar vertrek als raadslid. Volgens Festen, die acht jaar in de raad heeft gezeten, zijn dat zware woorden, maar moet het functio neren serieus in acht worden geno men. Ze zei zorgen te hebben over de samenwerking tussen raad, col lege, het ambtelijke apparaat en de bevolking. Daar valt volgens Fes ten een hoop in te verbeteren. Verbetering kan volgens haar tot stand worden gebracht door open en eerlijk naar elkaar te zijn en res pect voor eikaars rol te hebben. 'Er moeten niet achter de rug om stomme politieke spelletjes wor den gespeeld.' Verbetering wordt volgens Festen ook bereikt door waakzaam te zijn op verhardende omgangsvormen. 'Die trend zie je landelijk, maar ook op Texel.' Ze noemde verder geen concrete voorbeelden. Het zijn van raadslid betekent vol gens haar dat je leiderschap moet tonen. 'Ook als er impopulaire maatregelen genomen moeten worden. Dan kun je niet aan popu lisme doen en alleen maar zeggen dat je tegen bent. Dan zul je ook met alternatieve oplossingen moe ten komen.' GroenLinks kwam de afgelopen jaren in de praktijk stee vast met eigen ideeën als ze het niet eens waren met voorstellen van het college. Festen zat de eerste vier jaar in de oppositie en de laatste vier jaar in de coalitie. Dat laatste vergde soms een behoedzamere opstel ling dan het eerste. 'Maar als lid van de coalitie kun je wel je plan nen ten uitvoer brengen en er is de afgelopen vier jaar veel bereikt.' Het was eigenlijk het afscheid van de oude gemeenteraad, maar aankomend raadslid Jur Schuiringa (VVD) nam dinsdag avond ook alvast afscheid van het zittend college van burge meester en wethouders. 'Ik wens u veel succes met uw verdere maatschappelijke carrière', zei hij tegen Nico Kikkert (Texels Belang) en Marian Merkelbach (CDA) die samen met burgemees ter Francine Giskes vooralsnog het college blijven vormen, totdat er een nieuwe coalitie is die de wet houders voor een nieuwe college naar voren schuift. Het ziet er naar uit dat dat een coalitie zonder CDA en Texels Belang wordt, maar zover is het nog niet. De opmerking werd in de raadzaal wisselend ontvangen en leidde in ieder geval bij het college niet tot vrolijke gezichten. Het is een publiek geheim dat met name Schuiringa (in zijn andere rol als voorzitter van de strandexploitan- ten) en Kikkert (als strandwethou- der) door de perikelen rond de Strandnota niet eikaars grootste vrienden zijn geworden. Gerbrand Poster (Texel 2010) nam dinsdag ook alvast een voorschot op de toekomst. Hij noemde de uitslag van de raadsverkiezingen 'gerechtigheid' (Texel 2010 kreeg 17,6 procent van de stemmen) en zei onomwonden dat hij staat te popelen om met medeoppositie partijen PvdA, WD en D66 te gaan regeren. Hij sprak de verwachting uit dan nog wel een paar lijken van de huidige coalitie in de kast tegen te komen. Poster nam alleen afscheid van raadslid en partijgenoot Frank Kingma ('wij hebben nog nooit ruzie gehad') en liet het daar verder bij. Bij Jos de Wolf, die tot een jaar geleden met Poster in de WD- fractie zat, kon er wel een woord van dank af. Volgens hem had Poster hem het politieke vak geleerd. Kingma, die vier jaar gele den vrij onverwacht voor de VVD in de raad kwam, dankte Poster eveneens voor het wegwijs maken. Hij zei dat hij het raadswerk nooit had willen missen. advertorial Duin Bouwbedrijf heeft naam gemaakt als trekker van grote pro jecten. Maar wist u dat ook particu liere opdrachtgevers bij ons hoog in het vaandel staan? Als het op onder houd en renovatie aankomt, hebben wij van Duin Bouwbedrijf een schat aan kennis, ervaring en menskracht in huis. Wie het kleine niet eert, is het grote niet weert. Zo is het ook in de bouw, en dat beseffen we bij Duin Bouwbedrijf maar al te goed. Zeker in deze tijd, waarin steeds meer particulieren vragen hebben over onderhoudswerkzaamheden aan woningen. Over renovatie, isola tie, verbouw, uitbreiding en andere mogelijkheden ter verbetering. Duin Bouwbedrijf is pionier op het gebied van energiebesparing en nieuwe technieken in de bouw. We beschikken ook over de beno digde faciliteiten en kennis voor tra ditionele en innovatieve bouw. En voor een optimaal resultaat betrek ken onze bouwers installatiebedrij ven in een zo vroeg mogelijk stadi um bij het werk. Of het nu om grote of kleine projecten gaat. We hebben een team geformeerd dat gespecialiseerd is in onderhoud en renovatie van bestaande woningen op Texel. Dit team is nu versterkt met Ed Witte, een enthousiaste bouwer die onlangs bij Duin Bouwbedrijf in dienst is getreden. Tot voor kort werkte Ed bij bouwbedrijf Visser, Ed Witte en Paul Buijsman van Duin Bouwbedrijf bespreken de samenwerking. dat door de crisis is opgehouden te bestaan. Wij zijn verheugd om deze ervaren Texelse vakman nu als col lega te hebben. Zo helpen we elkaar en ook u als klant. Want in dienst van Duin Bouwbedrijf zorgt Ed er voor dat u advies op maat krijgt. En dat wij dat werk uitvoeren zoals u dat van een gerenommeerd Texels bouwbedrijf mag verwachten. Groot of klein, voor elke opdracht hebben wij voor onszelf de lat hoog gelegd. Snel, hoge kwaliteit en betaalbaarheid zijn drie eisen waar elke klus wat ons betreft aan moet voldoen. Waarvoor u ons zoal kunt bellen? Bijvoorbeeld voor een noodreparatie, zoals een kapotte ruit of beschadigd deurslot. Maar ook voor het vervangen en renoveren van verouderde gebouwelementen, zowel binnen als buiten. Net zoals voor uitbreiding of herinrichting van woon- of opbergruimtes. Afijn, waarvoor niet. En we staan voor kwaliteit, dus garanderen we dat ook. Voor elk werk, voor iedereen. Neem dan contact op met Duin Bouwbedrijf, Spinbaan 11 Den Burg, tel. 312386. Burgemeester Francine Giskes benoemde vertrekkend raadslid Gerard Weijers uit Oudeschild dinsdagavond tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Weijers was zestien jaar raadslid voor achtereenvolgens Texels Belang, het CDA en de Fractie Weijers. (Foto Jeroen van Hattum) In de haven van Oudeschild zijn deze week twee schepen geladen met de boomstammen uit het bos. Ze worden overgebracht naar België, waar ze worden gebruikt voor de fabricage van bouwplaten. Nu de winter ten einde loopt en de stapels met stammen uit het bos zijn ver dwenen, heeft Staatsbosbeheer de mogelijkheid benut om de paden die door het werk kapot waren gereden op te knappen. tovoikerHe^id) Een van de muren van de oude LTS aan de Emmalaan moest er van de week aan geloven tijdens de Kunstweek van de OSG. Leerlingen mochten de kale muur helemaal vol schilderen. Volgens docent Ben Krause zouden ze eerst op papier schilderen, maar een muur onder handen nemen was toch spannender. (Foto Jeroen van Hattum) Op het braakliggende bouwterrein van het Maritiem Jutter Museum voltrok zich dinsdag een 'stranding'. Het speciale bemonsteringsvoer tuig van Tjaden Grondmechanisatie uit Zuidoostbeemster zakte tij dens het uitvoeren van boringen weg in de modder. Met hulp van een shovel van Werner Dros kon het voertuig weer vlot worden getrok ken. (Foto Bert Koning) In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg is dinsdagavond afscheid genomen van de gemeenteraad. Acht raadsleden zijn ver trokken, zeven zijn gisteravond opnieuw als raadslid voor de komende vier jaar geïnstalleerd. Het was de laatste keer dat in het huidige raad huis afscheid van een gemeenteraad werd genomen. Over een paar maanden wordt, als het goed is, de nieuwe raadzaal van het nieuwe gemeentehuis betrokken. (Foto Daan Koopman) Hij had een belofte gedaan aan raadsgriffier Marit de Porto. Raadslid Gerard Weijers zou haar, voordat hij zou vertrekken, in ieder geval één keer een mail- tje sturen. Tijdens zijn afscheid bleek dat hij zich aan de belofte had gehouden. De Porto had, tot hilariteit van de zaal, één mailtje van hem ontvan gen. Die hoeveelheid stond in schril contrast met de hoeveelheid mail die de raadsgriffier, ondersteuner van de gemeenteraad, soms aan de raadsleden stuurt om ze over zaken te informeren. Vertrekkend raadslid Jos de Wolf (VVD) schatte de afgelopen vier jaar meer dan vierduizend mailtjes van De Porto te hebben gehad. Hij dankte haar voor de vele steun die zij de raadsleden verleende. Schei dend raadslid Marijke Eelman (CDA) was eveneens vol lof over de raadsgriffier. 'Ik heb ooit drie bazen moeten dienen wat al lastig was, maar zij heeft vijftien bazen (de raadsleden, red.) die ook nog alle maal wat anders willen.' Eelman zei diep respect te hebben voor de wijze waarop De Porto de boel toch bij elkaar wist te houden en de ijver die ze daarvoor aan de dag legde. 'Als ik nog een eigen bedrijf had gehad, had ik je zo in dienst genomen.' Het bestuur van Texels Belang spreekt unaniem het vertrouwen uit in fractievoorzitter Joop Groeskamp en raadslid Willem Vlas. Op de agenda van een bij eenkomst die maandag werd gehouden stond ook een analyse van de verkiezingsnederlaag. Waarom heeft TB 1056 stemmen minder gehaald dan vier jaar gele den?, was de centrale vraag. Het bestuur nam geen genoegen met het antwoord dat 'de rest' het beter heeft gedaan De partij wijst drie redenen aan. Dat TB als lid van de coalitie is afgerekend op het gevoerde beleid, dat de verkiezingcampagne traag op gang is gekomen en dat teveel is gerekend op de trouwe stem mers. Tot slot hebben de verwik kelingen rond de kandidaatstelling van Piet Standaart TB geen goed gedaan. Roskam sprak woensdagavond, tijdens de eerste coalitiebespre king, zijn teleurstelling uit. 'Een hard gelag, we zijn afgestraft.' Hij gaat ervan uit de komende vier jaar oppositie te voeren. 'We zullen dat op een positieve manier doen. Als de coalitie een goed idee heeft, dan steunen we dat.' Het bestuur geeft aan dat Groes kamp en Vlas de komende vier jaar 'met raad en daad terzijde worden gestaan door de steunfractie en het bestuur'. Het bestuur wordt 'aanzienlijk versterkt', ontwikkelt een langetermijnvisie en geeft meer aandacht aan public relations, onder meer met gebruik van moderne en eigentijdse communi catiemiddelen. Alvorens de nieuwe coalitie elkaar het jawoord geeft, moe ten de partijen het eens zien te worden over de inhoud van het coalitie- of raadsprogramma. Onbeantwoord bleef de vraag welke partijen wethouders mogen leveren en hoe de porte feuilles worden verdeeld. Sinds begin jaren vijftig zijn de col leges op Texel samengesteld uit drie wethouders. Die werkten in het vorige college op basis van een baan van 75 FTE, in het nieuwe college worden de uren verhoogd naar drie fulltime banen. Maar ook twee fulltimers en twee parttimers behoort tot de mogelijkheid. In dat geval kan elke coalitiepartij een wethouder leveren. PvdA'er Alfred Schaatsenberg zei na de bijeenkomst woensdag dat er wat hem betreft ook een wet houder van Toerisme komt, zonder daar overigens een partij aan te koppelen.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5